Koridorda sürgülü gardırop: 65 fotoğraf fikri

Dış giyim, ayakkabı, ev eşyaları … Nadiren gerekli alana sahip olan koridora pek çok şey yerleştirilmelidir. Bir tasarım tasarlarken her detayı düşünmeli ve en uygun çözümü seçmelisiniz. Bugün bunlardan birini ele alacağız – yaşam alanını düzenlemenize ve odanın estetik bir görünümünü yaratmanıza izin verecek koridor için bir gardırop..

gardırop nedir?

Sürgülü gardırop, özel bir kapı tasarımında diğerlerinden farklı olan bir depolama sistemidir. Adı doğrudan, tekerlekler üzerinde kayan bir mekanizma ile alanın geri kalanından çitle çevrilmiş olan yolcu vagonunun tipi ile ilgilidir. Bu konfor sağlar ve yerden tasarruf sağlar.

Gardırobun temel amacı, maksimum sayıda şeyi barındırmak ve bunları düzenli tutmaktır. Her öğenin kendine ait bir yeri olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda bulmakta zorluk çekmez. Üç tipte elemanlar bu rolün üstesinden gelir: askılar, raflar ve çekmeceler için bir çapraz çubuk.

Boru, ek alan tasarrufu sağlarken, bölümün genişliğine bağlı olarak uzunlamasına veya çapraz olarak çalıştırılabilir. Sığ derinliğe sahip dolaplarda, genellikle çekmeceli askılar kullanılır. Aksesuarlar ve giysiler raflarda veya çekmecelerde saklanır ve ayakkabılar kir biriktirmeyen özel ağ bölmelerinde saklanır..

Sürgülü gardıroplar, her türlü iç mekana mükemmel uyum sağlar ve amaçlanan işlevlerini yerine getirir: parlak bir vurgu haline gelebilir veya dikkat çekmeden tasarımla birleşebilirler. Kapıların geniş cephesi, minimal bir sanatsal ifade aracı seti ile dekore edilmiştir ve bazen karmaşık bir çizim için bir tür tuvaldir. Modern mobilya pazarındaki modellerin çeşitliliği, sahiplerinin tüm gereksinimlerine tam olarak uyan seçeneği seçmenize olanak tanır..

Sürgülü dolapların dezavantajları kullanımdaki rahatsızlığı içerir: bazı modellerde, makara mekanizması açılırken çok fazla gereksiz ses çıkarır, ancak bu an yalnızca çok bütçeli mallarda ortaya çıkabilir. Ayrıca, çalışma sırasında dikkatli olmak gerekir, çünkü ani hareketlerle parçalar daha hızlı yıpranır..

Rahatsızlıktan kaçınmak için orta fiyat kategorisindeki mobilyaları seçin veya sipariş üzerine satın alın. Açarken ve kapatırken dikkatli olun, toz ve kirden kurtulmak için silindir mekanizmasını düzenli olarak normal nemli bir bezle silin..

Koridorda sürgülü gardırop

Koridor için gardırop çeşitleri

Gardırobu koridorun iç kısmına yerleştirmeden önce onu seçmeniz gerekiyor. Ve şimdi sadece görsel olarak güzel bir ürünle ilgili değil. Depolama sistemleri boyut, tasarım, yapılandırma ve konum bakımından farklılık gösterir. En popüler seçenekleri düşünün!

Dolap klasik gardıroplar

Bu gardırop tipi, dört duvarlı bir gövde ve makaralı mekanizma ile donatılmış kapılardan oluşur. Bitmiş ürünü satın almak ve genellikle boş bir duvar boyunca uygun bir yere yerleştirmek yeterlidir..

Bu seçenek, yerden tasarruf etmenin ana hedef olmadığı geniş koridorlar için uygundur. Diğer durumlarda, gerekli parametrelere sahip bir model bulmaya çalışmanız veya sipariş vermek için satın almanız gerekecektir. Bu tip, tam parça seti nedeniyle diğerlerinden daha pahalı olabilir, ancak bir taşınma durumunda, sökmek için para harcamanıza gerek yoktur..

Koridor için dolap klasik dolaplar Koridor için dolap klasik dolaplar

Gömme ve yarı gömme dolaplar

Bir veya iki yan kasalı (yarı ankastre) veya yan kasasız (ankastre) ürünler. Ana duvarlar bölme görevi görür, bu da yapının bir niş içine girilebileceği veya bir köşeye yerleştirilebileceği anlamına gelir. Raflar ve traversler gibi tüm bileşenler doğrudan duvarlara takılır, bu da gardırobun güvenilir ve anıtsal olmasını sağlar..

Ek olarak, bölmeler arasına ideal olarak uyan bitiş ve pürüzlülük kusurlarını gizlemeye yardımcı olurlar. Doğru, mobilyayı kendi başınıza monte etmeniz pek mümkün değil – ustaların yardımı olmadan yapamazsınız. Her durumda, bu uyumlu bir kompozisyon yaratacak küçük koridorlar için harika bir seçenektir..

Koridor için gömme ve yarı gömme dolaplar Koridor için gömme ve yarı gömme dolaplar

Modüler gardıroplar

Bu tip, eksiksiz bir gardırop seti ile ilişkilidir ve ayrı modül bölümlerinden oluşur. Onların yardımıyla rafları, askıları veya çekmeceleri istediğiniz sıra ve miktarda birleştirerek kullanışlı bir saklama sistemi oluşturabilirsiniz. Gerekirse, mevsime bağlı olarak değişen dolapların doldurulması için özellikle koridor için önemli olan diğer unsurları satın alabilirsiniz..

Koridor için modüler gardıroplar

Köşe gardıroplar

Bu tip yapılar, giyinme odasının yeri için köşenin en uygun yer olduğu koridorlar için uygundur. Bu alan pratik olmaması nedeniyle genellikle boştur, ancak köşe gardıropları her alana mükemmel uyum sağlar..

Üç türün ayırt edilmesinden dolayı farklı şekillerde gelirler. En basiti, iki kasası birbirine dik yerleştirilmiş L şeklinde bir gardıroptur..

Üçgen şeklindeki gardırop köşenin kenarlarını takip ediyor. Ve seçenek genişlik açısından farklılık göstermese de, iç mekana çok kompakt bir şekilde sığar..

Diğer alt türler arasında beşgen ve yamuk şekiller bulunur. Pek çok şeyi saklamak için tasarlanmışlardır, ancak daha fazla yer kaplarlar..

Koridor için köşe dolapları Koridor için köşe dolapları

Farklı stiller için koridorda sürgülü gardırop

Sürgülü kapılı gömme dolap, kendi içinde modern bir tasarımdır. Bu nedenle, modern tarz için en uygun olanıdır, ancak bunlarla sınırlı değildir. Doğru tasarımı seçerseniz, sürgülü gardıroplar herhangi bir koridorun iç kısmına sığabilir..

Modern tarzda sürgülü dolaplar

Bu tarz, gardırop da dahil olmak üzere mobilya tasarımında belirli çerçeveleri dikte etmez. Sadelik, modern malzemeler, özel dokular ve dekor tercih edilir. Örneğin, düz çizgili modeller, parlak ve mat yüzeylerin kontrastı, parlak renk kombinasyonlarındaki yapıların bir kombinasyonu iyi görünecek..

Modern tarzda koridor için sürgülü dolaplar Modern tarzda koridor için sürgülü dolaplar

Klasik tarzda sürgülü dolaplar

Klasik tarzdaki koridorlar için, doğal ahşaptan sürgülü dolaplar veya pastel açık renklerde boyanmış taklidi uygundur. Kapı oyma desenler, çizimler ile dekore edilebilir. Nazik kıvrımlara sahip gövde açıları ve çizgiler, stilin estetiğiyle eşleşecek.

Klasik tarzda koridor için sürgülü dolaplar

Minimalizm tarzında sürgülü dolaplar

Bu tarzda, gömme dolapların pürüzsüz, tek renkli bir cephesi, gereksiz ayrıntılar olmadan iyi görünüyor. İlginç bir seçenek, değerli metrekareleri almadan, koridorun iç kısmına neredeyse tamamen sığmanızı sağlayan duvarın gölgesini tekrarlayan mobilyalardır..

Minimalizm tarzında koridor için sürgülü dolaplar Minimalizm tarzında koridor için sürgülü dolaplar

Provence tarzında sürgülü dolaplar

Bu tarz basit ama dokulu bir tasarıma sahip, sadece kanunları takip etmek için uygun mobilya aramak için zaman harcamak zorunda kalacak. Gerçek şu ki, Provence eski eşyaları veya eskiliği taklit edenleri sever. Bunlar çoğunlukla oymalı veya elle çizilmiş desenlerle pastel tonlarda boyanmış ahşap dolaplardır..

Provence tarzında koridor gardıropları

Loft tarzı gardıroplar

Çatı katı tarzı bir oda için bir gardırop seçerseniz, koridorun oldukça geniş olması veya oturma odası ile birleşmesi muhtemeldir. Bu, modeller ve konumları için seçenekleri büyük ölçüde genişletir. Ancak bir tasarım seçerken, sessiz tonlarda yapılmış modern ahşap yapılara odaklanmak daha iyidir. Aynalı cepheler iyi görünüyor.

Çatı katı tarzında koridor için sürgülü dolaplar Çatı katı tarzında koridor için sürgülü dolaplar

Seçim önerileri

Stilleri, konfigürasyonları ve şekilleri anladık. Koridor için gardırop alırken başka nelere dikkat etmeli?

İlk olarak, bir kapı açma mekanizması seçerken dikkatli olmalısınız – bunların birkaç türü vardır. En yaygın olanı, bölmenin metal bir çerçeve içinde olması ve silindirler üzerindeki özel bir oluk boyunca hareket etmesidir. Ancak bu seçenek güvenilir değildir, çünkü silindirin güçlü bir darbe ile kayma olasılığı yüksektir. Bu kritere göre, tekerleklerin monoray boyunca hareket ettiği ikinci tip bir mekanizmaya sahip bir yapı satın almak daha karlı..

İkincisi, kapı profillerine dikkat edin. Bu, gereksiz seslerin ortaya çıkmasından endişe edenler için geçerlidir. Alüminyum sistem daha sessizdir ve silindirler içeride gizlendiğinden daha düzgün görünür. Çelik buna göre ses titreşimleri yaratır, ancak ilk türden daha dayanıklıdır.

Üçüncüsü, bir metreden daha geniş olmayan sürgülü kapılar seçmeye çalışın. Aksi takdirde, ağırlıkları ve boyutları nedeniyle kullanımları sakıncalı olabilir..

Koridor için sürgülü gardırop - Seçim için öneriler

Koridorda gardırop nereye yerleştirilir?

Depolama sisteminin yeri, koridorun boyutuna, yerleşim düzenine ve genel mobilya bileşimine bağlıdır..

Küçük bir alanın içi için gardırobun bir niş içine yerleştirilmesi veya köşe modelini tercih etmeniz önerilir. Alanın ihtiyaçlarını gerçekçi bir şekilde değerlendirin ve yalnızca en temel öğeleri barındıracak bir seçenek belirleyin. Parametrelerinize uygun bir tasarım bulamazsanız, sipariş vermek daha iyidir. Aynalı yüzeye sahip kapılar iyi görünecek ve bu da alanı görsel olarak genişletmenize izin verecektir..

Bir niş içindeki sürgülü gardırop, dar bir koridor veya koridor için ideal bir çözümdür ve nötr renk şemasında dikkat çekmeyecektir. Tüm seçenekler için kare geometriye sahip bir giriş holü uygundur. Oda başka bir oda ile birleştirilirse giyinme odasını fonksiyonel imar sağlayan bir bölme olarak kullanabilirsiniz..

Bir gardırop için bir yer seçerken, onunla yakın temastan kaçınarak ön kapının yerini dikkate almanız gerekir. Koridordan kısa bir mesafede olması daha iyi.

Koridorda gardırop nereye yerleştirilir Koridorda gardırop nereye yerleştirilir Koridorda gardırop nereye yerleştirilir

Koridor için sürgülü dolaplar – fotoğraf

Koridorda gardırop seçimine karar vermek için önerilen seçenekler ve ipuçları yeterli değilse, fotoğraf seçimimize bir göz atmanızı öneririz. Doğru kararı vermeniz için size kesinlikle ilham verecek en ilginç fikirlerin yanı sıra parlak fikirleri topladık. Mutlu seyirler!

Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf Koridor için sürgülü dolaplar - fotoğraf

Video: Koridorun iç kısmındaki sürgülü dolaplar