İç mekandaki modüler resimler: 80 fotoğraf fikri

İç mekandaki modüler resimler: 80 fotoğraf fikri

Modüler resimler çok uzun zaman önce ortaya çıkmasa da, modern iç mekanların tasarımında büyük popülerlik kazandılar. Bunun nedeni, görüntülerin bir odayı dekore etmek için sunduğu muazzam olanaklardır ve sizden önemli maliyetler veya çaba gerektirmez. Tek bir güzel kompozisyonda birleşen bir dizi segment dinamik ve canlı görünüyor.

Modüler resimlerin özellikleri

Modüler resimler, çerçevesiz tek bir kompozisyonun birkaç parçasıdır. Bireysel modüllerin konumunu ve aralarındaki mesafeyi değiştirerek, dinamizm ve derinlik yanılsamasını elde edebilirsiniz. Aslında bu yüzden böyle dekoratif bir hareket dikkat çeker ve ilgi uyandırır..

Modüler görüntülerin nasıl doğru bir şekilde oluşturulacağı konusunda kesin bir fikir yoktur. İsteklerinize ve iç özelliklerine odaklanın, deneyin. Resmin parçalarını herhangi bir sırayla düzenleyebilirsiniz: yatay, dikey veya kare veya köşegen oluşturabilirsiniz. Dahası, katı yapı da ihlal edilebilir – yaratıcı süreci bir oyuna dönüştürün, istediğiniz gibi bulmacaları toplayın, sadece yaratılışın mekanın genel tasarımına organik olarak örülmesi önemlidir..

Boyutlara gelince, burada da seçim özgürlüğü sağlanmıştır, ancak modülleri odanın boyutlarına uyumlu bir şekilde sığdırmak için aşağıdaki yöntemi kullanmanızı öneririz. Evde farklı formatlarda gazete satın alın veya bulun. Farklı seçenekleri dikkatlice duvara yapıştırın ve sizin için en uygun olanı seçin. Kenara çekilin, odadaki diğer öğelerin tek tek gazetelerle nasıl karşılaştırılabilir olduğunu görün. Son seçimi yaptıktan sonra, ilgili boyutlarda bir resim sipariş edin.

Böylece resimlerin nasıl görüneceği size kalmış. Bu görüntülerin çeşitleriyle ilgili bireysel nüanslarla nasıl başa çıkılır, belirli odalara yerleştirme ve kendi işinizi nasıl yapacağınız – okumaya devam edin.

İç mekandaki modüler resimler - Özellikler İç mekandaki modüler resimler - Özellikler İç mekandaki modüler resimler - Özellikler

İç mekan için modüler resim çeşitleri

Modüler resimleri görünümlere ayıran en yaygın parametre, tuvali oluşturan öğelerin sayısıdır. Böylece, aşağıdaki modüler resim türleri ayırt edilebilir:

1. Polyptych – 5 veya daha fazla bölümden oluşur;

2. Penaptych – bu türün bölümleri, ücretsiz bir sırayla yerleştirilmiş 4 bölümden oluşur;

3. Üç Parçalı – en klasik versiyon: 3 bölümden oluşan bir kompozisyon;

4. Diptik – sadece 2 elemandan oluştuğu için en küçük odaya bile yerleştirilebilen bir tür modüler resim.

Modüler resmin bitmiş iç mekanla organik olarak iç içe geçmesi için stile uymak, kompozisyonu korumak ve segmentlere doğru aydınlatmayı sağlamak gerekir. Arsayı odanın genel stiliyle uyumlu hale getirmeye çalışın – bu, bu aksesuarın potansiyelini tam olarak ortaya çıkarmanıza ve çekiciliğini vurgulamanıza olanak tanır..

Yatak odası için sakin ve ölçülü manzaralar, yatak örtülü çiçek aranjmanları ve yumuşak teknikte çeşitli bitkilerin görüntülerini seçin..

Resimlerdeki ev konuları veya narin çiçekler mutfakta rahat ve sade bir atmosfer yaratacaktır. Çocuk odasında çocuk için tanıdık ve hoş motifler seçin. Bunlar sevimli hayvanlar veya çizgi filmlerden ve peri masallarından araziler olabilir..

Modüler resimlerin doğru düzenini seçmek de önemlidir, aslanın algılarındaki payı buna bağlıdır. Salon gibi odalar için klasik seçeneğin yüksekliği yaklaşık 150 cm olarak kabul edilir, ancak yemek odası, mutfak veya ofis 1 m’den fazla olmayan modüler tablolarla dekore edilmelidir..

Modüler resmin bölümlerinin dikey ve yatay düzenini seçerek odanın geometrisini görsel olarak düzeltebilirsiniz: ilk seçenek odayı yükseltecek ve ikincisi odayı genişletecek.

Dekoratörler, modüler resimleri mobilyanızın genişliği boyunca yerleştirmenizi önerir, bu onların odanıza mümkün olduğunca uyumlu bir şekilde oturmasını sağlayacaktır. Benzer bir teknik kullanarak, resimleri odanın tüm dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası haline getirebilirsiniz. Bir resmin bölümlerine vurgu veya arka ışık ekleyerek, onları bir oda için harika bir dekorasyon haline getirebilirsiniz. Temel olarak bu teknik, büyük parçalardan oluşan büyük resimler için kullanılır..

İç mekan için modüler resim çeşitleri İç mekan için modüler resim çeşitleri İç mekan için modüler resim çeşitleri İç mekan için modüler resim çeşitleri

Farklı odaların iç kısmındaki modüler resimler

Herhangi bir dekoratif öğenin ana koşulu, genel tasarım konseptinin temasına ve renk şemasına uymaktır. Her odanın kendi “oyun” kuralları vardır. çözelim!

Oturma odasında modüler boyama

Salonda, böyle bir dekoratif unsur, işlevsel alan için bir vurgu görevi görebilir. Oda kompozisyonunun merkezinde veya rahat bir şöminenin üzerindeki boşlukta ise çizimli bir kanepe belirleyin – bu şekilde ona daha fazla ilgi uyandıracaksınız..

Modülleri şöminenin üzerine, rafa veya konsol masasına yerleştirin – diğer süslemelerle birlikte ilginç ve özgün bir dekor elde edeceksiniz..

Oturma odasının iç kısmındaki modüler resimler Oturma odasının iç kısmındaki modüler resimler Oturma odasının iç kısmındaki modüler resimler Oturma odasının iç kısmındaki modüler resimler

Yatak odasında modüler resim

Sakin bir palet, göze batmayan araziler, bir yatak odasını dekore etmek için tam olarak ihtiyacınız olan şeydir. Odanın renk düzenine göre ince soyutlamalar veya plaj görüntüleri içeren triptikler sipariş edin.

Odanın tonunu tekrarlamaya veya özlü bir kontrast oluşturmaya çalışın. Örneğin, bej gölgeli sakin bir tasarım, kaba taşların görüntüsü ile yüksek kaliteli fotoğraflar, karanlık, derin renklerde bulutlu bir gökyüzü altında huzursuz bir deniz. Küçük bir fırtına, sıkıcı bir yatak odasına dinamizm katacaktır..

Odanın renkleri kumsalın tonlarını tekrarlıyorsa, yatağın başucuna benzer tonlarda bir manzara asmaktan çekinmeyin. En uygun renkleri bulmak için fotoğraf filtrelerini kullanmak daha iyidir..

Işığın geldiği görüntünün bloklarını yerleştirin. Onları pencereli bir duvara koymayın.

Yatak odasının iç kısmındaki modüler resimler Yatak odasının iç kısmındaki modüler resimler Yatak odasının iç kısmındaki modüler resimler

Mutfakta modüler resim

Yemek odasında veya mutfakta bir tablonun ana işlevi, teknolojiyle dolu bir alana rahat bir atmosfer getirmek ve onu daha ilginç hale getirmektir. Bir mutfak teması gösterin – gençler için modern, canlı bir iç mekan için sulu meyveler, görkemli peynirler, taze pişmiş ekmek, meyve veya kokteyllerin görüntülerine odaklanın. Kahve severler bu aromalı içecekle kaliteli fotoğrafları tercih edebilir..

Öte yandan mutfak, çiçekli ağaçlar, sarı tarlalar, sakin deniz veya güzel bir şehir manzarasına sahip manzaralarla tamamlanabilir..

Mutfağın iç kısmındaki modüler resimler Mutfağın iç kısmındaki modüler resimler Mutfağın iç kısmındaki modüler resimler Mutfağın iç kısmındaki modüler resimler Mutfağın iç kısmındaki modüler resimler Mutfağın iç kısmındaki modüler resimler

Çocuk odasında modüler resim

Resimlerin teması doğrudan çocuğunuzun yaşına bağlı olacaktır. Bebeğin yatağının üzerine basit soyut çizimler veya dokusal resimler asılabilir. Okul öncesi çocuklar ve ilkokul öğrencileri için en sevdiğiniz filmlerin, çizgi filmlerin veya masalların kahramanları ve konularıyla ilgili bir resim oluşturabilirsiniz. Kız odası, güzel ve narin çiçeklerle resimlerle tamamlanacak..

Gençler muhtemelen odalarında tam olarak ne görmek istiyorlarsa onu bulmak isteyeceklerdir. Onlara baskı uygulamayın ve onlara tam bir seçim özgürlüğü verin..

Bir çocuk odasının iç kısmındaki modüler resimler Bir çocuk odasının iç kısmındaki modüler resimler

Koridorda modüler resim

Koridorda, diğer yüzeylerin rengini ve hatta dokusunu tekrarlayan basit soyutlamalar asın. Hem aile bireyleri hem de misafirler burada fazla vakit geçirmediği için kendilerine çok fazla dikkat çekmemelidirler. Modern bir iç mekan için net grafik desenleri seçin, odada bulunan ahşabın yapısını veya betonu çoğaltın, ancak ikinci durumda solmayı önlemek için ek parlak ve aktif renkler kullanın.

Koridorun iç kısmındaki modüler resimler Koridorun iç kısmındaki modüler resimler Koridorun iç kısmındaki modüler resimler Koridorun iç kısmındaki modüler resimler

DIY modüler resimler

Resim yapabiliyorsanız, örneğin Art Nouveau tarzında güzel modüler tablolar oluşturmak sizin için sorun değil. İç mekanınız için eşsiz ve harika bir dekorasyon olacak. Ancak sanattan uzak, ancak kendiniz için veya hediye olarak resim yapmak isteyenlerdenseniz, sizin için çok sayıda basit ve ilginç çözüm var..

İlginç tasarımları düz veya fotoğraf kağıdına yazdırabilir, ardından bunları köpüğe yapıştırabilir veya çerçeveleyebilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz tüm zorluklar, yalnızca modüler resmin bölümlerinin doğru çıktısındadır. Bu nedenle, evinizde bir sanat “köşesi” istiyorsanız, böyle bir çözüm, onu fazla çaba ve maliyet olmadan elde etmenizi sağlayacaktır..

Tüm görüntüyü herhangi bir grafik düzenleyiciyi kullanarak veya en yakın fotoğraf stüdyosunda küçük bir ücret karşılığında bölümlere ayırabilirsiniz. Bu en kolay ve en uygun fiyatlı seçenektir, ancak arzularınıza ve finansmanınıza bağlı olarak diğer seçenekleri kullanabilirsiniz – ilginç bir desene sahip duvar kağıdı veya güzel ve parlak bir baskıya sahip kumaş..

Bir çerçeve seçtikten sonra, bunun için hangi çerçeveyi seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Hazır bir tuval satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz. Oldukça ilginç ve uygun fiyatlı bir başka seçenek de sunta. Kullanmak için gerekli büyüklükteki parçaları kesmeniz, ardından kenarları işlemeniz ve resmi yerleştirmeye devam etmeniz yeterlidir..

Çizimi hazırlamadan önce, gerekli tüm boyutları doğru bir şekilde ölçtüğünüzden emin olun, aksi takdirde resim tek bir bütün gibi görünmeyecektir..

DIY modüler resimler DIY modüler resimler DIY modüler resimler DIY modüler resimler DIY modüler resimler

Modüler resimler – fotoğraf

Fotoğraf seçimimizde iç mekanda modüler resimleri kullanmak için daha da fazla fikir bulacaksınız. Çeşitli somutlaştırılmış tasarım projeleri size ilham verecek ve eviniz için özel bir çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. Mutlu seyirler!

İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf İç mekandaki modüler resimler - fotoğraf

Video: Modüler Resimler – Güzel Fikirler