Pokud jde o čisté, pohodlné a hladké oholení, mnoho mužů přemýšlí, zda by se měli holit před nebo po sprše. Určení, zda je lepší se osprchovat a oholit nebo zastřihnout si vousy, aniž byste se osprchovali, skutečně závisí na vašich vlasech, typu pokožky a preferovaných produktech na holení.

Muži s citlivou pokožkou se mohou oholit ve sprše nebo po ní, aby minimalizovali popálení břitvy a užili si výhody hezkého mokrého oholení. Pokud používáte elektrický holicí strojek nebo si jen chcete upravit vousy, holení před sprchou může ušetřit čas a chránit vaši pokožku. Abychom vám pomohli vyvinout dokonalou rutinu holení, pojďme prozkoumat nejlepší způsoby, jak dosáhnout hladkého a hladkého oholení.

Oholte se před nebo po sprše

Holení před sprchou

Holení před sprchou, běžně označované jako suché holení, je nejlepší provést pomocí elektrického holicího strojku. Elektrické holicí strojky jsou navrženy tak, aby poskytovaly dokonalé zastřižení bez popálení břitvy nebo podráždění pokožky.

Pokud chcete mokrou tvář nebo plnou sprchu úplně vynechat, je ideální použít kvalitu produkt před holením, jako je Lectric Shave. Olej nebo pleťová voda před holením připraví vaše vlasové folikuly, aby se postavily na bližší, čistší střih a zároveň zklidnily a vyživily vaši pokožku.

Podobně, pokud máte jemné jemné chloupky na obličeji a otevřené póry pokožky, možná se budete moci před sprchováním oholit pouhým přiložením teplé vlhké žínky na obličej po dobu několika minut. Teplo a vlhkost usnadní stříhání vousů a bez podráždění.

Holení před sprchou

Holicí nástroje

Pokud se potřebujete oholit bez sprchování, je nejlepší koupit si nejlépe elektrický holicí strojek nebo zastřihovač vousů. Holicí strojky jsou skvělé pro čisté oholení až k pokožce, zatímco zastřihovače jsou ideální pro strniště. Zastřihnutí vousů na strniště může být užitečné při prevenci řezání břitvy, nárazů, popálenin, řezů a zarůstání vlasů.

Některým chlapům se však líbí hladce oholený vzhled a nutně potřebují investovat do dobrého holicího strojku. Alternativně můžete stále používat břitvu rovnou, kazetovou nebo DE. Vězte, že i když jsou tyto tradiční nástroje na mokré holení vynikající s vhodnou přípravou, nedoporučujeme je, když se holíte za sucha.

Elektrický holicí strojek před sprchou

Pokud jsou to jediné nástroje, ke kterým máte přístup, rozhodně budete muset před holením alespoň navlhčit pokožku a vlasy teplým ručníkem.

Vlhkost

Horký mokrý ručník a olej před holením nabízejí nejlepší způsoby, jak vnést vlhkost bez sprchy. Pokud pro suché oholení nemáte holicí strojek na bázi fólie a budete používat holicí strojek, zvlhčení obličeje horkým ručníkem vám může poskytnout potřebnou hydrataci, která zjemní vaše vousy a pokožku. Koneckonců to dělají nejlepší obchody s holením na celém světě.

Horký ručník na holení

Jedinou nevýhodou je, že vlhký ručník neumyje a nevyčistí váš obličej od bakterií, mastnoty a špíny, které by mohly nakonec ucpat vaše póry a způsobit akné.

Břitva hoří

Hořící břitva je podráždění a citlivost pokožky, ke které dochází při nesprávném holení. Abyste tomu zabránili, zvlhčete si pokožku předem a vždy se holte ve směru, ve kterém vlasy přirozeně rostou. Krátkými, lehkými tahy chloupky zastřihněte a vyhněte se podráždění.

Zabraňte spálení břitvy při holení

Pokud již došlo k popálení břitvy, nepropadejte panice. Metoda, kterou k léčbě používáte, závisí na pocitu, který prožíváte. Pokud vás kůže svědí nebo se zahřívá, spusťte žínku pod studenou vodou a naneste na postižená místa. Aloe účinně cílí i na tyto dráždivé látky a lze ji aplikovat střídmě na obličej, aby se vaše pokožka uklidnila.

Muži, kteří pociťují suchost nebo podráždění, by měli použít pleťový krém nebo pleťovou vodu. Ujistěte se, že nepoužíváte žádné výrobky obsahující alkohol. Otřete si obličej a poté jemně naneste přípravek podle svého výběru, abyste minimalizovali zánět.

Holení ve sprše

Oholte se ve sprše

Holení ve sprše nabízí mnoho výhod, včetně hydratace, pohodlí a čistoty. Pro začátek, horká voda a pára při sprchování otevře póry na vaší tváři, zjemní vaše vousy, umožní vám lepší přístup k folikulu a výsledkem bude bližší a hladší oholení.

Veškerá vlhkost a hydratace navíc minimalizuje popálení břitvy. Protože holení je doslova proces přejíždění čepelí po pokožce, když vaše břitva klouže bez námahy a vlasy se stříhají rychleji a snadněji, kluci se přirozeně přizpůsobí a použijí menší tlak.

Zesvětlením dotyku získáte méně řezů, škrábanců a podráždění pokožky. Kluci s citlivou pokožkou ocení dobré oholení ve sprše.

A konečně, holení a sprchování šetří čas tím, že je pohodlné, efektivní a nevyžaduje žádné čištění. Díky tomu bude vaše umyvadlo a výrobky čisté od vousů.

Při sprchování byste se však měli holit pouze tehdy, pokud pro práci máte správné nástroje na holení.

Holicí nástroje

Je lepší se oholit ve sprše

Vodotěsné elektrické holicí strojky a vyžínače jsou navrženy tak, aby dobře fungovaly ve sprše, takže pokud ji již máte nebo plánujete investovat do mokrého nástroje, může být tato metoda ideální. Chlapi mohou také použít kvalitní holící strojek s máslem na holení.

Standardní holicí strojky jsou bezpečné a snadno se s nimi manipuluje. Protože jsou tyto výrobky již vyráběny s optimálním úhlem řezu, nehrozí vám poškrábání nebo podráždění pokožky. Nanesením holicího másla, lotionu nebo krému před ořezáním můžete také zlepšit zážitek tím, že necháte čepel klouzat po vaší pokožce.

Je důležité si uvědomit, že pokud máte pouze rovnou břitvu nebo dvojitou břitvu, pravděpodobně byste se neměli oholit ve sprše. Oba typy holicích strojků vyžadují pozornost k detailu, správné umístění čepele a mohou být nebezpečné, pokud máte malý sprchový prostor nebo nevidíte každý pohyb, který děláte.

Navíc budete muset neustále nanášet krém štětcem a ve sprše to lze těžko zvládnout.

Měli byste se oholit během sprchy

Nakonec budete muset investovat do vyhřívaného nebo mlžné sprchové zrcátko a jeden z nejlepších krémů na holení na trhu.

Přestože vlhkost zvlhčuje vaši pokožku, nepopírejte si výhody dobrého zvlhčujícího produktu. Přírodní holicí máslo je zdravější a silnější, takže je vhodné pro suchou nebo citlivou pokožku.

I když máte normální pokožku, krém na holení usnadňuje klouzání břitvy po pokožce a zároveň pomáhá zadržovat vlhkost a hydrataci, aby se zabránilo vysoušení a tvorbě šupinek. Získejte špičkový krém na holení od pohodlí až po vůni a nikdy nebudete litovat.

Holení po sprše

Sprcha a holení

Holení po sprše je nejlepší způsob, jak připravit pokožku na dobré oholení. Metoda sprchování a holení je pravděpodobně styl, který vás naučil i váš otec. Existuje mnoho důvodů, proč je sprchování před holením odborníky dlouho považováno za ideální rutinu.

Sprchování horkou vodou nejprve vyčistí vaši pokožku a odstraní bakterie, mastnotu, špínu a znečišťující látky, které se vám na obličeji tvoří po celý den. Čištění pokožky je zásadní, protože proces holení odstraní vlasový folikul a otevře vaše póry.

Jakmile jsou vaše póry otevřené, jsou náchylnější k ucpání bakteriemi, které mohou způsobit mírné až závažné podráždění pokožky a akné. Když se rozhodnete oholit poté, co se osprchujete, efektivně se zapojíte do dobré péče o pleť.

Mokré nebo suché holení

Jako bonus stonek vašich vlasových folikulů nabobtná a zjemní. Když odhalíte více folikulů, ve skutečnosti se oholíte blíže. Kromě toho se vaše vousy snadněji stříhají, což má za následek hladší klouzání a méně průchodů. Protože na svou žiletku budete vyvíjet menší tlak a sílu, zažijete také menší podráždění, řezy, rány a popáleniny.

Použijte nejlepší břitvu

Abyste se oholili nejlépe, budete potřebovat správné nástroje. Po sprše se naštěstí stávají všemi nejlepšími pánskými holícími produkty možnosti, a to včetně všech typů holicích strojků. Nejlepší holicí strojky pocházejí od nejlepších značek péče o vlasy v oboru.

Pokud se holíte před sprchou nebo po ní

Pokud chcete praktický jednorázový holicí strojek, který můžete použít k rychlému a snadnému oholení, dobrá kazeta je to pravé. I když z dlouhodobého hlediska můžete nakonec utratit více, náplně do čepelí slibují kdykoli nové nové holicí strojky. Kluci budou chtít zvážit Gillette ProGlide, Dorco Pace 6 Pro, a Gillette Fusion 5.

Pokud si přejete tradiční hladké holení za mokra, zajistí holicí strojek se dvěma břity požadovanou kvalitu, kontrolu a pohodlí. Bezpečnostní holicí strojky jsou skvělé a účinné, což vám umožní dosáhnout super krátkého střihu bez podráždění. Žiletky DE jsou také cenově dostupné a ekonomické, protože výměny čepelí jsou levné.

Nakonec, pokud se nechcete pohrávat s břitvou, pak špičkový elektrický holicí strojek za ty peníze stojí. Nejoblíbenější stroje přicházejí s ostrými břity pro ostrý řez, výkonnými motory pro vysoce výkonné ořezávání, dobíjecími bateriemi s dlouhou životností a zajišťují hladký a hladký řez bez problémů.

Nejlepší elektrické holicí strojky jsou dobře navržené a renomované Řada Braun 7, Panasonic Arc5, a Philips Norelco 4500.

Nejlepší produkty na holení

Krémy na holení a oleje před holením mohou také zlepšit kvalitu vašeho holení. Nanesením oleje před holením na pokožku po sprchování a před holením poskytnete svému obličeji lubrikaci a ochranu.

Kvalitní oleje před holením jsou formulovány s přírodními přísadami, které dále zvlhčují vaši pokožku a vytvářejí hladký povrch, takže vaše žiletka může bez námahy klouzat a stříhat. Minimalizováním tření zastaví holicí oleje spálení břitvy, krvácení a podráždění pokožky.

Nejlepší produkty na holení pro holení po sprše

Nákup oleje nebo krému před holením se doporučuje bez ohledu na typ holicího strojku, který plánujete použít k holení. Čím je vaše pokožka hydratovanější, tím menší je pravděpodobnost, že se u vás objeví mikrooděrky a další dráždivé látky. Nejlepší přípravky na holení vyrábí společnost Umění holení, Proraso, a Taconic.

Dalším důležitým přípravkem na holení, který je třeba zvážit, je krém na holení nebo máslo. Nejlepší krémy a másla na holení jsou vyrobeny z těch nejlepších přísad. Nanesené po oleji vytvářejí bohatou pěnu, díky které může čepel snadno přejít po tváři a zároveň pomáhá pokožce zadržovat vlhkost..

Celkově budou muži, kteří používají vysoce kvalitní krém na holení, cítit rozdíl ve svém holení. Nejlepší krémy na holení pro muže pocházejí Cremo, Taylor of Old Bond Street, Umění holení a Van Der Hagen.

Konečně, balzámy po holení pomáhá utěsnit hydrataci bez přidaného bodnutí nebo podráždění. Navíc balzámy pomáhají uzavřít póry po holení, aby se zabránilo pronikání bakterií. Poté, co vaše pokožka absorbuje balzám, budou chlapi praktikující vynikající péči o pleť pravděpodobně chtít použít krém na obličej nebo zvlhčovač pro celodenní ochranu.