Duvar kağıdı çıkartmaları (90 fotoğraf): duvar dekor fikirleri

Dünya her alanda hızla gelişiyor. Her gün iç tasarım için daha ilginç çözümler var. Herkesin hayali dekorasyon seçeneklerini veya parlak duvar kaplamalarının bolluğunu takdir etmediği bir sır değil. Başarılı duvar dekorunun basit ama zarif bir sırrı, Fransa’dan sanatçılar tarafından icat edildi. Yarı boş gri bir binayı birkaç dakika içinde orijinal bir sanat eserine dönüştüren yaratıcı çıkartmalar icat ettiler. Bugün, duvar kağıdı çıkartma çeşitleri o kadar çeşitlidir ki, onlarla sadece yatak odasını ve oturma odasını değil, banyoyu da güvenle dekore edebilirsiniz..

Duvar kağıdı çıkartmalarının avantajları

Birçok insan, renkli baskılara sahip duvar kağıdı ve kalın duvar kağıdı çıkartmaları arasında seçim yapmakla karşı karşıyadır. Ana olumlu özellikleri ikincisi lehine ele alacağız..

Vinil çıkartmaların dış verilerinin zamanla özelliklerini kaybetmediğini belirtmekte fayda var. Ayrıca, evleri için hala bir stil yönü veya doğru duvar dekoru arayan yaratıcı insanlar için gerçek bir nimet olacaktır. Böyle bir manzara değişikliği üzerinde deneyler yapmak kesinlikle korkutucu değil, çünkü çıkartmalar çok kolay çıkarılıyor, duvar kağıdının yüzeyine kesinlikle zarar vermiyor..

Dekoratif çıkartmalar, uygulamalarında o kadar çok yönlüdür ki, cam, ahşap veya basitçe boyanmış duvarlarda da benzer süslemeler kullanılır. Duvar kağıdınızda düzensiz yapıştırma veya hafif pürüzlülük şeklinde küçük yanlışlıklar varsa – endişelenmeyin. Kabartmalı tabanlı veya parlak süslemeli çıkartmalar bu kusurları kapatabilir..

Duvar Kağıdı Çıkartmaları - Avantajları Duvar Kağıdı Çıkartmaları - Avantajları

Duvar kağıdı çıkartmaları türleri

Bu modern dekorun yapısı, yüksek mukavemeti ve dayanıklılığı ile tanınan sürdürülebilir vinilden yapılmıştır. Ancak duvar kağıdı çıkartmalarının türleri, farklı tematik alanlarla karakterize edilen birkaç ana türe ayrılabilir. En popüler olanlara bir göz atacağız:

Romantik Duvar Kağıdı Çıkartmaları

Odanın katı atmosferini çeşitlendirmek veya ona Paris hafifliği ve romantizm eklemek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Öpüşen kuşlar, kalp şeklindeki ağaçlar, aşık çiftlerin silüetleri, özel bir yumuşak ruh hali oluşturabilir ve son derece hoş bir atmosfer yaratabilir. Yatağın önündeki bir vinil çıkartma bile sıradan bir boş köşeyi orijinal bir tatil dekoruna dönüştürecektir..

Romantik Duvar Kağıdı Çıkartmaları Romantik Duvar Kağıdı Çıkartmaları

Soyutlamalar ve süslemeler içeren duvar kağıdı çıkartmaları

Olağandışı desenler, yıldızların taklidi, ağaçların belirsiz arka planları, geometrik süslemeler, bu tür iç tasarımlara mükemmel uyum sağlar: pop art, yüksek teknoloji, minimalizm. Bu tür duvar kağıdı çıkartmaları, tuhaf bir bükülmeye sahip olmayan abartılı bir odayı tamamlayabilir. Çıkartmaların, bazen odada çok fazla yer kaplayan hacimli aksesuarların tamamen yerini alabileceğini de belirtmekte fayda var..

Soyutlamalar ve süslemeler içeren duvar kağıdı çıkartmaları Soyutlamalar ve süslemeler içeren duvar kağıdı çıkartmaları

Yazıtlı duvar kağıdı çıkartmaları

Ruh hallerine, ilgi alanlarına ve tercihlerine uygun bir oda isteyen yaratıcı insanlar için iyi bir seçim. En yaygın seçenek, ruh eşiniz için romantik kelimelerle, ünlü insanlardan felsefi alıntılarla ve ayrıca ayrı ayrı seçilmiş bir odaya uygun tematik ifadelerle (örneğin, en sevdiğiniz yemeklerin isimleri – mutfak için, gece dilekleri – yatak odası için).

Yazıtlı duvar kağıdı çıkartmaları Yazıtlı duvar kağıdı çıkartmaları

Fauna ve Flora Duvar Kağıdı Çıkartmaları

Duvar dekoruna oldukça yaratıcı bir yaklaşım. Bu tür duvar kağıdı çıkartmaları, doğa ve hayvanlar krallığının uzmanlarına hitap edecek. Peyzaj çizimleri sadece odanın genel atmosferini uyumlu bir şekilde tamamlamakla kalmaz, aynı zamanda bir kişinin psikolojik sağlığı üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir, onu sakinleştirir ve rahatlatır. Kabartmalı yapı, bir ormanın veya nehrin gerçek bir fotoğrafını simüle edebilir.

Fauna ve Flora Duvar Kağıdı Çıkartmaları Fauna ve Flora Duvar Kağıdı Çıkartmaları

Retro Duvar Kağıdı Çıkartmaları

O kadar çok yönlüdürler ki, sadece retro, modern veya pop art tasarımlı şık bir iç projenin parçası olamazlar, aynı zamanda herhangi bir stil yönünden bağımsız, sade bir odayı dekore ederler. Retro çıkartmalar genellikle eski arabalar, bisikletler, saatler veya diğer ilginç öğelerden oluşan bir koleksiyona sahiptir. Modern veya füzyon tarzı için en uygun çözüm, aynı anda birkaç seçeneğin birleşimi olacaktır..

Retro Duvar Kağıdı Çıkartmaları Retro Duvar Kağıdı Çıkartmaları Retro Duvar Kağıdı Çıkartmaları

Duvar Kağıdı Çıkartmaları – Fotoğraf Fikirleri

Bu kadar basit ve modern bir duvar dekorunun yardımıyla, herhangi bir odanın benzersizliğini vurgulayabilirsiniz: kasvetli ve karanlık bir odayı daha sıcak ve havadar hale getirin, muhafazakar bir köşeyi zarif, sade bir soğuk dekorasyon tonuna dönüştürün. renkler.

Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları

Bir mutfak alanının başarılı tasarımı için ana kural, konfor ve stilin birleşimidir. Duvar kağıdı için dekoratif çıkartmalar zaman zaman bu görevle başa çıkıyor. Mutfak çok büyük değilse, duvarı ilginç çıkartmalarla süsleyerek paradan ve yerden tasarruf edebilirsiniz. Afiyet olsun dilekleri, meyve ve sebzelerin soyut natürmortları, çiçeklerle veya diğer bitkilerle yapılan sevimli çizimler olabilir. Bu çözüm hemen hemen her mutfak için geçerli olacaktır..

Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf

Oturma odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları

Her gün, iç mekandaki sadelik ve özlülük popülerlik kazanıyor. Şimdi bir oturma odasının ideali, bol miktarda hacimli mobilya ve lüks aksesuarlar değil, güzel bir arka plan ve zarif detaylardır. Soyut duvar çıkartmaları, pop art tarzında bir oturma odasının genel resmine sığabilir, retro görüntülere sahip çıkartmalar pop art tasarımını tamamlayacak, romantik çıkartmalar Provence iç mekanındaki bir odayı süsleyecek.

Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Oturma odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf

Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları

Burada hayal gücünüzü sonuna kadar gösterebilirsiniz, çünkü burası sadece hayal kuracağınız, ilham alacağınız ve rahatlayacağınız tenha yeriniz. Muhteşem vurgular, şehirlerin panoramik manzarasına sahip çıkartmalar yerleştirebilecek, odaya ekstra sıcaklık ve alan katabilecek – resimlerin taklidi olan çıkartmalar, bir parlaklık ve çekicilik dokunuşu katabilecek – sıra dışı şekillerdeki süslemeler. Ana şey, çıkartmalarla yüksek kaliteli duvar dekorasyonunun genel arka plana karşı uyumlu görünümleri olduğunu unutmamaktır..

Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Yatak odası iç duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf

Fidanlığın iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları

Dekoratif duvar kağıdı çıkartmalarının en iyi görüneceği bu odada. Bol renkli çizimler, favori masal karakterleri, hobileri olan resimler, çocuğun psikolojik sağlığı için çok önemli olan çocuğa çok fazla zevk ve ilham verecek büyülü bir atmosfer yaratabilir. Doğru unsurları seçerken bireysel yaklaşımı hatırlamak da önemlidir..

Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf

Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları

Daha önce, bu odaya özel bir önem verilmedi. Bugün koridor, diğerleriyle aynı şık oda olabilir. Ünlü bir kişinin silueti, orijinal bir yazıt veya pitoresk bir doğa manzarası olan bir duvar kağıdı çıkartması bile, koridora tamamen benzersiz bir görünüm kazandıracaktır..

Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf Koridorun iç kısmında duvar kağıdı çıkartmaları - fotoğraf

Video: Duvar Dekoru Vinil Ağaç Çıkartması