Duvar tipi çamaşır kurutma makineleri: türleri ve fikirleri

Duvar tipi çamaşır kurutma makineleri: türleri ve fikirleri

Duvar tipi çamaşır kurutma makineleri, günümüzde ıslak çamaşırların yüksek kalitede kurutulmasını sağlayabilen en uygun tasarımlar olarak kabul edilmektedir. Güzel ve işlevseldirler ve kompakt boyutları, genellikle küçük boyutlu dairelerle donatılmış küçük dar odaların koşullarına yerleştirmeyi mümkün kılar. Bu tür ürünler, yerleşim, kalite ve fiyat açısından en uygun tasarımı seçebileceğiniz geniş bir model yelpazesine sahiptir. Ardından, modern duvara monte çamaşır kurutma makinelerinin ne olduğuna ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakacağız..

Duvar kurutucularının özellikleri

Bu tür tasarımlara olan büyük talep, aralarında dekoratif etkilerini vurgulamak istediğim çok sayıda olumlu özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Ürünler, iç mekanlarda sıradan asılı çamaşır iplerinden çok daha temiz ve güzel görünür. Kompakttırlar ve her boyuttaki odaya mükemmel uyum sağlarlar. Ayrıca, aşağıdaki gibi avantajlara dikkat çekmeye değer:

– İşlevsellik – duvar kurutucularının çok çeşitli modelleri vardır. Küçük yapılara katlanabilirler ve ısıtılmış havlu askıları olarak hizmet edebilirler veya genel boyutlar kazanarak çok sayıda giysi asmanıza izin veren tam teşekküllü cihazlara dönüşebilirler. Bazı ürünler, hızlı kurutma için bir ısıtma işleviyle donatılmıştır;

– Güvenilirlik – zemin yapılarının aksine, yapılar hareket edemez, devrilebilir ve keten hareketsiz kalır;

– Kurulum ve bakım kolaylığı – üreticinin talimatlarını takip ederseniz, duvar kurutma makinesinin kurulumu kısa bir süre alacaktır;

– Çalışma süresi – çoğu yapı dayanıklı malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle uygun çalışma ile uzun süre dayanırlar..

Listelenen avantajlara ek olarak, model çeşitliliğinin en uygun ürünü seçmenize izin verdiğini belirtmekte fayda var. Duvara monte kurutucular kendi takdirinize bağlı olarak eklenebilir, örneğin üzerlerine elbise askıları asabilirsiniz, küçük şeyleri (çorap, keten vb.).

Duvar Tipi Çamaşır Kurutma Makineleri - Özellikler Duvar Tipi Çamaşır Kurutma Makineleri - Özellikler

Duvara monte çamaşır kurutma makinesi çeşitleri

Bugün piyasada, ilkel halat tasarımlarından yerleşik ısıtmalı, aydınlatmalı vb. ürünlere kadar çok çeşitli duvar kurutucuları bulabilirsiniz. Birçok model, oldukça uygun olan otomatik bir tutucu gerdirme sistemine sahiptir. Ayrıca tasarımların ek unsurları olabilir: kancalar, mandallar, geri çekilebilir raflar.

Sürgülü kurutucu

Basit manipülasyonların yardımıyla kullanışlı bir kompakt model, geniş bir tasarıma dönüşebilir. Kaydırmak ve istenen genişliğe ayırmak kolaydır. Monte edildiğinde, çoğunlukla havluluk olarak kullanılır. Sürgülü kurutucu, çok sayıda yıkanmış çamaşır asmanıza izin veren çok sayıda ipe sahiptir..

Duvar Tipi Çamaşır Kurutma Makinesi Çeşitleri - Uzatılabilir Kurutma Makinesi Duvar Tipi Çamaşır Kurutma Makinesi Çeşitleri - Uzatılabilir Kurutma Makinesi

Katlanabilir kurutucu

Yapısal olarak, böyle bir ürün iki sabitleme paneli ve halattan oluşur. Kurulum sırasında duvara bir panel takılır, ikincisi ise içinde bulunan halatları inşaat bandı prensibine göre çeker ve karşı yüzeye monte edilir. Kurutma makinesi kullanılmadığında, hareketli panel duvardan kaldırılırken, ipler ilkinin bağırsaklarına sarılır ve gizlenir. Ek bir artı, kurutucunun uzunluk ve genişlikte katlanabilmesidir. Bu, 7 kg’a kadar giysiye dayanan en bütçe seçeneklerinden biridir..

Duvar Tipi Kurutma Makinesi Çeşitleri - Katlanabilir Kurutma Makinesi Duvar Tipi Kurutma Makinesi Çeşitleri - Katlanabilir Kurutma Makinesi

Açılır kurutucu

Katlanır çamaşır kurutma makinesi, dar bir banyo veya balkonun modern iç mekanı için çok yardımcı olacak çok yönlü bir seçenektir. Tasarımı oldukça basittir, ancak çok uygundur – kurutmaya gerek olmadığında, ürün duvarla birleşerek yükselir. Açıldığında, aynı zamanda küçüktür ve üzerine çamaşırlar, hızlı kurumasını sağlayan kaskadlar halinde yerleştirilir. Çeşitli renklerde olabilirler ve genellikle iç mekanda dekoratif bir işlev görürler..

Duvar Tipi Çamaşır Kurutma Makinesi Çeşitleri - Açılır Kurutucu Duvar Tipi Çamaşır Kurutma Makinesi Çeşitleri - Açılır Kurutucu

Duvar kurutucu “Liana”

Liana duvar kurutma makinesi özellikle kompakt ve işlevseldir. Ana avantajı, mümkün olduğunca fazla alan boşaltmanıza izin veren tavana montajdır. Tahtaları istenilen yüksekliğe indirip kaldırmanın uygun sistemi sayesinde çamaşırları asmak ve çıkarmak hiç de zor değil. Tahtalar daha hızlı kuruma için farklı yüksekliklerde ayarlanabilir. Yapının boyutları hem uzunluk hem de genişlik olarak 2 m’ye kadar olabilir..

Duvara monte çamaşır kurutma makinesi çeşitleri - Duvara monte kurutma makinesi Duvara monte çamaşır kurutma makinesi çeşitleri - Duvara monte kurutma makinesi

Sabit Elektrikli Kurutucu

Bu tip kurutucuların katlama işlevi yoktur – yapı duvara monte edilir ve sürekli olarak açılır. Kompakt ve ısıtmalıdırlar. Aynı zamanda, sıcaklık, yüksek kaliteli kurutma için oldukça yeterli olan + 60 ° ‘yi geçmez. Çoğu zaman banyoya kurulurlar. Su prosedürlerinden sonra havluları kurutmak için ve ayrıca odayı ısıtmak için ek bir kaynak olarak kullanılırlar. Böyle bir kurutucu satın alırken, bir çıkışın mevcudiyetine ve iyi havalandırmaya dikkat etmeniz gerekir. Dokunmatik sensörlü modeller de var.

Duvar Tipi Kurutucu Çeşitleri - Sabit Elektrikli Kurutucu Duvar Tipi Kurutucu Çeşitleri - Sabit Elektrikli Kurutucu

İmalat malzemeleri

Duvar kurutma makinesi için malzeme seçimi, ürünün pratikliği, dayanıklılığı ve estetik değeri açısından önemli bir rol oynamaktadır. Yapıyı yapmak için çelik, alüminyum, plastik, ahşap ve halat gibi malzemeler kullanılmaktadır..

Paslanmaz çelik duvar kurutucuları genellikle ürüne özel bir çekicilik ve modernlik kazandıran krom kaplamaya sahiptir. Çelik kurutucuların başlıca avantajları şunlardır: yüksek mukavemet göstergeleri (uzun hizmet ömrünü etkiler), aşındırıcı işlemlere karşı direnç ve güzel bir parlaklık. Yapının orijinal görünümünü uzun süre koruyabilmesi için periyodik olarak özel araçlarla silinmesi gerekir..

Alüminyum duvar yapısının kendisi hafiftir ve montajı kolaydır, ancak zamanla oksitlenebilir ve bu da çamaşırlarda hoş olmayan sarı lekelere yol açar..

Plastik ürünler çelik veya alüminyumdan çok daha ucuzdur, bu nedenle en çok satın alınan ürünlerdir. Modern malzeme korozyona karşı dayanıklıdır, geniş bir renk paletine sahiptir, hafiftir ve ayrıca giysiler üzerinde leke oluşturmaz. Dezavantajı, malzemenin düşük mukavemetidir..

Ahşap, çekici kurutucuların yapıldığı güzel, güvenilir bir hammaddedir. Ancak ahşap nem koşullarını iyi tolere etmez, bu nedenle ayrıca boya ve vernik koruyucu maddelerle işlenir..

Halatlardan yapılmış kıyafetleri kurutmak için yapılar, ilkellikleri ile ayırt edilen en bütçe seçeneğidir, ancak yine de oldukça popülerdir. Bu durumda, taşıyıcıların gücüne dikkat etmeniz gerekir – daha pratik, sürtünmeye ve mantar oluşumuna eğilimli olmayan sentetik iplere sahip bir kurutucu seçmek daha iyidir..

Ayrıca, örneğin ahşap bir çerçeve ve çelik çıtalar veya metal taban ve plastik kirişler gibi uygun bir fiyata dayanıklı bir yapı satın almanızı sağlayan birçok kombine seçenek vardır..

Duvar tipi kurutma makineleri - İmalat malzemeleri Duvar tipi kurutma makineleri - İmalat malzemeleri Duvar tipi kurutma makineleri - İmalat malzemeleri

Duvara monte kurutma makinesi seçimi

Duvar kurutma makinesi seçerken odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurun. Dar bir oda için, örneğin yarım metre genişliğinde küçük bir yapı satın almaya değer. Geniş odalar için, 1 m genişliğinde ve daha fazla ebatta değişen daha pratik bir model seçebilirsiniz..

Dayanıklı kullanım için en iyi malzeme çeliktir. Tabii ki, bir kurutucunun maliyeti plastik olandan çok daha pahalı olacak, ancak çok daha uzun sürecek ve yüksek kalitede kurutma sağlayacaktır. Bu durumda yapının kurulacağı duvarın kalitesi de rol oynar. Güçlü bir kurutucu kurmak için duvar katı tuğla veya betondan yapılmalıdır. Çamaşırların daha hızlı kuruması için çıtalar arasında geniş bir mesafeye sahip modeller tercih edilmelidir, ancak satın almadan önce kurutucunun ne kadar geniş kurulabileceğini anlamak için odanın boyutunu değerlendirmeye değer..

Bir yapı seçerken, dikkatlice incelemek gerekir – üzerinde en mikroskobik çiziklerin bile olduğu metal ürünleri satın alamazsınız, çünkü pas görünecek.

Ürünleri çok popüler olan güvenilir üreticilere, örneğin bu sektörde lider olan İtalyan Gimi firmasının kurutucuları veya Alman markası Leifheit’in ürünlerinden daha düşük olmayan ürünleri tercih etmek daha iyidir. yüksek özellikler..

Duvara monte kurutma makinesi seçimi Duvara monte kurutma makinesi seçimi Duvara monte kurutma makinesi seçimi