Camın benzersiz nitelikleri sayesinde ev inşa etme olanakları sonsuzdur.

Camın benzersiz nitelikleri sayesinde, ev inşa etme olanakları sonsuzdur.

Kişisel arsa sahipleri genellikle şu soruyla karşı karşıyadır: konut inşaatı için ne tür bir inşaat seçilmelidir? Mimarlık ve tasarım alanı o kadar aktif bir şekilde değişiyor ki, önerilen projeler arasından seçim yapmak zor. Her şeyden önce, inşaat için malzemeye karar vermeniz gerekir. Cam günümüzde giderek daha popüler hale geliyor. Şimdi, sadece pencere ve kapı camı şeklindeki küçük elemanlar ondan yapılmamaktadır. Bugün cam, orijinal yapıların inşası için ana malzemedir..

Taş ve camdan yapılmış çerçeve konut binası

Taş ve camdan yapılmış çerçeve konut binası

15

Avantajlar

Ülkemizde cam evler nispeten yakın zamanda ortaya çıktı, bu yüzden çok az insan kendi özelliklerini deneyimlemeyi başardı. Popülaritesine rağmen, bu tür tasarımlar şimdiye kadar sadece güzellik uzmanları tarafından seçiliyor ve hepsi de çok azı avantajlarına aşina olduğu için. Avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  1. estetik özellikler;
  2. inşaat kolaylığı;
  3. enerji tasarrufu.

Cam konut tasarım projesi

Cam konut tasarım projesi

Binanın panoramik cephesi güzel bir manzara sunuyor.

Binanın panoramik cephesi güzel bir manzara sunuyor.

Bir notta! Sitenizde bu tür yapıların yapımından sizi korkutan ilk şey, özellikle soğuk enlemlerimizde donma korkusudur. Aslında çift camlı pencereler özel bir tasarıma sahiptir, bu nedenle iklimden bağımsız olarak her alan için idealdir..

Güneş ışığının nüfuz etmesinin önündeki engellerin olmaması nedeniyle, böyle bir yapı elektrik aydınlatmasında önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir. Güneş doğarken ev ışıkla dolar ve ancak battıktan sonra elektrik ışıklarını yakmak gerekir. Üstelik kışın bile güneş ışınları odayı ısıtır. Ancak aynı zamanda, ısıtma ihtiyacı hala devam ediyor.

15

Tasarımın karmaşıklığına rağmen, montajı çok kolaydır. Ana şey algoritmayı doğru takip etmek ve gerekli parametrelere bağlı kalmaktır. Yapıya, çoğu peyzaj tasarımına uymasını sağlayan çeşitli şekiller verilebilir..

Cam evlerin özellikleri

Tüm avantajlarına rağmen, bu tür evlerin bir proje seçmeden önce dikkate alınması gereken belirli özellikleri ve dezavantajları vardır. Her şeyden önce, bu, evde olan her şeyi incelemeye açık hale getiren duvarların tam görünürlüğünden kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda, sakinlerin kişisel yaşamlarının gizliliği kaybolmaktadır..

Tavsiye! Bu dezavantaj, bireysel bölgeler için kayar perdeler kullanılarak ortadan kaldırılabilir. Ayrıca, mümkünse, siteye algılanamayan yüksek bir çit kurmanız gerekir..

Tüm pencerelerdeki perdeler, binanın içinde neler olup bittiğinin sırrını korumaya yardımcı olacaktır.

Tüm pencerelerdeki perdeler, binanın içinde neler olup bittiğinin sırrını korumaya yardımcı olacaktır.

Ancak bu sorunu ortadan kaldırmak için en iyi seçenek, dış yüzeyi aynalı özel bir yansıtıcı cam kullanmaktır..

Önemli! Ancak bu durumda içeriye iletilen güneş ışığı miktarı azalır. Bu malzemeyi seçerken bu gerçeği dikkate almaya değer..

Bir diğer özelliği de ayrılmanın zorluğudur. Çoğu geleneksel malzemenin aksine, camın temiz kalması için daha sık işlenmesi gerekir. Bu durumda özel deterjanlara ve ekipmanlara ihtiyacınız olabilir. Binanın birden fazla katı varsa, temizlik işi için uzman bir temizlik şirketi ile iletişime geçilmelidir..

Reflektif cam, şeffaf evler için daha pahalı ama pratik bir malzemedir.

Reflektif cam, şeffaf evler için daha pahalı ama pratik bir malzemedir.

Camdan yapılmış bir konut binasının inşası için bir projenin geliştirilmesinin karmaşıklığı da önemlidir. Bu amaçla, hesaplamalarda ve malzeme seçiminde tecrübesi olan ve hata yapmaya izin vermeyecek uzmanlarla iletişime geçilmesi tavsiye edilir. Aynı faktör aşağıdaki dezavantaja yol açar. Montaj, istenen sonucu elde etmek için müşteri ve uzmanlarla düzenli istişarelerin yapılması gereken birkaç uzun aşamadan oluşur..

15

İnşaat teknolojisi

  • Yarı ahşap evler olarak anılan cam evler bize Almanya’dan geldi. Geleneksel olarak, tabanları için içine cam panellerin yerleştirildiği ahşap bir çerçeve kullanılmıştır..

Modern yapı malzemeleri pazarı, inşaat sürecini basitleştirmenize ve geleneksel yapılar kadar çevre dostu hale getirmenize olanak tanır..

Ahşap çerçeve özel bir yapı stili yaratır

Ahşap çerçeve özel bir yapı stili yaratır

Şeffaf malzemeden yapılmış çerçeve yapı

Şeffaf malzemeden yapılmış çerçeve yapı

Günümüzde bu tür nesnelerin yapımı için, çerçeve görevi gören kauçuk boya ile açılan yapıştırılmış lamine ahşap kullanılmaktadır. Ana unsur çift camlı pencerelerdir..

Projeye bağlı olarak bina tek kutudan oluşabileceği gibi camdan yapılması da önerilen bölme duvarlara sahip olabilir. Böyle bir iç tasarım, dış dünyayla birliğin maksimum etkisini elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca binalar tek katlı veya birkaç katlı olabilir..

15

Tavsiye! Bir malzeme seçerken, güneşten korunma seviyesini dikkate almaya değer. Camın dönüşümü ve boyutu, alanı genişletmenize veya küçültmenize izin veren önemli bir rol oynar..

iletişim

Isıtma, su temini, kanalizasyon – bunlar projenin tüm tasarımını mahvedebilecek tek unsurdur. Bu nedenle, seçimlerine ve kurulumuna çok dikkatli yaklaşılmalıdır..

Temiz suyun binaya girişini ve atıkların uzaklaştırılmasını sağlayan borular minimum miktarda kullanılmalıdır..

Tavsiye! İletişimin, bağlı oldukları ekipmanın kurulu olduğu yere zeminin altına girmesi en iyisidir..

Bu binada ısı tasarrufu hakkında yukarıda zaten bahsedildi. Ancak güneş enerjisinin kullanımı için en karlı olduğunu ve sitenin güney kısmına bir ev kurmanın gerekli olduğunu belirtmekte fayda var..

Panoramik cepheli üç katlı ev

Panoramik cepheli üç katlı ev

Isıtmanın kurulması gerektiğinde, bu nesne için sıcak bir zemin en iyi seçenek olacaktır. Güç kaynağının türüne bağlı olarak iki tip olabilir – elektrik ve buhar. Her iki seçenek de, ısının hareket ettiği boruların veya kayışların zeminde bulunması bakımından farklılık gösterir. Kaplamak için seramik karo kullanmak en iyisidir. Ancak, iç tasarım konseptini ihlal etmek istemiyorsanız, ideal bir seçenek, seçtiğiniz herhangi bir kompozisyona sahip bir epoksi 3D zemin olacaktır..

Harika manzara ve doğa ile bütünlük

Harika manzara ve doğa ile bütünlük

Çıktı

Almanya’dan bize gelen cam evler, ev geliştirme için mükemmel bir seçenektir. Doğru kurulum yeri seçimi ile doğanın özelliklerinden sınırsız bir şekilde yararlanmanızı sağlayan benzersiz bir estetik görünüme sahiptirler. Aynı zamanda, binanın kendisi çevre dostudur. Düzenlemenin teknolojisine bağlı olarak, yılın herhangi bir zamanında kullanılabilecekleri önemlidir..