Peçetelerden kendin yap çiçekleri (80 fotoğraf)

Peçeteler, yemek sırasında gerekli bir hijyen aracı olarak uzun zamandır insanlık tarafından bilinmektedir. Bununla birlikte, daha önce basitçe masaya yerleştirilmişlerse veya parşömenlere yuvarlanmışlarsa, o zaman bugün, gerçek ustalar peçetelerden gerçek şaheserleri katlamayı öğrendiler, ki bu bazen onları amaçlarına göre kullanmak üzücü. Bu yazımızda en çok kullanılan kağıt peçetelerden nasıl muhteşem çiçekler yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Ayrıca, bu tür el sanatları artık sadece ziyafetin bir parçası değil, aynı zamanda daha önemli unsurlardır: yemyeşil buketler, iç dekor, hediye paketleri, oyuncaklar ve çok daha fazlasını oluştururlar. o zaman başlayalım!

Peçeteden gül yapmayı öğrenmek

Güller, daha adil cinsiyetin çoğunun favori çiçekleridir ve el yapımıdırlar, güzellikleri ve el işçiliğinin sıcaklığı ile iki kat keyif alacaklardır. Doğada bu güzel çiçeklerin çok sayıda çeşidi vardır ve bunlardan bazılarının nasıl yapılacağına bakacağız..

kırmızı Çin gülü

İş için gerekli olan tek şey iki renkli (yeşil ve kırmızı) bir peçete ve makastır. Öncelikle bir tomurcuk oluşturalım. Kırmızı bir peçete alıyoruz, üçe katlıyoruz ve dikdörtgen şeritler oluşturacak şekilde kesiyoruz. Tomurcuğu bir şeritten oluşturuyoruz: uzunlamasına ikiye katlayın ve işaret parmağının etrafına sarın.

Daha sonra, “yaprakları” düzeltiriz ve alt kısımda sapın bağlanacağı hafif bir uzama oluştururuz. Yeşil peçeteyi bir köşe ile tomurcuk tabanına tutturuyoruz ve parmaklarımızla sıkıca bastırarak bir sapa çeviriyoruz. Gülümüz hazır! Böyle bir çiçek, herhangi bir romantik akşam yemeği için sofra düzenine harika bir katkı olacaktır..

DIY peçete çiçekleri - Kırmızı Çin gülü

yemyeşil sarı gül

Bu kraliyet gülünü yapmak için sarı ve mavi peçetelere, bir kurşun kaleme ve güzel bir kurdeleye veya serpantine ihtiyacınız olacak. İlk önce, bir çiçek için 6 parçaya ihtiyaç duyacak olan yaprakları boşlukları yapıyoruz..

Sarı peçete, fotoğrafta gösterildiği gibi kurşun kalemin etrafına yarı sarılmalıdır, her iki taraftan sıkıca sıkın ve çubuğu çıkarın – bu bir taç yaprağı olacaktır. Aynı şeyi beş tane daha yapıyoruz. Boşluklardan bir tomurcuk oluşturuyoruz: ilkini bir rulo ile sarıyoruz ve sonraki her birini bir öncekinin etrafına sarıyoruz. Tomurcuk tamamen birleştiğinde, alttan bir kurdele ile sabitleyin ve mavi bir peçete ile süsleyin..

DIY peçete çiçekleri - Yemyeşil sarı gül DIY peçete çiçekleri - Yemyeşil sarı gül DIY peçete çiçekleri - Yemyeşil sarı gül DIY peçete çiçekleri - Yemyeşil sarı gül

narin pembe çiçek

Bu üretim yöntemi belki de en zahmetli olanıdır, ancak çiçekler çok gerçekçidir. Pembe ikili peçetenin bağlantısı kesilmeli ve mevcut kıvrımlar her iki tuvalde de kesilmelidir – 8 kare elde edersiniz. Her birini katlıyoruz, ancak fotoğrafta gösterildiği gibi yarıya değil, girintili – bunlar gül yaprakları için boşluklar.

Taç yaprağını daha doğal hale getirmek için bir boşluk alıp ortadan kenarlara doğru büküyoruz. Bunu altı kare daha yapıyoruz. Son iş parçasını bükülmeden açıkça yatay olarak büküyoruz ve bir kenarı aşağı doğru bükerek bir çekirdek oluşturuyoruz.

Ardından, çekirdeği hazırlanan yapraklarla sararak tomurcuğu katlamaya başlarız. Tüm yapraklar toplandığında, çiçeği bir iplik veya iple sabitleriz. Dilerseniz, bu tür tomurcukları 7-9 yapabilir, daha önce yeşil peçetelere sarılmış tel saplarına dikebilirsiniz. Küçük bir vazoya veya sepete yerleştirebileceğiniz harika bir buket alacaksınız..

DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek DIY peçete çiçekleri - Narin pembe çiçek

Bahar peçete karahindiba

Karahindibayı gerçekten gür yapmak için üç katmanlı sarı peçeteler, zımba ve makas hazırlamanız gerekir. Sarı peçeteyi birkaç kez katlayıp kareler halinde kesiyoruz. Daha sonra bunları üst üste koyuyoruz ve bir braket ile ortasına sabitliyoruz. Ortaya çıkan piramidin köşeleri, bir daire elde edilecek şekilde kesilmelidir..

Kenarlarda bir püskül yapmak için hafifçe makas kullanın. Her daireyi yukarı kaldırıyoruz ve kabartıyoruz – yemyeşil bir karahindiba elde edersiniz. Ürünün arka tarafı kesinlikle düz olacağından, bu tür çiçekler çocuk aplikleri, lüks paneller veya takıların imalatında kullanılabilir..

DIY peçete çiçekleri - Bahar karahindiba DIY peçete çiçekleri - Bahar karahindiba

Peçeteden karanfil yapımı

Şimdi, herhangi bir iç mekanı mükemmel bir şekilde dekore edecek bir buket için hacimli karanfilleri nasıl hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğinizi ele alacağız. Peçeteler (üç katmanlı) kendi takdirinize bağlı olarak herhangi bir renkte alınabilir: kırmızı, beyaz, pembe vb. Ve ayrıca sap için bir tel ve yeşil bir peçeteye ihtiyacınız olacak..

Önümüze bir peçete koyuyoruz, bir kenar boyunca küçük bir şeridi dikkatlice yırtıyoruz. Kalan peçete bir akordeon gibi katlanmalı ve ortada aynı parça ile bir yay oluşturacak şekilde bağlanmalıdır..

Sert bir tel ayak üzerinde karanfil yapmayı planlıyorsanız, peçetenin kenarını koparamazsınız, ancak telin ucuyla sararak bir yay oluşturabilirsiniz. Ardından akordeonumuzun her bir kenarını kaldırarak yemyeşil bir tomurcuk oluşturuyoruz. Son aşamada gövde telini yeşil bir peçeteye sarıyoruz. Karanfil hazır! Gördüğünüz gibi, böyle bir çiçek yapmak çok az zaman alıyor, bu nedenle yemyeşil, güzel bir buket yapmak oldukça mümkün..

DIY peçete çiçekleri - Karanfiller DIY peçete çiçekleri - Karanfiller

Peonies Peonies

Hacimli şakayık yapmak karanfillere biraz benzer. Burada ayrıca peçeteyi bir akordeon içinde toplamanız ve bir yay oluşturarak merkeze bağlamanız gerekir. Ardından, keskin köşeleri keserek uçları yuvarlamak için makas kullanmanız gerekir. Her bir kenarı kaldırın ve yemyeşil bir tomurcuk yapmak için düzeltin. Çiçeğin daha etkileyici görünmesini sağlamak için, aynı anda farklı tonlarda ve renklerde farklı birkaç peçete kullanabilirsiniz – altta bir yeşil, sonra koyu leylak ve üzerine – hafif bir tane ve akordeon katlayın. Böyle bir çiçek, herhangi bir hediye kutusunun gerçek bir dekorasyonu olacak..

Benzer şekilde büyük çiçekler yapıp duvarları onlarla süsleyebilir, tavana veya bir avizeye asabilirsiniz. Buna göre, büyük ebatlı ve mutlaka üç katmanlı mendiller gerekli olacaktır. Bir çiçek yapmak için iki peçete kullanılarak ek hacim elde edilebilir. Bu tür süslemeler, örneğin 8 Mart veya Sevgililer Günü gibi bir tatile hazırlanırken dairenizi hızla dönüştürmeye yardımcı olacaktır..

DIY peçete çiçekleri - Şakayık DIY peçete çiçekleri - Şakayık DIY peçete çiçekleri - Şakayık DIY peçete çiçekleri - Şakayık

Peçetelerden güzel lotus

Becerikli eller, en sıradan beyaz peçeteyi bile, herhangi bir şenlik masası için değerli bir dekorasyon olacak zarif bir çiçek parçasına dönüştürebilir. Bir lotus çiçeğini katlamak için, ilk bakışta karmaşık görünse de, aslında yeni başlayanların bile harika el sanatları yaratmasına izin veren origami tekniğini kullanmanız gerekir..

Bu nedenle, çok katmanlı beyaz bir peçete alın ve tamamen açın. Tüm köşeleri merkeze doğru bükün ve ters çevirin. Prosedürü tekrarlıyoruz. Ayrıca, iş parçasının açılmaması için parmağınızla merkeze bastırın, bir köşeyi ve ardından gerisini yavaşça çekin. Gördüğünüz gibi, çiçek neredeyse hazır, ancak daha muhteşem görünmesi için ona ek hacim verebilirsiniz. Bunu yapmak için, arka tarafta merkeze doğru yönlendirilmiş hala dört köşe olduğunu unutmayın – ayrıca dikkatlice dışarı çekilmeleri gerekir. Artık nilüferimiz tamamen hazır, tabağın ortasına yerleştirilebilir ve ortası küçük bir canlı çiçek tomurcuğu ile doldurulabilir..

DIY peçete çiçekleri - Lotus DIY peçete çiçekleri - Lotus DIY peçete çiçekleri - Lotus DIY peçete çiçekleri - Lotus DIY peçete çiçekleri - Lotus DIY peçete çiçekleri - Lotus DIY peçete çiçekleri - Lotus DIY peçete çiçekleri - Lotus

Peçeteden kendi elinizle çiçekler – fotoğraf

Sonuç olarak, sizi fotoğraf galerimizi ziyaret etmeye davet ediyoruz. Burada sadece kendi elinizle peçetelerden çiçek yapmanıza değil, aynı zamanda bütün çiçek aranjmanları oluşturmanıza yardımcı olacak birçok fikir bulacaksınız. İlham almak!

Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Peçeteden kendi elinizle çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf Kendi elleriyle peçetelerden çiçekler - fotoğraf

Video: Peçeteden çiçek nasıl yapılır