Foamiran’dan gül (70 fotoğraf): kendin nasıl yapılır

Foamiran'dan gül (70 fotoğraf): kendin nasıl yapılır

Foamiran’dan güzel güller yapmak, gardırobunuz için bağımsız bir dekorasyon veya iç mekanda haklı yerini alacak mükemmel bir buket yapmanın en iyi yoludur. Bu tür ürünler, malzemenin benzersiz özellikleri nedeniyle, orijinal güzelliğini koruyarak uzun süre hizmet edebilir. Makalemizde foamiranın özelliklerini ve ondan güzel güller yapma yöntemlerini ele alacağız..

Foamiran: özellikleri ve türleri

Böyle güzel bir “foamiran” adı altında plastik süet veya aynı zamanda denildiği gibi cüret vardır. Malzemenin esnekliği arttı. Isıtıldığında, nasıl büküldüğüne veya büküldüğüne bağlı olarak çeşitli şekiller alabilir. Yumuşaklık, saklama koşullarına iddiasızlık, işleme kolaylığı ve renkli çeşitli palet gibi nitelikler, onu yapay çiçek yapmak için iyi bir çözüm haline getirir..

Foamiran çeşitleri vardır – İran (diğerlerinden daha önce ortaya çıktı), Türkçe, Çince, Korece ve daha yeni bir tür – Avrupa. Ev el sanatlarında en çok iki ana kumaş türü kullanılır – İranlı ve Çinli. Birincisi hoş, hafif kadifemsi bir yüzeye, zengin bir palete (yaklaşık 30 renk) narin pastel tonlara sahiptir. Malzemenin dezavantajı düşük elastikiyetidir – daha az esner ve yeni şeklini daha kötü tutar.

Çin foamiran, her biri parlaklık ve doygunluk bakımından farklılık gösteren 24 renge sahiptir. Özellikle popüler olan, şaşırtıcı derecede yumuşak bir yüzeye sahip olan Çin hatmi revelore gibi bir alt türdür. Yüksek sıcaklıklarda sakızın elastikiyetini kazanır ve çok iyi esner.

Her türlü malzeme, çeşitli kalınlık, boyut ve renklerde rulo veya tabaka halinde satın alınabilir. Kumaşın kalınlığının, satın alırken kesinlikle dikkat etmeniz gereken yarım ila birkaç santimetre arasında olabileceğini belirtmekte fayda var – küçük zarif çiçekler için daha ince bir kumaş seçmek daha iyidir..

Foamiran gülü - Özellikler ve çeşitleri Foamiran gülü - Özellikler ve çeşitleri

İş için malzemeler ve araçlar

Bu heyecan verici aktiviteye başlamadan önce, bir gül yapmak için gerekli malzemeleri ve ilgili aleti toplamanız gerekir. Foamiran türünü kendi takdirinize bağlı olarak seçebilirsiniz, ancak herhangi bir renk paletinin hatmi foamiran genellikle tomurcuk yapmak için kullanılır ve yapraklar için yeşil İranlı.

Ana bileşene ek olarak – iki renkli bir malzeme, aşağıdaki aksesuarlara ihtiyacınız olacak: ilk şablonları yapmak için kağıt veya karton; kurşun kalem, pusula ve cetvel; farklı tonlarda yağlı pasteller ve gölgeleme için kullanılacak özel bir sünger; tutkal tabancası; kürdan; sapın altındaki tel; çiçeğin ortasının oluşturulacağı gıda folyosu; makas; Demir; bant bandı; saç tokaları, elastik bantlar, halkalar – genel olarak, gelecekteki çiçeğin bağlanması gereken her şey.

Bu listede, iş için gerekli temel araç setini sağladık. Liste, bu veya bu gülün nasıl ve ne için yapıldığına bağlı olarak değişebilir. Bazen, bir tutkal tabancası yerine, bir saniye kullanılır, ütünün ısıtma özellikleri bir çakmakla çalışarak değiştirilir ve orta için folyo yerine, aynı foamiranın parçaları veya satın alınan hazır organlarındaki kullanılır..

Foamiran gülü - İş için malzemeler ve aletler Foamiran gülü - İş için malzemeler ve aletler

Foamiran’dan kendin yap gül

Dünyada çok sayıda gül çeşidi vardır: Japonca, İngilizce, Çince, şakayık, sardunya veya narin eustoma tomurcuklarına benzer. Buna göre, foamiran’dan yapay gül yapma teknolojileri farklı olacaktır. Yeni başlayanlar için güzel bir gülü nasıl toplayacağınızı ve ayrıca bireysel taç yapraklarından daha karmaşık bir gül üzerinde çalışmak için adım adım bir süreci nasıl öğrenebileceğinize bakacağız..

Bir tomurcuk gül yapmanın basit bir yolu

En kolay yol, bireysel yaprakları kesmeden boşluklardan hassas bir tomurcuk gülü yapmaktır. Bu yöntemi kullanarak tomurcuk güller yapabilir ve onlardan güzel bir buket yapabilirsiniz. Öyleyse, üretim sürecine adım adım bakalım ve örnek yeni başlayanlar için tasarlandığından, mümkün olduğunca ayrıntılı olarak yapmaya çalışacağız:

1. Her şeyden önce, karton üzerine çizmeniz ve yaprakları için desenlerin oluşturulacağı farklı boyutlarda üç daire kesmeniz gerekir. En büyüğünün çapı 9 cm, ortası 8 cm’ye kadar ve en küçüğü yaklaşık 6,5 cm’dir.Her dairede, merkeze ulaşmadan yaprakları çizmeniz ve kesmeniz gerekir..

2. Şablonları malzemeye aktarıyoruz ve her boyuttan bir parça kesiyoruz (iş için bir kürdan kullanmak uygundur). Aynı anda birkaç parça hazırlayabilir ve bütün bir buket yapabilirsiniz..

3. Gülün çekici ve gerçekçi görünmesi için pastel ve sünger kullanılarak canlı tonlar verilmesi gerekir. Pigmenti, ani hareketlerle yapraklara hafifçe dokunarak uygulayın. Uçların orta kısımdan daha koyu boyanması tavsiye edilir. Bir tarafı boyadıktan sonra iş parçası kurutulur ve ardından diğeri boyanır..

4. Bunu, bir demir kullanarak taç yaprakları oluşturma işlemi takip eder. Cihaz ısıtılmalı ve ardından her seferinde bir taç yaprağı olacak şekilde yüzeye uygulanmalıdır. Isıttıktan sonra, her bir parça dikkatlice gerilir ve parmaklarınızla şekle dışbükey, kenarları paralel olarak bükün..

5. Tomurcuk için temel formlar hazır olduğunda, çiçeği toplamaya devam edin. Ortayı yapmak için, bir koniye bükülmesi gereken bir folyo kullanın ve ortasına bir çubuk veya tel sap yerleştirin..

6. Şimdi yaprakları bitmiş “iskelete” eklemeniz gerekiyor. Gülün daha muhteşem görünmesi için ortasını kaplayan birkaç yaprak daha yapabilirsiniz. Yaprakları tek tek folyoya yapıştırırız, böylece güvenilir bir şekilde gizlenir.

7. Hazırlanan formları en küçüğünden başlayarak birer birer alıyoruz, bir çubuğa koyuyoruz ve bir yaprağı tabana yapıştırıyoruz..

8. Bir sonraki adım, alt tabakanın oluşumu olacaktır – çimenli foamirandan kesilmeli, renkli pastellerle gölgelenmeli (gerçekçilik için yeşil ve sarımsı olanları kullanmak daha iyidir) ve sonra kenarlar boyunca küçük kesikler yapılmalıdır..

9. Alt tabaka ısıtılır ve bir kürdan ile yüzeyde doğal çizgiler oluşur..

10. Son aşamada, alt tabaka çiçeğin dibine yapıştırılır ve ayrıca bir bantla çerçevelenir..

Bu kılavuzda, üç taç yaprağı deseninden çiçek yapmanın en basit örneğini ele aldık. Kişisel takdirine bağlı olarak, sayıları ve boyutları değişebilir, örneğin gülü daha gür yapmak için bir küçük boş ve iki büyük olanı kullanın..

Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu Foamiran'dan kendin yap gülü - Tomurcuk gülü yapmanın basit bir yolu

Bireysel yapraklardan gül

Bu durumda, istediğiniz renkteki foamirandan bir damla şeklinde beş büyük yaprak ve beş küçük yaprak kesmeniz gerekir. Burada net bir öneri yok – tomurcuğu ne kadar büyük görmek istediğinize bağlı olarak boyut bağımsız olarak belirlenebilir. Deneyimli zanaatkarlar, her bir petal ile oynamamak için, foamiran tuvalini birkaç kat katlayın, üzerine petalın ana hatlarını çizin ve kesin. Boşluklar hazır olduğunda, aşağıdaki adımlara ilerleyebilirsiniz:

1. Ütüyü ısıtırız ve dönüşümlü olarak her bir yaprağı yüzeyine uygularız, gerdiririz ve doğal dalgalılık elde etmek için kenarlarını bükeriz.

2. Ayrıca, önceki durumda olduğu gibi, ortayı süslemek için folyoyu yuvarlarız, teli içeri sokarız, bir koni yapmak için tabanı küçük bir taç yaprağı ile yapıştırırız.

3. Bir dama tahtası deseninde, tüm küçük yaprakları yapıştırın ve ardından büyük.

4. Tomurcuk monte edildiğinde, yeşil süetten yaprakları kesmek, ayrıca bir demir ile işlemek, bükmek ve gülün tabanına yapıştırmak gerekir..

Dahası, hepsi hayal gücünüze bağlıdır: tel, yapraklar ve küçük tomurcuklarla desteklenmiş ek dallar “vidalı” bir bant bantla işlenebilir. Bu şekilde gül yaparken, kesilen yaprakların ideal boyuta veya şekle sahip olmaması konusunda endişelenmenize gerek yoktur, çünkü doğada hiçbir şey mükemmel değildir..

Foamiran'dan kendin yap gülü - Bireysel yapraklardan gül Foamiran'dan kendin yap gülü - Bireysel yapraklardan gül

Foamiran’dan gül uygulaması

Foamiran’dan gelen güzel çiçekler herhangi bir iç mekanı dönüştürebilir. Yetenekli zanaatkarlar, ilk bakışta canlı bir çiçekten ayırt edilemeyen gerçek bir başyapıt yapabilirler. Plastik süetten yapılmış zarif güller, saç tokalarını, broşları, çelenkleri ve sıradan saç bağlarını süslemek için kullanılır..

Bu tür ürünler düğün çiçekçiliğinde önemli bir yer tutar – yeni evliler için bir gelin buketinin bileşenleri olabilirler. Şık şenlikli masalar ve düğün alayı ile tamamlanmaktadırlar..

Foamirandan gül yapmayı öğrendikten sonra sevdiklerinize en narin orijinal hediyeyi hazırlayabilirsiniz. Satışta yüzlerce küçük çiçekten toplanan sevimli bir ayı yavrusu bile bulabilirsiniz, ancak kendi ellerinizle yapılmış, hem hediyeyi kabul edecek kişiye hem de yazarın kendisine çok daha fazla neşe getirecek..

Foamiran gülü - Uygulama Foamiran gülü - Uygulama

Foamiran gülleri – fotoğraf fikirleri

Foamiran’dan kendi elinizle gül yapmak, en sıradan görünen iç mekanın atmosferine güzellik ve şıklık getirmenin harika bir yoludur. Zarif buketler, düğün gibi neşeli bir olay da dahil olmak üzere herhangi bir şenlikli olayı süsleyebilir. Foamiran güllerinin nasıl mükemmel göründüğü hakkında daha fazla bilgi edinmek için fotoğraf galerimizde öneriyoruz. İşte başarılı çalışmaların yüksek kaliteli resimlerinden bir seçki. Mutlu seyirler!

Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf Foamiran'dan kendin yap güller - fotoğraf