İç mekanda turkuaz rengi (+80 fotoğraf)

Turkuaz, yeşil ve mavinin harika bir birleşimidir. Alışılmadık bir renk tonu, çeşitli stil yönlerinin tasarımına iyi uyum sağlar ve farklı karakterlere sahip insanlar için uygundur. İç mekandaki turkuaz renk, hiperaktif insanlara huzur verecek, karamsarlar ise keyif ve enerji verecek. Nasıl biri olduğu ve onunla nasıl çalışılacağı bu makalede tartışılacaktır.!

Ruh üzerindeki özellikler ve etki

Turkuaz sadece şaşırtıcı bir şekilde görsel olarak çekici olmakla kalmaz, aynı zamanda çok kesin bir mesaj taşır. Uzak atalarımız onun gücüne aşinaydı. Eski inançlar, yarı değerli bir taşın maddi refahı çektiğini ve koruduğunu ve ayrıca saflığı, saflığı ve sonsuz aşkı sembolize ettiğini söylüyor. Birçok Doğu kültürü, rengin yaratıcı ilham, bağımsızlık ve kararlılık getirdiğine ve birçok hastalığı iyileştirdiğine inanıyordu. Turkuaz, öncelikle insan varlığının şehvetli ve duygusal yönü ile ilişkilendirildi..

Taocu Feng Shui uygulamasına göre, turkuaz rengi zenginlik, çekicilik, lüks fikirlerini somutlaştırır ve aynı zamanda doğu sektöründen de sorumludur. Bu bölgeyi turkuaz tonlarıyla güçlendiren bir kişi iyi şanslar, refah ve başarıyı kendine çeker. Doğu bölgesini güçlendirmek için duvarları bu renkle tamamen süslemek gerekli değildir, sadece iç mekana turkuaz dekoratif unsurlar eklemek yeterlidir. Bunlar: lambalar, yastıklar, perdeler, göze çarpmayan biblolar, halı veya mobilya parçaları olabilir. Aynı zamanda, tonları değiştirebilir ve yumuşak ve narinden derin ve zengin turkuazlara kadar seçeneklerden herhangi birinde durabilirsiniz..

Bugün turkuaz çok popüler ve alakalı bir renk şemasıdır. Çok az kişi onun mistik özelliklerini düşünür, ancak yine de kendi zevklerine ve bu paletin neden olduğu çağrışımlarına göre tercih ederler. Turkuaz, tamamen kaba olmayan kalırken akılda kalıcı ve göz alıcı olarak adlandırılabilir. Soğuk bir renktir, hoş bir ferahlık ve serinlik verir. Bu nedenle, çoğu insan için turkuaz, bilinçaltı bir düzeyde, toksik ekleri ve gereksiz duyguları ortadan kaldıran steril saflıkla çağrışımlar uyandırır. Genel olarak, turkuaz tonları insan ruhu üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir, tahrişi, yorgunluğu ve aşırı gerginliği giderir..

Turkuaz rengi - Ruh üzerindeki özellikler ve etki

Hangi renkler birleştirilir?

Turkuazın önemli bir avantajı, diğer tonlarla harika bir şekilde uyum sağlaması ve birlikte çok ilginç ve etkileyici kombinasyonları temsil etmeleridir. Bunlardan bazılarını düşünelim!

beyaz ile turkuaz

Evrensel asil beyaz renk, iç mekan için ideal bir temeldir. Turkuaz unsurlar birbirini desteklemelidir, bu nedenle örneğin turkuaz duvar kağıdını seçerken odanın iç kısmına aynı gölgenin ayrıntılarını ekleyin..

Taze ve temiz bir oda izlenimi elde etmek istiyorsanız, beyaz ve turkuaz renklerin kombinasyonu iyi bir tandem olacaktır. Aynı zamanda, alanın çok soğuk görünmemesi için iç mekana sıcak renkler ekleyebilirsiniz: kahverengi, yeşil ve sarı..

Beyaz ile turkuaz - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Beyaz ile turkuaz - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Turkuaz ve bej

Pastel tonlarla mükemmel bir uyum sağlayan turkuaz motifler, bu göz alıcı ve canlı rengi, sıcaklığı ve yumuşaklığıyla sarmalıyor. Bu ayar sakin ve hayalperest bireyler için idealdir..

Böyle bir iç mekanda, turkuaz tonları küçük miktarlarda kullanıma uygundur. Bir duvar veya bireysel dekoratif elemanlar olabilir, bej ise duvarların geri kalanını, mobilya parçalarını veya zemini bitirmek için uygundur. Bu durumda, rolleri doğru bir şekilde dağıtmak önemlidir, çünkü renklerin kaotik bir düzenlemesi, tonaliteye benzer bir renk kombinasyonu için uygundur. Parlak ve sakin renk kombinasyonlarında, bunları alanın farklı yerlerinde uygulamak gerekir, aksi takdirde bunlardan biri “kaybolabilir”..

Turkuaz ve bej - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Turkuaz ve mavi

Turkuaz ve mavinin tonları birbirini mükemmel şekilde tamamlar. Kural olarak, daha sakin ve göze batmayan bir renk paleti, böyle parlak bir kombinasyon için bir tuval görevi görür..

Daha doygun bir mavi renk bu düette lider bir rol oynayabilir, turkuaz ise onu hassas bir şekilde gölgelendirir veya tam tersi – sessiz mavi, parlak turkuaz için mükemmel bir arka plan görevi görebilir – burada sadece doğru tonları doğru bir şekilde önceliklendirmek ve seçmek önemlidir..

Bu renklere bağlı kalmaya karar verirseniz, beyaz, pembe, siyah ve bazı yeşil tonlarıyla birlikte harika göründüklerini düşünmeye değer. Sonuçta, alan, iç mekanı taze ve önemsiz kılan derin soğuk vurgular alır..

Turkuaz ve mavi - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Turkuaz ile siyah veya kahverengi

Bu koyu renklerin parlak vurgularla klasik kombinasyonu her zaman iyi görünür. Birlikte iç mekanda şık ve özlü bir kontrast yaratırlar..

Bu, değerli bir taşın ambalajlanması gibi, pahalı sadeliğin derin bir monokrom tonla vurgulandığı bir durumdur. Öte yandan, iç mekanın aşırı çileci olduğu ortaya çıkarsa, onu gizli dekoratif öğelerle seyreltmek uygun olacaktır..

Turkuazlı siyah veya kahverengi - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Turkuazlı siyah veya kahverengi - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Turkuaz ve altın

Sarayların iç dekorasyonunun tören ve balo salonlarının ışıltısı genellikle bu renk çiftinin yardımıyla yaratıldı. Zamanla, koridorlar ve oturma odaları onların yerini aldı ve yine de mükemmel kombinasyon hala geçerli..

Altın süslemeler, turkuaz renklerle olumlu bir şekilde vurgulanır, odanın alanını görsel olarak gizlemez ve genel resmi ağırlaştırmaz. Mavi-turkuaz renk şemasında olduğu gibi, altın ve turkuaz kombinasyonunun siyah sıçramalı beyaz bir bez üzerinde harika görünmesi dikkat çekicidir..

Turkuaz ve altın - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Turkuaz ve altın - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Turkuaz ve altın - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Turkuaz renklerde iç mekanlar – fotoğraf

Bazı acemi tasarımcılar, büyük miktarlarda da dahil olmak üzere turkuazın sadece banyoda kullanılabileceğini düşünüyor. Böyle bir ifade oldukça tartışmalıdır ve ayrıca, turkuaz rengi alışılmadık derecede güzel ve göze çarpmayan olduğundan, onu çürütmek oldukça kolaydır, bu nedenle evinizin herhangi bir yaşam alanını mutfaktan kreşe dönüştürebilir..

Mutfağın iç kısmında turkuaz rengi

Daha önce de belirtildiği gibi, turkuaz tonları iç mekana temizlik ve ferahlık duygusu getiriyor. Bu özellik, rengi özellikle mutfağı bitirmek ve dekore etmek için uygun hale getirir..

Bu odayı dekore etmek için bu renk paletinde ahşap veya plastik mutfak mobilyalarını tercih edebilirsiniz. Bu renk şeması, nötr tonlarda bir oda için parlak bir vurgu haline gelecektir..

Kuzeye bakan mutfakta küçük turkuaz lekelerin en uygun atmosferi yaratacağına dikkat edilmelidir. Bunun nedeni, kuzey odalarda ana sorunun renk eksikliği olmasıdır. Bu nedenle, burada soğuk tonların fazlalığı, ezici bir izlenim yaratabilir. Küçük güney odaları söz konusu olduğunda, turkuaz gri, siyah ve beyaz ile birlikte var olma hakkına sahiptir..

Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz mutfak fotoğrafı - İç tasarım

Oturma odasının iç kısmında turkuaz rengi

Modern turkuaz renklerinde yapılmış geniş ve aydınlık bir oturma odasının içi gayet iyi görünecek. Emrinizde geniş bir odanız varsa, bu rengi ana renk olarak kullanma şansınız var..

Turkuaz duvar kağıdı ile boyanmış veya dekore edilmiş duvarlar, deniz ve İngiliz tarzlarında yapılmış oturma odasında özellikle iyi görünüyor. Aynı zamanda, belirli bir rengin tonlarının yalnızca bu stiller çerçevesinde var olma hakkına sahip olduğu düşünülmemelidir. Turkuaz, eko-stil, çatı katı, minimalizm, eklektizm ile etnik ve modern tarzlara mükemmel uyum sağlar. Doğru, burada turkuaz elemanların sayısı sorununa çok yetkin bir şekilde yaklaşmak gerekiyor – iç mekanı parlak detaylarla tamamlamaları daha iyi..

Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz oturma odası fotoğrafı - İç tasarım

Yatak odasının iç kısmında turkuaz rengi

Turkuaz paleti, sakinleştirici etkisi olan sakin ve narin tonlar bakımından zengindir, bu nedenle doğru kullanıldığında turkuaz bir yatak odası için de harika çalışır..

Bu durumda, turkuaz, deniz stili hariç, tek renkli olarak her zaman iyi görünmez. Diğer durumlarda, dozajda uygulanmalıdır: turkuaz yastıklar, nevresim takımı, perdeler, tablolar, lambalar, halı veya dekoratif unsurlar – bu tür vurgular iç mekana neşe ve huzur atmosferi getirecektir..

Ancak, duvar dekorasyonu için turkuaz kullanmaya karar verirseniz, lütfen turkuazın diğer renklerle seyreltilmesi gerektiğini unutmayın (bej, beyaz ve kahverengi onu harika bir parti yapar).

Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz yatak odası fotoğrafı - İç tasarım

Banyo iç kısmında turkuaz rengi

Banyo, alanı aşırıya kaçmaktan korkmadan turkuaz renk tonlarıyla güvenle boyayabileceğiniz durumdur. Rengin estetiği, bu odanın ana bağlamıyla kesişerek tazelik ve temizlik hissi veriyor..

Genel olarak turkuaz tonları banyonun her yeri için uygundur. Bu, daha doygun bir gamın uygun olduğu bir zemin kaplaması veya örneğin sakinleri narin turkuaz tonuyla memnun edecek bir tavan olabilir. Duvarlar aynı anda birkaç tonu birleştirebilir. Farklı renklerde yapılan parlak ve mat yüzeylerin kombinasyonu inanılmaz derecede güzel görünüyor.

Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz banyo fotoğrafı - İç tasarım

Koridorun / koridorun iç kısmında turkuaz rengi

Birçok insan kendi koridorunun tasarımını gözden kaçırır. Ve tamamen boşuna, çünkü eve girerken ilk izlenimi yaratan o. Neşeli turkuaz böyle bir alan için harika bir seçimdir..

Evin bu bölümünün küçük alanı sorunu, beyaz ve bejin açık tonları ile birlikte turkuazın narin tonlarını düzeltmeye yardımcı olurken, kahverengi ve siyah mükemmel bir şekilde yola çıkar ve ana renk vurgusunun güzelliğini vurgular..

Turkuaz koridor ve koridor fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz koridor ve koridor fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz koridor ve koridor fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz koridor ve koridor fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz koridor ve koridor fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz koridor ve koridor fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz koridor ve koridor fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz koridor ve koridor fotoğrafı - İç tasarım

Fidanlığın iç kısmında turkuaz rengi

Çocukların parlak ve canlı renkleri tercih ettiği bir sır değil. Bu nedenle turkuaz renklerde çocuk odasının içi hem erkek hem de kız çocuklarına hitap edecek..

Bir kız çocuk odasını süslemek için sarı, pembe veya yumuşak leylak renkleri ekleyin. Geleceğin erkekleri, mavi ve turkuaz renklerinde yapılmış deniz tarzı bir odadan memnun kalacaklar..

Turkuaz çocuk odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz çocuk odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz çocuk odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz çocuk odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz çocuk odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz çocuk odası fotoğrafı - İç tasarım Turkuaz çocuk odası fotoğrafı - İç tasarım

Video: İç tasarımda turkuaz