İç mekandaki patchwork fayanslar: 80 fotoğraf fikri

Bugün, daha büyük bir özlülük ve işlevsellik payına sahip iç tasarıma büyük ilgi var. Buna rağmen, stili vurgulayabilecek, tek renkli bir atmosferi çeşitlendirebilecek ve ev konforu yaratabilecek çeşitli dekoratif unsurlara her zaman yer vardır. Bunlardan biri, duvarların ve zeminlerin yüzeylerini süslemeye hizmet eden, mükemmel vurgu kompozisyonları yaratan ve iç mekanı “il” çekicilik notalarıyla dolduran patchwork karolardır..

Patchwork karo nedir, özellikleri

Odaları fayanslarla dekore etme fikirlerinden bahsetmeden önce, patchwork’ün ne olduğunu anlayalım. İngilizce’den tercüme edilen “patchwork”, kumaş parçalarından dikiş sanatı anlamına gelir. Gerçekten de, bu tür desenlerle dekorasyonun dekorasyonu, en şık modern iç mekanlara mükemmel şekilde uyan renkli bir patchwork yorgana benziyor. Daha önce desenler zengin bir renge sahipse, şimdi sağduyulu çizimlere ve bazen de yaşlanmanın etkisiyle büyük bir ilgi var..

Patchwork karolar banyolarda, mutfaklarda, koridorlarda ve oturma odalarında kullanılmaktadır. Balkonlarda, geniş teraslarda da bulunabilir. Desenlerin özgünlüğü ve renk paletinin zenginliği, iç mekanı ev sıcaklığı ve rahatlığıyla doldurur..

Bu kaplama malzemesinin özelliği, özgün bir tasarım oluşturmak için birçok fırsat sunmasıdır. Fayanslar, iç mekanın genel görünümünün önemli ölçüde fayda sağladığı bir desende veya kaotik bir sırayla döşenebilir..

Patchwork karolar - Özellikler Patchwork karolar - Özellikler

Patchwork karo seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Bugün patchwork karolar piyasada çeşitli yorumlarda sunulmaktadır. Çeşitleri, boyut, süs eşyaları, üretim malzemeleri ve seçim yaparken dikkate alınması gereken diğer özellikler bakımından farklılık gösterir, bu yüzden daha ayrıntılı olarak üzerinde duracağız..

Boyutlar (düzenle)

Modern üreticiler, küçük karoların düzenini gösteren daha büyük tuvallerle farklı boyutlarda karolar sunar. Büyük karolarla çalışmak çok daha kolaydır, ancak yalnızca geniş alanlar, örneğin bir zemin veya tüm duvar dekore edildiğinde kullanılır. Fayansların küçük boyutları, resmin en mütevazı odaya “uymasını” kolaylaştırır. Bir malzeme seçerken, tüm karoların aynı kalınlıkta ve aynı yüzey işlemine sahip olmasına dikkat etmelisiniz..

Bir patchwork karo seçme - Boyutlar Bir patchwork karo seçme - Boyutlar

Malzemeler ve desenler

Bir karo seçerken, uygulamasının kapsamını dikkate almak gerekir – mutlaka paket üzerinde işaretlenmiş olan duvar veya zemin kaplaması için tasarlanabilir. Patchwork karolar iki versiyonda mevcuttur: seramik ve daha dayanıklı porselen taş. Yüzey dokusu pürüzsüz veya pürüzlü olabilir, yansıtıcı bir parlaklığa veya matlığa sahip olabilir. Hangisini seçeceğiniz, sahiplerin kişisel tercihlerine ve iç tasarıma bağlıdır (rustik stiller, mat yüzeyler, bazen yaşlanma unsurları ile karakterize edilir ve parlaklık ve parlaklık, modern yüksek teknoloji trendine daha yakındır).

Karo yüzeyine çeşitli renk ve içerikteki desenler dijital olarak basılmaktadır. Bugün en popüler olanı beyaz-siyah, beyaz-mavi ve bej desenlerdir. Soyutlamalar, grafiti, geometrik şekiller, süs eşyaları ile temsil edilebilirler. Fayans üreticileri yeni moda trendlerini önemser ve bunu ürünlerine yansıtır. Kareli kumaş önümüzdeki yılın trendi haline gelirse, kesinlikle yeni bir patchwork karo koleksiyonu ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte, modaya ayak uydurmak için acele etmemelisiniz – desenli kaplama, iç mekanın genel atmosferi, stili ve renk şeması ile uyumlu olmalıdır. Parlak renklerde yapılan karolar ara sıra mevcut olmalıdır, çünkü zamanla parlak renklerle aşırı doygunluk sinirliliğe neden olur..

Patchwork karo seçimi - Malzemeler ve desenler Patchwork karo seçimi - Malzemeler ve desenler

stil

Patchwork karoların sadece rustik tasarımlar için uygun olduğuna dair yaygın inancın aksine, bir desen ve renk paleti seçmeye doğru yaklaşımla, özlü minimalizmden zarif moderne kadar herhangi bir iç mekan için değerli bir dekorasyon haline gelebileceğini not ediyoruz..

Yaşam alanlarının tasarımındaki yeni moda minimalist yön, her şeyin yerinde olması gereken katı, basit bir tasarımı varsayar – hafif kaplamalar, sadece işlevsel mobilyalar ve fırfırlar. Buna rağmen, patchwork karolar sadece mümkün olmakla kalmaz, bazen iç mekana “uyması” ve onu önemli ölçüde canlandırması gerekir. Nötr gri ve beyaz tonların yanı sıra daha doygun bej veya mavi desenler burada harika görünecek ve göze hoş bir kontrast oluşturacaktır..

Ülkenin iç kısmında, patchwork desenli dekorasyon, özgünlüğü vurgulayarak en başarılı görünüyor. Kaba duvar dekorasyonu ve masif ahşap mobilyalar ile birlikte, estetik değerlerini ortaya çıkaran ve atmosferi olağanüstü bir sıcaklıkla dolduran çok daha avantajlı görünüyor..

Birçok kişi tarafından sevilen hafif sade İskandinav tarzı, pratikte gösterişten yoksun, hafif bir koro dekorasyonu ile kendini gösterir. Bu tasarım yaklaşımı, kuzey halklarının evlerini olabildiğince hafif ve konforlu hale getirme arzusundan kaynaklanmaktadır. Konfor, İskandinav iç mekanının önemli bir bileşenidir, bu nedenle laconic dekor, özellikle el sanatlarında burada önemli bir rol oynar. Orijinal kilimlerin yanı sıra etnik motifli perdeler, zemini ve duvarları süsleyen patchwork karolar da uyumlu görünecek. Kural olarak, malzemenin doğallığını vurgulayan mat bir yüzeye sahip “sakin” tonlardaki karolar seçilir..

Bir patchwork karo seçme - Stil Bir patchwork karo seçme - Stil

Farklı odalar için güzel fikirler

Patchwork karolar, bir yaşam alanının herhangi bir içini yeterince dekore edebilir. Çoğu zaman, iç mekanın bir vurgu unsuru olarak hizmet eder: dekoratif ekleri süslemek, gerekli bölgeleri vurgulamak, mükemmel paneller, ayrı duvarlar veya zemin yüzeyleri yerleştirmek için kullanılır. Desenlerle aşırı doygunluğun, özellikle küçük odalarda can sıkıcı bir izlenim yaratabileceği akılda tutulmalıdır..

Oturma odasının iç kısmındaki patchwork fayanslar

Salonun iç dekorasyonuna özel önem verilir – burada sadece ev üyeleri için değil, aynı zamanda aile misafirleri için de en rahat ve aynı zamanda güzel ortamı yaratmak gerekir. Farklı desenlerden oluşan patchwork karolar, kaleydoskopu andıran büyüleyici bir duvar paneline dönüşebilir. Oturma odasındaki renkli halının yerini alacak desenli zemin harika görünecek. Fayansların yardımıyla, örneğin bir rekreasyon alanını belirten mutfak-oturma odasının alanını başarıyla bölgeleyebilirsiniz..

Oturma odasının iç kısmındaki patchwork fayanslar Oturma odasının iç kısmındaki patchwork fayanslar Oturma odasının iç kısmındaki patchwork fayanslar

Mutfağın iç kısmındaki patchwork fayanslar

Mutfakta, patchwork karolar dekorasyonların hazırlanmasında mükemmel bir yardımcı olacaktır – sonuçta, bu oda genellikle daha fazla küresel iç dekorasyon yerleştirilmesine izin vermeyen geniş bir alandan yoksundur. Bir yemek alanını veya önlüğü işaretlemek için bir patchwork halı kullanılabilir. Bu durumda, ana dekordan dikkati dağıtacak baskılar, renkli ekler ve diğer süslemeler içermeyen monolitik bir set seçmek gerekir. Karo süslemelerle birlikte düz renkli yüzey kaplaması en iyi şekilde görünecektir..

Patchwork motiflerinde yapılan tekstiller durumla iyi oynayacaktır. Bu oda için, kabartmalı değil, temizliği büyük ölçüde kolaylaştıracak pürüzsüz bir yüzey seçebilirsiniz..

Mutfağın iç kısmındaki patchwork fayanslar Mutfağın iç kısmındaki patchwork fayanslar

Banyonun iç kısmındaki patchwork fayanslar

Büyük bir dairenin veya özel evin mutlu sahibi değilseniz, kesinlikle küçük bir banyoyu bitirme sorunuyla karşı karşıya kalacaksınız. Çoğu zaman, seçim tamamen haklı olan açık renklerde duvar dekorasyonuna sahip bir tasarıma düşer, çünkü böyle bir palet alanı daha geniş ve havadar kılar. Patchwork karoların kullanımı, en küçük odayı bile gerçek bir şahesere dönüştürmeye yardımcı olacaktır..

20×20 cm’yi geçmeyen küçük karo boyutlarını tercih etmek daha iyidir, o zaman dekor odayı aşırı doldurmaz ve geniş banyolar için büyük desenler bırakılmalıdır. Zemin yüzeyini desenli bir halı ile süslemek için uzmanlar, yüzeyi güçlü kaymaya neden olmayan mat karoların seçilmesini tavsiye ediyor..

Belirli bir alanı vurgulamak için karoları ara sıra kullanarak ilginç vurgular yapabilirsiniz. Böyle bir yüzey, duş odasının duvarlarından birinde banyo veya lavabo kaplaması olarak harika görünecek. Alanı görsel olarak artırmak için fayansları yatay ve dikey çizgiler şeklinde yerleştirebilirsiniz..

Banyonun iç kısmındaki patchwork fayanslar Banyonun iç kısmındaki patchwork fayanslar

Koridorun iç kısmındaki patchwork karolar

Koridorda, patchwork karolar, mekanik hasara ve çeşitli stres türlerine karşı direnci ile ayırt edilen bir zemin kaplaması ile temsil edilir. Ayrıca, yardımıyla zeminde parlak bir vurgu yapabilir veya alanı ayarlayabilirsiniz. Küçük odalar için, duvar dekorasyonunun ana paletini yansıtan hafif desenli karoları seçmek daha iyidir – o zaman oda görsel olarak daha geniş ve daha geniş görünecektir. Giriş holünden ikinci kata bir merdivenin uzandığı özel evlerde, basamakları da halı desenini sürdürerek patchwork tarzında dekore edilebilir..

Koridorun iç kısmındaki patchwork karolar Koridorun iç kısmındaki patchwork karolar

Patchwork karo – fotoğraf

Diğer galeride patchwork karoların çeşitli iç mekanlarda ne kadar ilginç ve güzel göründüğünü görebilirsiniz. İşte tasarımın tüm avantajlarını vurgulayan ve sizi kesinlikle kendi tasarımınızı yaratmaya itecek en iyi fotoğraflar. Mutlu seyirler!

Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf Patchwork karo - fotoğraf