Pokud máte ustupující linii vlasů, řídnoucí vlasy nebo plešatíte úplně, velkou otázkou, kterou si možná kladete, je – „mám si oholit hlavu?“ Oholení hlavy je důležité rozhodnutí a důvodů, proč si oholit hlavu plešatou, je určitě mnoho. Plešatá hlava však neodpovídá vzhledu každého chlapa, a pokud se vám konečný výsledek nelíbí, bude vám růst vlasů trvat několik týdnů..

Pokud uvažujete o holení hlavy žiletkou a chcete přemýšlet o výhodách a nevýhodách, tato příručka je pro vás. Níže diskutujeme, zda byste si měli holit nebo bzučet hlavu, a pokud ano, jak často a jak nejlépe.

Mám si oholit hlavu

Měli byste si oholit hlavu?

Plešaté hlavy jsou běžnější než kdy dříve, proto musí být spousta důvodů, proč si oholit hlavu. Pokud vám přípravky na růst vlasů nefungují, možná je načase udělat nevyhnutelné. Pokud vám ale vypadávání vlasů nehrozí, zde jsou další výhody holení hlavy.

Skrýt plešaté skvrny

Pravděpodobně nejpopulárnějším důvodem k oholení hlavy je skrýt plešatost mužského vzoru. Plešatění, ať už jde o náhodné skvrny jako špatná vlasová linie, nebo ve formě řídnoucích vlasů, je bezpochyby trapný problém. Naštěstí nejste sami – přibližně 85% mužů zažije vypadávání vlasů po celý život.

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak se vypořádat s plešatěním, je oholit všechno. Pokud vám řešení pro vypadávání vlasů nefunguje, pak je holení hlavy další nejlepší odpovědí.

Vypadat mladší

Ať se vám to líbí nebo ne, díky holení budete vypadat mladší. Plešatá místa a ustupující linie vlasů vám mohou jen zestárnout a způsobit, že se budete cítit starší, ale odstraňte tato vypovídající znamení a muži mohou vypadat až o deset let mladší.

Oholte si hlavu, abyste vypadali mladší

Buďte pohodlní

Aktivním a sportovním mužům, zejména těm, kteří žijí v teplejším podnebí, může vlasy překážet. Pot, nepohodlí a neustálý restyling jsou nepříjemností minulosti, když si holíte hlavu.

Problémem může být nejen pocení a závratě způsobené teplem, ale spousta mužů prostě nemá ráda pocit plné hlavy. Zatímco zastřihování a péče o vlasy mohou tyto problémy často vyřešit, jít naplno a oholit si všechny vlasy je jistý způsob, jak problém minimalizovat.

Snižte údržbu

Někdo to může připisovat lenivosti, ale není pochyb o tom, že péče o vlasy, účesy a styling mohou být časově náročné. Pokud je úprava vlasů po ránu a pravidelné stříhání nepříjemné, pak si dejte bzučivý střih nebo si už začněte holit hlavu. Pamatujte si, že budete muset často holit hlavu, aby byla naprosto hladká a čistá.

Holení hlavy - účes s nízkou údržbou

Cítit se jistější

Konečně, čistá oholená hlava může u chlapa působit sebevědoměji. Pokud se neustále obáváte, že budete mít špatný den nebo si budete vědom svých plešatých skvrn, pak plešatá hlava může jen zmírnit vaši úzkost.

Studie ukázaly, že muži s vyšší hladinou testosteronu mají větší pravděpodobnost ztráty vlasů a plešatosti. Možná proto je oholená hlava sebevědomým pohledem – protože je psychologicky spojena s mužskými muži.

Důvody, proč si oholit hlavu, muži

Jak se rozhodnout, zda si oholit hlavu

Než si oholíte hlavu, zvažte ospravedlnění a riziko svého rozhodnutí.

Proč si holíte hlavu?

První věc, kterou je třeba analyzovat, je, proč si chcete oholit hlavu. Pokud s vámi rezonuje některý z výše uvedených důvodů, pravděpodobně již máte dobrou motivaci.

Pokud opravdu nemáte silný sklon, možná chcete jen experimentovat se vzhledem. Jinak to nedělejte a litujte toho později.

Co když se mi nelíbí můj oholený vzhled?

Druhá věc, na kterou je třeba myslet, je to, co se stane, pokud se vám nebude líbit oholenou hlavu. Budete se díky tomu cítit nejistě? Zruší to vaše šance na úspěšné rande? To jsou všechny otázky, které si musíte položit dříve.

Pokud nadcházející týdny a měsíce zahrnují důležité události, schůzky, svátky a chvíle přestávky v osobním i profesním životě, pak byste pravděpodobně měli zdržet.

Alternativy k holení hlavy

Jednou z posledních úvah před holením hlavy je, zda existují nějaké alternativy. Jak jsme viděli dříve, většina mužů má důvod oholit si hlavu.

Abychom vám poskytli několik příkladů, uvádíme několik alternativ k holení hlavy.

 • Změňte svůj účes – ostříhejte si vlasy a zkuste dosáhnout vysokého vyblednutí pokožky pomocí bzučení nebo stříhání nahoře.
 • Odřízněte více vlasů – pokud je vaším hlavním problémem pohodlí, experimentujte s ořezáváním vlasů na těle, abyste snížili pot. Pokud máte vousy, přemýšlejte o holení vousů. A znovu, pokud máte delší účes, rozhodněte se pro jiný střih po stranách, jako je podřezání nebo vyblednutí.
 • Skrýt plešatění – pokud vám vlasy postupně řídnou, nechejte si je narůst. Pokud jsou problémem záplaty, použijte stylingové techniky, jako je hřeben, k úplnému skrytí problému. Pokud jde o ustupující linii vlasů, vyzkoušejte mnoho různých střihů a stylů, které ji využijí, nebo ji prostě sebevědomě noste.
 • Překonejte to – je pravděpodobné, že pokud nemáte velmi špatný případ plešatosti mužského typu, lidé si vašich vlasů nevšímají stejně jako vy.

Mám bzučet hlavou?

Jak si oholit hlavu

Pokud jste se rozhodli, že holení hlavy je jediná věc, která vám udělá radost, pak je čas to uskutečnit. Existují 3 způsoby, jak si oholit hlavu – pomocí holicího strojku, elektrického holicího strojku nebo zastřihovače vlasů. Důrazně doporučujeme kombinaci nůžek a holicího strojku, podle toho, jak krátké vlasy si chcete ostříhat.

Remington HC4250 Shortcut Pro sada pro vlastní střih, zastřihovač vousů, zastřihovače vlasů pro muže (13 kusů) 14 585 recenzí Remington HC4250 Shortcut Pro sada pro vlastní střih, zastřihovač vousů, zastřihovače vlasů pro muže (13 kusů)

 • 9 hřebenů délky stříhá 1/16 – 5/8 palců (15 až 15…
 • Lithiová dobíjecí baterie 40 minut…
 • 13dílná sada obsahuje: ruční zastřihovač, délka 9…

59,99 $ Kup nyní

Zde je návod, jak si oholit hlavu, krok za krokem:

 1. Nejlepší čas na oholení hlavy je po horké sprše, když je pokožka hlavy a vlasy měkčí. Určitě sušte ručníkem, dokud nejsou vlasy jen mírně vlhké.
 2. Vezměte si nůžky a zastřihněte si vlasy a strniště. Použijte velikost stráže číslo 1 nebo 2.
 3. Dále naneste na pokožku hlavy krém na holení, máslo nebo olej.
 4. Pomocí čisté, ostré žiletky s alespoň třemi břity začněte holit vlasy zrnem, abyste předešli podráždění a zarostlým chloupkům. Buďte jemní, jděte pomalu, abyste se vyhnuli jakýmkoli řezům, a čepel často opláchněte.
 5. Při holení zadní části hlavy nakloňte hlavu dopředu, abyste napnuli kůži.
 6. Pokud vám nějaká oblast chybí, zkuste se holit ze strany na stranu, abyste zasáhli každý úhel a bod.
 7. Až budete hotovi, stříkněte trochu studené vody, abyste pokožku uklidnili. Jemně osušte hlavu a poté naneste balzám nebo krém po holení. Zajistěte, aby vaše pokožka hlavy získala během několika hodin dostatek vlhkosti.

Jak si oholit hlavu

Jak často si mám oholit hlavu?

Jak často byste si měli oholit hlavu, závisí na vaší osobní genetice. Někteří kluci si holí hlavu jednou za měsíc, zatímco jiní to dělají jednou za týden. Nakonec, jak často a kdy si holíte hlavu, závisí na tom, jak krátké vlasy si chcete nechat a jak rychle vám vlasy dorostou..

Závěr

Bez ohledu na důvod, proč si chcete oholit hlavu, mějte na paměti, že výsledky jsou pouze dočasné. Pokud se plešatá hlava jeví jako řešení některého z vašich problémů s vlasy, zkuste to. V nejhorším případě to nesnášíte a za měsíc to vyroste. Přinejmenším budete vědět, že jste to zkusili a nevyšlo to, místo toho, aby vám tato možnost zůstala v zádech.