Deniz içi bir iç mekan için harika bir seçenek

Deniz içi bir iç mekan için harika bir seçenek

Bir eve girerken veya sokakta bir odaya yaklaşırken bir kişinin gördüğü ilk şey merdivendir. Aynı zamanda, sadece insanlar üzerinde yürürken değil, aynı zamanda kütlesi nedeniyle de büyük stres yaşar. Bu nedenle güvenilir, dayanıklı malzemelerin seçilmesi inşaat için çok önemlidir. Çoğu zaman, merdivenlere bakan seramikler seçilir..

Parlak merdiven, herhangi bir evin ana cazibe merkezi olacak

Parlak merdiven, herhangi bir evin ana cazibe merkezi olacak

seramik karo nedir?

Şu anda, bu kelime büyük bir kaplama malzemesi grubu olarak anlaşılmaktadır. Çok sayıda gölgesi, dokusu ve türü vardır..

Seramik karolar dış merdivenler için idealdir

Seramik karolar dış merdivenler için idealdir

Örnek türleri

Bu büyük grupta 5 ana temsilci ayırt edilebilir:

İsim Açıklama Fotoğraf
Fayans En popüler karo. Sadece merdivenlere bakmak için değil, aynı zamanda duvarlar ve zeminler için de kullanılır. Kum, kil ve minerallerin karışımıdır, fırınlanır ve farklı şekillerde yapılır. Sır ile kaplıdır. Gölgelerin ve boyutların çeşitliliği burada harika..
porselen taş Daha dayanıklı, pratik olarak nemi emmez, yani çatlamaz. Kuru presleme ile mermer yongalarından yapılır. Pişmiş ve cilalı. Sırlı olabilir.
Doğal bir taş Doğal taştan yapılmış karolar, taşın belirli ölçülerde parçalara ayrılması ve ardından cilalanması ve işlenmesi ile yapılır.
Klinker İnşaat piyasasında oldukça yeni bir karo. Özel bir kalıptan ekstrüzyon veya presleme ile yapılır. Klinkerin temizlenmesi kolaydır ve nemi emmez
pamuk Son zamanlarda ortaya çıktı. Kırmızı kilden ve sadece doğal tonlardan yapılmıştır. İşin karmaşıklığı ve müteakip bakım nedeniyle, yaygınlaşmamıştır.

13

Ayrıca, üreticiler aynı malzeme ve renklerden ek elemanlar yaparlar: bordürler, süpürgelikler, köşeler ve kaplamayı bitirmeye izin verecek diğer elemanlar..

Doğru karo nasıl seçilir?

Doğru seçilmiş karolar size uzun yıllar hizmet edecek ve sizi yormayacaktır. Bunu seçmek için ana kriter fiyattır..

Bir notta! Bu durumda, fayanslar en bütçe seçeneği olacaktır. Ve en pahalısı doğal taştır. Aynı zamanda, en düşük fiyata karşınıza çıkan ilk karoyu almamalısınız..

Dikkat edilmesi gereken temel faktörler:

 1. Ömür;
 2. Ergonomi;
 3. Güvenlik;
 4. Bakım;
 5. Estetik.

Bir peri masalına sihirli merdiven

Bir peri masalına sihirli merdiven

Temel kriterler, işleyişi hakkında genel bir anlayış sağlar. Belirli bir model ve markanın teknik verileri de zorunludur. Bunlar şunları içerir:

 1. Sertlik.
 2. Kuvvet.
 3. Aşınma direnci.
 4. deformasyon yok.

Tavsiye! Açık renkler, koyu renklerden daha fazla küçük kusurları ve kiri gizler..

Rahat ülke yönü

Rahat ülke tarzı

Fayansların ve merdiven basamaklarının boyutunu unutmayınız. Çok fazla kesim kaldıysa, başka bir seçenek veya üretici seçmelisiniz. Standart boyutları varsa, merdivenler için özel bir karo satın almak karlı olacaktır. Biraz daha pahalıdır, ancak pratikte hiçbir maliyet kalmayacak.

Ana nokta, kime uyduğudur. Küçük çocuklar ve yaşlılar için daha fazla güvenlik gereklidir. Yüzey çok pürüzsüz ise, kişi kayabilir..

Tavsiye! Mat yüzeyli modeller daha güvenlidir. Parlak numuneler çok kaygan olabilir ve insan sağlığına zarar verebilir..

13

Yürüyüşün ayrı unsurları: terminolojiyi hatırlayın!

Zeminler arası bir bağlantıyla yüzleşmek için bir proje geliştirmeden önce, yürüyüşün bireysel unsurlarının nasıl adlandırıldığını bulmanız gerekir. Bunları hatırlayın: bu bilgi, işçiler ve satıcıyla kolayca pazarlık yapmanıza yardımcı olacaktır. Birçok unsurdan oluşurlar: kaplama ile ilgili olanları vurgulayalım..

5 bileşen:
 1. Alan;
 2. Adım;
 3. yükseltici;
 4. Gaga;
 5. Bot.

Doğru seçilmiş karolar iç mekana lüks katacaktır.

Doğru seçilmiş karolar iç mekana lüks katacaktır.

 1. Alan en üstte yer alır, aslında zaten ikinci katın katıdır.
 2. Açık adım bacak gelir. Profesyonel dilde buna “diş” denir..
 3. yükseltici adım altındadır. Herkes onu görüyor, ona aşağıdan bakıyor.
 4. Gaga veya burun, – ortak yer, çıkıntı. Genel olarak, bir gaga gerekli değildir. Bunun yerine çentikler olabilir. Burada hangi seçeneğin gaga çıkıntısı ile veya sadece kenardaki çentiklerle uygun olduğunu anlamanız gerekir..
 5. Bot – duvardaki dekoratif unsur. dik açı var.

Ancak profesyonel dünyada genel olarak tek tip isimler sistemi yoktur, her şirket ve hatta üretici kendi terminolojisini kullanır..

Katı tonları sevenler için

Katı tonları sevenler için

Tavsiye! Gelecekte herhangi bir karışıklık olmaması ve herkesin istediğini alması için satıcıyla adı kontrol edin..

13

döşeme kuralları

Belirli beceri ve deneyim gerektirir, bu nedenle profesyonellere emanet etmek en iyisidir. Ayrıca aşağıdaki ek malzemelere de ihtiyacınız olacak:

 • zamk;
 • harç;
 • cam kesici;
 • kauçuk spatula ve çekiç;
 • şerit metre ve cetvel.

Rustik tarzın ruhuyla

Rustik tarzın ruhuyla

Üstüne serilir, düzgün bir şekilde aşağı iner. Aşamalar:

 1. Yüzeye bir astar uygulayın.
 2. Yapıştırıcıyı seyreltin.
 3. Yapıştırıcıyı bir spatula ile karoya uygulayın ve yüzeye yayın..
 4. Derinleştirin, fazla yapıştırıcıyı çıkarın.
 5. Bir sonrakini mümkün olduğunca sıkı bir şekilde birincisine koyun.
 6. Her şey düzenlendiğinde, harç yapılır. Bu durumda, yapıştırıcı tamamen kurumalıdır..
 7. Dekoru kurmaya başladıktan sonra.

13

Sokak için fayans seçiminin özellikleri

Sokak veya sundurma için fayans seçerken, sıcaklık koşullarını ve bulunduğu hava durumunu dikkate almanız gerekir..

 • Ana faktör nem emilimi. Pencerenin dışında yağmur yağıyorsa veya kış geliyorsa, sıfır nem emilimi ile seçim yapılması tavsiye edilir. Böylece sıcaklık değişikliklerinden çatlama veya parçalanma yapmaz..

Tavsiye! Sokakta malzeme satın almak için dış mekan çalışmaları için tutkal, harç ve diğer unsurları seçmeyi unutmayın..

Seramik karolar çok pratik bir malzemedir

Seramik karolar çok pratik bir malzemedir

 • İkinci kriter – donma direnci. Malzemenin gözenekliliği ve nem emilimi ile belirlenir. Göstergeler ne kadar düşük olursa, donma direnci o kadar yüksek olur.
 • Üçüncü kriter – sürgülü. Kuru güney bölgelerinde düzenlenirse, bu dikkate alınmaz. Ancak yağmur ve kar sürekli yoldaşsa, yüzeye dikkat etmek ve üzerinde kaymak çok önemlidir. Ne kadar az kayarsa o kadar iyi..

Karo, sundurmayı süslemek için mükemmeldir.

Karo, sundurmayı süslemek için mükemmeldir.

Evde tasarım: seramik karo merdivenler

Bir merdiven sadece zeminden zemine hareket etmenin bir yolu değil, aynı zamanda geniş bir model yelpazesi ve çok sayıda üretim boyutu ile karakterize edilen sorumlu bir tasarım çözümüdür..

Tavsiye! Merdiven tasarımı, bulunduğu odanın genel görünümüne uygun olmalıdır..

Art Nouveau uygulaması

Art Nouveau uygulaması

En yaygın stillerden birkaçına göz atalım..

 1. Klasik. Özellikle korkuluklarda çokça dekora yer verir. Tek bir renk dokusu seçmeniz önerilir. Tek renkte veya zıt renkte yapılabilir: koyu – açık. Bir önyükleme gereklidir. Zorunlu bir detay gagadır (burun). Ahşabın doğal renkleri, mermer.
 2. Modern. Sadelik ve çizgilerin netliği, dekor eksikliği. Bu stille doku sağlam, muhtemelen parlak olmalıdır. Daha fazla etki için, koyu ve açık tonlar arasında bir kontrast olabilir. Her şey olabilirler – stilize ahşap, mermer ve diğer benzer renkler..
 3. Doğu tarzı. Mozaik veya mozaik desen kullanır. Ayrıca, çizim yükselticilere yerleştirilmiştir. Bu tarz aydınlık, sade odalar için uygundur..
 4. Ülke. Doğal tonlar ve çok fazla ahşap gerektirir, bu nedenle ahşap benzeri tonlar kullanılır, bazen kontrast uygundur. Donukluk, pürüzlülük ile karakterize.
 5. Yüksek teknoloji. Her şeyde minimalizm. İdeal tonlar – gri, grafit, hatta doku.
 6. Beyaz İskandinav tarzı. Kar beyazı tonlar ve hafiflik, modern karo üretim teknolojileri, pürüzsüzlük ve cam yüzey.
 7. Gotik. Beyazın tam zıttı siyah ve tonlarıdır. Pürüzsüz, parlak yüzeyler kullanılabilir. Mat seçenekleri de uygundur.

Şık oryantal merdiven

Şık oryantal merdiven

Dış mekan seramik merdiven tasarımı

Sokak merdivenlerinin görünümü tek bir kurala bağlı olmalıdır – dış cephe ile uyum.

Tavsiye! Çoğu zaman, burada doğal tonlar kullanılır ve merdivenler genel topluluktan öne çıkmaz. Örneğin, bir devin fonunda, gösterişli bir tasarıma sahip çok güzel bir sundurma bile gülünç görünecek..

13

Merdivenleri seramikle kaplamak, inşaatta çok önemli bir aşamadır. Son derece özen ve sabırla yaklaşılmalıdır.Malzeme ve bileşenlerin seçimi işin sadece ilk aşamasıdır. Stil ve tasarım da çok önemlidir. Doğru seçilmiş stil uyum ve rahatlık yaratacak, burada olmak her zaman bir zevk olacaktır.!