Kendiliğinden yayılan 3D zeminler: 65 fotoğraf fikri

Her insanın evini konforlu ve şık döşenmiş görmeye çabalaması doğaldır. Bununla birlikte, bir iç mekanı dekore ederken, genellikle işlevsellik ve çekici bir görünüm arasında bir uzlaşma çözümü aramak gerekir. Kendinden yayılan 3D zeminler – bu, bina kaplamaları arasında en moda yeniliklerden biridir. Bu seçenek, bir evde veya dairede gerçekten benzersiz bir iç mekan yaratmanıza olanak tanır. Özelliklerini ayrıntılı olarak ele alalım!

İç mekanda 3 boyutlu zeminler

Döşemeyi seçenler için soru, banyo dışındaki herhangi bir odada 3D teknolojisinin kullanılmasının ne kadar uygun olduğudur. Mevcut aşamada, uygulamalarının kapsamı genel olarak düşünülenden çok daha geniştir..

Sadece banyonun değil, aynı zamanda mutfak, oturma odası, yatak odası veya kreş ortamına da uyumlu bir şekilde uyum sağlayabilirler. Böyle bir zemin sadece prezentabl bir görünüme sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda yukarıda belirtildiği gibi işlevselliği nedeniyle diğer kaplamaları da aşar..

Odanın tarzına, kişisel zevk tercihlerine odaklanan bir görüntü seçmek gerekir. Ek olarak, alanı değiştirme hedeflerinizi (birkaç bölgeye bölme, odanın boyutunu görsel olarak artırma veya azaltma vb.) Stil yönü, bir renk paleti de dahil olmak üzere çeşitli unsurları içeren belirli bir konsepti belirler..

Bir kişiyi takip etmenin moda trendlerini ve güncel trendleri takip etmekten daha önemli olduğunu unutmayın. Herkes evde dinlenmek ve rahat hissetmek ister, bu nedenle bir apartman veya kulübedeki atmosfer, sahibinin kişisel zevkine uygun olmalıdır..

Banyoda kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Bu en yaygın seçenektir ve çeşitli nedenlerle popülerdir. Birincisi – banyo için deniz yaşamının, lagünlerin, dalgaların ve sahilin üç boyutlu görüntüleri en uygunudur. Bu sadece banyoda geçirilen zamanı daha keyifli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda her zaman bakmak zorunda olmadığınız resme olan ilginin korunmasına da katkıda bulunur. İkinci neden, kaplamanın nem ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı direncidir. Ek olarak, banyonun küçük boyutu, görevi önemli bir yatırım yapmadan tamamlamanıza olanak tanır..

Banyoda kendiliğinden yayılan 3D zeminler Banyoda kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Mutfakta kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Mutfak için farklı temalar uygundur, böylece deney yapabilirsiniz. Görüntünün temel şartı, iştahı engellememesi ve aynı zamanda çok güçlü bir yemek arzusuna katkıda bulunmamasıdır. Yemek alanının olduğu yerde 3D resimler orijinal görünecektir. Böyle bir durumda, çizim bir odayı imar etmek için kullanılır..

Mutfakta kendiliğinden yayılan 3D zeminler Mutfakta kendiliğinden yayılan 3D zeminler Mutfakta kendiliğinden yayılan 3D zeminler Mutfakta kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Yatak odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Yatak odasında kendiliğinden yayılan zeminler, ucuz olmayacak, ancak kesinlikle çaba ve yatırıma değecek mükemmel bir seçenektir. Polimer kaplama, iç mekanla uyumlu olmalı ve herhangi bir tasarım öğesinin arka planına karşı organik görünmelidir. Bir resim seçerken, sakin renklerde göze batmayan çizimlerin tercih edilmesi önerilir. Her gün yatmadan önce görmek istediğiniz şeylerin çatlaklarla dolu dik dağ yamaçları, yanan lavlı volkanlar olmadığını kabul edin..

Yatak odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler Yatak odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler Yatak odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Çocuk odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Çocuk odasında çocuklar sadece rahatlamakla kalmaz, uyur, aynı zamanda oynar, böylece filmlerden ve çizgi filmlerden, hayvanlardan ve renkli unsurlardan karakterlerle resimleri güvenle seçebilirsiniz. Erkekler uzay temalarını ve arabaları daha çok seveceğinden ve kızlar masal kahramanlarını, çiçekleri ve kelebekleri betimleyen narin renkleri seveceğinden, çocuğun cinsiyetini dikkate aldığınızdan emin olun. Buna karşılık, örneğin hayvanlarla yapılan resimler tarafsız olacak ve cinsiyetten bağımsız olarak herkese uygun olacaktır. Polimer zeminler oyun için harika bir üs görevi görecek.

Çocuk odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler Çocuk odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler Çocuk odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler Çocuk odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Oturma odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Bir oturma odasında jöle zemin diğer odalarda olduğu kadar sık ​​​​bulunmamasına rağmen, çok çeşitli uygun desenler vardır. Soyut bir kompozisyon oluşturabilir, muhteşem hayvanlarla deneyler yapabilir, bir akşam şehrinin veya pitoresk manzaraların resimlerini toplayabilirsiniz. Cesur bir çözüm, yerde optik bir yanılsama yaratmak olacaktır..

Oturma odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler Oturma odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler Oturma odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler Oturma odasında kendiliğinden yayılan 3D zeminler

Kendiliğinden yayılan zeminlerin avantajları

Bu teknoloji, pazarımızda nispeten kısa olmasına rağmen, bu zemin kaplamasının çok sayıda avantajı ile ilişkili olarak önemli bir popülerlik kazanmıştır:

– Çalışmanın dayanıklılığı. Yetkili kurulum, kaliteli malzemelerin kullanımı ve dikişlerin olmaması, kaplamanın uzun hizmet ömrünün garantisidir. Prezentabl görünümlerini kaybetmeden elli yıla kadar dayanabilirler..

– Yumuşak yüzey. Dökme işleminden sonra, daha önce kusurlu kaplama sorunuyla karşılaşmış olsanız bile, zeminler gerçekten eşit hale gelecektir..

– Çatlak eksikliği. Kendiliğinden yayılan zeminler, ağır nesneler düştüğünde bile mekanik hasara karşı daha az duyarlı oldukları için karolardan farklıdır..

– Kaplamanın temizliği. Kir biriktirmezler, toz partikülleri ve zararlı mikroorganizmalar toplanmaz..

– Çevre dostu. Zararlı bileşenler yaymazlar ve ayrıca alerjik reaksiyonlara neden olmazlar. Güvenli, yanıcı olmayan malzemelerden yapılmıştır.

– Dayanıklılık. Yüksek kaliteli zeminler neme ve çeşitli sıvılara, aşırı sıcaklıklara ve güneş ışığına karşı dayanıklıdır. Solmazlar ve resim zamanla deforme olmaz.

Yukarıdaki özellikler, kendiliğinden yayılan (polimer) zemin talebine katkıda bulunur. Ancak, doğru kurulumun önemli miktarda zaman alacağı unutulmamalıdır..

Kendiliğinden yayılan 3B zeminler - Faydaları Kendiliğinden yayılan 3B zeminler - Faydaları Kendiliğinden yayılan 3B zeminler - Faydaları

Kendiliğinden yayılan zeminler nasıl kurulur

Bu tür kaplamaların çekiciliği, bu tür teknolojilerin uygulanmasına büyük zorlukların eşlik ettiği izlenimini verebilir. Gerçekte, süreç oldukça pahalıdır, ancak hiç de karmaşık değildir, asıl mesele, her biri daha ayrıntılı olarak ele alınacak olan tüm aşamalara uymaktır..

Aşama 1. Tabanın hazırlanması ve tesviye edilmesi.

Burada malzemeye bağlı olarak birkaç seçenek var. Ahşap bir taban ile uğraşıyorsak, süpürgeliklerin sökülmesi, vernik ve yapıştırıcı izlerinin giderilmesi ve özel bir endüstriyel elektrikli süpürge kullanarak zeminin kirden temizlenmesi gerekir. Ardından, yüksek kaliteli bir kaplamanın kurulumunu engelleyebilecek aşırı nemi ortadan kaldırmanız gerekir (% 10’dan fazla nem olmamalıdır). Kural olarak, zeminler toz kullanılarak yağdan arındırılır ve daha sonra karışımlar yüzeye uygulanır..

Beton üzerine döşenirse, nem yüzdesi dörtten fazla olmamalıdır. Tabanın toz ve kirden temizlenmesi, kaplamayı düzleştirmesi ve zımparalaması gerekir. Fayans, beton ve ahşap üzerine zemin döşeyebilirsiniz. Ana koşul, malzemeden bağımsız olarak etkili tesviye ve yetkin yüzey hazırlığıdır..

2. aşama. Bir astar uygulayın.

Temiz ve düz zeminlere astar uygulayın. Kuruduğunda, görüntünün uygulanmasına hazırlanmak için kaplamanın tekrar düzleştirilmesi gerekir..

Sahne 3. Baz kat uygulayın.

Hazırlanan yüzeye bir polimer tabakası uygulanmalıdır. Böyle bir çözelti, uzak duvardan başlayarak dökülmelidir. Bu şeritler halinde yapılır ve iki bitişik olan arasında beş dakikadan fazla geçmemelidir. Harcı yaymak için iğne kaplı bir rulo veya büyük bir spatula kullanın. 3 mm’lik bir tabaka kalınlığı gözlemlenmesi tavsiye edilir..

4. Aşama bir çizim çiz.

Görüntü (fotoğraf bezi), taban kendinden yapışkanlıysa, küçük bir kaplama tabakası kullanılarak veya onsuz yapıştırılmalıdır..

Aşama 5. Bitirme katmanı.

Çizimlerin poliüretan vernik, epoksi veya diğer son işlem seçenekleri ile kaplanması gerekmektedir. Bundan sonra, zemin kurumalıdır ve kural olarak, tamamen kuruması bir hafta sürer, ancak 12 saat sonra üzerlerinde dikkatlice yürüyebilirsiniz..

Kendiliğinden yayılan 3D zeminler nasıl kurulur Kendiliğinden yayılan 3D zeminler nasıl kurulur

Kendiliğinden yayılan 3D zeminler – fotoğraf

Kendiliğinden yayılan zemin, bu teknolojiye olan talebi sağlayan birçok olumlu özelliğe sahiptir. Özel durumunuza uygun olanı seçmenize izin veren çeşitli tasarım seçenekleri vardır. Küçük fotoğraf galerimizin seçiminizi kolaylaştıracağını umuyoruz..

Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf Kendiliğinden yayılan 3D zeminler - fotoğraf