Kendin yap budama sanatı: 100 fotoğraf fikri

Kendin yap budama sanatı: 100 fotoğraf fikri

Topiary, yuvarlak bir tacı olan küçük bir dekoratif ağaçtır. Bahçe bitki örtüsünü süslemenin bu yöntemi, Eski Mısır’dan kültürümüze geldi, ağaçlara ilk kez alışılmadık bir şekil vermeye başladılar. Yüzyıllar boyunca zanaat, meyveleri modern iç mekanlarda giderek daha fazla bulunan dekoratif sanat haline geldi. Aynı zamanda, sadece bir bedava akşamda kendi ellerinizle bir mutluluk ağacı yapabilirsiniz..

Oluklu kağıt çiçekler ile Budama sanatı

Sevimli oluklu kağıt tomurcukları olan budama sanatı, genellikle düğün veya doğum günü partilerini süslemek için kullanılır. Birçok gelin, bir buket için yapay çiçek analoglarını kullanmayı bile tercih eder, çünkü bu tür detaylar en önemli anda kesinlikle bozulmaz, ayrıca doğal şakayık veya güllerden daha düşük değildir..

Bu nedenle, güllü el sanatları yapmak için aşağıdaki malzemeleri stoklayın: seçilen renkteki oluklu kağıt – çiçeklenme için; makas; zamk; kalem; bagaj için yeşil bant; güçlü iplik (küçük bir tel ile değiştirilebilir); hükümdar; strafor; namlu çubuğu (örn. Japon yemek çubuğu, kurşun kalem, dal); gazete kağıdı veya diğer kalın kağıtlar; iç mekan bitkileri için saksı.

Standart boyutta bir topiary için 30-40 çiçek hazırlayın. Her gül için 3-4 cm genişliğinde ve 35-45 cm uzunluğunda şeritler kesin. Şeridi uzunlamasına üçte bir oranında bükün ve ardından üst kısmı dar bir açıyla sarın ve dönüşleri üç kez tekrarlayın – bu, gülün ortasını oluşturacaktır. Tüm şeridi bükene kadar döndürmeye devam edin. Ucu tutkalla sabitleyin ve çiçeğin altını tel ile sabitleyin.

Taban küresi hazır olarak satın alınabilir veya gazete kağıdından şekillendirilebilir. Gazete topunu kalın bir iplikle sıkıca sarın. İplik onu önemli ölçüde azaltacağından, boş kağıdın almak istediğiniz boyuttan daha büyük olması gerektiğini lütfen unutmayın. Çiçekleri küreye sağlam bir şekilde yapıştırın.

Seçtiğiniz çubuğu alın ve sicim veya yeşil yapışkan bantla sarın. Oluklu kağıdı, uzun şeritler keserek, iç kısmına yapıştırıcı sürerek ve desteğin etrafına sararak kullanabilirsiniz. Topu namluya yerleştirin veya tutkalla sabitleyin.

Astar olarak strafor veya kaymaktaşı kullanın. İkinci durumda, kenardan 2-4 cm boşluk bırakarak doldurun ve gövdeyi yerleştirin. Bu durumda, solüsyon kuruyana kadar çubuk tutulmalıdır. Bitmiş astarı kumaş, cicili bicili veya boncuklarla süsleyin – hangisini tercih ederseniz. Hazır!

DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı DIY oluklu kağıt budama sanatı

Kahve çekirdeklerinden yapılan budama sanatı

Kahveden yapılan budama sanatı evin her köşesini süsleyecek harika bir hediyedir. Çevre dostu, güzel ve ayrıca eşsiz bir lezzetli aroması var. Yapması kolaydır – temel talimatları izleyin. Ek olarak, 150-300 gr kahve çekirdeğine, kaplama için kahverengi akrilik boyaya ve istenirse dekora ihtiyacınız olacak. Diğer tüm malzemeler ve araçlar, diğer herhangi bir topiary’de olduğu gibi standarttır..

Klasik versiyonu karmaşık şekiller ve süslemeler olmadan yapabilirsiniz, sonuç zarif ve özlü olacaktır. Ancak kalbiniz yaratıcılığı arzuluyorsa, size bazı orijinal fikirler sunuyoruz:

– Zanaat çiçekli bir ağaç şeklini alabilir ve bir kız, anne veya öğretmen için mükemmel bir hediye olabilir;

– Ağacı kuru meyvelerle süsleyip yemek alanına yerleştirmeyi deneyin;

– Yaz motiflerini kullanın ve parçayı küçük kuşlar ve kelebeklerle süsleyin;

– Bir Noel kompozisyonu oluşturun – sevimli bir kahve ağacı. Taban, kalın kağıttan bağımsız olarak yapılabilir veya hazır olarak satın alınabilir;

– Bir adam kesinlikle para ağacı şeklinde bir hediyeyi takdir edecektir. Topa ve çevrelerine bozuk para yapıştırmak yeterlidir – bir fermuar, kalan alanı kahve çekirdekleriyle süsleyin;

– Sevgililer Günü veya evlilik yıldönümü için bir hediye düşünüyorsanız, kalp şeklinde bir budama sanatı tamamlayın;

– Tahılların “döküldüğü” tabağın üzerinde asılı duran fincan çok etkileyici görünüyor. Bunu yapmak zor değil – bir çubuk yerine tel, köpük veya sıcak tutkal kullanın.

DIY kahve çekirdeği budama sanatı DIY kahve çekirdeği budama sanatı DIY kahve çekirdeği budama sanatı DIY kahve çekirdeği budama sanatı DIY kahve çekirdeği budama sanatı DIY kahve çekirdeği budama sanatı DIY kahve çekirdeği budama sanatı DIY kahve çekirdeği budama sanatı DIY kahve çekirdeği budama sanatı

Koniler

Bugün popüler bir eko-dekorun bir başka fikri de bir koni budama sanatıdır. Sonbahar veya kış kompozisyonunu uyumlu bir şekilde tamamlayacak ve tamamlaması oldukça basit..

Standart malzeme setine ek olarak, koniler, iğneler, kuru yosun hazırlayın. Külahları iyice durulayın ve önceden 350 dereceye ısıtılmış bir fırında 10 dakika kurutun. Gövdeyi sicim ile boyayarak veya geri sararak hazırlayın. Tencereyi montaj karışımıyla doldurun veya floristik köpüğü kesin, gövdeyi içine sabitleyin.

Küre kahverengi boya ile kaplanabilir. Tümsekleri topa tutturmak için pim veya sıcak tutkal kullanın. Birbirlerine yakın emniyete alınmaları gerekir. Önce büyük parçaların yapıştırılması gerekir, geri kalanı – azalan boyutta. Topu bagaja sabitleyin.

Doğaçlama toprağı yosun veya sevdiğiniz diğer malzemelerle örtün. İstenirse, ek süslemelerle kompozisyonu tamamlayın..

Yeni Yıl tatillerinde, doğaçlama konik bir Noel ağacı da oluşturabilirsiniz..

Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri Kendin Yap konileri

Quilling tekniği kullanılarak çiçek budama sanatı

Bu teknik kullanılarak yapılan budama sanatının çok neşeli ve güzel olduğu ortaya çıkıyor. Çocuk odasının içini tamamlayacak veya yemek odası veya mutfakta ilginç bir dekor görevi görecek. Kendiniz deneyin hiç zor değil.

Bu nedenle, ihtiyacınız olacak: çeşitli tonlarda kalın, parlak renkli kağıt; bir quilling cihazı (elde değilse, bir şarap mantarına sıkışmış bir kürdan veya iğne kullanın); küresel taban; makas; saksı; namlu çubuğu; tutkal (PVA ve termal tabanca); “toprağı” kaplamak için yosun veya diğer dolgu maddeleri; doğranmış köpük; dekoratif bantlar (isteğe bağlı).

Renkli kağıdı geniş (tek renk) ve dar (farklı gölge) şeritler halinde kesin. Kenarlar boyunca geniş parçaları keserek bir saçak oluşturun. Dar elemanları bu tür şeritlerin her birinin kenarına yapıştırın. İnce bir şeridi tutkalla yağlayın ve seçilen aleti kullanarak sıkı bir spiral şeklinde bükün. Geniş şerit için de aynısını yapın. Gemiyi aletten çıkarın.

Farklı renklerde şeritlerin geri kalanı için algoritmayı tekrarlayın. Saçakları açın – güzel çiçekler elde edersiniz.

Topu alın ve çiçekleri bir ısı tabancasıyla üzerine sabitleyin, böylece boşluk kalmaz. Tencereyi sıcak tutkalla yağlayın ve straforu içine yerleştirin. Namlu için straforda bir delik açın, tutkalla yağlayın ve namluyu içine yerleştirin.

Taçta bir delik açın ve daha önce tutkalla yağlanmış çubuk namlunun üzerine yerleştirin. Köpük toprağı hazırlanmış yosun veya diğer dekoratif unsurlarla süsleyin. Dilerseniz saksıyı parlak bir renge boyayabilir, gövdeyi güzel bir kurdele ile bağlayabilirsiniz..

Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı Quilling tekniğini kullanarak kendin yap çiçek budama sanatı

Deniz kabuğu budama sanatı

Kabuk budama sanatı, iç mekanı deniz tarzında mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki malzemeleri hazırlayın: köpük taban için bir top; çeşitli kabuklar; Tel; stand için pot; karton; sicim veya iplik; makas ve sıcak tutkal tabancası.

Budama sanatının tepesini yapmak için hazırlayın: bir köpük top, kabuklar ve beyaz sisal. Bir tutkal tabancası kullanarak kürenin tüm yüzeyini yapıştırın ve sisal içine sarın. Kabukları hazırlayın ve ardından küçük boşluklar bırakarak sisal üzerine yapıştırıcı ile yapıştırın. Bu şekilde topun tüm yüzeyini kaplamanız gerekir..

Gövde için tel, iplik veya sicim, makas ve tutkal tabancasına ihtiyacınız olacak. Teli istediğiniz gibi şekillendirin ve ip veya sicim ile sıkıca sarın. Farklı renkli iplikler ve farklı bükümler kullanarak birden fazla sandık yapabilirsiniz..

Bir topiary pot yapmak için bir toprak kap, strafor, karton veya kağıt, hazır sandıklar, makas ve bir ısı tabancası hazırlayın. Sandıkları sabitlemek için straforu tencereye yerleştirin. Daha sonra sıcak tutkalla sabitleyin. Bitmiş tacı gövdeye yapıştırın ve tencereye yerleştirilmiş köpüğe yapıştırın. Bir ısı tabancasıyla iyice yapıştırın. Mukavemet için, tenceredeki boş alanı buruşuk kağıtla doldurun, yapıştırın ve bir karton daire ile örtün. Daha sonra sisal veya küçük deniz kabukları ile kapatabilirsiniz..

İki kabuğu birbirine tutturun ve inciyi içlerine yerleştirin. Böylece harika bir saksı dekorasyonu elde etmiş olacaksınız. Ardından tencerenin tabanını dilediğiniz gibi süsleyin. Bir saten kurdele kullanarak parlak vurgular yapabilir ve tacı aynı “incilerle” kaplayabilirsiniz..

Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı Kendin yap kabuk budama sanatı

DIY budama sanatı – fotoğraf fikirleri

Artık kendiniz harika bir dekoratif topiary yapmayı biliyorsunuz. İlhamınız için, kendi benzersiz “mutluluk ağacınızı” yaratmanız için çeşitli fikirler hazırladık. Mutlu seyirler!

DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri DIY budama sanatı - fotoğraf fikirleri