İç mekanda ülke tarzı (80 fotoğraf)

Çoğumuz en güzel çocukluk anılarını anneannemizde yaz tatili, nehir kenarında şirin bir ev, mis kokulu turtalar ve güzel bir el yapımı masa örtüsü ile ilişkilendiririz. İç mekandaki ülke tarzı, rustik sadelik, eski gelenekler, çevre dostu olma ve bir tür çekiciliktir. Bu tarz o kadar çeşitlidir ki, bu tür popüler tasarımları içerir: Ukraynaca, Rusça, Amerikan, Fransızca, İngilizce, Meksika, İtalyanca. Seçilen herhangi bir yön, insanların ruhunu ve değerlerini iletebilecektir..

Ülke tarzı özellikler

Bu duygulu iç mekan trendinin kökenleri, insanların şehir dışında gayrimenkul satın aldıkları ve köy motiflerini kullanarak dekore ettikleri 1920’lere ve 1930’lara kadar uzanıyor. 1950’den bu yana, ülke tarzı dünya çapında bir hayran denizi topladı ve konfor uzmanları, sadece kır evlerini değil, aynı zamanda geniş dairelerini de kullanarak dönüşmeye başladı. Sadelik ve işlevselliği birleştiren country müziğin bazı özellikleri vardır:

1. Sakin renk şeması. Country müzik asit renkleri kabul etmez. Doğal ışık tonları ve akılda kalıcı kontrast eksikliği ile karakterizedir. Dekorasyon, mobilya ve tekstil için en başarılı renkler beyaz, kum, zeytin, açık turkuaz, kahverengi, gri, sarıdır..

2. Çevre dostu malzemeler. Bu, country stilinin bel kemiğidir. Mobilya, ahşaptan, bulaşıklardan – kilden, perdelerden – doğal pamuktan dokunmuş olabilir. Plastik, linolyum döşeme ve sentetik kumaşları unutun.

3. Basit bitirme. Zemin ve duvar kaplamaları bu tarz için zarif bir fon olmalıdır. Beyaz boya, ahşap zeminler ve cam, bakır veya alüminyum teşvik edilir.

4. Orijinal tekstiller. Seçimine özel dikkat gösterilmelidir. Çoğu zaman, odalar doğal perdeler, yastıklar, yünlü yatak örtüleri ve kilimlerle dekore edilmiştir ve mutfak, güzel işlemeli ve el yapımı peçetelere sahip bir masa örtüsü ile dekore edilmiştir..

5. Dekore edilmiş mobilyalar. Uzmanlar, pürüzsüz bir dokuya sahip düz nesnelere daha yakından bakmanızı tavsiye ediyor. Misafir kanepesi özel döşeme ve geometrik desenlerle dekore edilebilir, yatak odası için yatak ferforje elemanlardan oluşabilir. Tablolar yazarın çizimleri kullanılarak dekore edilebilir.

6. Olağandışı aksesuarlar. Kil figürinler, keçeli oyuncaklar, işlemeli tablolar, el yapımı desenli vazolar, ahşap kutular, seramik tabaklar, kaplar country tarzı için kabul edilebilir dekorlar haline gelecektir..

7. Metalik elemanlar. Bu temanın çok sayıda ahşap nesneyi ima etmesine rağmen, tasarımcılar metal uçlar kullanmayı da severler. İyi bir seçenek bakır kaplar, dövme mobilyalar, mutfak dekorasyonlarıdır..

8. Hücresel desenler. En çok masa örtülerinde, perdelerde, peçetelerde, ekranlarda görülebilirler. Bu baskı, ülke tasarımıyla uyumlu bir şekilde uyum sağlar.

İç mekanda ülke tarzı - Özellikler İç mekanda ülke tarzı - Özellikler

Kaplamalar ve malzemeler

Rustik bir iç mekan stili için zemin ve duvar kaplaması seçimi, çok ciddiye alınması gereken ana görevlerden biridir. Odaların tasarımında doğal ve basit malzemeler kullanmanız, plastik panelleri, kendiliğinden yayılan zeminleri ve parlak tavanları hariç tutmanız gerekir..

Zemin

Aşağıdaki seçenekler ideal seçim olacaktır: zeminin paspas, parke tahtası, fayans ile döşenmesi, dekoratif taş kullanımı. Renk paleti bejden kahveye kadar değişebilir. Ana şey, döşemenin duvarların rengiyle uyumlu olması gerektiğini unutmamaktır..

İç mekanda ülke stili - Zemin kaplama İç mekanda ülke stili - Zemin kaplama

duvarlar

Duvar dekorasyonu sadece sevdiğiniz malzemeye değil, aynı zamanda odanın genel tasarımına da bağlı olmalıdır. Ahşap paneller, basit desenli duvar kağıtları (kafes, şerit, nokta), dekoratif sıva, tuğla işi, ülke stili için en uygunudur (her yönde).

İç mekanda ülke tarzı - Duvar dekorasyonu İç mekanda ülke tarzı - Duvar dekorasyonu İç mekanda ülke tarzı - Duvar dekorasyonu

Tavan

En popüler country tarzı tavan süslemelerinden biri ahşap kirişlerdir. Beyaz arka planla mükemmel bir uyum içinde olacaklar, genel konfor atmosferini tamamlayacaklar ve belki de odanın bir tür vurgusu haline gelecekler..

İç mekanda ülke tarzı - Tavan dekorasyonu İç mekanda ülke tarzı - Tavan dekorasyonu

Mobilya

Belirli bir stil için doğru mobilyayı seçmenin ana kriteri işlevsellik ve sadeliktir. Öğeler hacimli ve biraz pürüzlü olabilir. Misafir odası hasır sandalyeler, mutfak – ferforje veya ahşap mobilyalar, yatak odası – dikdörtgen menteşeli raflar ve geniş bir yatak (ahşap veya metal ekli) ile mükemmel bir şekilde tamamlanacaktır. El oyması dolaplar da gereksiz olmayacaktır. Ek olarak, yapay olarak yaşlandırılmış malzemeler satın alınabilir. Yumuşak köşenin deri döşemesi de çok hoş görünecek..

İç mekanda ülke tarzı - Mobilya İç mekanda ülke tarzı - Mobilya

Ülke tarzı iç mekanlar – fotoğraf

Her bir oda, stilin özgür ruhunu özel bir şekilde aktarabilir. Yatak odası sadelikle, mutfak misafirperverlikle, oturma odası cazibeyle dolacak..

Country tarzı yatak odası

Kesinlikle evde sakin ve rahat bir köşe olacak. Tavan sağlam olmalı, ancak duvarlar çiçek süsleri, geometrik desenler veya ahşap kirişlerle süslenebilir. Yatak odası mobilyalarla karıştırılmamalıdır. Ahşap lake bir yatak, metal bir tuvalet masası ve rahat bir hasır sandalye yeterli olacaktır. Dekor, sadece masa lambaları ve manzara resimleri şeklinde aksesuarlar değil, aynı zamanda pratik ve estetik bir rol oynayacak fonksiyonel tekstiller de olabilir. Örneğin, patchwork yatak örtüleri, el yapımı kilimler, yün yastıklar.

Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında yatak odası - İç tasarım fotoğrafı

Country tarzı oturma odası

Odanın merkezi kütüphane, şömine ve el yapımı bir masa ile dekore edilebilir. Zemin duvar ile süslenebilir ve duvarlar ahşap kirişlerle süslenebilir. Ayrıca geniş bir odayı raflar veya koltuklar kullanarak iki ayrı bölgeye ayırabilirsiniz. Bir dekor olarak, tencere, dövme şamdanlar, kil figürlü raflar ve bronz unsurlar kullanmak iyidir. Desenli kilimler, çiçek motifli tablolar, el yapımı aksesuarlar, fotoğraflar yardımıyla odanın ve tekstillerin tekdüzeliğini seyreltebilirsiniz..

Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında oturma odası - İç tasarım fotoğrafı

Ülke tarzında çocuk odası

Sıcak pastel renkler, doğal mobilyalar, kitap rafları bir çocuk odasını dekore etmek için harikadır. Bir dekor olarak, güzel çizimler, keçeli oyuncaklar, şeyler için ahşap sandıklar, yaşlı aynalar, kil hayvan figürleri ile yatak çarşafları kullanmak en iyisidir. Bu yaklaşım çocuklara hitap edecek ve evin genel tasarımını mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır..

Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı Ülke tarzında çocuk odası - İç tasarım fotoğrafı

Ülke tarzı mutfak

Country tarzı mutfak mobilyaları da doğallık ve sadeliği bir araya getirmelidir. Pencereler pamuklu perdeler veya kurdeleler, sandalyeler – yumuşak çıkarılabilir koltuklar, masa – el yapımı desenlere sahip bir masa örtüsü ile dekore edilebilir. İdeal ana aydınlatma, ferforje tabanlı bir avize, yuvarlak masa lambaları ise ek aydınlatma olacaktır. Seramik tabaklar, kil vazolarda çiçekler, natürmortlu tablolar, ağırlıksız doğal perdeler bir dekor olabilir..

Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Fotoğrafı

Ülke tarzı banyo

Modüler geometrik mobilya ve dövme havluluk kullanılması uygun olacaktır. Zeminler ve duvarlar açık renkli fayans veya taşla döşenebilir. Ayaklar için doğal halılar, ahşap taraklar, gömme aydınlatmalı eskitilmiş aynalar ve kil sabunluklar iyi bir dekor olacaktır..

Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı Country Tarzı Banyo - İç Tasarım Fotoğrafı