Kendin Yap mobilya dekupajı: 80 güzel fikir

Kendin Yap mobilya dekupajı: 80 güzel fikir

Mobilyaların dekupajı yine popülerliğin zirvesinde. Hazır tasarımlar, yeniden canlandırılan mobilyaların getirdiği inanılmaz çekiciliği sergiliyor. Ucuz malzemeler kullanarak, tipik bir tezgah, dolap, şifonyer veya diğer mobilya yüzeylerine özgünlük katabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan hayal gücü ve birkaç boş saat.

Dekupaj nedir ve nasıl yapılır

Oymacılık, kesilmiş kağıt veya tekstil görüntülerinin işlenmiş bir altlık üzerine yapıştırılmasıyla yapılan bir dekorasyon yöntemidir. Bitmiş iş vernik ile sabitlenir. Bu tür uygulamalı sanatın kökenleri Orta Çağ’a kadar uzanır ve teknik, Louis XVI ve Marie Antoinette mahkemelerinde yüksek tanınırlık kazanmıştır. Viktorya döneminde İngiltere’de alınan bu tür uygulamaların daha geniş nüfusu arasında gerçek popülerlik. Varoluş tarihi boyunca dekupaj, kraliyet ailelerinin ve sanatçıların temsilcilerinin hoş bir hobisi haline geldi..

Bugün, geniş bir malzeme yelpazesi sayesinde, bu tür dekorları yapmanın pek çok yöntemi var. Mobilyaların dekorasyonuna uygun klasik bir versiyonu ele alacağız..

Çalışmaya başlamadan önce mobilya yüzeyine uygulamak istediğiniz görüntüyü seçmelisiniz. Uygun peçeteler, kağıt üzerine çizimler veya duvar kağıdı ve kumaş üzerine çeşitli baskılar. Hazır resimler satın alabilirsiniz, ancak daha mantıklı bir yol var – en başarılı seçenekleri bir yazıcıda yazdırın. Bu yaklaşım iyidir, çünkü internette gerçekten çok çeşitli güzel baskılar ve ayrıca bir süslemeyi çoğaltma yeteneği sağlanır. Lazer yazıcıda yapılan çıktıları kullanmak en uygunudur. Bu mürekkep tutkal veya vernikten yayılmaz..

Akrilik vernik, fırçalar ve normal bir süngerin yanı sıra yapıştırıcılar (özel dekupaj yapıştırıcısı veya normal PVA) ile kendinizi donatın.

Bir sonraki adım, mobilya yüzeyini hazırlamaktır. Vernikli veya boyalı ise, ince ila orta zımpara kağıdı ile zımparalayın. Alt tabakanın durumuna bağlı olarak, çatlakları, talaşları veya derin aşınmaları onarmak için bir macun veya mobilya cilası gerekebilir. Pürüzsüz bir yüzey hazırladıktan sonra üzerini şeffaf akrilik vernik ile kaplayın. Mobilya karanlıksa, daha açık renklerde yeniden boyamak daha iyidir..

Tutkal uygulayın ve kesikleri istediğiniz yerlere yerleştirin. Tutkal tüm alan üzerinde tamamen kuruduğunda, tüm bileşimi tekrar şeffaf akrilik vernik ile kaplayın. Malzeme olarak bir peçete seçildiyse, sadece üst katmanını kullanın. Yine, kontrastı kaybetmemesi için, taban ışığının yüzeyini yapmak daha iyidir..

En canlı resmi elde etmek için çok renkli boyalarla renklendirin. Ürüne antikliğin etkisi için yapay bir çizik vermek istiyorsanız, cila ile kaplamalı, boyamalı ve zımpara kağıdı ile zımparalamalısınız. Zımpara kağıdının tane boyutu değiştirilerek farklı derinliklerde aşınmalar elde edilebilir..

DIY mobilya dekupajı - Dekupaj nedir ve nasıl yapılır DIY mobilya dekupajı - Dekupaj nedir ve nasıl yapılır

Oymacılık sandalyeler

Eski veya yepyeni sandalyeleri dönüştürmek için birçok neden olabilir. Belki bunları tek bir tasarıma uyarlamanız veya mobilya parçasının bazı tasarım özelliklerini düzeltmeniz gerekir. Ayrıca, büyükannenizin koleksiyonundan sandalyeleri yenilemek veya ikinci el eşyalar satın almak isteyebilirsiniz. Her durumda, ürüne yeni bir ses ve anlam kazandırmak mümkündür ve hatta bazen gereklidir. Hangi yöne hareket etmek:

– Güvenli bir bahis, çiçek baskısı eklemektir. Bu tür dekoratif unsurlar, hem çiçeklik hem de odanın romantik iç mekanı için uygun olacaktır;

– Açık havada yemek yemek veya sıcak bir günde bir fincan çay ile dinlenmek için meyve ve sebzelerin dekupaj çizimleri yapın – çok sevimli ve doğal çıkacaktır;

– Döşemeli klasik, kolonyal tarzda sandalyeler için kumaşlara uygun dekorasyon ekleyin. Viktorya tarzı bir resim kullanmak en iyisidir;

– Peçetelere ek olarak gazete ve dergileri kullanın. Parlak el yapımı kolaj, pop art stilini tamamlayacak.

Dört ayaklı nesne başka bir tahta parçasının yanındaysa, onu da dönüştürmeyi deneyin. Bu şekilde küçük bir kompozisyon oluşturacaksınız..

Dekore edilmiş sandalyeler kesinlikle bahçede veya iç mekanlarda, country tarzında, eski püskü şıklıkta, pop art ve hatta geleneksel bir ortamda dekore edilmiş olarak harika görünecek..

Kendin yap mobilya dekupajı - Sandalyelerin dekupajı Kendin yap mobilya dekupajı - Sandalyelerin dekupajı Kendin yap mobilya dekupajı - Sandalyelerin dekupajı Kendin yap mobilya dekupajı - Sandalyelerin dekupajı Kendin yap mobilya dekupajı - Sandalyelerin dekupajı Kendin yap mobilya dekupajı - Sandalyelerin dekupajı

Oymacılık şifonyer

Küçük şifonyerler, çeşitli küçük şeyleri saklamak için vazgeçilmez bir üründür. Doğrudan işlevsel amaçlarına ek olarak, evin herhangi bir bölümü için çeşitli tematik konseptlere uygun güzel bir dekor haline gelebilirler..

Modern bir iç mekan için, sulu meyvelerin veya gazete kupürlerinin siyah beyaz görüntüleri, antik çağa hafif bir dokunuş katacak pullarla tamamlanan sıradan bir dikdörtgen çekmeceli dolap kullanışlı olacaktır..

Beyaz zemin üzerine bitki motifleri, salon ve hol dekorunun tazelenmesine yardımcı olacaktır. Herbaryumlu resimler, isimleri olan saksılardaki bitkileri veya dalları kendiniz çizin ve üzerlerine dekupaj kullanarak kuşları “ekin”.

Kız çocuk odasında pembe, mavi, yeşil, sarı pastel renklerde sevimli çiçekler, uğur böceği, kelebekler ile bir dekorasyon yapabilirsiniz. Bu arada, ölçülü bir tuval üzerinde dans eden chanterelles ile neşeli bir baskı, sadece bir çocuk odasını değil, başka herhangi bir odayı da dekore edebilir..

Okul geride kaldıysa ve elinizde hala coğrafi haritalar varsa, onları atmak için acele etmeyin! Çekmeceyi hafif boya ile kaplayın ve çekmecelerin üzerine kartlarla yapıştırın. Aynı şey müzik notasyonu ile de yapılabilir..

Şifonyer oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Şifonyer oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Şifonyer oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Şifonyer oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Şifonyer oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Şifonyer oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Şifonyer oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı

Oymacılık tablosu

Size birkaç yıl hatta on yıllar boyunca sadakatle hizmet eden biraz sıkıcı bir masa atılmamalıdır. Eski püskü şık veya Provence tarzında dekore ederek ona yeni bir hayat vermek daha iyi.

Önce mobilyaları hafif boya ile boyayın ve ardından ilgili renkli görüntüleri uygulayın. Alternatif olarak, Provence temalı bir bahçede küçük bir sandalye ve masa seti yapın: leylak kafesiyle çevrili bir demet lavanta dalını tasvir edin. Neşeli ayçiçekleri olan beyaz bir masa bahçede harika görünecek..

Eski püskü şık, beyaz badanalı renklerde, sevimli güller, kuşlar, melekler sahneleri kullanılarak gerçekleştirilir. Çizimlerin hatlarını bulanıklaştırmak ve ilginç bir doku için küçük çatlak verniği kullanmak daha iyidir..

Sehpayı kaligrafik el yazısıyla notlar, çiçekler ve harflerle süsleyin. Laconism için uğraşıyorsanız, bir veya iki renkle süsleyin. Örneğin, geometrik bir duvar kağıdı deseni alın ve camın altına yerleştirin veya beyaz bir arka plan üzerine ince koyu gri bir desen boyayın..

Fidanlıkta ayı, balon ve sahil evlerinin resimleriyle hoş bir mavi renkte küçük bir masa ve sandalye koyabilirsiniz.Bu arada kullanılmış tül ve dantel peçetelerden çok ilginç desenler çıkıyor. Böyle bir kompozisyon, ülke temalı bir mutfağı süsleyecektir..

Masa oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Masa oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Masa oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Masa oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Masa oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı Masa oymacılığı - Kendin yap mobilya oymacılığı

Oymacılık yatakları

Yatak, yatak odasının ana unsurudur, tüm oda için ritmi ve genel vektörü belirleyen odur. Bu nedenle, bir yatak yaparken, geri kalan detayların görünümünün doğrudan seçtiğiniz stile bağlı olacağını hatırlamakta fayda var..

En iyi çözüm, yatağın başını dekore etmektir – yatak odasına girerken ilk göze çarpan budur. Çeşitli desenler veya yazılar ile dekore edilebilir. Çiçekler veya hayvanlar beşikler için mükemmeldir. Başlığı kumaş parçalarıyla süslemek harika bir fikir. İç mekanınızın ana renkleriyle eşleşmeleri harika..

Arka kısım tamamen veya kısmen dekore edilebilir. Genel olarak, görüntüler herhangi bir şey olabilir, ana şey, genel ev konseptiyle kafiyeli olmalarıdır. Başlığın bitmiş görünümü tüm yatağın görüntüsünden keskin bir şekilde farklıysa, sadece bacakları süsleyin.

Yatakların genellikle cila ile kaplandığını lütfen unutmayın. Bu durumda, çalışmaya başlamadan önce yüzeyi zımparalayın..

Bir yatağın dekupajı - Kendi elinizle mobilyanın dekupajı Bir yatağın dekupajı - Kendi elinizle mobilyanın dekupajı Bir yatağın dekupajı - Kendi elinizle mobilyanın dekupajı Bir yatağın dekupajı - Kendi elinizle mobilyanın dekupajı

Oymacılık dolabı, büfe

Basit ve gösterişsiz fikirler sayesinde mutfak, banyo için gardırop, büfe veya dolaplarınızı birkaç adımda tanınmaz hale getirebilirsiniz. Artık duvar kağıdını kullanın – yanlara veya kapılara yapıştırın ve taze ve canlı bir görünümün tadını çıkarın. Duvar kağıdı ile süslemenin başka bir yolu var. Farkı, yalnızca ürünün içindeki düzlemin üzerine yapıştırmanın gerekli olduğu gerçeğinde yatmaktadır. Bu dekor, iç alanı genişletecek ve kapıları her açtığınızda görünümünden memnun kalacak..

Resim tutkunuz varsa, bu becerileri uyguladığınızdan emin olun – uygulamaları akrilik boyalarla boyama ile tamamlayın. En loş ve göze çarpmayan gardırop bile iç mekanın bir parçası olabilir..

Provence tarzı bir dekor yaratmak için sadece birkaç karta veya güzel peçetelere ihtiyacınız var. Akrilik boyalarla son rötuşları yapın ve eşsiz mobilyalar hazır..

Bu arada, süslerin küçük olması gerekmez. Boyutlu öğeler, büyük resimlerle dekorasyon yapmak için mükemmeldir. Aynı renk düzeninde gardıropta duvar kağıdı ile birlikte duvarlarda siyah beyaz dekorasyon harika bir kompozisyon!

Oymacılık dolabı, büfe - DIY mobilya oymacılığı Oymacılık dolabı, büfe - DIY mobilya oymacılığı Oymacılık dolabı, büfe - DIY mobilya oymacılığı Oymacılık dolabı, büfe - DIY mobilya oymacılığı

Oymacılık mobilya – güzel fotoğraf fikirleri

Aşağıda sunulan fotoğraf seçiminde, kendi ellerinizle dekupaj mobilya için daha da ilginç fikirler görebilirsiniz. Galeri, bahçe, koridor, mutfak, yatak odası, oturma odası ve çocuk odası için süslemeler içerir. Mutlu seyirler!

Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler Oymacılık mobilya - güzel fotoğraflar ve fikirler

Video: Oymacılık mobilya – Eski şeylerin ikinci hayatı