Kendin Yap saksılar: 100 fotoğraf fikri

Bitkileri nakletmek ve saksılarınızı güncellemek mi istiyorsunuz? Mağazaya koşmak için zaman ayırın, belki evinizde size yeni bir hizmet sunmaya hazır eşyalar vardır. Bakalım ne kadar ilginç ve güzel düşünebilirsin ve kendin yapabilirsin!

Bir bavuldan önbellek kabı

Eski valizler çok ilgi çekici görünüyor – onlara baktığımızda, canlı izlenimler ve unutulmaz hikayeler getirdiğimiz, keşfedilmemiş uzak mesafelere büyüleyici yolculuklar sunuyoruz. Bavul, maceralarımızın sadık bir yoldaşı ve farkında olmadan izleyicisi olarak hizmet eder..

Bu nedenle, bu görünüşte dikkat çekici olmayan nesneyi tavan arasında bulursak, hoş anılar bizi doldurabilir ve kesinlikle ondan ayrılmak istemeyeceğiz. Bavulu sonsuz dinlenmeye göndermek yerine, ondan güzel bir dekor unsuru yapmayı ve birlikte – iç mekan bitkileri için bir sığınak yapmayı öneriyoruz..

Peki, bunun için ihtiyacımız olan şey:

– Bir bavul (evde yoksa, akrabalarınızdan veya arkadaşlarınızdan alın ya da yerel bir bit pazarına gidin);

– Genişletilmiş kil veya toprak toprak;

– İç mekan çiçekleri (zevkinize göre herhangi birini seçin, asıl şey birbirleriyle iyi geçinmeleri ve bir bavula sığmalarıdır);

– Güçlü film (masa için sera veya muşamba);

– Mobilya zımbalayıcı;

– Vernik, fırçalar, boya, dekorasyon için astar.

İlk önce bavulu dekore etmeniz gerekiyor. En çok yönlü seçenek, beyazla kaplamaktır. Kapağı çıkarın, sadece alt derin kısma ihtiyacımız var. Tüm yüzeyleri ıslak bir bezle silin ve alkolle ovalayın. Bavulun dış kısmını iki kat astar (akrilik) ile kaplayın ve kurumasını bekleyin. Köşelere ve tutamaklara dokunulmasına gerek yoktur; yanlışlıkla lekelenmeyi önlemek için üzerlerine maskeleme bandı yapıştırın.

İstenirse dış kısım ek olarak dekupaj tekniği ile süslenebilir. Vernikle yapılan işi düzeltin (en iyisi mat parke) – ürünün size uzun süre hizmet etmesini istiyorsanız bu adım gereklidir.

Kabın altını bir filmle örtün, böylece sıvı nedeniyle bavulun zarar görmemesi için. Film, üst kenar boyunca bir mobilya zımbasıyla tutturulmuştur..

Tabanı genişletilmiş kil ile kaplayın, bitkileri saksılardan dikkatlice çıkarın ve daha sonra rizomların büyümesi için alanlar bırakarak düzenleyin. Boşlukları saksı toprağı ile doldurun.

Bavul kapları hazır! Uygun bir yere yerleştirin ve yaratılışınıza hayran kalın. Gelecekte, sulama yaparken sıvı miktarını izleyin, çünkü çok fazla varsa, drenaj için delik olmadığından bitki ölebilir. Bu, tüm tencere türleri için geçerlidir..

Bir bavuldan kendin yap saksı Bir bavuldan kendin yap saksı Bir bavuldan kendin yap saksı Bir bavuldan kendin yap saksı Bir bavuldan kendin yap saksı Bir bavuldan kendin yap saksı

beton ekici

İlk bakışta, bir saksıyı betondan çıkarmak zor görünebilir. Elbette çok çalışmanız gerekecek ama sonuç çok dayanıklı ve estetik olacaktır. İşin bazı nüanslarını tartışalım ve işe başlayalım.

Yaratıcılık için malzeme ve araç satış noktalarında bulabileceğiniz tozsuz bir beton karışımı seçmek daha iyidir..

Form olarak, kurumuş betondan çıkarmak kolay olacağından, ürünlerin altından plastik veya kartondan yapılmış ambalajlar kullanabilirsiniz. Daha ince formların kullanılması da uygundur, ancak bunları ayçiçek yağı ile ön işlemden geçirin. Toplamda iki konteynere ihtiyacınız olacak. Birincisi daha geniş olmalı, ürünün dışı için, ikincisi ise iç için daha dar olmalıdır. Birini diğerine yerleştirmeye çalışın – bu şekilde boyutların ve gelecekteki duvar kalınlığının uygunluğunu değerlendireceksiniz..

Üretim sürecinde ihtiyacınız olacak: kalıplar, makas, güvenilir bant, spatula, kova, beton karışımı.

Beton karışımını yoğurt kıvamına gelene kadar yoğurun. Üretici tarafından sağlanan talimatları izleyin. İhtiyacınızdan fazla su dökerseniz endişelenmeyin, çünkü bir süre sonra yüzeyde görünecektir. Karışımdan süzülerek az bir miktar ilave edilerek yüzeye yayılır.Kalıplarda delik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Onları bulursanız, onları koli bandıyla kapatın. Karışımı büyük bir kalıba yarısına kadar dökün..

Betonun tamamen sertleşmesini beklemeden daha küçük olan kabı dış kalıbın içine sabitleyin. Scotch bant kullanarak üstüne sabitlemeniz gerekir. Bu aşamada küçük formun büyük olandan en az 1 cm uzakta olmasına dikkat etmek önemlidir, aksi halde saksı kırılgan çıkacaktır. İlk kabın imalatı sırasında kabın ne kadar dolu olacağını, iç kalıbı karışıma daldırarak tahmin edebilirsiniz..

Betonun sertleşmesine izin verin – yaklaşık iki ila üç gün. Bandı çıkarmanıza gerek yoktur. Son kullanma tarihinden sonra, kap dikkatlice çıkarılabilir. Bu zorsa, kartonu veya plastiği bıçakla kesin..

Zımpara kağıdı ile yüzeydeki pürüzlerden kurtulun. Hazır!

Ekici dekore edilebilir veya boyanabilir. Bitkileri dikin ve göze çarpan bir yere koyun – böylece herkes ne tür bir usta veya zanaatkar olduğunuzu görebilir.!

DIY beton saksı DIY beton saksı DIY beton saksı DIY beton saksı DIY beton saksı DIY beton saksı DIY beton saksı DIY beton saksı DIY beton saksı DIY beton saksı

Fayans kalıntılarından ekici

Tadilat çalışmaları sonunda birçok evde fayans da dahil olmak üzere bitirme malzemeleri bulunuyor. Sadece ondan, bir iç mekanı veya bahçeyi süsleyecek sıra dışı bir ekici inşa edebilirsiniz..

Bu malzemeleri stoklayın: yapıştırıcı (tabanca veya moment), tek boyutta 4 karo, 4 adet. Keçe.

Karonun bir kenarına yapıştırıcı sürün ve hemen diğer karonun arkasına doğru bastırın. Kenarları düzgün tutmak için bir oyma matı kullanın. Her karo için algoritmayı tekrarlayın. Bu size ürün için temel sağlayacaktır..

Elde edilen küpün 4 alt köşesine keçe halkalarını yapıştırıcı ile sabitleyin. Bitki saksısını ekiciye yerleştirin. Hazır!

Özellikle güzel olan – böyle bir tencere çok yönlüdür, örneğin bahçe için bir şamdan olarak kullanabilirsiniz..

Fayans kalıntılarından çiçekler için kendin yap ekici Fayans kalıntılarından çiçekler için kendin yap ekici Fayans kalıntılarından çiçekler için kendin yap ekici Fayans kalıntılarından çiçekler için kendin yap ekici Fayans kalıntılarından çiçekler için kendin yap ekici

Kumaş kaplar

Çirkin bir saksıyı dekore etmek için daha basit fikirlerden biri, tek bir keten örtü veya cepli büyük bir kanvas dikmektir. Kumaşın içine su girmesini önlemek için altına bir muşamba yerleştirilmelidir. Kendi takdirinize bağlı olarak bir süs veya doku seçebilirsiniz ve çoğu durumda bitkilerin yeniden ekilmesi gerekmeyecek, bu da size zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır..

Tekstiller yeterince yoğun olmalı ve şeklini korumalıdır. Ayrı bir kapak için, içinde film olan bir silindir oluşturmak gerekir. Cepli bir tuval yapmak için, şekli sabitleyecek bir tel taban hazırlamanız gerekecek..

DIY kumaş saksı DIY kumaş saksı DIY kumaş saksı DIY kumaş saksı

Tencere ile asılı raf

Bir balkon veya oda için, üzerine çiçek ve birkaç mum koyabileceğiniz güzel bir raf yapabilirsiniz..

İhtiyacınız olacak: kontrplak (45×20, 45×18, 15×9 boyutlarında ve 17×9 cm’lik iki parçaya sahip sıradan levhalar veya OSB); 1.5 cm genişliğinde, şeritler halinde kesilmiş bir çubuk (ikisi 45 ve 27 cm uzunluğunda ve 4 adet 15 cm); kablo veya ip; ahşapla çalışmak için tutkal; delmek; kendinden kılavuzlu vidalar 4×3 mm; Basmak; ahşap üzerine boya; fırçalamak.

Çubukları boyayın – bitki kutusunun kenarları ve rafın kendisi olarak hizmet edecekler. Ardından, en büyük levhadaki ip için delikler açın – bu arka duvar olacaktır. Kenardan en az 1 cm geri adım atın.

Rafın alt kısmı için levhanın sol tarafında kenardan 1 cm uzaklıkta delikler açın. Sağ tarafta 2,5 cm boşluk kalacak şekilde delikler açın..

Parçaları birleştirmek için dikey parçada delikler açın. Daha ince bir matkap ucu kullanın ve kenardan 3/4 cm delin. Düzgün görünmelerini sağlamak için delikleri delmek için daha kalın bir uç kullanın. Öğeleri kırpın.

Saksı kutusunun boyutuna karar verin ve sol tarafta sabitlemek için boşluk bırakarak ölçüm yapın. Bağlantı noktalarını işaretleyin – kutunun her iki tarafının ortasında ve köşelerinde. İnce ve kalın bir matkap ucu ile delin. Kendinden kılavuzlu vidaları kullanarak çekmeceyi rafa vidalayın.

Rafın alt parçasına ve çekmecenin kenarlarına yapıştırıcı sürün ve dağıtın, çubukları oraya koyun, bir presle bastırın. Yapıştırıcının talimatlarına göre kuruması için zaman tanıyın..

Halatı, uçları yatay bir tahtaya bağlayarak geçirin. Büyük bir tahtaya çekin, dikey olarak kurun ve düğümleri de bağlayın. Hazır! Kutunun altına bir muşamba yerleştirin ve oraya çiçek dikin veya içine saksı koyun. Rafa mum veya diğer dekoratif unsurları yerleştirebilir, oraya sıcak içeceklerin olduğu bardakları koyabilirsiniz..

Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap Tencere ile asılı raf kendin yap

Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler

Bahçede, bitkiler için kap seçme konusuna çok daha özgürce yaklaşabilirsiniz. Ancak yine de, flora temsilcilerinin iyiliği için, saksıların boyutuna bağlı olarak seçilmeleri gerektiği unutulmamalıdır. Damar sığsa, sığ bir kök sistemine sahip bitki örtüsü kullanın. Ayrıca bazı durumlarda kullanılması gerekecek olan az miktardaki arazi hiçbir çiçeğe besin sağlayamayacak. Bu nedenle, bu durumda, örneğin güzel sulu meyveler veya bir kaya bahçesine uygun bitkiler gibi iddiasız temsilcilere tercih verin..

Bazı çılgın ama etkili kompozisyonları bir araya getirdik:

– Banyoya sulu ve zengin yeşilliklere sahip kendi kendine yeten büyük çiçekler ekilebilir – bu tür çiçekler bu kadar büyük bir kapta bile kaybolmaz;

– Eski ahşap masadan mükemmel bir doğal saksı çıkacak – bitkilerin orada kendi kendine filizlendiğini farz edin, oraya çim bile ekebilir ve güzel kenevir koyabilirsiniz;

– Eski arabalar, özellikle eski arabalar, sanki onları bir nakile götürüyormuşsunuz gibi, içindeki çiçeklerle çok organik görünüyor;

– Papağanlar için kıvırcık kafesler inanılmaz derecede sofistike ve sevimli görünüyor, onları parlak renklerle boyayın ve cesurca oraya yosun ve nergis dikin;

– Bazen bitkiler en imkansız görünen yerlerde filizlenir, bunu kullanın – lastik çizmelere çiçek dikin, sayfaları sararmış kalın bir kitap, kömürleşmiş kütükler.

Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler Bahçedeki yetiştiriciler için fikirler

kendin yap saksı – fotoğraf

Aslında, hemen hemen istediğiniz herhangi bir ürün bir saksı olarak kullanılabilir. Ana şey, bitkinin yaşam için gerekli koşulları sağlamasıdır. Tencere için güzel fikirlerle bir dizi fotoğraf görüntülemeyi teklif ediyoruz. Size keyifli bir izleme deneyimi ve yaratıcılık için ilham diliyoruz.!

kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf kendin yap saksı - fotoğraf