Kendin Yap soğuk porselen: 90 fotoğraf ve fikir

Soğuk porselen, işleme esnekliği nedeniyle güzel şeyler yaratmanıza izin veren el sanatlarında popüler bir malzemedir. Bu malzemeden ilk ürünler 19. yüzyılın başında ortaya çıktı ve bu güne kadar soğuk porselen alaka düzeyini kaybetmedi. Gerçek ustalar, ondan önce hiçbir genç bayanın karşı koyamayacağı mükemmel dekor, mücevher, hediyelik eşya, büyüleyici buketler yaratır. Bu tür el sanatları çok fazla zevk verir, hayal gücünü, güzellik duygusunu mükemmel bir şekilde geliştirir ve ayrıca elde edilen sonuçtan tam bir memnuniyet duygusuna neden olur..

Malzemenin özellikleri ve onunla çalışmak

Soğuk porselen, el sanatları için en iyi takı ve el sanatlarını yapmanızı sağlayan talep edilen bir malzemedir. Ürünler dışarıdan seramik ürünlere çok benzese de, aslında özelliklerinde onlardan oldukça farklıdırlar. Soğuk porselen hem yüksek nem koşullarından hem de direkt güneş ışığından, kuvvetli aşırı ısınmadan korkar, bu nedenle ürünlerin yeri bu özellikler dikkate alınarak seçilmelidir. Ürünün mümkün olduğu kadar uzun süre dayanması için vernikle kaplamak daha iyidir – o zaman mikro iklimin kaprislerine daha az maruz kalacaktır..

El yapımı malzeme mağazadan satın alınabilir. Başarılı olmadıysanız, kendiniz kolayca yapabileceğiniz için umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok. “Hamur”u doğru bir şekilde yapmak için, doğru miktarlarda seçilen aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız olacak: pirinç veya mısır nişastası, PVA tutkalı, gliserin, krema (tercihen çocuklar için) ve güç için sitrik asit. Nişastalı tutkal eşit oranlarda 1: 1 oranında karıştırılır. Ayrıca 2: 1 oranından elde edilen bir gliserin ve krema kütlesi ve bir asit eklenir. İyice karıştırılmış hammaddelerin çeyrek saat demlenmesine izin verilmelidir, ardından çalışmaya başlayabilirsiniz. Malzeme bir seferde kullanılmalıdır – sonraki heykel için uygun olmayacaktır.

Renkli bir ürün elde etmek için, başlangıçta kütleye boya ekleyebilir veya modellemeden bir gün sonra bitmiş figürü boyayabilirsiniz. Yapılan iş özel aletler gerektirmez, makas ve yapıştırıcının elinizde olması önemlidir ve gerektiğinde diğer aksesuarlar (kürdan, tel, boya, fırça, boncuk vb.) eklenir..

DIY soğuk porselen - Malzemenin özellikleri ve onunla çalışma

Yeni başlayanlar için soğuk porselenden el sanatları

Malzemenin işleme esnekliği, çok çeşitli ürünler ve el sanatları yaratmayı mümkün kılar. Ne kadar karmaşık ve zarif olacakları daha çok modelleme becerilerine bağlıdır. Gerçek ustalar, birçoğu daha sonra işlevsel ev eşyaları olarak kullanılan çarpıcı şaheserler yaratabilirler. Yeni başlayanlar, aşağıda örneklerini vereceğimiz daha basit el sanatlarında ustalık kazanmalıdır..

sakura çiçekleri

En popüler ürünler çiçeklerdir. Oturma odasının iç dekorasyonuna layık bir dekorasyon olacak harika bir narin sakura dalı yapmak için, tomurcukların yaprakları için yeşil ve iki tane daha porselen rengine ihtiyacınız olacak (isteğe bağlı).

İlk önce, beyaz ve pembe malzemeyi birleştirmeniz ve daha sonra makasla küçük parçalara ayrılan bir blok oluşturmanız gerekir (fotoğrafa bakın). Onlardan tomurcuk şeklinde birbirine yapışan yaprakları oluşturmak gerekir. Bitmiş çiçeği bir kürdan ile deliyoruz ve teli içine geçiriyoruz. Daha sonra yeşil sepals oluşturur ve bunları bileşime yapıştırırız..

Ana çiçek hazır. Dekoratif pistiller, boncuklar vb. İle süslenebilir. Yapay çiçekler bir odanın içini dekore etmek, muhteşem bir duvar paneli yapmak, çarpıcı kolyeler veya gardırop süslemeleri yapmak için kullanılabilir..

Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Sakura Flowers Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Sakura Flowers Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Sakura Flowers Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Sakura Flowers Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Sakura Flowers

Soğuk porselen güller

Güzel soğuk porselen tomurcuklar yapmanın birkaç yolu vardır. İlk olarak, üzerinde çiçeğin oluşacağı bir çubuk almanız gerekir – bu bir saç tokası, bir kürdan, tel vb. Olabilir. Ayrıca, küçük kesmek daha uygun olduğu için iş için makaslara, tercihen manikür makasına ihtiyacınız olacaktır. parçalar, tutkal ve fırça, bunlarla birlikte soğuk porselen hamur kırmızı, pembe veya istenilen herhangi bir renk ve ayrıca yaprak oluşumu için yeşil malzeme.

Üretim yöntemleri birbirinden biraz farklı olduğundan, ek aksesuarlara ihtiyaç duyulabilir: yapraklar için hazır bir şablon veya oluşturmak için kartonlu bir kalem. Her şey hazır olduğunda aşağıdaki adım adım talimatları izleyerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Soğuk porselen güller, buket aranjmanları, takılar, hediyelik eşyalar vb. oluşturmak için harika bir malzemedir..

Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el sanatları - Güller Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el sanatları - Güller Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el sanatları - Güller Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el sanatları - Güller Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el sanatları - Güller

Dekoratif fincan

Daha önce de belirttiğimiz gibi, malzememiz aşırı sıcaklıklardan korktuğu için normal bir bardak alacağız. Ardından, kompozisyonun ana detaylarını oluşturan güllerden oluşan çeşitli tonlarda soğuk porselenlere ihtiyacınız var. Beş tanesine farklı renk ve boyutlarda ihtiyacınız olacak. Ayrıca açık yeşil hamurdan yapraklar yapmanız gerekecektir..

Kompozisyonu toplamaya başlıyoruz: koyu yeşil noktayı açın ve bardağa yapıştırın – bu temeldir. Ayrıca, güller ve yapraklar dönüşümlü olarak yapıştırılır. Daha sonra, malzemenin kesilmiş “damlacıklarından” küçük mavi çiçekler oluşturmanız ve onları sarı merkezler oluşturmanız gerekir..

Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Dekoratif Fincan Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Dekoratif Fincan Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Dekoratif Fincan Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Dekoratif Fincan Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Dekoratif Fincan Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap Soğuk Porselen El Sanatları - Dekoratif Fincan

Soğuk Porselen Fotoğraf Çerçevesi

Güzel bir fotoğraf çerçevesi sadece bir oda için harika bir dekorasyon değil, aynı zamanda kendi ellerinizle yapılan birinci sınıf bir hediye olabilir. Böyle bir hediye kesinlikle doğum günü adamını memnun edecek ve usta için gerçek bir gurur kaynağı olacak..

Başlangıçta, bir taban edinmeniz gerekir – bir mağazada hazır bir çerçeve satın alın veya kontrplaktan, kartondan kesin. Dahası – hayal gücüne kalmış. Önce gelecekteki zanaatın bir taslağını kağıda çizmek ve ardından gerekli detayları şekillendirmek daha iyidir – bunlar çiçekler, deniz çakılları, deniz kabukları ve diğer detaylar olabilir..

Silikon kalıplar kullanırsanız, kabukları kalıplamak zor değildir. Onları kendiniz de şekillendirebilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraf, bunun nasıl yapılabileceğine dair bazı örnekler göstermektedir. Bu arada, bu tür unsurlardan güzel bir bilezik veya anahtarlık oluşturabilirsiniz..

Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi Yeni başlayanlar için kendin yap soğuk porselen el işleri - Fotoğraf çerçevesi

Soğuk porselen hasır işi

Soğuk porselenden çeşitli el sanatlarını şekillendirme konusunda zaten deneyiminiz varsa, daha karmaşık ürünler ve kompozisyonlar başlatmanızı öneririz. Kendi ellerinizle oturma odası, mutfak veya diğer odalar için harika bir dekor yapabilirsiniz, örneğin güzel bir sepet örerek daha sonra bir buket veya sahte meyve ile doldurulabilir. Bu nedenle, iş için kahverengi tonda boyanmış soğuk porselene, bir bıçağa, sap için küçük bir güçlü tel parçasına ve çerçeveyi oluşturmaya hizmet edecek bir kaba ihtiyacımız var. Ardından, her şeyi sırayla yapıyoruz:

1. Porseleni, daha sonra eşit uzunlukta parçalar halinde keseceğimiz ince (çapı 2 mm’den fazla olmayan) bir çubuk haline getirerek açın..

2. Segmentleri tabana yapıştırıyoruz, uçlarını tabanın ortasına bastırıp yapıştırıyoruz, aynı uzunlukta kesiyoruz.

3. Düz bir daire açın ve çıkıntılı parçaları keserek gelecekteki sepetin tabanını yapıştırın.

4. İş parçası kuruduğunda, ters çevirin, tabanı çıkarın ve fotoğrafta gösterildiği gibi kalan haddelenmiş çubuğu kullanarak dokumaya başlayın..

5. Sepet bittiğinde, bir helezonu ayrı olarak örebilir ve bir jant olarak yapıştırabilir ve iç tabanı düz bir malzeme çemberi ile kaplayabilirsiniz..

6. Metal bir tel alın ve sap şeklinde bükün, ince bir soğuk porselen sosis ile sarın ve sepete takın. zanaat hazır!

Bu şekilde çeşitli ürünleri örebilirsiniz: ev sahiplerinin gerçek gururu ve mükemmel bir hediye olacak vazolar, tabaklar ve bütün setler..

DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır DIY soğuk porselen hasır

DIY soğuk porselen – fotoğraf fikirleri

Soğuk porselenden neler yapılabileceği hakkında daha fazla fotoğraf seçkisinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İşte kendi yaratıcılığınız için en iyi fikirleri çizmeye değer birçok güzel eser. Mutlu seyirler!

DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri DIY soğuk porselen - fotoğraf fikirleri