Duvar kağıdını iç mekanda birleştirmek: 60 fikir (fotoğraf)

Duvar kağıdını iç mekanda birleştirmek: 60 fikir (fotoğraf)

Duvar kaplamalarının seçimi her zaman zorlu bir görev olmuştur. Duvar kağıdı, tasarımda istenen stili tam olarak somutlaştırmaya veya güzel bir kompozisyon için uyumlu bir arka plan haline gelmeye yardımcı olur. Duvar kağıdını iç mekanda birleştirmek, farklı desenlerin, renklerin, dokuların birleşimidir. Dünyanın her yerinden uzmanlar, sadece estetik görünümü nedeniyle değil, aynı zamanda odanın küçük kusurlarını gizlemek, alanı görsel olarak genişletmek / daraltmak, geometriyi düzeltmek, kontrast kullanarak odayı iki ayrı bölgeye bölmek için böyle özgün bir yaklaşım kullanıyor. imar. Makalemizde, birleşik duvar kağıdı kullanarak farklı odaları dekore etmek için en alakalı ve yaratıcı fikirleri ele alacağız..

Duvar kağıdı kombinasyon seçenekleri

Bu olağandışı tekniğin özünün tamamen açık olmasına rağmen, iç mekanınıza tam olarak sığabilecek doğru seçenekleri, sırları ve en uygun duvar kağıdı kombinasyonlarını bilmeniz gerekir..

Dikey birleştirme

Bu duvar tasarımı seçeneği, odanın alçak tavanlarını ve karanlık köşelerini düzeltmek için mükemmeldir. Aynı rengin (mavi ve koyu mavi) veya dokuların (parlak ve mat) farklı tonlarının dikey çizgilerinin kombinasyonu, odayı daha geniş ve aydınlık hale getirmeye yardımcı olur. Büyük ve küçük şeritler, koyu veya açık da değişebilir. Günümüzde dikey kombinasyon, katı bir düzenden uzaklaşmanıza ve sağlam bir arka plan üzerinde dikey parçalar kullanmanıza da olanak tanır. Duvar kağıdının dikey kombinasyonu, odanın tasarımını bu tarzlarda tamamlayacaktır: klasik, yüksek teknoloji, grunge, çatı katı.

İç kısımdaki duvar kağıdının dikey kombinasyonu İç kısımdaki duvar kağıdının dikey kombinasyonu

yatay kombinasyon

Bu tip oda dekorasyonu, iki tip kafesin (farklı dokulara sahip) bir kombinasyonunu ve panellerin oluşturulmasını içerir. Yatay şeritler, plastik / ahşap kirişler veya diğer kaplama malzemeleri (örn. dekoratif sıva) ile birleştirilebilir. Tasarımın zarif görünmesi için, duvarın alt kısmını, onu taklit edebilecek trim veya duvar kağıdı ile süslemeniz ve üst kısmını dokumasız duvar kaplaması ile dekore etmeniz önerilir..

İç duvar kağıdının yatay kombinasyonu

Duvar kağıdını farklı süslemelerle birleştirmek

Büyük ve küçük süslemelerin kullanılması, düz olmayan duvarları düzeltmek için harika bir pratik çözüm olabilir. Doğru kombinasyon ile odadaki bir odak noktasını (yatak, misafir köşesi, mutfakta çalışma alanı) kolayca seçebilirsiniz. Bu amaç için aşağıdaki seçenekler çok uygundur: şık şam süsleme, küçük zikzaklar, geometrik şekiller, çiçek baskılar, iç içe çizgiler. İki rengin oyununu unutmayın – daha parlak ve daha nötr. Bu tasarım seçeneği, art deco, modern, eklektizm, pop art’ın stil yönlerinde harika görünecek..

Duvar kağıdını farklı süslemelerle birleştirmek Duvar kağıdını farklı süslemelerle birleştirmek

Fotoğraf duvar kağıdı ile kombinasyon

Odaya gerekli vurguları güzel ve özlü bir şekilde yerleştirmek isteyenler için iyi bir fikir. 3B doğa desenli bir duvar yeşil bir arka plan üzerinde iyi görünecek, pürüzsüz dokulu bir fotoğraf duvar kağıdı, demokratik bir klasik oda için yetkin bir çözüm olacak, çatı katı stili, alçı taklidi bir kabartma yüzeyi ile dekore edilecektir. Bu tip duvar kaplaması seçilirken, iki tip duvar kağıdı kombinasyonunun birbiriyle uyumlu olması ve genel arka plandan öne çıkmaması gerektiği unutulmamalıdır..

Fotoğraf duvar kağıdı ile kombinasyon

Duvar kağıdı ekleri ile kombinasyon

Herhangi bir odayı saniyeler içinde dönüştürmenin çözümü. Özel ekler, kalıplanmış parçalar (kalıplama) veya plastik şeritlerle çerçevelenebilir. Bunları dokulu ve yoğun duvar kağıdı (dokumasız, akrilik, serigrafi veya karmaşık desenler) ile birleştirmek en iyisidir. Bu tür bir iç tasarım gerçekten lüks görünecek..

Duvar kağıdı ekleri ile kombinasyon Duvar kağıdı ekleri ile kombinasyon

Farklı odalar için kombinasyon fikirleri – fotoğraf

Güzel duvar kağıtları kombinasyonları her odada uyumlu görünecek. Bir odaya gerekli ev konforu atmosferini verecekler, başka bir odayı yaratıcılık ve çalışma yeri haline getirecekler, mutfağın daha zarif bir köşe haline gelmesine yardımcı olacaklar, banyo – bir tasarım yaratımı..

Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek

Dinlenme odası, çoğu zaman hacimli eşyaların yanı sıra fazla aksesuar içermez. Ancak, yatak odasını sakinlik ve sükunet atmosferini bozmadan dekore etme arzunuz varsa, aşağıdaki seçenekler uygundur: bir konuya odaklanmak veya yaratıcılığınızı / hobinizi vurgulamak. Daha parlak bir duvar kağıdı ile şık bir yatağı, şömineyi veya sıra dışı rafları vurgulayabilir ve arka planın geri kalanını daha az akılda kalıcı hale getirebilirsiniz. Vurgu, uyku yerine paralel bir duvar olabilir. Arka planı, en sevdiğiniz müzik motifleri, ulusal notalar veya odanın genel tasarımını vurgulayabilecek desenler (çatı katı için ahşap taklidi, Provence için çiçek süslemeleri, klasikler için geometrik desenler, pop art için parlak retro resimler) ile duvar kağıdı olacaktır. ).

Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf

Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek

Sevdiklerinizle samimi toplantılar için bir oda, misafirlerinizi doğru duvar kağıdı kombinasyonuyla memnun edebilir. Mükemmel lezzet, aşağıdaki kombinasyon seçenekleriyle vurgulanabilir: şerit ve monotonluk, çiçek desenleri ve küçük noktalar, geometrik karmaşık süslemeler ve yoğun duvar kağıdı dokuları, hücresel motifler ve grafikler, freskler ve monotonluk, beyaz bir arka plan üzerinde damask, dikey ve yatay çizgiler. Bu tür tasarım teknikleri, bir oturma odasını gerçek bir sanat eserine dönüştürebilir. Mekanın bütünlüğünü korumak istiyorsanız, kombinasyon bir veya iki benzer tonda değişmeli, amacınız zıt imar ise farklı renk kombinasyonlarına (mavi ve şeftali, beyaz ve siyah, kahve ve limon) dikkat etmelisiniz. ).

Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf

Fidanlıkta duvar kağıdını birleştirmek

Çocuğun odasının duvar kaplaması, çocuğun ruh hali ve karakterine, zevklerine ve ilgi alanlarına uygun olmalıdır. Buna dayanarak, dikey, yatay veya başka bir kombinasyon türü lehine bir seçim yapabilirsiniz. Çoğu zaman, bir çocuk odası için bir patchwork tasarımı kullanılır. Bu, biraz kaotik ve renkli görünümü ile herhangi bir çocuğu tatmin edebilecek farklı duvar kağıtlarının karmaşık bir tekniğidir. Çeşitli dokular, çizimler ve süslemeler, odaya çocukların psikolojik sağlığı için gerekli olan özel bir neşeli ruh hali verecektir..

Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Çocuk odasında duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf

Banyoda duvar kağıdını birleştirmek

Böyle tenha ve samimi bir yer için en uygun olanı iki tür kaplama kullanmak olacaktır: duvar kağıdı ve ahşap, duvar kağıdı ve taş, duvar kağıdı ve dekoratif sıva. Bu planı uygulamak mümkün değilse, gerçek kaplama malzemesi yerine, gerekli detayların taklidi olan bir duvar arka planı kullanabilirsiniz. Sert vinil bu amaçlar için en uygunudur. Sadece güzel bir görünüme sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda banyodaki duvar kağıdı için ana kriterleri de karşılar: dayanıklılık, hava geçirmezlik, farklı sıcaklıklara kolay tolerans..

Banyoda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Banyoda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Banyoda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Banyoda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Banyoda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf

Koridorda duvar kağıdını birleştirmek

En göze çarpmayan ve küçük koridor bile şık ve rahat görünebilir. Bunu yapmak için istenen renk veya doku dengesini gözlemlemek yeterlidir. Örneğin, yan duvarlar açık renkli duvar kağıdı ile kaplanırsa ve uç duvarlar karanlıksa, uzun ve dar bir koridor daha geniş hale gelebilir. Ayrıca, herhangi bir düzensizlik, sıradan düz duvar kağıdı ile çok renkli bir patchwork kombinasyonu kullanılarak veya bukleli büyük süslemelerle serpiştirilmiş (koridor yeterince genişse) gizlenebilir..

Koridorda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Koridorda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Koridorda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Koridorda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Koridorda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Koridorda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Koridorda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf Koridorda duvar kağıdını birleştirmek - fotoğraf