Yüksek teknoloji evler (90 fotoğraf): projeler ve fikirler

Yüksek teknoloji evler (90 fotoğraf): projeler ve fikirler

Yüksek teknolojili evler, mükemmel mimari çözümlerin ve yeni teknolojilerin somutlaşmış halidir. Çok işlevli ve ergonomiktirler ve en karmaşık tasarım çözümleri, dış sadeliğin arkasına gizlenmiştir. Ekipmanın otomatik olarak açılıp kapanması, ısıtma kontrolü, en modern iletişim sistemleri gibi birçok faydalı fonksiyon burada düşünülmüştür. Bir sonraki yazıda, yüksek teknolojili özel evlerin özelliklerini ve bazı başarılı projeleri ele alacağız..

Mimaride stilin özellikleri

Ultra modern yüksek teknoloji evler olağandışı şekilleri ile şaşırtıyor, inşaatları en pahalı projelere atfedilebilir, ancak işletme sürecinde modern teknolojilerin mevcudiyeti nedeniyle maliyetleri tamamen karşılıyorlar. Evin dışı, aşağıdaki gibi temel özelliklerle karakterize edilir:

– Çok fazla boş iç alan sağlayan binaların büyük boyutları;

– Kübik şekiller kullanan geometrik çizgilerin baskınlığı;

– Binanın duvarları, gereksiz süslemeler veya küçük mimari formlar olmaksızın pürüzsüz yüzeylere sahiptir;

– Binalar için karakteristik renkler beyaz, siyah, gri (gümüş);

– Maksimum cam miktarı – oda geniş ve aydınlık olmalıdır, bu nedenle büyük panoramik pencereler kurulur, tüm cepheler camlıdır. Aynı zamanda, camın ultraviyole ışığını iten özel bir filmi vardır, bu da yazın aşırı ısınmadan tasarruf sağlar;

– Düz düz çatılar bir tür stil özelliğidir. Çatı camlı olabilir veya bir rekreasyon alanı, süs bahçesi, spor sahası için bir taban ile donatılabilir;

– Cephenin kapsamlı aydınlatmasının mevcudiyeti;

– Yapı malzemesi olarak beton, cam ve metal kullanılır, ancak bir çubuktan dikilmiş veya bir ağacın altında dış cephe kaplamalı modern projeler bulabilirsiniz..

Ayrıca, genellikle muhteşem bir yüzme havuzuyla tamamlanan geniş terasları da dikkate değer..

Yüksek teknoloji tarzının özelliği, sadece dış mimaride değil, aynı zamanda yaşamı en ekonomik hale getiren modern yöntemlerin mevcudiyetinde de kendini gösterir. Örneğin, yenilikçi bir ısı yalıtımı yöntemi, ısı kaybını yarı yarıya azaltmayı mümkün kılar. Güneş panelleri ve rüzgar jeneratörleri, binaya otonom bir elektrik kaynağı sağlıyor. Kendi kuyuları, yağmur toplama cihazları – tüm bunlar, sakinlere en konforlu yaşam koşullarını sağlamanıza olanak tanır.

Yüksek teknoloji evler - Mimaride stilin özellikleri Yüksek teknoloji evler - Mimaride stilin özellikleri

Çeşitli yüksek teknoloji tarzı

Bugün birkaç mimari stil var. Elbette, geleceğin evlerini inşa etme ortak fikri ile birleşiyorlar – tasarımları ve en son teknolojilerin varlığı ile şaşırtan güzel fonksiyonel binalar. Bununla birlikte, kendi özelliklerine de sahiptirler..

endüstriyel yön

Projeler, özelliklerini bünyesinde barındıran endüstriyel üretim ruhunu taşır. Özellikle cepheler, kasıtlı olarak görüntülenen çeşitli açık iletişimler, borular, metal kablolar ve kirişler, sabitleme elemanları içerir. Özel evler için bu tür unsurlar nadiren kullanılır, esas olarak endüstriyel işletmelerin küresel projelerinde bulunurlar..

Yüksek teknoloji evler - Endüstriyel yön Yüksek teknoloji evler - Endüstriyel yön

Geometrik mimariye sahip yüksek teknoloji

Bu yön, konut binalarının mimarisinde en yaygın olanıdır. Basit ve karmaşık geometrik çizgiler, farklı seviyelerde yer alan yapıların kübik formları burada izlenebilir. Geniş teraslı ve sundurmalı evler özellikle zariftir..

Yüksek teknoloji evler - Geometrik mimariye sahip yüksek teknoloji Yüksek teknoloji evler - Geometrik mimariye sahip yüksek teknoloji

biyonik yüksek teknoloji

Önceki iki türden farklı olarak, biyonik mimari, doğal unsurlarla yakınsamayı amaçlar. Bir örnek, çevre dostu ve şaşırtıcı derecede dayanıklı bir hammadde olan ahşaptan yapılmış yüksek teknolojili bir evdir. Dışa doğru, yönün genel özellikleri izlenebilir – düz çatılar, küresel cam, teras, ancak yapı artık çok özlü görünmüyor. Evler doğal unsurları tekrarlayabilir: koza, örümcek ağı, kabuk vb..

Yüksek teknoloji evler - Biyonik yüksek teknoloji Yüksek teknoloji evler - Biyonik yüksek teknoloji

Modern yüksek teknolojili ev projeleri

Yüksek teknoloji ürünü bir ev inşa etmeye karar verdikten sonra, iki yoldan birine gidebilirsiniz – hazır belgeler ve yanlış hesaplamalar içeren standart bir projeye göre inşaat siparişi verebilir veya gelecekteki sahibinin tüm isteklerinin alınacağı bireysel bir tane geliştirebilirsiniz. hesaba katmak. Standart bir projeye göre inşaat biraz daha ucuza mal olacak ve kısa sürede işe başlanabilir, ancak bireysel bir yerleşim çok daha rahat olabilir. Hangi yöntemin seçileceği kişisel tercihe bağlıdır. En ilginç projelerden bazılarını ele alacağız..

Küçük tek katlı ev

Rahat, güzel bir ev bulmak isteyen küçük arsa sahipleri için, çevredeki manzaraya tam olarak uyan küçük tek katlı bir bina seçeneğini seçebilirsiniz. Bu, açık havada yaşamayı tercih eden bekarlar veya yaşlı çiftler için iyi bir seçenektir..

Fotoğrafta gösterildiği gibi, stil, kübik bir şeklin, düz çatının, büyük pencerelerin yanı sıra beyaz, gri kaplama renklerinin varlığıyla açıkça ifade edilir. Bu projede oturma odası, yemek odası ve mutfak birleştirilerek iç mekan oldukça aydınlık ve ferahtır ve evin karşı taraflarında yer alan iki yatak odası tam bir mahremiyet hissetmeyi mümkün kılmaktadır..

Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Küçük tek katlı ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Küçük tek katlı ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Küçük tek katlı ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Küçük tek katlı ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Küçük tek katlı ev

Garajlı iki katlı yazlık

İki katlı binaların özel avantajları vardır. İlk olarak, özel mimari formların uygulanması, çok seviyeli terasların düzenlenmesi, garajlar vb. İçin daha fazla fırsat sağlarlar. Böyle bir evin daha geniş bir kullanım alanı vardır ve tam teşekküllü bir aile için uygundur. Kural olarak, birinci katta duvarlarla ayrılmayan ortak kullanım alanları bulunur: oturma odası, mutfak, yemek alanı ve ikinci katta yatak odaları ve çocuk odaları vardır. Evle aynı çatı altında bulunan bir garaj, yüksek teknoloji projelerine özgü modern ve rasyonel bir çözümdür..

Bu düzen, yerel alanın alanını kurtarır ve kullanım kolaylığı sağlar. Ek olarak, garajın ısıtılmasında ve iletişimin kurulmasında gözle görülür bir tasarruf var. Düzenin rahatlığı, garajın çatısının, çıkışı ikinci katın salonundan açılan bir teras düzenlemek için başarıyla kullanılması gerçeğinde yatmaktadır. Garaj alanının, hoş olmayan kokuları ve gürültüyü geciktiren geçişli bir antre ile yaşam alanından nasıl başarılı bir şekilde ayrıldığına dikkat edelim..

Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Garajlı iki katlı yazlık Modern yüksek teknoloji ürünü ev projeleri - Garajlı iki katlı yazlık Modern yüksek teknoloji ürünü ev projeleri - Garajlı iki katlı yazlık

Sömürülen bir çatıya sahip yüksek teknolojili ev

Düz bir çatı, alanın rasyonel dağılımı için daha fazla ayrıcalık sağlar. Burada gerekli mobilyaları düzenleyebileceğiniz, süs bahçesi düzenleyebileceğiniz ve hatta bir yüzme havuzu inşa edebileceğiniz bir dinlenme alanı donatmak iyi bir seçenek olacaktır. İkinci seçenek, bina oldukça ağır olacağından, temeli güçlendiren inşaat planının çok doğru hesaplanmasını gerektirecektir. Havuza su temini sistemi ve drenajı hakkında önceden düşünmek gerekir. Elektrikten önemli ölçüde tasarruf sağlayacak güneş panellerinin montajı için düz bir çatı da kullanılabilir – şimdi sadece Avrupa ülkelerinde değil, Avrupa ülkelerinde de oldukça popüler.

Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Sömürülen bir çatıya sahip yüksek teknolojili ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Sömürülen bir çatıya sahip yüksek teknolojili ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Sömürülen bir çatıya sahip yüksek teknolojili ev

Şık eğimli ev

Bir dağın yamacına bir ev inşa etmek, her şeyden önce – tehlikesi ve yüksek maliyeti ile birilerini korkutabilir. Buna rağmen, bu tür birçok ev inşa edildi ve uzmanlara göre, dağlık bir alanda bir ev inşa etmenin birçok avantajı var..

İlk olarak, böyle bir sitenin maliyeti çok daha düşüktür, bu da zaten tasarruf edilebilir ve ikincisi, pencereden sade bir şekilde büyüleyici panoramik bir görünüm açılır. Bu tür evler selden korkmaz ve fotoğrafta gösterildiği gibi her katta geniş teraslı kaskad bir yapı elde etmek mümkündür..

Bodrum kat genellikle bir taraftaki kabartmaya daha derine iner ve diğer taraftan dışarı çıkar. Burada, genellikle bir garaj veya hizmet odası düzenlenir, ancak üst katta bir garaj ile zıt seçenek hariç tutulmaz (giriş olasılığına bağlı olarak).

Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Yamaçta şık ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Yamaçta şık ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Yamaçta şık ev Modern yüksek teknolojili ev projeleri - Yamaçta şık ev

İç mekan hakkında birkaç söz

Yüksek teknolojili bir evin içi, her şeyden önce, minimum bölmeli bir alan düzenidir. Burada odalar mümkün olduğunca birleşerek ortama ışık ve hava verir. Panoramik pencerelerden eve serbestçe giren doğal ışığa ek olarak, yeterince parlak olması gereken ek gece aydınlatması dikkati hak ediyor, bu nedenle iç mekanda oldukça fazla aydınlatma armatürü var..

Birinci kat, bir çalışma alanına sahip bir mutfak, bir yemek odası ve bir merdivenin bir sonraki katmana çıktığı bir oturma odası içeren tek bir bölge tarafından işgal edilmiştir. Pişirme alanında bulunan tüm ekipmanlar yerleşik olmalı, alanı dağıtmamalıdır. Duvarlar açık renklerde dekore edilmiştir ve dekor pratik olarak yoktur – renkli yastıklar, gölgeler vb. Şeklindeki vurgu unsurları rolünü oynayabilir.Aynı zamanda, oda soğuk ve boş olmayacak – döşemeli mobilyalar, kilimler, sıcak bir şömine rahatlık yaratacak.

İkinci katta özel odalar vardır: yatak odaları, çocuk odaları, vb. Sıra dışı şekillerdeki tasarım mobilyaları, stilin hem kısalığını hem de karmaşıklığını vurgulayan orijinal aydınlatma armatürleri burada memnuniyetle karşılanır..

Yüksek teknoloji evler - İç tasarım Yüksek teknoloji evler - İç tasarım Yüksek teknoloji evler - İç tasarım Yüksek teknoloji evler - İç tasarım Yüksek teknoloji evler - İç tasarım

Yüksek teknoloji evler – fotoğraflar ve projeler

Galerimizde yüksek teknolojili evlerin çok sayıda güzel fotoğrafını görebilirsiniz. Tek katlı ve çok katlı, kübik ve yuvarlak – hepsi güzellik ve modernlik kombinasyonu ile şaşırtıyor. Belki de fotoğraf seçimine aşina olmak, hayallerinizdeki evi tasarlamanıza yardımcı olacaktır. Mutlu seyirler!

Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler Yüksek teknoloji evler - fotoğraflar ve projeler