Určitě jste viděli tyto krásné kruhové tvary Tetování mandaly představující celistvost. Model organizační struktury prostoru s opakujícím se vzorem, který se objevil v kulturách a staletích. Bez ohledu na to, jak je symbol starodávný, bude vždy moderní i nadčasový.

1. Chest Mandala Tattoo Design

Středobodem může být design mandaly pro muže, spojený se spoustou dalších motivů, které jej obklopují.

2. Na zádech design tetování Mandala

Mandala zpět tetování kus se ukazuje být elegantní volbou pro většinu žen a mužů. Na designu je vždy něco uklidňujícího.

3. Komplexní záda & Arms Mandala Tattoo Design

Význam tetování mandaly by mohl být trochu komplikovanější, pokud máte tetování tak složité jako tento kus!

4. Tetování paže Mandaly

tetování mandaly

Stále se rozšiřující vzory fungují dobře jako tetování paže mandaly. Je to kvůli tomu, jak snadno vzory mohou pokrýt celou paži!

5. Zdobená Mandala Lady

význam tetování mandaly

Pokud dáváte přednost tomu, abyste jako návrh tetování nepoužívali mandaly, co takhle je použít jako vedlejší motiv? Jako příklad můžete ozdobit dámské tetování mandalami.

5. Význam tetování slona a mandaly

Častěji než nyní je význam tetování mandaly spojen se smyslem pro náboženství. Slon jako příklad by byl spojen s hinduismem.

6. Mandala Tattoo Design na zápěstí

význam tetování mandaly

Design tetování mandaly na zápěstí je malý a elegantní, ideální volbou pro jednotlivce, kteří nechtějí složitý design!

7. Zpět tetování s designem Mandala

Mandala je jedním z nejpopulárnějších návrhů tetování všech dob, ale nemyslete si, že ho může vytáhnout jakýkoli umělec; to vyžaduje talentovaného umělce, aby všechny jemné linie byly ostré a vzory dokonce.

8. Malé tetování s motivem mandaly

Design tetování mandaly může být malý a zjednodušující, umístěný jen na malé části zad. Krásně se vejde mezi lopatky – stejně jako na tomto obrázku!

Je tetování mandaly pro vás?

Chcete si nechat udělat tetování Mandaly? Odpovězte na tyto jednoduché otázky a zjistěte, zda je tento design pro vás:

  1. Zajímáte se o dávnou historii a spiritualismus??

9. S okem

Nemůžete nás přimět myslet si, že je to něco jiného než kočičí oko. Tvar a barva jen ukazují na kočkovité šelmy! Barva s tímto designem mandaly dobře kontrastuje.

10. Mandala Tattoo Design pro poloviční rukáv tetování

Můžete použít několik jednoduchých vzorů mandaly přidáním zrcadlících vzorů do svého tetovacího kousku. Mandala tetování se může hodit kamkoli – dokonce i na tetování s polovičním rukávem!

  1. Máte rádi posvátnou geometrii? význam tetování mandaly
  2. Máte rádi kruhové opakující se vzory a tenké čáry? 

Pokud jste na tyto otázky odpověděli kladně, prohlédněte si skici a fotografie návrhů tetování Mandala. Určitě najdete něco pro sebe. 

Symbolika a historie

Mandala znamená v sanskrtu kruh. Je to vizuálně pohlcující píseň, díky níž zmizí všechny chatrné myšlenky a přinese vám jasnost a klid v duši. 

V zásadě má tento symbol probudit kreativní část vašeho mozku uspáním analytické mysli. Tento symbol je velmi běžný v indiánských, keltských a indiánských kulturách. význam tetování mandaly

Mandala jako symbol patří k posvátné geometrii a byla dobře známá a široce používaná ve starověkém světě před křesťanstvím. 

Význam tetování mandaly

Každá mandala má svůj vlastní význam.

  1. Starověká indická kultura má různé mandaly pro všechny aspekty života. Pamatujete si sedm kruhových symbolů pro sedm čaker? Soustředění na některou z nich aktivuje ve vašem těle určitou čakru. 

  2. V indiánské kultuře představovaly mandaly důležité symboly, jako je slunce a vítr. Labyrint Mandala představuje život jako cestu; opeřený představuje duchovní sílu. A samozřejmě, vždy oblíbený ženský symbol tetování, lapač snů, měl chránit lidi před nočními můrami. 

    význam tetování mandaly

  3. Keltské mandaly představují svatou trojici, uzel, který představuje složitost našich životů, a spirálový keltský symbol, který představuje duchovní růst. 

Umístění

V závislosti na vašem stylu a vkusu si můžete vybrat jakékoli místo pro design tetování Mandala. Protože je téma tak univerzální, můžete jej použít na jakémkoli místě, protože nebude vyžadovat rovnoměrnou oblast pokožky. Pro Mandaly si můžete nasadit trup, paži, nohu, dokonce i podpaží a lokty; vše závisí na vašem osobním vkusu. 

tetování mandaly

Malé tetování bude vyjadřovat stejně symbolický a duchovní význam, takže v případě, že kvůli své kariéře nemůžete mít žádná viditelná tetování, požádejte svého umělce, aby přišel s decentním designem. Ujistěte se, že oblast pokožky nemá záhyby, protože by mohla zkreslit a zakrýt některé obrázky. 

Styly

Myslete na černou a šedou, jemnou linii, barevný realismus, akvarel, keltský a co ne. Dobrá věc na tetování Mandala je, že je tak univerzální, že jej můžete vyrobit v libovolném stylu. Zpracujte do stávajícího tetování nebo z něj udělejte součást nového designu. Pokud máte tenký rámeček těla, dejte si na vnitřní paži nebo zápěstí malou jemnou linii Mandaly, malou na kotník atd. Bude zobrazovat vaši ženskou krásu, jemnost a spiritualitu. 

Muži rádi vytvářejí odvážné linie rukávů Celtic Mandala ve stylu 90. let, záda, hrudník a ramena. Moderní odpadkové polky Mandaly vypadají velmi stylově a odvážně. Jakýkoli design bude vypadat krásně, pokud máte dobrého oddaného umělce a jste ochotni spolupracovat na vytvoření něčeho jedinečného.

Mužské/ženské variace

Úžasné na obrázcích Mandaly je, že jsou unisex a fungují pro obě pohlaví. Chlapci obvykle požadují černý a šedý styl a odvážnější návrhy ve větším měřítku. 

Dívky rády dělají barvy jemnějšími liniemi a složitějšími vzory. Nezáleží na tom, zda se jedná o mužské nebo ženské tetování, měli byste s umělcem spolupracovat na vytvoření jedinečného vzoru a návrhu tetovacího náčrtu, který bude odpovídat vaší osobnosti.

tetování mandaly

Příklady celebrit

Podívejte se na slavnou modelku Ireland Baldwin a její tetování Mandaly na levé paži, vypadá velmi stylově v jemné linii. A ctižádostivá mladá zpěvačka Amira McCarthy má na spodní paži výraznou černou a šedou mandalu; přidala jedinečný obrázek tetování vložením symbolu jin -jang do středu.

amira-mccarthy-tetování-mandala

asami-zdrenka-tetování

Asami Zdrenka z Neon Jungle má na horní části paže mandalu ve tvaru tečky s červenou růží uprostřed. Jugoslávská zpěvačka Ira Estrefi je známá svým hitem BonBon a sama navrhla jemné tetování inspirované Mandalou pro svůj vnitřní loket..