Yatak odası tasarımında duvar resimleri

Yatak odası tasarımında duvar resimleri

Tesislerin modern tasarımı, özgünlük, işlevsellik ve konfor ile ayırt edilir. Ana görevi, bu kriterleri uyumlu bir şekilde birleştirmektir. İç düzenlemenin önemli aşamalarından biri, kapıların odaya montajıdır. İnşaat pazarı, farklı çalışma mekanizmalarına ve estetik özelliklere sahip modeller ile temsil edilmektedir. Genellikle, iç mekanın genel izlenimini olumsuz etkileyen kapı yapısıdır. Bu gibi durumlarda, çoğu tasarımcı gizli bölümlerin kurulumunu sunar..

Pastel renklerde güzel iç

Pastel renklerde güzel iç

Bu tür kurulumlar, yalnızca belirli iç eşyaları değil, tüm odaları meraklı gözlerden gizlemenize izin verecektir. Gizli odaların yaratılması, mecazi olarak gizli bölümlerin kurulumu olarak adlandırılabileceğinden, “duvarlardan geçme yeteneği” kadar muhteşem ve sıra dışı bir şeydir. Ayrıca, bu tür yapılar bir duvarı süslemek için mükemmel bir yol olabilir. Böyle bir cihaz nasıl seçilir ve kurulur – daha fazla düşüneceğiz.

Art Nouveau iç mekana sahip küçük oturma odası

Art Nouveau iç mekana sahip küçük oturma odası

Gizli kapılar, iç mekanı dönüştürmenize izin veren platbandların varlığını ortadan kaldırır

Gizli kapılar, iç mekanı dönüştürmenize izin veren platbandları içermez

gizli kapılar nedir?

Gizli kapıların özelliği, genel tasarımın arka planında görünmemeleridir. Konumları sadece kapı çerçevesi ve kanat arasındaki ince boşluk nedeniyle belirlenebilir. Elbette, üzerlerine aramayı kolaylaştıracak standart bir kapı kolu da yerleştirebilirsiniz, ancak ana etki biraz bozulacaktır..

on dört

Maksimum görünmezliği elde etmenin 5 yolu:
 1. Gizli bir kapı çerçevesi toplamak. Bu durumda, platbandlarla dekorasyon sağlanmaz. İstenilen efekti yaratmak için böyle bir parça sıvalıdır ve bu nedenle normal bir kapı gibi görünür..
 2. Özel malzemelerden kapı kanadı imalatı. Bunun için kendilerini macun, boyama ve duvar kağıdına ödünç veren levhalar kullanılır. Bu tür sayfalara “bitirme için” denir..
 3. Gizli menteşelerin montajı. Bunlar, çoğu bölme üreticisi veya döner mekanizmalar tarafından kullanılan standart bağlantı parçaları örnekleri olmalıdır..
 4. Görünmez bir kilidin montajı. Çoğu zaman odanın bir anahtarla kilitlenmesi gerekiyorsa gereklidir. Ayrıca, dış binaları kurarken bu kısım gereklidir..
 5. Görünmez kulplar. Kural olarak, bunlar gömme kulplardır, çoğu zaman kayan modeller için kullanılırlar. Ana görev, ilgili aksesuarların ve tuvalin tonunu seçmektir..

Oturma odasının iç kısmında koyu yeşil duvarlar

Oturma odasının iç kısmında koyu yeşil duvarlar

İç kısımdaki aynalar, alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır.

İç kısımdaki aynalar, alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır.

Not! Gizli çerçeveli kapılar ayrı bir dekoratif bölüm görevi görmelidir. Bu nedenle, belirli bir malzeme için fabrikada özel bir kaplamaya sahip olabilirler..

Görünmez kapalı geçişlere izin veren, dikkatli malzeme seçimi ile bu parçalardır..

Çeşitler

Bu yapıların ayırt edilebileceği birkaç kriter vardır. Her şeyden önce, bu tasarım. Daha önce de belirtildiği gibi, bu durumda ana şey tuval türüdür. Hem dekoratif hem de terbiye için olabilir..

Yatıştırıcı renklerle dekore edilmiş yatak odası

Yatıştırıcı renklerle dekore edilmiş yatak odası

Akvaryum, iç mekanınızı dekore etmenize yardımcı olacaktır.

Akvaryum, iç mekanı etkili bir şekilde dekore edecek

Tasarımı karakterize edebileceğiniz bir sonraki nokta, çok yönlülüğüdür. Bunun nedeni, tabakanın tek taraflı ve çift taraflı olabilmesi, her iki taraf için aynı tasarıma veya kişiye sahip olmasıdır..

Bir notta! Yukarıdaki gereksinimlere ek olarak en önemli kriter açılış sistemidir..

açılış türü:
 1. Salıncak – her zamanki standart sistem, bugün en uygun fiyatlı.
 2. Sarkaç – daha pahalıdır, kurulum sırasında beceri gerektirir, özel bir mekanizma kullanılmasını gerektirir.
 3. Roto kapılar en pahalı karmaşık tasarımlardır.

on dört

Tavsiye! Görünmez yapılar olarak kayar yapıların kullanılması istenen etkiyi yaratmaya izin vermediği için önerilmez. Bununla birlikte, böyle bir ihtiyaç ortaya çıkarsa, onları doğru bir şekilde dekore etmek önemlidir..

Kurulum sırları

Bu tasarımı hatasız kurmak oldukça zordur, bu nedenle bir uzmana emanet etmek en iyisidir. Hala kendiniz yapmak istiyorsanız, profesyonellerin tavsiyelerine uymalısınız:

 • Kapının yapılacağı duvardaki her türlü kusurun giderilmesi gerekir..

Gizli kutu görünümü

Gizli kutu görünümü

 • Perdenin konumu, kendiliğinden açılıp kapanmasını önlemek için yalnızca dikey olmalıdır..
 • İşletme sırasındaki rahatsızlıkları ortadan kaldıracak ekim derinliğini hesaplamak gerekir..
 • Duvar kağıdının altındaki işleri bitirmek için alçıpan kullanmak en iyisidir..

Gömme kapıların kurulumunu uzmanlara emanet etmek daha iyidir.

Gömme kapıların kurulumunu uzmanlara emanet etmek daha iyidir.

Tavsiye! Kapının montajının işlevselliğini vurgulaması için bu açıklıkta hareket serbestliğinin sağlanması gerekir..

kılık seçenekleri

Bir sayfayı gizlemek için çeşitli tasarım öğeleri kullanılmalıdır..

 • Kural olarak, bu boyama veya duvar kağıdıdır..
 • Bu alanda bir çizim daha az etkileyici görünmeyecektir..
 • Fayans da kullanılabilir.

Fikir! Kapıların diğer elemanlar için maskelenmesi nadir değildir, çoğu zaman bunlar dolap kapıları, ayna veya başka bir şeydir..

on dört

Gizli kapılı odaların ana özelliği, genel tasarımdan sıyrılmayacak şekilde kurmaktır. Başka bir deyişle, böyle bir unsuru oda konseptine doğru bir şekilde sığdırmak gerekir. Bugün bu cihazları geliştiren çok sayıda tanınmış şirket var. Çok çeşitli araçların taklidini kullanırlar..

Çıktı

Görünmez kapılar, evinizin, iş yerinizin veya diğer odanızın belirli bir alanını meraklı gözlerden gizlemenin harika bir yoludur. İç mekanın dekoratif bir unsuru olmalı veya onunla tamamen birleşmelidirler. Model arasındaki temel fark, kural olarak açıklığın yerini vurgulayan platbandların olmamasıdır..

on dört

Önemli! Özel bir tuval kullanımına özellikle dikkat edilmelidir. Kural olarak, bu dekorasyon amaçlı özel bir sac malzemedir. Bu tip yapılara uygun özel menteşeler, mekanizmalar ve diğer bağlantı elemanlarının kullanılması da gereklidir..

Gizli binaların montajı oldukça karmaşık bir süreçtir. Becerilerinizden emin değilseniz, profesyonel yardım almak en iyisidir..