İç mekanda tuğla duvar (100 fotoğraf)

Daha önce tuğla yalnızca bir yapı malzemesi veya eski endüstriyel binaların kalıntı fenomeni olarak kabul edildiyse, şimdi klasikten endüstriyele herhangi bir iç tasarıma parlak bir vurgu getirmek için mükemmel bir fırsat. İç kısımdaki tuğla duvar her zaman orijinal görünüyor, farklı renk mobilya ve tekstillerle uyumlu bir şekilde birleşiyor ve ayrıca herhangi bir odaya mükemmel uyum sağlıyor. Yatak odasına hafif bir ihmal, mutfak – konfor, oturma odası – muhafazakar estetik verecek..

İç mekanda bir tuğla duvarın özellikleri

Böyle yaratıcı ve cesur bir iç tasarım çözümü, şüphesiz ev sahiplerini memnun edecek ve konukların coşkulu bakışlarını çekecektir. Bir tuğla duvarı olabildiğince güzel bir şekilde yenmek için kazanan tasarım seçeneklerini bilmeniz gerekir. O zaman sonuçtan emin olabilirsiniz. Göz önünde bulundurulması gereken ana özelliklerden bazıları şunlardır:

1. Bir tuğla duvar, bu tür iç tasarımlarla birlikte harika görünecek: çatı katı, eklektizm, etnik köken, klasik, grunge, pop art ve avangard.

2. Dokunmamış / vinil duvar kağıdı veya kaplama malzemesi, gerçek tuğlalara harika bir alternatif olabilir..

3. Duvarın tonu, genel renk şemasıyla eşleşmek zorunda değildir. İki seviye daha koyu veya daha açık olabilir.

4. Tuğla işi, favori tablolarınız veya fotoğraflarınız için iyi bir dekor görevi görebilir..

5. Tuğla yüzeyindeki parlaklık (özel bir vernik kullanılarak oluşturulmuştur) odayı görsel olarak daha parlak hale getirebilir.

6. Hafif tuğla, kırmızı ve şeftali tonları, kahve – bej ve gri ile iyi gider.

7. Bir tuğla seçerseniz, onu küf ve küften uzun süre koruyabilecek profesyonel ürünlere özen göstermelisiniz..

8. “Tuğla motifi” sadece bir tasarım yönünde değil, aynı zamanda çeşitli stillerin karışık versiyonunda da harika görünecek.

9. Duvar dekorasyonunun ilginç bir kombinasyonu, tuğla ve aynalar, yüzeydeki eski müzik kayıtları ve taş unsurlardır..

İç mekanda tuğla duvar - Özellikler İç mekanda tuğla duvar - Özellikler İç mekanda tuğla duvar - Özellikler

Bir tuğla duvar nasıl oluşturulur?

Gerçek tuğla

Odanın ortasındaki çıplak tuğla duvar, odanın tüm özellikleri dikkate alınarak özgün bir şekilde oynanabilen gerçek bir dekoratif kompozisyondur. Endüstriyel veya klasik tarzda bir iç mekanın sahibiyseniz, yüzey güvenli bir şekilde pürüzlü ve boyasız bırakılabilir. Bu karar en sadık olacak. Daha renkli ve doygun hale getirme arzusu varsa, kesinlikle istenen renkte bir akrilik aqualac kullanmalısınız. Özel bir klinker yağı ile parlak parlak bir yüzey elde edilebilir..

İç mekanda tuğla duvar - Gerçek tuğla İç mekanda tuğla duvar - Gerçek tuğla

Dokunmamış duvar kağıdı

Tuğla işlerine harika bir alternatif olacaklar. Dokunmamış kumaş, doğal kaplama malzemeleri türlerini (taş, tuğla, ahşap, cam) ideal olarak taklit eden dokusu nedeniyle çok popülerdir. Ayrıca dokunmamış duvar kağıdı arasındaki temel fark, herhangi bir renkte yeniden boyanabilmesidir. Bu, sonuçlardan korkmadan fikirlerini gerçeğe dönüştürebilen yaratıcı insanlar için idealdir. Bir tuğla duvar kolayca beyazdan kahveye, griden limona dönüşebilir..

İç mekanda tuğla duvar - Dokunmamış duvar kağıdı İç mekanda tuğla duvar - Dokunmamış duvar kağıdı

Vinil duvar kağıtları

Bu seçimin avantajları arasında malzemenin dayanıklılığı, dayanıklılığı, bakım kolaylığı ve estetik görünüm sayılabilir. Vinil duvar kağıdı, gereksiz çıkıntıları ve kıvrımları kolayca düzeltir, odada iyi hava sirkülasyonu sağlar (duvarı baskısız bırakırsanız), odanın köşesini süsleyin. Ayrıca, ne yazık ki, tuğla montajı hakkında söylenemeyen hemen hemen her duvara (büyük veya kompakt, yoğun veya ince) yapıştırılabileceğini belirtmekte fayda var..

İç tuğla duvar - Vinil duvar kağıdı İç tuğla duvar - Vinil duvar kağıdı

bakan tuğla

Genellikle duvar dekorasyonunda kullanılır. Bu tür malzeme, inşaat malzemesinden çok daha ince ve hafiftir. Sağlam kalın bir duvar sağlam bir tuğlaya dayanabiliyorsa, o zaman bir kaplama tuğlası (minimum ağırlığı nedeniyle) küçük bir bölmeye bile sığabilir. Bu, odanın büyük kısmını kaybetmek istemeyen, ancak yine de böyle endüstriyel bir detayla dekore etmek isteyenler için büyük bir artı..

İç kısımdaki tuğla duvar - Tuğlaya bakan İç kısımdaki tuğla duvar - Tuğlaya bakan

İç tasarımda tuğla duvar – fotoğraf

Sizin için özgün bir fotoğraf galerisi hazırladık. Bir tuğla duvarın, herhangi bir tasarıma ve herhangi bir odaya uygun harika bir tasarım seçeneği olduğunu kanıtlayacaktır..

Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar

Mutfak tam olarak evin her zaman aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek istediğiniz köşesidir. Bir tuğla duvar bu odaya uyumlu bir şekilde sığacak, çünkü işlevselliği vurgulayabiliyor, ancak aynı zamanda gerekli estetik ve konfor notlarını atmosfere getiriyor. Bu tür endüstriyel motifler, hem hassas bir Provence tarzında hem de daha cesur bir çatı katı veya pop art’ta harika görünüyor. Duvarcılık için ideal renkler veya mutfak için taklit duvar kağıdı kum, bej, gri, kırmızı ve kahvedir..

Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf

Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar

Böyle bir dekoratif unsur, basit bir oturma odasını bir yazarın tasarım kompozisyonuna dönüştürebilir. Ana şey, mobilya ve tekstil tonlarını doğru bir şekilde seçmek ve genel resmi, iç mekanın genel tarzına bağlı olarak, el yapımı ürünler, aile fotoğrafları, eski aynalar şeklinde renkli vurgularla tamamlamaktır. O zaman rahat bir oturma odası sadece arkadaşlarla keyifli toplantılar için değil, aynı zamanda yaratıcı fikirler ve ilham almak için bir köşe haline gelecektir. Oturma odası için güzel tuğla duvar renk düzeni – beyaz, gri ve kahve.

Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf

Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar

Yatak odasını tazelemek, onu daha eksantrik ve bireysel kılmak için harika bir seçenek. Bir tuğla duvar, zarif pahalı mobilya ve resimlerin zemininde bile gerekli kontrastı yaratabilir. Yatak odasındaki konumu için en iyi seçenekler, iki geniş pencereli veya yatağın arkasındaki duvardaki duvar / duvar kağıdıdır. Tuğla motiflerinin sadece çelişmediğini, aksine hafif tekstillerle görsel olarak karartmadan çok uyumlu göründüğünü belirtmekte fayda var..

Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf

Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar

Banyo, sabah dışarı çıkmadan ve akşam rüyalar diyarına gitmeden önce değerli dakikalar geçirdiğimiz özel bir yerdir. Bu nedenle tasarımı özlü, şık ve işlevsel olmalıdır. Bir tuğla duvarla birlikte böyle görünecek. Böyle bir duvarın beyaz veya bej renkleri, alanı görsel olarak genişletecek, seramik sağlık gereçleriyle iyi gidecek, bir rahatlık hissi getirecek ve kahve, parlak ve koyu gölgeler, vahşet, muhafazakarlık ve tasarıma özgün bir yaklaşımın etkisini yaratacaktır..

Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Banyonun iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf

Koridorun / koridorun iç kısmındaki tuğla duvar

En kompakt koridor, yalnızca bir eve giriş olarak değil, aynı zamanda ev sahiplerinin zevkini göstermek ve iç mekanın bir tür vurgusu haline gelmek için de hizmet edebilir. Büyük metal aynalarla birleştirilmiş bir tuğla duvar, harika bir giriş / koridor çözümüdür. Duvarın rengi, iç mekanın genel stiliyle uyumlu olmalıdır..

Koridorun iç kısmındaki tuğla duvar, koridor - fotoğraf Koridorun iç kısmındaki tuğla duvar, koridor - fotoğraf Koridorun iç kısmındaki tuğla duvar, koridor - fotoğraf Koridorun iç kısmındaki tuğla duvar, koridor - fotoğraf Koridorun iç kısmındaki tuğla duvar, koridor - fotoğraf Koridorun iç kısmındaki tuğla duvar, koridor - fotoğraf Koridorun iç kısmındaki tuğla duvar, koridor - fotoğraf Koridorun iç kısmındaki tuğla duvar, koridor - fotoğraf

Fidanlığın iç kısmındaki tuğla duvar

Bir çocuk odası sadece bir çocuğun dinlenme yeri değil, aynı zamanda bir tuğla duvarla yaratıcı bir şekilde vurgulanabilen küçük dünyasıdır. Bu “çatı katı tarzı”, isyan etmeyi ve yastıklardan halabuda yapmayı seven tüm çocuklara hitap edecek. Çocuğun isteği üzerine, bir tuğla duvar, yaratıcılığı (çizimler, fotoğraflar, diğer eserler) için genel bir arka plan veya yazarın grafiti için bir yer olarak da hizmet edebilir..

Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar - fotoğraf