Kendin yap kağıt gül: 90 fotoğraf fikri

Kendin yap kağıt gül: 90 fotoğraf fikri

Kağıt güller, iç dekorasyon veya orijinal bir hediye olarak kullanılabilecek şaşırtıcı ve sıra dışı bir dekorasyondur. Çok basit teknikler kullanarak bunları kendiniz yapabilirsiniz. Kağıt güller evinizi yumuşak bir sıcaklık ve rahatlık ile dolduracak ve her biri yazarın sevgisiyle ödüllendirilecek. Tatlılarla dolu bu tür güllerden oluşan bir buket unutulmaz bir hediye olacaktır..

Kağıttan yapılmış sarmal gül

Kağıt güllerin en basit ama çok ilginç versiyonu. Bunu oluşturmak için kağıda (ne kadar kalınsa o kadar iyi), makasa ve herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Seçilen rengin sayfasından bir daire kesin. Çapı keyfi olabilir. Ortaya çıkan daireyi spiral şeklinde çizin ve kesin, parçayı sıkıca bükün ve bir tomurcuk oluşturun. Bunu yapmanın en kolay yolu, spiralin dış kenarından başlamaktır. Yaprakları tomurcuğun iç tarafına yayın ve yapıştırın. Çok renkli güller için, uygun renkte kağıt kullanın veya bitmiş beyaz gülün üzerine guaj boyayın..

Kağıttan DIY spiral gül Kağıttan DIY spiral gül Kağıttan DIY spiral gül Kağıttan DIY spiral gül

Oluklu kağıt gül

Güllerin olabildiğince gerçekçi görünmesi için oluklu kağıt kullanın. Güzel görünüyor, çok esnek ve şeklini mükemmel şekilde koruyor.

Üretim için, gerekli renk, makas ve yapıştırıcıdan oluklu kağıda ve gövde telini yapmak için ihtiyacınız olacak..

Tomurcuk boyutuna karar verdikten sonra bir kağıt şeridi kesin. Ardından, her yeni dönüşü yapıştırarak şeridi telin etrafına sarmaya başlayın. Yaprakları çeşitli şekil ve boyutlarda kesin, ardından tomurcuk tabanına yapıştırın. Yapıştırıcıyı sadece petalin altına uygulayın.

Sepals yapmak için yeşil kağıt alın ve tabana yapıştırın.

DIY oluklu kağıt gül DIY oluklu kağıt gül DIY oluklu kağıt gül DIY oluklu kağıt gül

Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül

Origami, dikdörtgen bir kağıt yaprağından şekil katlamanın klasik Japon sanatıdır. Bu durumda yapıştırıcı veya makas kullanılmaz..

1. Hazırlanan kare sayfayı ikiye katlayın.

2. Sağdan sola tekrar katlayın..

3. Bir üçgen oluşturmak için üst kareyi genişletin

4. İş parçasını ters çevirin ve kareyi sağdan sola çevirin.

5. 3 numaralı adımı izleyin.

6. Köşeleri orta çizgiye doğru bükün.

7. Küçük üçgenleri bükün ve tekrar açın.

8. Açın ve kareler yapın.

9. Serbest üst köşeleri aşağı katlayın. Her kare için tekrarlayın.

10. İş parçasını ters çevirin ve 6-11 arasındaki adımları tekrarlayın.

11. Üst köşeyi aşağı katlayın.

12. Hacim vermek için iş parçasını açın..

13. İki orta köşeyi alın ve aynı düzlemde hizalayarak açın. Ters çevirmek.

14. Üst üçgeni, kareye dik olacak şekilde orta çizgiye katlayın..

15. Sağ alt karenin üst köşesini çapraz olarak aşağı katlayın..

16. Çalışmanızın sonucunu 180 derece döndürün ve önceki paragraftaki adımları tekrarlayın.

17. Gelecekteki gülü alın ve çiçeğe şekil vermek için duvarları bükmeye başlayın.

18. Bir kürdan veya cımbız kullanarak yaprakları istediğiniz gibi bükün..

Her şeyi doğru yaptıysanız, tek parça kağıttan çok güzel bir gül alacaksınız..

Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül Origami tekniğini kullanarak kendin yap gül

Katmanlı kağıt gül

Çiçek şeklinde ilginç astarlı bir gül, bir hediye paketi için orijinal bir dekorasyon veya bir iç dekor görevi görecek. Yapması kolaydır ve sonuç çok prezentabldır..

İhtiyacınız olanlar: oluklu kağıt, kalın desenli kağıt, yapıştırıcı, makas, çift taraflı bant.

Kalın kağıttan 5-6 yapraklı çiçekleri kesin. Form keyfi olabilir, sıra dışı ise çok orijinal olduğu ortaya çıkacaktır. Yaprakları tam ortasına kesin ve parçaları üst üste koyarak sonucu bantla sabitleyin. Hacim bu şekilde elde edilir.

Ardından, gülün kendisini şekillendirin. En boy oranı 5: 1 olan bir oluklu kağıt şeridi kesin. Başı sıkıca bükün, ortayı oluşturun. Ardından bandın geri kalanını sarın ve ucu yapıştırın. Son olarak, gülü ayrıntıların geri kalanına yapıştırın. Hazır!

DIY çok seviyeli kağıt gül DIY çok seviyeli kağıt gül DIY çok seviyeli kağıt gül DIY çok seviyeli kağıt gül DIY çok seviyeli kağıt gül DIY çok seviyeli kağıt gül

Kağıttan yapılmış sarı gül

Bitmiş çiçek çok dokulu ve narin görünüyor ve genel olarak herhangi bir öğeyi süslemek için uygundur. Elbette renkler değişebilir, ancak en iyi etki için ince şeker tonlarını seçin..

El işi malzemeleri son derece basittir – bu kalın kağıt, makas ve yapıştırıcıdır..

Yaprakları kağıda çizin: Herhangi bir şekilde 5 kalp ve 3 simit. Kes onları. Kalplerin ortasında sığ kesimler yapın. Oluşan uçları üst üste koyun ve yapıştırın. Tahta bir çubuk veya kurşun kalem alın ve ortasını oluşturmak için diğer üç öğeyi etraflarında döndürün. Uçları da yapıştırın. Kalp şeklindeki yaprakları zanaatın orta kısmına tek tek yapıştırın. Çiçeğin sabit kalması ve istenen öğeyi süslemek için bir detay olarak kullanılabilmesi için ortaya çıkan gülün dibine küçük bir daire yapıştırın..

Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül Kağıttan kendin yap sarı gül

Quilling tekniğinde gül

Kağıdın bükülmesi, Orta Çağ’ın sonlarında ortaya çıktı, ancak teknik, zamanımızın en yüksek popülaritesine ulaştı. Quilling, kartpostalları, hediyeleri, ev mobilyalarını ve hatta kıyafetleri süsler! Belirli bir kompozisyon oluşturmanın karmaşıklığı oldukça güçlü bir şekilde dalgalanır ve bu işe yeni başlıyorsanız, basit bir gül zanaatı işe yarayacaktır..

Yani, ihtiyacınız olacak: 1×20 cm renkli bir xerox kağıdı şeridi, bir kürdan, quilling için sıradan veya özel bir bız (onsuz yapabilirsiniz), yapıştırıcı, makas.

Bandın başlangıcını bir bız kullanarak veya elle 3 tur sıkıca bükün. Sonucu tutkalla sabitleyin. Şeridi 45 derecelik bir açıyla katlayın ve dairesel bir hareketle döndürün. Her dönüşü tutkalla sabitlerken prosedürü tekrarlayın. Ucu gülün tabanına sarın ve yapıştırın. Bir bız veya kürdan kullanmaya karar verirseniz, tüm prosedür doğrudan iğnesi üzerinde gerçekleştirilir ve işlemin sonunda, yapıştırıcı kuruyana kadar zanaat üzerinde bırakın..

Quilling tekniğini kullanarak kendin yap kağıdı gül Quilling tekniğini kullanarak kendin yap kağıdı gül Quilling tekniğini kullanarak kendin yap kağıdı gül Quilling tekniğini kullanarak kendin yap kağıdı gül

İçinde şeker olan kendin yap gül

Alışılmadık ve şüphesiz unutulmaz bir hediye, içinde lezzetli tatlıların saklandığı bir buket gül olacaktır. Hiç kimse böyle muhteşem bir hediyeye kayıtsız kalmayacak..

Çalışmaya başlamadan önce aşağıdaki alet ve malzemeleri hazırlayın: çiçek ve yaprak yapmak için – oluklu kağıt; makas, çiçek teli ve bant; yeterince güçlü iplikler; ve tabii ki küçük yuvarlak şekerler!

Parametrelerle beş dikdörtgen kesin: genişlik – 6 cm, yükseklik – 7 cm ve altı oranlı: genişlik – 4 cm, yükseklik – 7 cm Ortaya çıkan dikdörtgenlerden yaprakları oluşturun. Gelecekteki yaprakları merkezden kenarlara doğru gererek gerçekçi bir şekil elde edeceksiniz..

Yeşil kağıt sepals hazırlayın. Her kağıt parçası için kağıdı gerin ve üst kenarı hafifçe bükün. Şekeri tele bağlamak için bir ip kullanın. Gizlemek için şekerin etrafına daha geniş bir taç yaprağı sarın. Ardından, tabanı tele bağlayın.

Benzer şekilde, çekirdeği kalan yapraklarla sarın. Daha dar yaprakları birbirine zıt çiftler halinde takın. Önceden hazırlanmış sepals’ı bant kullanarak tabana sabitleyin. Hazır!

Kendin yap kağıt gül içinde şekerler ile Kendin yap kağıt gül içinde şekerler ile Kendin yap kağıt gül içinde şekerler ile

Kağıt Güller Uygulama Fikirleri

Kendin yap kağıt güller evrensel bir dekorasyondur. Bağımsız bir dekor unsuru olarak kullanılabilirler, örneğin bir sepete katlayabilir veya bir vazoya yerleştirebilir veya seçilen nesneyi yardımlarıyla dönüştürebilirler. Evinizi tatil için dekore etmenize veya günlük kullanım için benzersiz şeyler yaratmanıza yardımcı olacak birkaç fikir hazırladık..

Budama sanatı

İç kısımdaki topiary, kural olarak, yuvarlak bir taç ile yapay olarak oluşturulmuş bir ağaçtır. Bizim durumumuzda, yapraklar yerine doğaçlama bir bitki güllerle süslenecek..

Çiçeklerin yerleştirileceği top sisal veya basttan yapılmalıdır. Her şey bir gövde olarak kullanılabilir, hatta bir alüminyum boru bile; geriye kalan tek şey onu yeşil veya kahverengi renkli güzel bir kurdele ile süslemek. Parçaları birleştirin ve gülleri topun üzerine geçirin. Güzel budama sanatı hazır!

DIY kağıt gül - Budama sanatı DIY kağıt gül - Budama sanatı DIY kağıt gül - Budama sanatı

Çelenk

Bir gül çelengi, bir düğün, romantik bir akşam yemeği veya bekarlığa veda partisi için harika bir ortamdır. Bunları iç mekanlarda veya rüzgarsız sakin havalarda kullanmak en iyisidir, aksi takdirde çirkinleşebilir veya tamamen parçalanabilir..

Spiral güller böyle bir dekorasyon için mükemmeldir – prezentabl görünecekler ve bu unsurları armut bombardımanı kadar kolay hale getirecekler. Çiçeklerde delikler açmak için bir bız veya iğne kullanın ve ardından onları ipe veya misinaya geçirin. Güzel ve kolay!

Kendin Yap kağıt gül - Garland Kendin Yap kağıt gül - Garland Kendin Yap kağıt gül - Garland

sepet

Kompozisyon inanılmaz derecede etkili bir izlenim bırakıyor! Böyle bir hediye, özellikle elle yapıldığı için herhangi bir kızı memnun edecektir. Güzel bir sepete, taban olarak dolgu maddesine (budama sanatıyla aynı şeyi kullanabilirsiniz) ve dayanıklı malzemeden yapılmış çiçeklerin kendilerine ihtiyacınız olacak. Sepet ayrıca hafif boya ile dekore edilebilir..

Kendin Yap kağıt gül - Sepet Kendin Yap kağıt gül - Sepet

Fotoğraf çerçevesi veya boyama

Güller hazır bir dekorasyondur ve bir aynayı veya fotoğraf çerçevesini süslemek için çiçek detaylarını yapıştırmanız yeterlidir. Örneğin, yuvarlak bir ayna için bir bahar dekorasyonu yapabilirsiniz, bir kızın yatak odasının, banyosunun veya çocuk odasının iç kısmına mükemmel uyum sağlar..

Bir renk şeması seçerek gülleri farklı boyut ve tonlarda yapmaya çalışın ve ardından çerçeveye yapıştırın. Bitmiş kompozisyon tamamen kendi kendine yeterli görünecek ve bu nedenle içinde fotoğraf olmadan duvara asılabilir..

Orijinal bir resim yapın. Gülleri diğer çiçeklerle tamamlayın ve tabana yapıştırın. Eski püskü şık bir stil için çerçeveyi beyaz boyayla kaplayın ve zımpara kağıdı ile zımparalayın..

Kendin yap kağıt gül - Fotoğraf çerçevesi veya resim DIY kağıt gül - Fotoğraf çerçevesi veya resim

Çelenk

Ahşap süslemeli bir odaya güzel bir çelenk yerleştirmek istiyorsanız, onu asmadan kendiniz örebilir ve dergi sayfalarından metinli veya doğal gölgeli malzemeden güller yapabilirsiniz..

Kalp şeklinde bir çelenk de çok hoş görünüyor, bunu Sevgililer Günü için kapıya asabilirsiniz. Denemekten korkmayın: Kompozisyonu normal bir nakış kasnağı üzerinde tasarlamaya çalışın, spiral gülleri diğer küçük kağıt detaylarıyla tamamlayın ve küçük prensesin odası için harika bir aksesuar alacaksınız..

DIY kağıt gül - Çelenk DIY kağıt gül - Çelenk DIY kağıt gül - Çelenk