Yuvarlak kütüklerden evler (80+ fotoğraf)

Yuvarlak kütüklerden evler (80+ fotoğraf)

Yuvarlak kütüklerden yapılmış evler, diğer binalarda nadiren bulunan güzellik ve faydaları mükemmel bir şekilde birleştirir. Ladin, çam, sedir veya karaçam – tüm bu ağaçlar, lüks kütük konaklarının ve küçük av köşklerinin dikildiği mükemmel malzemeler haline gelir. Zanaatın tarihi, yüzyılların uzak derinliklerine kadar uzanıyor, ancak yıllar geçtikçe sadece popülerlik kazanıyor ve ahşap işleme için yeni teknolojiler, en güzel ve sıra dışı yapıların inşa edilmesini mümkün kılıyor. Daha sonra, yuvarlak kütük evlerin avantajlarının yanı sıra ilginç fikirler ve projelere bakacağız..

Yuvarlak kütüklerden yapılmış evlerin özellikleri

Evlerin yuvarlak kütüklerden inşa edilmesinin bir özelliği, geleneksel olandan önemli ölçüde farklı olan iş yapma tekniğidir. Başlangıçta, kütükler, kullanılmayan tüm yüzeyi temizleyen ve vücuda bir silindir şekli veren özel endüstriyel ekipman üzerinde işlenir. Daha sonra, önceden hazırlanmış bir plana göre kütük evinin montajı için ahşap üzerinde gerekli tüm kesimler yapılır. Hazır malzeme, bir tasarımcıdan sanki binanın düzenlendiği şantiyeye teslim edilir. Sonunda, diğer, daha modern malzemelerden yapılmış analoglara kıyasla birçok avantajı olan yuvarlak bir kütükten bir ev elde edilir, yani:

– Montaj doğruluğu ve kısa inşaat süresi – tüm kurucu parçaların ön hazırlığı ve hassas kesimi, malzemenin maliyeti artmasına rağmen, oldukça yüksek kalitede hatasız bir ev inşa etmenizi sağlar. Ancak öte yandan, inşaatçıların maaşlarından tasarruf edebilirsiniz – sonuçta, iş oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilir;

– Düşük ısı iletkenliği – doğal ahşap, evin ısıyı uzun süre tutması nedeniyle ısı transferine karşı yüksek bir dirence sahiptir;

– Güç – binanın tüm detaylarının birbirine bağlanması bütünlüğünü sağlar, bu nedenle çerçeve yalnızca bir bütün olarak yok edilebilir;

– Bitirme işinin olmaması – kütüklerin net şekli, doğanın kendisinin yarattığı benzersiz desenlerle dokunun estetik çekiciliği, malzemeyi evrensel hale getirir, ek kaplama gerektirmez. Servis ömrünü uzatmak için kütükler özel aletler ve vernik ile açılır. Çatlakları ve derzleri kapatmak için bir macun da kullanılabilir;

– Temelden tasarruf – kütük ev hafiftir, bu nedenle maliyetleri önemli ölçüde azaltan çok pahalı bir temel gerektirmez;

– Çevre dostu – malzeme antiseptiklerle tedavi edilmesine rağmen, insan vücudu için en temiz ve en güvenli olarak hala lider konumdadır..

Kuşkusuz bu kadar çok avantaj, yuvarlak kerestenin bir ev inşa etmek için mükemmel bir malzeme olduğunu gösteriyor. Ancak, dedikleri gibi, burada “merhemde sinek” olmadan olmaz. Yuvarlatılmış kütüklerden yapılmış bir evin ana dezavantajı, konut işletmeye alma şartlarını önemli ölçüde erteleyen büzülmesidir. Bu durumda bina yüksekliği %5-10 oranında azalabilir. Ayrıca nahoş faktörler yangın tehlikesi ve ek yalıtım elde etmenin imkansızlığıdır, ancak bazen yosun bu amaç için doğal bir yalıtım olarak başarıyla kullanılır..

Yuvarlak kütüklerden yapılmış ev projeleri, kütük evin özel tadı için değerlidir ve bununla tartışmak zordur. Ardından, sizi kesinlikle kayıtsız bırakmayacak modern kütük kabin projelerini ele alacağız..

Yuvarlak Kütük Evler - Özellikler Yuvarlak Kütük Evler - Özellikler Yuvarlak Kütük Evler - Özellikler

Kütük evlerin modern projeleri

Yuvarlak kütüklerden yapılmış bir evin projesi uzman bir şirketten sipariş edilebilir veya ailenin istek ve ihtiyaçlarını dikkate alarak kendiniz icat edebilirsiniz. Her şeyden önce, binanın kat sayısına, ikinci, üçüncü kat yapılmasına ihtiyaç olup olmadığına veya bodrum bölgesini bir yaşam alanı haline getirmek için daha derine inmek mi daha iyi olduğuna karar vermek gerekir. Ayrıca, her şey kişisel isteklere bağlıdır – bina küçük, ancak oldukça konforlu hale getirilebilir veya tavan arası, teraslar ve diğer mimari “çan ve ıslıklarla” bütün bir saray inşa edebilirsiniz..

Yuvarlatılmış kütüklerden yapılmış av köşkü

Yuvarlatılmış kütüklerden küçük av kulübelerinin yapımı giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Ormandaki müstakil bir kütük ev, benzer düşünen insanların şehrin gürültüsünden uzakta konforlu bir konaklama geçirmesini sağlayabilir, doğal motiflere dalabilir ve başarılı bir balık avına ilham verebilir. Bu versiyonda, ev, kısa bir konaklama için oldukça yeterli olan birkaç odalı mütevazı bir boyuta sahiptir. Proje, misafir odaları ile çatı katı alanı tarafından sağlanan ek alanı içerebilir. Genellikle ana binaya bir hamam eklenir..

Kütük evlerin modern projeleri - Yuvarlak kütüklerden av köşkü Kütük evlerin modern projeleri - Yuvarlak kütüklerden av köşkü Kütük evlerin modern projeleri - Yuvarlak kütüklerden av köşkü

Dağ evi tarzı kütük ev

Özellikle ilgi çekici olan, yuvarlak kütük evlerin dağ evi tarzı projeleridir. Diğer tasarımlarla karıştırılması zor olan güzel bir mimariye sahipler. Stil, sert doğanın malzeme seçimini ve tasarım özelliklerini etkilediği Alplerde ortaya çıktı. Yönün ana ayırt edici özelliği, iklimsel gerçeklere karşı koruma sağlamak için tasarlanmış kasıtlı olarak çıkıntı yapan çatı kemeridir. Genellikle o kadar büyüktür ki, altındaki balkonları ve terasları barındırabilir. Aynı zamanda, evler çoğunlukla geniş çatı katlarına sahip iki katlıdır..

Modern Kütük Ev Projeleri - Dağ Evi Tarzı Yuvarlak Kütük Ev Modern Kütük Ev Projeleri - Dağ Evi Tarzı Yuvarlak Kütük Ev

Modern tarz günlük ev

Minimalizm veya loft gibi modaya uygun yönlerde bir kütük yapısının inşa edilebileceğine inanmak zor. Ancak bitmiş projelerin fotoğraflarına bakıldığında şüpheler ortadan kalkıyor. Yuvarlak kütüklerden yapılmış bu tür evlerin projeleri, eski inşaat teknolojisini modern formlarla uyumlu bir şekilde birleştirebilen tasarımcıların becerikliliği ile şaşırtmaktan ve şaşırtmaktan asla vazgeçmez. Diğer bir ayırt edici özellik, modern açıklık ve alan özgürlüğü kavramını vurgulayan panoramik pencerelerin varlığıdır..

Bir kütük evden evlerin modern projeleri - Modern tarzda yuvarlak bir kütükten ev Bir kütük evden evlerin modern projeleri - Modern tarzda yuvarlak bir kütükten ev

Dekoratif oymalı yuvarlak kütüklerden yapılmış ev

Ahşap oymacılığı geleneksel olarak Rus mimarisinde kütük kabinler için mükemmel bir dekorasyon olarak kullanılmış ve onları gerçek saraylara dönüştürmüştür. Oyma elemanlar pencereleri, verandaları, kornişleri, balkonları ve iç konakları süslemek için kullanılır. Bugün, kısmen unutulmuş olan bu tür teknikler, günümüzde yüzsüz binalar moda olmadığı için önem kazanıyor. Özellikle değerli olan, kesinlikle komşuların kıskançlığı olacak, elle yapılan benzersiz desenlerdir. Ayrıca antik çağlardan beri oymacılığın ev sahibini çeşitli talihsizliklerden ve rahatsızlıklardan koruduğuna dair bir inanç var..

Kütük evlerin modern projeleri - Dekoratif oymalı yuvarlak kütüklerden ev Kütük evlerin modern projeleri - Dekoratif oymalı yuvarlak kütüklerden ev

Kütük ve taş kombinasyonu

Yuvarlak kütüklerden yapılmış bir ev, ahşap ve taşın mükemmel bir kombinasyonu ile oynamanıza izin verir. Genellikle, bu tür binalar taş bir bodrum sağlar ve yapının geri kalanı, oldukça haklı olan kütüklerden yapılır, çünkü taş ısıyı iyi tutmaz ve yalıtımı çok paraya mal olur. Yüzyıllar önce, tüccarların dükkan veya ofisleri birinci taş zeminlere ve ikinci ahşap zeminleri oturma odaları için ayırdıklarında, mimaride bu tür kombinasyonlarla karşılaşıldı. Taş tabanın yuvarlak kütüğü ıslak toprakların ve kemirgenlerin olumsuz etkilerinden koruduğunu da belirtmekte fayda var. Aynı zamanda, birinci kat, gücünü kaybetmeden onlarca yıl sürecek..

Kütük evlerin modern projeleri - Kütük ve taş kombinasyonu Kütük evlerin modern projeleri - Kütük ve taş kombinasyonu

Tavan arası yuvarlak kütük ev

Üçgen çatılı ve gökyüzüne bakan pencereli yuvarlak kütüklerden yapılmış bir evin sıkıcı bir kutudan çok daha çekici göründüğünü kabul edin. Çatı katı, ikinci katın damıtılmasına kıyasla, yapısının maliyet etkinliği ile de tercih edilmektedir. Burada rahat bir yatak odası veya çocuk odası donatabilir, çevredeki doğanın mükemmel manzarasını açabileceğiniz bir balkon ekleyebilirsiniz..

Kütük evlerin modern projeleri - Tavan arası yuvarlak kütük ev Kütük evlerin modern projeleri - Tavan arası yuvarlak kütük ev

Verandalı kütük ev

Teras olarak da bilinen veranda, binaya mükemmel bir ek olacak ve bir dinlenme alanı için rahat bir alan tanımlamanıza izin verecek. Kapalı veya açık olabilir, ancak her durumda, gerisini mümkün olduğunca doğaya yakın hale getirecektir. Geniş bir sitede ocak, mangal kurabilir ve arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Küçük bir veranda bile yalnız kalmak, sallanan sandalyede sallanmak için uygundur. Verandalı yuvarlak kütüklerden yapılmış bir ev, özellikle yeşil bitkilerin, camlı duvar bölümlerinin veya oymalı dekoratif unsurların varlığında çok etkileyici görünüyor..

Kütük evlerin modern projeleri - Verandalı kütük ev Kütük evlerin modern projeleri - Verandalı kütük ev

Yuvarlak kütük evler – fotoğraflar ve projeler

Doğal yuvarlak bir kütüğün görünümü, bir konut binasına bir ev ortamının eşsiz bir doğallık, konfor ve sıcaklık atmosferini getirir. Ahşap ev, küçük bir orman evi veya gerçek bir kale olabilen zarif, konforlu, pratik bir konuttur. Galerimiz, yuvarlak kütüklerden yapılmış evlerin çeşitliliğini, modernliğin ve antik çağ geleneklerine bağlılığın bir kombinasyonunu gösteren çok sayıda fotoğraf içermektedir. Mutlu seyirler!

Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler Yuvarlak kütük evler - fotoğraflar ve projeler