Koridorda gergi tavan (70 fotoğraf)

Koridorda gergi tavan (70 fotoğraf)

Tavan dekorasyonu, iç mekanın uyumunun büyük ölçüde bağlı olduğu koridor tasarımının son dokunuşudur. Kapsamlı bir pvc kanvas kataloğu, herhangi bir modern tasarıma mükemmel ilaveyi seçmeyi mümkün kılar. Bu, ekstra çaba ve rahatsızlık vermeden düzenli bir yüzey elde etmenin pratik bir yoludur. Koridordaki en basit gergi tavan bile düzgün görünümünü on yıllarca korurken, sıradan sıva 2-3 yıl içinde onarım gerektirebilir..

Germe tavanların özellikleri

Koridordaki tavanı bitirmek için polimer film kullanmanın avantajlarının listesi oldukça geniştir. En önemli nokta dayanıklılıktır – bu tür malzemelerin garanti süresi 10-30 yıl olabilir. Diğer kaplamaların aksine, streç kumaş, tabanın özel olarak hazırlanmasını gerektirmez, bu da tesviye, sıva ve astar ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, toz ve döküntüleri önler ve kurulum işinin kendisi birkaç saat sürer..

Pvc filmlerin estetik özellikleri göz ardı edilemez. Etkileyici bir doku ve desen yelpazesi, en sofistike tadı tatmin edecek. Bitmiş tavan, bilgisayar işlemedeki kadar canlı görünecek. Metalik parlaklığa sahip mat, parlak, saten, inci, yarı saydam ve aynalı gergi tavanlar, herhangi bir karmaşıklıktaki tasarım fikirlerinin somutlaştırılması için sonsuz olanaklar sunar..

Böyle bir yüzeyin bakımı çok kolaydır – ara sıra kiri veya tozu nemli bir süngerle silmek ve ayrıca keskin nesnelerle temastan kaçınmak yeterlidir. Filmin kazara hasar görmesini önlemek için, diğer tüm ince işler ve büyük mobilyaların montajı tamamlandıktan sonra gergi tavanın monte edilmesi önerilir..

Koridorda gergi tavan - Özellikler

Küçük bir koridorda germe tavan

Çoğu daire için küçük bir koridor alanı tipiktir. Bu bir sorun değil, çünkü insanlar bu odada minimum zaman harcıyor, ancak uygun şekilde tasarlanmış bir tavan, koridoru daha aydınlık ve ferah hale getirmek için iyi bir fırsat. Kompakt koridorlar için ideal olan birkaç tasarım hilesi vardır..

parlak doku

Lake yüzey, her bir ışık ışınını yansıtarak, alanın daha düzgün bir şekilde aydınlatılmasına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda hacim de ekler. Parlaklık, duvarlardaki büyük aynalar ve modern yüksek teknoloji ürünü mobilyalarla birlikte özellikle etkileyici görünecek..

Küçük bir koridorda germe tavan - Parlak doku Küçük bir koridorda germe tavan - Parlak doku

metalik

Metalik parlaklığa sahip germe tavan, klasik tarzda bir iç mekan (altın, gümüş) veya bir çatı katı (çelik) için mükemmel bir seçenektir. Seçilen rengin kapı kolları, mobilya armatürleri, stantlar gibi detaylarda tekrarlanması ve tasarımın bir bütün olarak eşleşmesi arzu edilir..

Küçük bir koridorda gergi tavan - Metalik Küçük bir koridorda gergi tavan - Metalik

karanlık tavan

İşin garibi, siyah, lacivert, koyu mor, çikolata gibi koyu tonlar, parlak bir formatta yapılırsa, alçak koridorlar için ideal çözümdür. Böyle bir gergi tavan, her nesneyi maksimum netlikle yansıtır ve başınızın üzerinde sınırsız alan yanılsaması yaratır..

Küçük bir koridorda gergi tavan - Karanlık tavan Küçük bir koridorda gergi tavan - Karanlık tavan

kayan etki

Kurulan streç kumaşın türünden bağımsız olarak, saçak aydınlatması kullanılarak koridorun yüksekliği görsel olarak artırılabilir. PVC filmin hemen altına kenarlara monte edilen LED veya neon bant olabilir. Bu şekilde, sadece bagetler boyunca çevreyi süslemekle kalmaz, aynı zamanda tavanın ayrı bölümlerine de odaklanır, figürleri, kutuları, nişleri vurgular..

Küçük bir koridorda gergi tavan - Yüzer efekt Küçük bir koridorda gergi tavan - Yüzer efekt

Koridorda iki seviyeli germe tavan

Pratik ve estetik nedenlerle, koridordaki tavan genellikle alçıpan yapıları pvc film ile birleştirerek birleştirilir. Bu tür seçenekler düşünceli ve alakalı görünüyor, odanın yüksekliğini görsel olarak artırıyor ve ayrıca gerilmiş tuvale zarar verme riski olmadan yüksek gardırop duvarları kurmanıza izin veriyor..

İki seviyeli bir tavan düzenlemenin en yaygın yollarından biri, filmin 2-3 cm altına monte edilen, çevre çevresinde bir tür alçıpan çerçevedir. Farklı kalınlık ve şekillerde olabilir, kabartmalı kenarlara sahiptir. Armatürler genellikle bu yapılarda sabitlenir ve pvc kanvas sağlam, deliksiz kalır..

Alçıpan figürlerin önce takıldığı, sonra filmle kaplandığı projeler de vardır. Bu teknik, sıradan boyama ile her zaman mümkün olmayan ilginç bir doku veya yüksek kaliteli desen elde etmeniz gerekiyorsa özellikle yararlıdır..

Koridorda iki seviyeli germe tavan Koridorda iki seviyeli germe tavan Koridorda iki seviyeli germe tavan

Olağandışı tavan tasarımı

Gergi tavanın bireysel tasarımı, koridoru ilginç ve benzersiz kılmak için bir şanstır. Pvc filmlerin kullanıldığı modern tasarım yöntemleri, her türlü yaratıcı fikri gerçekleştirmeyi mümkün kılar..

Fotoğraf baskısı

Elastik vinil üzerine baskı uygulamak için ilerici teknolojileri kullanarak, koridorun üst kısmı istediğiniz herhangi bir desenle dekore edilebilir. Hatta bir fresk taklidi veya ünlü bir tablonun, stilize mozaiklerin, gökyüzünün görüntüleri, yapraklar, çiçekler, zarif desenlerin bir kopyası olabilir. Temel olarak herhangi bir film türünü seçmesine izin verilir – şeffaf, mat, parlak veya saten..

Koridorda gergi tavan - Fotoğraf Baskısı

Yıldızlı gökyüzü

Uzayın etkisi için LED filamentler kullanılır. Tavanın içinde belirli bir düzende düzenlenirler, takımyıldızlar ve galaksiler oluştururlar. Titreşimin ritmi, gölgelerdeki değişim bazen uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Bu tür aydınlatma, herhangi bir renk pvc film ile güzel görünür ve koridorda rahat ve romantik bir atmosfer yaratır..

Koridorda germe tavan - Yıldızlı gökyüzü Koridorda germe tavan - Yıldızlı gökyüzü

Perforasyon

Alttaki dekoratif deliklerden üst malzeme katmanının parladığı çift katlı gergi tavanlar, cesur bir tasarım denemesidir. Her bir durumdaki sonuç, seçilen palete bağlıdır: net bir kontrast, yarı tonlar oyunu veya hafif bir gölge geçişi olup olmayacağı – her durumda, delikli tavan koridor için harika bir dekorasyon olacaktır..

Koridorda gergi tavan - Perforasyon Koridorda gergi tavan - Perforasyon

Aydınlatma ve aydınlatma

Koridor için doğru aydınlatma organizasyonu çok önemlidir. Bu odanın genellikle penceresi yoktur, bu nedenle kendi içinde oldukça kasvetli görünebilir. Yeterli sayıda lamba bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır..

Polimer film zaten + 70C sıcaklıkta erimeye başladığından, elektrikli cihazların kurulumunda bazı kısıtlamalar vardır. Özellikle, yasak akkor lambalar için geçerlidir – gergi tavanın yakınında kesinlikle kullanılamazlar. Enerji tasarruflu LED analoglarının gücü 35W’ı geçmemelidir. Ayrıca ışığın yukarı doğru yönlendirileceği bir avize seçilmesi önerilmez – ampullerin ürettiği ısı tuvale zarar verebilir..

Gömme spotlar fazla ısınmaz. Bununla birlikte, çalışmaları özel bir transformatör gerektiren 12 veya 24 voltluk bir voltaj gerektirir. Bir niş içine yerleştirilmeli veya asma katın arkasına gizlenmelidir, ancak tavanın arkasına değil, böylece bir cihaz arızası durumunda filmi sökmek zorunda kalmazsınız..

Parlak ve saten bir tuvalin arka planına karşı, yönlü kristal lambaların parlaması çok etkileyici görünüyor. Ayna yüzeyinden kırılan ve yansıyan ışınlar parlak yıldızları andırır. Parlak parlaklıkları, alanı lüks, şenlikli bir atmosferle dolduracak..

Koridorda gergi tavan - Aydınlatma ve aydınlatma Koridorda gergi tavan - Aydınlatma ve aydınlatma Koridorda gergi tavan - Aydınlatma ve aydınlatma Koridorda gergi tavan - Aydınlatma ve aydınlatma

Koridorda germe tavan – fotoğraf

Koridorda normal bir gergi tavanı gerçek bir sanat eseri yapmaya yardımcı olacak daha da yaratıcı fikirler görmek ister misiniz? Bu durumda, fotoğraf koleksiyonumuzla kesinlikle ilgileneceksiniz. Seçim, hem küçük dairelerdeki küçük koridorlar hem de geniş odalar için uygun seçenekler içerir. Beğendiğiniz tasarımı seçin ve hayallerinizin iç mekanının gerçekleşmesine izin verin!

Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf

Video: Koridorda germe tavanlar – tasarım fikirleri