İç mekanda İskandinav tarzı (+90 fotoğraf)

İskandinav iç tasarımı her geçen gün daha fazla popülerlik kazanıyor. Bu şaşırtıcı değil, çünkü bu özlü, hafif ve sevecen tarz çoğu insan tarafından beğeniliyor. Bir konut binası için bir tasarım geliştirecekseniz, kesinlikle bu orijinal seçeneğe dikkat etmelisiniz. Makalemizdeki tüm nüansları okuyun!

İskandinav tarzının özellikleri

Son zamanlarda, konut binalarının tasarımındaki ana trendlerden biri çingene şıklığından uzaklaşmak. Hem tasarımcılar hem de sıradan ev sahipleri, değişime aç, iç mekandaki parlak ve hacimli fazlalıklardan kurtulmak istiyor. Örneğin, iddialı sözde İtalyan mobilyaları, iklimimiz ve yerleşimimiz için daha organik olan İskandinav tasarımı tarzında daha işlevsel ile değiştirilir..

İskandinavya sakinleri rahat ve konforlu bir iç mekanı tercih ediyor. Lambalar, mumlar, zemin lambaları, çeşitli şekil, stil ve boyutlarda masa lambaları dahil olmak üzere, bol miktarda yapay aydınlatma yoluyla doğal ışık eksikliğini telafi ederler..

Odadaki ana rengin rolü, sessiz ışık tonları tarafından oynanır. Mobilya seçerken, dekorasyon malzemelerinin yanı sıra bej, gri, mavi, açık kahverengi ve elbette favori tarzı – beyazı tercih edin. Aynı zamanda, iç mekanın sıkıcı görünmemesi için birkaç renkli vurgu ekleyin: mavi, kırmızı, yeşil, mor, turuncu, sarı – bir veya birkaç parlak renk lekesinde durun.

İskandinav tarzının tanımı gereği geleneksel olarak adlandırılabilmesine rağmen, modern moda trendlerini yansıtır ve yaşam alanı tasarımında ilgili bir seçim olmaya devam eder. Atmosferik yön, radikal değişiklikler olmadan konforu ve muhteşem sonuçları tercih edenlere hitap edecek..

Bu nedenle, dingin ve sakin bir atmosfere sahip geniş ve aydınlık bir ev hayal ediyorsanız, İskandinav temalı bir tasarıma güvenin ve kesinlikle yanılmayacaksınız.!

İç mekanda İskandinav tarzı - Özellikler İç mekanda İskandinav tarzı - Özellikler

Kaplamalar ve malzemeler

İskandinav tarzının iç mekandaki ana özellikleri sadelik ve işlevselliktir. Bu özellikler, doğallık ve organiklik ile birlikte kaplama malzemeleri için de geçerlidir..

Zemin

Zemin için en uygun malzeme laminat ve ahşap tahta olarak kabul edilir. İkinci seçenek, genellikle söz konusu stilin tasarım projelerinde kullanılır. Tek renkli bir kabarık halı veya patchwork bir yol, evin rahatlığını vurgulamanın en iyi yoludur. Banyoda ise döşeme olarak beyaz veya uçuk mavi fayans kullanılması uygundur..

İç mekanda İskandinav tarzı - Zemin kaplama İç mekanda İskandinav tarzı - Zemin kaplama

duvarlar

Duvarları süslemek için en uygun seçenek beyaz veya bej tonlarında sıva olacaktır. Daha az popüler olan, aynı zamanda açık tonlarda mavi veya gri boya ile bitirme durumlarıdır. Ahşap paneller ve ışıklı panolar, şüphesiz atmosfere hoş bir rahatlık getirecek olan iyi bir ton oluşturabilir..

İç mekanda İskandinav tarzı - Duvar dekorasyonu İç mekanda İskandinav tarzı - Duvar dekorasyonu İç mekanda İskandinav tarzı - Duvar dekorasyonu

Tavan

Lüks ihtişam ve aşırılıklar gibi kavramlar İskandinav tarzına yabancıdır. Bu doğrudan tavan tasarımı için geçerlidir. Karmaşık çok seviyeli tavanlar, bir iç mekan oluştururken kötü biçim olarak kabul edilir. Bu durumda, değerli alanı çalma ve iç mekana ek toz birikimi kaynakları ekleme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bunun yerine, tavan basitçe düzleştirilir ve beyaza boyanır..

İç mekanda İskandinav tarzı - Tavan dekorasyonu İç mekanda İskandinav tarzı - Tavan dekorasyonu

Dekor ve tekstil

Minimalizmin en iyi geleneklerini izleyen iç tasarımdaki İskandinav tarzı, dekorda az sayıda özlü nesnenin kullanılmasını içerir..

Karmaşık olmayan orijinal küçük şeyler, yaşam alanının genel izlenimine tazelik getirebilir. Işığı mükemmel şekilde yansıtan ilginç cam elemanlar buraya mükemmel bir şekilde uyacaktır. Alternatif olarak, kurutulmuş bitkilerin yerleştirildiği cam vazolar veya talaş kullanabilirsiniz..

Aynalar yardımıyla ışık miktarını artırabilir ve alanı genişletebilirsiniz. Tarzın ayırt edici bir özelliği, diğer şeylerin yanı sıra, modern resimlerin duvarlara veya bir aile albümünden fotoğraflara yerleştirilmesinde yatmaktadır..

Uyumlu eklemeler arasında ayrıca şunlar bulunur: porselen, seramik ve kil takılar, güzel mumlar, metal nesneler, doğal ve kaliteli kumaşlar.

Tekstillere gelince, zemin için büyük çizgili veya çiçek desenli halıların yanı sıra koyun derisi seçebilirsiniz. Perde seçerken hata yapmayın: Lambrequins, jabots, swagas, fırfırlar, danteller ve püsküllü seçenekler İskandinav tarzında kötü bir zevkin işaretidir. Hafif, keten veya pamuktan maksimum ışık sağlar – harika bir çözüm.

İç mekanda İskandinav tarzı - Dekor ve tekstil

İskandinav tarzı mobilyalar

Günümüz piyasası, her zevke ve renge göre farklı fiyat kategorilerinde geniş bir mobilya seçme özgürlüğü sunmaktadır. Kendinizi gereksiz masraflardan kurtarmak, uygun olmayan eşyalara kapılmamak, tam tersine odayı doğru mobilyalarla donatmak için aşağıdaki yönergeleri kullanın:

– Mobilyalar pratik ve işlevsel olmalıdır. Hiçbir fırfırlar, aktiviteler için maksimum alan bırakın;

– Kayın, huş ağacı, çam veya ladin gibi hafif ahşaptan yapılmış mobilyaları tercih edin;

– Doğal kumaşa ek olarak, mobilyalar süet veya deri veya bunların yüksek kaliteli muadilleriyle kaplanabilir;

– İskandinav iç mekanlarında, genellikle köşelerinde ve çevresinde eskimiş mobilyalar bulabilirsiniz. Boyamadan önce balmumu ile kaplayarak kendi başınıza benzer bir izlenim elde edilebilir;

– Döşemeli mobilyalar çok rahat, yumuşak, rahat, düz çizgiler ve doğru geometriye sahip olmalıdır..

İç mekanda İskandinav tarzı - Mobilya İç mekanda İskandinav tarzı - Mobilya İç mekanda İskandinav tarzı - Mobilya

İç mekanda İskandinav tarzı – fotoğraf

Demokratik İskandinav tarzı, alanı ve işlevsel amacı ne olursa olsun, herhangi bir oturma odasında somutlaştırılabilir. Hafif, büyüleyici sadelik, özlü formlar ve çizgilerin şiddeti – yönün bu özellikleri evinizin her odasını değiştirebilir.

İskandinav mutfak tasarımı

Mutfak duvarları genellikle beyazdır. Ayrıca düz beyaz, siyah fayanslar, tuğla elemanlar, ahşap plakalar ve mermer ile mükemmel bir şekilde tamamlanmaktadır. Karakteristik mobilyalar katı formlara ve net çizgilere, tahtaya veya beyaz veya siyahtan yapılmış olmalıdır..

Ev aletleri çelik, bakır tonlarında ve parlak siyahta daha iyi görünür. Dekor olarak vazolar ve saksıların yanı sıra büyük bir sulu meyve tabağı kullanın..

İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım İskandinav Tarzı Mutfak Fotoğrafları - İç Tasarım

İskandinav tarzı oturma odası tasarımı

İskandinav tarzı bir salonun iç kısmında, kural olarak, ahşap unsurlar da dahil olmak üzere beyaz, beyaz-gri, açık gri, açık bej duvarlar bulabilirsiniz. Açık renklerde plakalar ve laminat ile bitirilirse zemin harika görünecektir. Oturma odasındaki pencereler hiç perdesiz bırakılabilir veya hafif tül kullanabilirsiniz..

Alanın geri kalanını fütüristik mobilyalar, yumuşak sedirler, çeşitli lambalarla doldurun ve dekoru cam eşyalar, modern baskılar veya fotoğraflarla tamamlayın..

İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta oturma odası - iç tasarım

İskandinav tarzı yatak odası tasarımı

Bir yatak odası, diğer odalar gibi, çok fazla açık renk ve biraz ama sevimli bir dekorasyon gerektirir. Halıdan yastığa kadar pek çok kabarık tekstili burada kullanmak uygundur. Örme tekstiller özellikle iyi ve mekana benziyor..

İskandinav tarzı bir fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta yatak odası - iç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta yatak odası - iç tasarım

İskandinav banyo tasarımı

İskandinav banyosu, beyazın sterilliğini ve saflığını tam olarak somutlaştırabilir. Beyaz, siyahla zıt bir kombinasyon oluşturabilir, odunsu nesneler ve cilalarla yumuşatabilir veya gri ile havalı bir tandem oluşturabilir..

Sıhhi tesisat armatürleri, aynalar ve diğer detaylar katı bir geometriye sahip olmalıdır. Banyoya saksı veya çiçek vazoları koymak da uygundur..

İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım İskandinav tarzı banyo fotoğrafı - İç tasarım

İskandinav tarzı çocuk odası tasarımı

Bir odayı daha büyük bir çocuğa uyacak şekilde dekore etme arzunuz varsa veya sahipleri bir erkek ve bir kız ise, Kuzey Avrupa ülkelerinin tarzı bir çocuk odası için evrenseldir..

Mobilyaların temeli fonksiyonel karyola, gardırop, kitaplık, dolap ve şifonyer, sandalyeler ve çalışma masası olacaktır..

Beyaz duvarlara ek olarak, çocuğunuzun yaratıcılığı için alanı düzenlemenize izin verecek zıt tebeşir duvar kağıtları uygundur ve ayrıca kolayca yeniden yapıştırılabilirler..

İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım İskandinav tarzı fotoğrafta çocuk odası - İç tasarım

İskandinav koridoru / koridor tasarımı

Koridor kesinlikle özlü olmalıdır. Genellikle İskandinav iç mekanlarında, dolap bile sıradan askıların yanı sıra ayakkabı ve eşya rafları ile değiştirilir..

Koridor, siyah beyaz kontrast, ahşap malzemeler ve parlak vurgularla yeni bir canlı hayat kazanacak. Posterler, fotoğraflar, baskılar ve cam vazolar iç mekanı mükemmel bir şekilde süsleyecek.

İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım İskandinav tarzı bir fotoğrafta koridor ve koridor - İç tasarım

Video: İskandinav tarzı – iç tasarım