Duvardaki kelebekler (75 fotoğraf): Kendin Yap dekoru

Dekoratif öğeler ve kompozisyonlar, rahat bir atmosfer yaratmada önemli bir rol oynamaktadır. Ancak her zaman değil ve herkesin evlerini pahalı süslemelerle yeterince dekore etmek için yeterli parası olmayabilir. Bu tür iç eşyaları kendi ellerinizle yapmak genellikle durumdan çıkmanın en iyi yoludur, ayrıca bu tür iğne işi hem süreçte hem de sonuçta çok fazla zevk getirir. Günümüzde güveler ve kelebekler popüler bir ev dekorasyonu türü haline geldi. Duvarlarda çırpınan bu yaratıklar, size güzel güneşli günleri hatırlatan birçok olumlu duyguya neden olabilir. Makalemizi kelebeklerle kendi kendini dekore eden duvarların çeşitli olasılıklarına genel bir bakış sunacağız ve ayrıca bunların nasıl yapıldığını ele alacağız..

Kelebeklerin duvar kompozisyonları

Bir odanın içindeki kelebekler farklı şekillerde temsil edilebilir: bir panel şeklinde yerleştirilirler, kaotik veya düzenli kompozisyonlara dağılırlar, belirli bölgeleri (örneğin, lambaların, yapay ağaçların vb. Etrafında) süslerler veya boyanırlar. duvarlarda, genellikle parlak boyaların kullanımıyla. Kelebeklerden yapılmış kırmızı kalp şeklinde güzel bir panelin fotoğrafına bakmanız yeterli, bu romantik kompozisyonu hemen yatak odanıza yerleştirmek isteyeceksiniz..

Güve dekorunun avantajı, işlevsel amacı ve mevcut tarzı ne olursa olsun, herhangi bir odanın içini tamamlama yetenekleridir. Genel tasarıma uygun doğru renk şemasını seçmek önemlidir. Örneğin, bej bir duvarda kırmızı veya yeşil güveler, beyaz bir duvarda siyah olanlar harika görünecek. Çocuk odasında yatağın üzerinde neşeyle çırpınan renkli kelebek resimleri oluşturabilir ve oturma odasında boş bir duvarı tek renkli kelebekler kasırgasıyla süsleyebilirsiniz..

Özel boyaların yardımıyla oluşturulan parlayan güveler olağanüstü güzel görünüyor. Akşamları, odanın özgün bir dekorasyonu haline gelirler, onu canlandırırlar ve gizemle doldururlar..

Duvardaki kelebekler - Kelebeklerin duvar kompozisyonları Duvardaki kelebekler - Kelebeklerin duvar kompozisyonları Duvardaki kelebekler - Kelebeklerin duvar kompozisyonları

Duvardaki kendin yap kelebekler: üretim yöntemleri

Daireyi bu tür süslemelerle dekore etmeye karar verirseniz, çeşitli kelebek yapma yöntemlerini tanımanızı öneririz. İş biraz yatırım, zaman ve azim gerektirse de, sonuç, inanın bana, şüphesiz memnun edecektir. Kompozisyonun daha doğal görünmesi için, kendiniz çizebileceğiniz veya İnternet’ten hazır alabileceğiniz şablonlar kullanarak bunun için farklı şekil ve boyutlarda güveler yapmak daha iyidir..

Kağıt ve kartondan kelebekler nasıl yapılır

Kağıttan kelebek yapmanın en kolay yolu. Bunu yapmak için beyaz çarşaflar alabilir ve kanatlı güzellikleri kendi takdirinize göre süsleyebilir veya bir dizi renkli kağıt alabilirsiniz. Bu malzemenin avantajı, onunla çalışmanın basitliğinde yatmaktadır, bu nedenle, örneğin bir çocuk odasında bir kelebek paneli yayınlamış olan bir çocuğu üretime dahil etmek oldukça mümkündür. Kağıda ek olarak makas, şablon, kurşun kalem, PVA yapıştırıcı (hacimli ürünler için) gibi aksesuarlara ihtiyacınız olacak..

Kağıttan kelebek yapmanın iki yolu vardır. Birincisi, hazır bir şablon almak ve onu güvenin ana hatlarını bir kağıda aktarmak için kullanmak, makasla kesmek. İkinci yol daha basittir. Önce kağıttan bir kare (dikdörtgen) kesiyoruz, ikiye katlıyoruz, katlama çizgisine yarım kelebek deseni uyguluyoruz, kurşun kalemle daire içine alıyoruz ve kesiyoruz. Sonra açıp güzel bir güve elde ederiz. Kağıttan kesilen kelebeklerin avantajı, havadar olmalarıdır – hafif bir hava akımı eserse, kanatları gerçek kanatlar gibi hareket eder..

Önceden çizilen iç detayları bir tırnak makası veya bir büro bıçağı ile keserek kelebek kanatlarını daha zarif hale getirebilirsiniz. Yemyeşil bir kelebek yapmak için, farklı renklerde veya aynı kağıttan iki özdeş boşluk kesin ve ardından bunları birbirine yapıştırın. Bu durumda, alt düzlem – taban – basit olabilir ve üstteki desen veya kesiklerle süslenmiştir. Sabitlemek için çift taraflı bant kullanın.

Bir karton kelebek de iki şekilde kesilir – tam veya yarım desen kullanarak. Temel olarak, sadece sıradan renkli kartonları kullanamazsınız – eski kartpostallardan ve dergilerden kesilmiş çok renkli güveler güzel görünür.

Duvardaki kendin yap kelebekler - Kağıt ve kartondan yapılmış kelebekler Duvardaki kendin yap kelebekler - Kağıt ve kartondan yapılmış kelebekler Duvardaki kendin yap kelebekler - Kağıt ve kartondan yapılmış kelebekler Duvardaki kendin yap kelebekler - Kağıt ve kartondan yapılmış kelebekler Duvardaki kendin yap kelebekler - Kağıt ve kartondan yapılmış kelebekler Duvardaki kendin yap kelebekler - Kağıt ve kartondan yapılmış kelebekler Duvardaki kendin yap kelebekler - Kağıt ve kartondan yapılmış kelebekler

Oluklu kağıt kelebekler

Hacimli bir güve yapmanın en başarılı yollarından biri oluklu kağıt kullanmaktır. Bunu yapmak için ayrıca bir iğne ve iplik hazırlamanız gerekir. Satışta çeşitli alacalı renklerde malzeme bulabilir ve gerçek renkli bir güve bulutu oluşturabilirsiniz..

İlk önce kağıttan 7×10 cm’lik bir şerit kesmeniz gerekir (istediğiniz kelebeğin boyutuna göre başka boyutlar da kullanabilirsiniz). Bir iğne ve iplik kullanarak orta kısımda bir akordeon oluşturup fotoğrafta gösterildiği gibi sıkıyoruz. Ortaya çıkan yan tuvalleri katlıyoruz, birleştiriyoruz ve yanlara hafifçe gererek kıvrımlardan kurtuluyoruz – şimdi güzel bir dalgalı şekil verilmesi gereken iki kanattan oluşan bir boşluk elde ettik. Anten alanlarını da vurgulamayı unutmadan, aynı anda iki kanadı kesmeniz gerekir. Bu durumda şablonlara gerek yoktur – şekil sizin takdirinize göre verilebilir.

Son aşamada, iş parçasını açıp düzeltiyoruz ve antenleri parmaklarımızla büküyoruz. kelebek hazır!

Kendi elinizle duvardaki kelebekler - Oluklu kağıttan kelebekler Kendi elinizle duvardaki kelebekler - Oluklu kağıttan kelebekler Kendi elinizle duvardaki kelebekler - Oluklu kağıttan kelebekler Kendi elinizle duvardaki kelebekler - Oluklu kağıttan kelebekler Kendi elinizle duvardaki kelebekler - Oluklu kağıttan kelebekler Kendi elinizle duvardaki kelebekler - Oluklu kağıttan kelebekler Kendi elinizle duvardaki kelebekler - Oluklu kağıttan kelebekler

Origami kağıt kelebek

Origami tekniği kullanılarak güzel, hacimli bir kelebek yapılabilir. Bunu önceki durumlardan biraz daha zorlaştırıyor, ancak böyle bir çift güzellik yaptığınızda işler çok daha hızlı gidecek. Yeni başlayanlar, dünya çapında ağın genişliğinde oldukça az olan bu tür çalışmaların planlarını sabırlı ve azimli olmak için kullanmalıdır. Origami sanatı durmaz, sürekli gelişir, bu nedenle kelebekleri katlamanın çeşitli yolları vardır – basitten kanatlarını oynatabilen modüler olanlara vb. Duvar dekoru için bir origami güvesi yapmayı öğrendiğimiz için, şunları yapabilirsiniz: basitleştirilmiş bir teknik kullanın.

İlk önce bir kağıt kare kesmeniz, olası köşegenler boyunca bükmeniz ve merkezden iki kez bükmeniz gerekir. Karşı tarafları katlıyoruz ve alt köşe üstlerini büküyoruz, ters çeviriyoruz – çift üçgen elde ediyoruz. Ucu, tüm parçanın üzerinde olacak şekilde büküyoruz, sonra sarıyoruz ve orta kılavuz boyunca ikiye katlıyoruz. Son aşamada, parçayı iki kez katlayın. Bu şekilde hacimsel bir kelebek yapmak, kıvrımları yoğun bir şekilde düzeltmenize gerek yoktur..

Kendi elleriyle duvardaki kelebekler - Kağıttan yapılmış Origami kelebek Kendi elleriyle duvardaki kelebekler - Kağıttan yapılmış Origami kelebek

Kumaştan kelebek yapımı

Origami tekniğini bilerek, maddeden muhteşem bir kelebek yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, aynı boyutta farklı kumaşlardan iki dikdörtgen parçaya ihtiyacınız var. Onları çevre boyunca birlikte dikiyoruz – aşağıda sunulan adım adım şemayı izleyerek bir ürün oluşturduğumuz bir tuval tabanı alıyoruz. Gerekli tüm kıvrımları ve son tasarımı sabitlemek için bir demir kullanılır. Kumaştan yapılmış kelebekler, odanın mükemmel bir dekorasyonu olacaktır. Çalışma, tül ve dantel dahil olmak üzere çeşitli renk ve yapılardaki malzemeleri kullanabilir..

Duvardaki DIY kelebekler - Kumaş kelebekler Duvardaki DIY kelebekler - Kumaş kelebekler Duvardaki DIY kelebekler - Kumaş kelebekler Duvardaki DIY kelebekler - Kumaş kelebekler Duvardaki DIY kelebekler - Kumaş kelebekler Duvardaki DIY kelebekler - Kumaş kelebekler

Teneke kutulardan kelebekler

Hala boş içecek kutularınız varsa, onları çöp kutusuna göndermek için acele etmeyin – parlak kanatlı güzellikler yapmak için mükemmel bir malzeme olabilirler. Makas yardımıyla kutunun üstünü ve altını kesmeniz, ikiye kesmeniz, taban tuvalini almanız gerekir. Daha sonra, bir şablon kullanacağız ve bir güve görüntüsünü yüzeye uygulayacağız, kesip kenarlara dalgalı bir görünüm vereceğiz. Kanatların kıvrılmasını önlemek için, bir bıçağın veya makasın kör tarafıyla uzunlamasına girintiler yaparak onlara oluklu bir yüzey verebilirsiniz. Ortaya çıkan iş parçası, çok renkli işaretleyiciler kullanılarak renklendirilir.

Kendi elleriyle duvardaki kelebekler - Teneke kutulardan kelebekler

DIY parlayan kelebekler

Karanlıkta gizemleriyle büyülenebilen ışıklı güveler, iç mekanda harika ve mükemmel görünüyor. Bu durumda, görüntüleri fosforlu boyalar kullanılarak duvara uygulanacaktır. Parıltı efektini elde etmek için dekorun yanında bir çeşit ışık kaynağı olduğundan emin olmanız gerekir..

Bu nedenle, iş için farklı renklerde boyalara, süngere, fırçaya, tutkal spreyine ve şablonlara ihtiyacınız olacak. İlk olarak, kartondan gelecekteki güvelerin şablonlarını hazırlayıp duvara yapıştırıyoruz. Fırçaya bir parça sünger yapıştırıyoruz ve bu basit aracı kelebekleri süslemek için kullanıyoruz. Hangi boyaların daha karlı görüneceğini daha iyi anlamak için alacakaranlıkta çalışmak daha iyidir. Uygulamadan sonra yaklaşık çeyrek saat beklemeniz ve şablonları çıkarmanız gerekir. Boyalar iki saat sonra tamamen kurur, bundan sonra konturların bir kalemle çizilmesi gerekir. Kompozisyonu “canlandırmak” için kanatların yanına ek boya darbeleri uygulayabilirsiniz. Dekor hazır. Işıkları kapatın ve parıldayan kanat çırpan güvelerimizin güzelliğine hayran kalın.

Duvardaki DIY kelebekler - Parlayan kelebekler Duvardaki DIY kelebekler - Parlayan kelebekler Duvardaki DIY kelebekler - Parlayan kelebekler

Duvardaki kelebekler – dekor fotoğrafı

Sonuç olarak, fotoğraf galerimizi ziyaret etmenizi öneririz. Burada bir daireyi kelebek kompozisyonlarıyla dekore etmenin en iyi örneklerini toplamaya çalıştık. Bu yaratıcı çalışmaların size bolca eğlence getireceğini ve kendi duvar dekorasyonlarınızı yaratmanız için size ilham vereceğini umuyoruz. Mutlu seyirler!

Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı Duvardaki kelebekler - dekor fotoğrafı