Germe tavanlar (120 fotoğraf)

Tavan bitirme, yenileme sürecindeki en önemli görevlerden biridir. İdeal olarak, kusursuz ve düzgün görünmeli ve mümkün olduğunca uzun süre orijinal görünümünü korumalıdır. Bu kriterler, çeşitli dokular ve renkler ile etkileyici olan streç pvc film ile tam olarak karşılanmaktadır. Bu materyal hakkında bilgi ve kullanım örnekleri ile çok sayıda fotoğraf bu makalede bulunabilir..

Ne olduğunu? Tavan çeşitleri

Germe yapısı, sıradan bir tavanın altına gerilmiş ve alüminyum veya plastikten yapılmış özel bir profil ile çevre boyunca sabitlenmiş sürekli bir kanvastır. Ana kaplama olarak kullanılan en yaygın kumaş türleri, pvc filmler veya sentetik tekstillerdir (poliüretan ile emprenye edilmiş polyester). Dokularına göre mat, parlak, saten, kumaş ve fotoğraf baskılı gergi tavanlar mevcuttur..

Mat gergi tavan

Böyle bir tavan, boyalı sıvayı andıran mükemmel düz bir yüzey ile ayırt edilir. Bu tasarımın avantajı, kanvaslar kaynaklandığında oluşan dikişlerin tamamen görünmez olmasının yanı sıra parlama ve ışık kırılmasının olmamasıdır. Yüksek estetik nitelikler, zarif bir klasik iç mekan yaratmak için mat gergi tavanları vazgeçilmez kılar..

Oturma odasının iç kısmında mat gergi tavan Mat gergi tavan

Parlak (ayna) gergi tavan

Odanın yüksekliğini görsel olarak yükseltmeniz ve daha hafif hale getirmeniz gerekiyorsa, parlak bir germe tavan en iyi seçimdir. Rengi ne olursa olsun, böyle bir film, her ışık fotonunun hem gündüz hem de yapay olarak yansıtıldığı berrak bir su yüzeyi gibidir..

Yatak odasının iç kısmında parlak germe tavan

saten gergi tavan

Bu seçenek, mat ve parlak gergi tavan arasında bir uzlaşma olarak adlandırılabilir. Ana özelliği, odaya narin bir inci veya ipek parlaklığı veren yumuşak sedefli bir parlaklıktır. Sert gölgelerin olmaması, rahatlamak için rahat ve konforlu bir atmosfer yaratmak için saten yüzeylerin kullanılmasına izin verir..

Bir çocuk odasının iç kısmında saten gergi tavan

Kumaş gergi tavan

Kumaş tavan, ön ısıtma olmadan monte edilir ve çoğu zaman dikişleri yoktur: rulo genişliği 3 ila 5 metre arasında olabilir ve bu, çok büyük olmayan odalar için oldukça yeterlidir. PVC filmlerin aksine, tekstiller düşük sıcaklıklara dayanıklıdır, bu nedenle ısıtılmayan odalarda ve yazlık evlerde kullanılabilirler..

Kumaş gergi tavan

Fotoğraf baskısı ile gergi tavan

Fotoğraf baskılı bir tavan, tavana yüksek kaliteli bir görüntü yerleştirerek herhangi bir tasarım fikrini somutlaştırmak için harika bir fırsattır. Gökyüzü, çiçekler, kuşlar, kelebekler, manzara, dünya haritası, gökdelenler, çocuk resimleri veya soyutlamalar olabilir. Aynı zamanda, alanı büyük ayrıntılarla aşırı yüklemeden, böyle bir gergi tavanı iç mekanın geri kalanıyla güzel bir şekilde birleştirmek önemlidir..

Ev ofisinin iç kısmında fotoğraf baskısı olan germe tavan Çocuk odasının iç kısmında fotoğraf baskılı gergi tavan

Germe tavanların artıları ve eksileri

Modern iç tasarımda, gergi tavanlar diğer kaplama türlerinden çok daha sık kullanılır. Bunun nedeni, emsalsiz estetik nitelikleri, göreceli kurulum kolaylığı, dayanıklılık ve çok yönlülükleridir..

Avantajlar

– Mutlak nem direncinden dolayı pvc film mutfak ve banyolar için idealdir. Acil durumlarda, aniden komşulardan yukarıdan bir su kaynağı geçerse, oldukça büyük miktarda su tutabilir..

– Çoğu zaman, gergi tavanlar alçıpan ile birleştirilir ve ilginç çok seviyeli yapılar oluşturur..

– Bu kaplamanın bir başka avantajı, tabandaki küçük düzensizlikleri kolayca gizleme ve onlarla birlikte – kabloları ve bazı aydınlatma elemanlarını gizleme yeteneğidir..

Dezavantajları

– Doğal olan her şeyi tercih edenler pvc kumaşın sentetik yapısını sevmeyebilir. Zararsız olarak kabul edilse de, hiç kimse toksik safsızlıklar veya boyalar içerebilecek düşük kaliteli bir ürün satın almaktan güvenli değildir..

– Gergi tavanların su geçirmezliğinden dolayı buhar değişimi bozulur, bu nedenle oda çok rahat nefes almayacak, daha sık havalandırmak ve klimayı açmak zorunda kalacaksınız..

– Pvc filmin çalışmasına izin verilen sıcaklık +5 °C’nin altına düşmemeli ve +50 °C’nin üzerine çıkmamalıdır..

– Her altı ayda bir, örneğin banyoda veya mutfakta sıçramalar ve damlalar göründüğü için parlak gergi tavanlar yıkanmalıdır..

Germe tavanların artıları ve eksileri

Gergi tavan tasarımı – fotoğraf

İç mekanınızı gergi tavanlarla tamamlamayı planlarken, farklı odalarda uygulanan hazır seçeneklere bakmak gereksiz olmayacaktır: oturma odası, mutfak, yatak odası, kreş, banyo, koridor ve koridor..

Sunulan fotoğraf seçimi, gelecekteki tavan tasarımını görselleştirmeye yardımcı olacak ve tasarımları için yeni ilginç fikirler verecektir..

Salonda gergi tavan (oturma odası)

Karmaşık çok katmanlı tavanlar, orijinal fotoğraf baskısı ve lüks lambaların kullanıldığı güzel aydınlatma, oturma odası tasarımını muhteşem ve unutulmaz kılmaya yardımcı olacaktır..

Oturma odasının genel tasarıma uyması için gergi tavanın gölgesinin seçilmesi tavsiye edilir. Geniş odalarda, büyük yapılar ve zengin renkler güzel bir vurgu haline gelecektir, ancak küçük odalarda kendinizi çevre boyunca zarif bir alçıpan çerçeve, hafif parlak (saten) bir film veya açık bir gökyüzü deseni ile sınırlamak daha iyidir..

Salonda siyah parlak germe tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda mavi gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda bej gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda fotoğraf baskısı olan gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda siyah germe tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda beyaz gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda parlak gergi tavan (oturma odası) - Çiçekler Salonda iki seviyeli germe tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda beyaz parlak germe tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda parlak germe tavan (oturma odası) - fotoğraf baskısı Salonda iki seviyeli germe tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda kırmızı germe tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda kahverengi germe tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda beyaz gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf baskısı Salonda bej parlak germe tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda kahverengi parlak gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf Salonda gergi tavan (oturma odası) - fotoğraf

Mutfakta germe tavan

Mutfak, gergi tavanların her zaman diğerlerinden daha uygun olacağı bir odadır: film üzerinde yoğuşma birikmez, kokuları emmez ve kirlenme durumunda, suya batırılmış yumuşak bir süngerle hafifçe silebilirsiniz. hafif sabunlu solüsyon veya pencere temizleyicisi.

Tavanın kulaklığa uygun veya duvar dekorasyonu ile uyumlu parlak ve neşeli rengi, pişirme sırasında yüksek bir ruh hali yaratacaktır..

Mutfakta bej gergi tavan - fotoğraf Mutfakta parlak germe tavan - fotoğraf Mutfakta beyaz parlak germe tavan - fotoğraf Mutfakta iki seviyeli germe tavan - fotoğraf Mutfakta germe tavan - fotoğraf Mutfakta gergi tavan - fotoğraf baskısı Mutfakta parlak germe tavan - fotoğraf Mutfakta beyaz gergi tavan - fotoğraf Mutfakta germe tavan - fotoğraf Mutfakta siyah germe tavan - fotoğraf Mutfakta germe tavan - fotoğraf Mutfakta parlak germe tavan - fotoğraf Mutfakta bej parlak germe tavan - fotoğraf Mutfakta ayna gergi tavan - fotoğraf Mutfakta germe tavan - fotoğraf Mutfakta iki seviyeli germe tavan - fotoğraf Mutfakta gergi tavan - fotoğraf baskısı Mutfakta germe tavan - fotoğraf

Yatak odasında germe tavan

Yatak odasının asıl amacı dinlenmek ve rahatlamak olduğundan, içini yumuşak pastel renklerde dekore etmek ve ayna dokusu yerine saten veya mat tercih etmek daha iyidir..

Tasarımınızı çeşitlendirmek istiyorsanız, ince renklere, buklelere veya yıldızlı gökyüzü efektine sahip bir gergi tavan seçebilirsiniz. İkinci seçenek, minyatür diyotlarla aydınlatılan karanlıkta alışılmadık derecede romantik görünecek..

Yatak odasında gergi tavan - fotoğraf baskısı Çiçekler Yatak odasında mavi germe tavan - fotoğraf Yatak odasında siyah parlak germe tavan - fotoğraf Yatak odasında ayna gergi tavan - fotoğraf Yatak odasında beyaz parlak germe tavan - fotoğraf Yatak odasında bej gergi tavan - fotoğraf Yatak odasında pembe germe tavan - fotoğraf Yatak odasında beyaz germe tavan - fotoğraf Yatak odasında parlak germe tavan - fotoğraf Yatak odasında iki seviyeli germe tavan - fotoğraf Yatak odasında bej parlak germe tavan - fotoğraf Yatak odasında mavi parlak germe tavan - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf baskısı ile gergi tavan - Çiçekler Yatak odasında fotoğraf baskısı olan gergi tavan - Yıldızlı gökyüzü Yatak odasında saten gergi tavan - fotoğraf Yatak odasında kumaş gergi tavan - fotoğraf

Banyoda streç tavan

PVC film, banyodaki tavan için yeri doldurulamaz bir kaplamadır. Sıva tamirden sonraki ilk yıl rutubet emdirilip ufalanırken, streç branda estetiğini hiç kaybetmeden on yıla kadar hizmet verebilmektedir..

Germe tavandaki yoğuşma toplanmaz, ancak görünür bir sıçrama izi olmaması için parlak yerine saten veya mat bir film seçmek daha iyidir..

Banyoda kahverengi parlak germe tavan - fotoğraf Banyoda yeşil germe tavan - fotoğraf Banyoda fotoğraf baskısı ile gergi tavan - Çiçekler Banyoda kırmızı germe tavan - fotoğraf Banyoda beyaz gergi tavan - fotoğraf Banyoda fotoğraf baskısı ile gergi tavan - Çiçekler Banyoda beyaz germe tavan - fotoğraf Banyoda germe tavan - fotoğraf Banyoda kırmızı parlak germe tavan - fotoğraf Banyoda yeşil parlak germe tavan - fotoğraf Banyoda iki seviyeli germe tavan - fotoğraf Banyoda kahverengi germe tavan - fotoğraf Banyoda aynalı germe tavan - fotoğraf Banyoda siyah germe tavan - fotoğraf

Koridor ve koridorda gergi tavan

Dar ve kasvetli koridorlar birçok daire için bir sorundur ve bunu çözmenin en iyi yolu oraya aynalı gergi tavan kurmaktır. Işığı yansıtan, dikey alanı görsel olarak artıracak, böylece koridor anında dönüşecek, daha rahat ve daha parlak hale gelecektir..

En iyi etki için, böyle bir tavana birkaç spot ışığı monte etmeye değer..

Koridorda ve koridorda bej gergi tavan - fotoğraf Koridorda ve koridorda parlak germe tavan - fotoğraf Koridorda fotoğraf baskısı ile germe tavan - fotoğraf Koridorda ve koridorda beyaz germe tavan - fotoğraf Koridorda ve koridorda beyaz parlak germe tavan - fotoğraf Koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda ve koridorda iki seviyeli germe tavan - fotoğraf Koridorda ve koridorda yeşil germe tavan - fotoğraf Koridorda ve koridorda germe tavan - fotoğraf Koridorda ve koridorda gergi tavan - fotoğraf baskısı

Çocuk odasında gergi tavan

Fotoğraf baskısının parlak resimleri ve zengin pvc film renkleri, çocuk odasında gerçek bir peri masalı düzenlemenize izin verecektir. Alçıpan elemanları, streç kumaşı ve sıra dışı aydınlatmayı birleştirerek her çocuğun memnun kalacağı benzersiz bir tasarım yaratabilirsiniz..

Örneklere bakın ve odanın küçük sakinlerini yaratıcı sürece dahil etmeyi unutmayın..

Çocuk odasında iki seviyeli germe tavan - fotoğraf Çocuk odasında yeşil germe tavan - fotoğraf Çocuk odasında fotoğraf baskılı gergi tavan - Sky Çocuk odasında pembe gergi tavan - Kelebekler Çocuk odasında iki seviyeli germe tavan - fotoğraf Fidanlıkta beyaz parlak germe tavan - fotoğraf Çocuk odasında germe tavan - fotoğraf Çocuk odasında saten gergi tavan - fotoğraf baskısı Bir çocuk için çocuk odasında germe tavan - Gökyüzü ve uçak Çocuk odasında germe tavan - fotoğraf Çocuk odasında gergi tavan - Kelebekler ve çiçekler Çocuk odasında parlak germe tavan - fotoğraf Çocuk odasında kumaş gergi tavan - fotoğraf

Video: Germe tavan nasıl monte edilir