Kendin yap kağıt el sanatları: 90 fotoğraf ve fikir

Kendin yap kağıt el sanatları: 90 fotoğraf ve fikir

Modern dekoratörler, ev için kağıt süslemelere dikkat çekiyor. Ve bu çok rasyonel bir yaklaşım. Tam teşekküllü bir yenileme için her zaman boş zaman ve finansal kaynak olmadığını kabul edin, ancak her zaman iç mekanı güncellemek istersiniz. El yapımı ile ilgileniyorsanız ve kendiniz yapmak istiyorsanız, size yaratıcılık için orijinal fikirler göstereceğiz. Bir veya daha fazlasını seçin ve işe başlayın!

Kağıt sepetler

Küçük dekoratif sepetler sadece odayı dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda düzeni sağlamaya da yardımcı olur. Konteynerler mağazadan satın alınabilir, ancak bunları kendiniz inşa etmek çok daha ilginç. Birkaç ücretsiz akşamın yanı sıra emrinizde çok fazla gereksiz kağıt varsa, finansal maliyetler olmadan doğru boyut ve şekilde sevimli kutular tasarlayabilirsiniz..

Kağıt sepetler ahşap olanlar kadar neme dayanıklı ve dayanıklı değildir, ancak küçük eşyaları saklamak için mükemmeldir. Ayrıca, doğru boyama nedeniyle görünümleri geleneksel ürünlerden neredeyse ayırt edilemez..

Sepetler kağıt ipten veya ev yapımı demetlerden elle dokunur. İkincisini gerçekleştirmek için malzemeler şunlardır: pişirme kağıdı, kağıt torbalar, posta broşürleri ve ayrıca gazete ve dergi sayfaları.

Herhangi bir dokuma tekniği için adım adım talimatlar internette bulunabilir. Oldukça basitler, ihtiyacınız olan tek şey arzu ve boş zaman..

Kendin Yap kağıt el sanatları - Kağıt sepetler Kendin yap kağıt el sanatları - Kağıt sepetler Kendin yap kağıt el sanatları - Kağıt sepetler

duvar için piramitler

Bu üç boyutlu dekoratif unsur, modern tarzın çizgilerinin geometrisine mükemmel uyum sağlar. Tek renkli bir duvar, dekorasyon için ideal bir tuval olacaktır, beyaz en iyisidir..

Yani, iş için ihtiyacınız olacak: özel origami kağıdı veya standart renkli, ancak kalın (120-150 g / m2), karton, makas, yapıştırıcı, kırtasiye bıçağı, cetvel.

Yürütme algoritması aşağıdaki gibidir. Başlamak için, kartondan planlanan boyutta bir taban kesin. Bir kalemle piramitlerin yerlerini çizin. Gerekli sayıda kağıt kareler oluşturun ve bunları gelecekteki origami piramitleri için boşluklara katlayın. Her biri, katı bir modül oluşturmak için sırayla katlanır. PVA tutkalı ile paneli karton tabana sabitleyin ve kenarları bantla sabitleyin. İsterseniz kompozisyonu ilginç bir çerçeve ile tamamlayın..

Kendin yap kağıt el sanatları - Duvar piramitleri Kendin yap kağıt el sanatları - Duvar piramitleri Kendin yap kağıt el sanatları - Duvar piramitleri

Kağıt çelenkler

Çocukluğumuzdan beri, bir odayı dekore etmenin bu yöntemine aşinayız. Renkli kağıt şeritlerini birbirine bağlayarak, her durum için insan yapımı küçük bir mucize elde edilebilir. Bugün kağıt çelenkler oluşturmak için yüzlerce ilginç fikir bulabilirsiniz. Hem tamamen temel hem de daha karmaşık dekor özellikleri vardır. Ancak ortak bir noktaları var – minimum finansal maliyetle, herhangi bir oda için çekici bir şenlikli veya günlük ortam elde edersiniz..

Her şeyden önce, garland parçalarının konfigürasyonuna karar verin. Malzeme, ürünlerin şekline bağlı olacaktır. Hafif bir tek boyutlu bant oluşturmak istiyorsanız, ince bir malzeme seçin. Böyle bir yaratım hafif bir esintiye bile duyarlı olacak, böylece ferahlık ve ferahlık etkisi yaratacaktır. Daha yoğun bir taban daha güvenilirdir, ancak aynı zamanda süreçte daha zordur. Bağlantıları sıkıca birbirine tutturmak gerekir. Ürünü duvara sabitlerken de aynısı yapılmalıdır..

Her zamanki renkli sayfalara ek olarak, hem hazır dekoratif unsurların hem de ev eşyalarının – dergiler, gazeteler, güzel peçeteler, kartpostallar – kullanılmasına izin verilir. Yapının ayrı parçaları, PVA yapıştırıcı veya süper yapıştırıcı ile ve ayrıca bir zımba veya ataş ile sabitlenir..

Kağıt çelenkler - kendin yap kağıt el sanatları Kağıt çelenkler - kendin yap kağıt el sanatları Kağıt çelenkler - Kendin yap kağıt el sanatları Kağıt çelenkler - kendin yap kağıt el sanatları Kağıt çelenkler - kendin yap kağıt el sanatları

çok güzel kelebekler

Dekoratif kelebekler sadece duvar dekorasyonu için değil aynı zamanda fotoğraf çerçeveleri, tablolar, lambalar, aynalar ve tavanlar için dekorasyon olarak da kullanılmaktadır. Bu sevimli görüntüler odaya hafiflik ve rahatlık getiriyor. Üretimleri için çeşitli malzemeler kullanılır: kaba kartondan içecek kutularına, ancak kağıt en popüler kaynak olmaya devam etmektedir..

Bu dekoratif unsurları yerleştirmek istediğiniz mekanın stil çözümü ise oldukça değişkendir. Kelebekler, çileci minimalizme, son teknoloji yüksek teknolojiye, asil klasiklere ve rahat ülkeye organik olarak uyacaktır. Herhangi bir renk şeması ve boyutu seçebilirsiniz. Sadece çevre ile uyumluluğa dikkat etmek önemlidir. Bu öğeleri arka planla aynı tonda yapmamalısınız, aksi takdirde tabanla birleşirler..

Konsept üzerinde düşünün ve farklı şablonlar oluşturun. Dünya çapındaki ağın genişliğinde bulunabilirler veya bunları kendiniz çizebilirsiniz. Malzemeler, uygulamalı sanat için bir mağazadan kullanışlı öğeler veya ürünler olabilir. Boşlukları kullanarak resmin ana hatlarını çizin ve kesin. Elemanlar tutkal, pim veya düğmelerle sabitlenir.

Sevimli Kelebekler - Kendin Yap Kağıt El Sanatları Sevimli Kelebekler - Kendin Yap Kağıt El Sanatları Sevimli Kelebekler - Kendin Yap Kağıt El Sanatları Sevimli Kelebekler - Kendin Yap Kağıt El Sanatları

Kağıttan çiçek

Kağıt çiçekler, her alanı süsleyebilen çok yönlü bir dekordur. Bitmiş kompozisyon orijinal vazolara yerleştirilir, saksılar, çelenkler, yaka çiçeği, bahçevan, çelenkler ve paneller bunlardan yapılır, hediye paketlerini, ayna çerçevelerini ve şenlikli iç mekanları süslemek için kullanılır..

Düz veya oluklu kağıttan origami tekniğiyle çiçekler yapabilir, içine şeker de ekleyerek harika bir hediye alabilirsiniz. Öyleyse, kağıt güller oluşturmanın en basit ve en hızlı yöntemine bakalım. Öğrendikten sonra, daha karmaşık teknikleri uygularken olası zorluklardan korkmayacaksınız..

Tomurcuklar için ihtiyacımız var: kalın kağıtlar, makas ve yapıştırıcı. Renkli bir kağıda bir spiral çizin ve kesin. Ortaya çıkan şekli kenardan başlayarak mümkün olduğunca sıkı bükün. Sonucu tutkalla sabitleyin veya alttan ev yapımı yeşil bir yaprak ekleyin. Bitmiş salkımları dallara yerleştirin ve bir vazoya koyun ya da onlar için daha orijinal bir kullanım bulun.

Genel olarak kağıt, çiçek aranjmanları yapmak için harika bir malzemedir. Orkide, lale, şakayık, karanfil, papatya ve diğer birçok bitkiyi oluşturmak için kullanılabilir. Bu arada, gövdeye sabitlenmiş bir hamuru bir yığın üzerine tomurcuklar ekerek hazır çiçeklerden bir budama sanatı yapabilirsiniz. Dış parametrelerine göre, yapay çiçekler hiçbir şekilde gerçek olanlardan daha düşük değildir, ancak sahibini uzun süre memnun edebileceklerdir..

Kağıt Çiçekler - Kendin Yap Kağıt El Sanatları Kağıt Çiçekler - Kendin Yap Kağıt El Sanatları Kağıt Çiçekler - Kendin Yap Kağıt El Sanatları

narin ponponlar

Hafif, havadar ponponlar, festival dekorasyonuna neşe ve ciddiyet getirmek için basitçe yaratılmıştır. Çevre, farklı yüksekliklerde asılı kaldığında özellikle uygun bir ışıkta görünür. Ayrıca, sevimli ponponlar, rahat kemerlerde yer alan alanı kolayca böler..

Bu ürünleri tatil gereçleri mağazalarında bulabilirsiniz, ancak bunları kendiniz yapmak çok daha ilginç..

İş için ihtiyacınız olacak: ince kağıt (krep, kağıt mendil, oluklu, sessiz veya sıradan peçeteler) ve misina veya kalın iplik.

Bitmiş ponponun çapı, tabakanın uzunluğuna karşılık gelir ve ihtişamı doğrudan katman sayısına bağlıdır. Güzel bir top için 8 ila 10 yaprak yeterlidir. Onları hizalayın, bir akordeonla katlayın, kıvrımlar arasındaki mesafe yaklaşık 1,5 cm’dir, işi ortada bir misina veya iplikle bağlayın ve sonraki sabitleme için uçtan bir ilmek yapın. Yaprakların uçlarını yarım daire şeklinde kesin. Sonunda, her taç yaprağı bölünür ve kabarır.

Böylece harika bir dekor öğesi hazırladınız, gerekli miktarda süsleme elde edene kadar bu adımları tekrarlayın. Tatil alanını dönüştürmek istiyorsanız, aşırıya kaçmaktan korkmayın – bu hassas kürelerin bolluğu partiye fayda sağlayacaktır. Boyut farklılıkları avizelerde ve tavanda iyi görünür ve küçük analoglar tablonun tasarımına uyumlu bir şekilde sığar..

Narin ponponlar - Kendin yap kağıttan el işleri Narin ponponlar - Kendin yap kağıttan el işleri Narin ponponlar - Kendin yap kağıttan el işleri

Ayna çerçevesi

Sıra dışı bir çerçevede güzel bir ayna, en iddiasız iç mekanı bile dönüştürür. Çerçeveler mağazadan da satın alınabilir, ancak kendi çabalarınız ve hayal gücünüz gerçekten benzersiz bir ürün yaratmanıza yardımcı olacaktır..

Örnek olarak, size küçük bir yuvarlak ayna için nasıl “kesim” yapacağınızı göstereceğiz..

Alt kısım kartondan, ön kısım ise kağıt ve peçeteden oluşturulmuştur. Malzemeleri farklı boyutlarda şeritler halinde kesin, ikiye katlayın ve ardından bir şekil oluşturmak için kenarlarını kesin. İş parçalarının kenarlarını sırayla aynaya takın.

Dekor tamamlandı. Artık aynanız estetik bir mesaj aldı ve bir güneş diski gibi görünüyor. Kağıt yardımıyla hemen hemen her türlü değişikliği yapabilir, hayal gücünüzü gösterebilir ve kendi şaheserlerinizi yaratabilirsiniz.!

Kendin yap kağıt el sanatları - Ayna çerçevesi Kendin yap kağıt el sanatları - Ayna çerçevesi Kendin yap kağıt el sanatları - Ayna çerçevesi

Orijinal lambalar

Tasarımcılar, modern abajurlar için giderek daha özel seçenekler gösteriyor. Lambalar için genellikle bu tür kıyafetler vardır. Ancak bu, tavan arasından eski örnekleri almak ve lambaları onlarla süslemek için bir neden değildir. Kendiniz tasarlayabileceğiniz inanılmaz derecede ilginç kağıt tonları çeşitlerini düşünün:

– Doğaçlama bir gül bahçesi. Bir çiçek mucizesi yaratmak için 24 kağıt bardağa ihtiyacınız olacak. Ajur gülleri onlardan üretilir. Çok kolay değil, ama sonuç buna değer..

– Bardakları kullanmanın bir başka yolu da her birinin üst kısmını kesip parçaları bir Çin fenerine tutturmaktır. Çok cesur ve sıradışı.

– Çin feneri, işimizde evrensel bir niteliktir. Üzerine kağıt tüyler, kelebekler, çiçekler veya daireler de yapıştırabilirsiniz. Aydınlatma çok yumuşak ve hoş olacak ve odadaki atmosfer daha rahat hale gelecektir..

– Masa lambası. Abajurlar, dokuma tekniği kullanılarak veya süslü kağıt tabakların mevcut bir tabana sabitlenmesiyle tasarlanır. çok şık görünüyor!

Orijinal lambalar - kendin yap kağıt el sanatları Orijinal lambalar - kendin yap kağıt el sanatları Orijinal lambalar - kendin yap kağıt el sanatları Orijinal lambalar - kendin yap kağıt el sanatları Orijinal lambalar - kendin yap kağıt el sanatları

DIY kağıt el sanatları – fotoğraf

İç mekanınızı süsleyebilecek kağıt el sanatlarının sadece küçük bir kısmından bahsettik. Çeşitli teknikleri tarif etmek çok uzun zaman alabilir, ancak bitmiş ürünleri kendi gözlerinizle görmek çok daha iyidir. Ne yapmanızı öneririz. Fotoğraf seçimimiz hizmetinizde!

DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf DIY kağıt el sanatları - fotoğraf

Video: Kağıt oda dekoru – Ana sınıf