İç mekanda leylak rengi (90 fotoğraf)

İç mekanda leylak rengi (90 fotoğraf)

İç mekanın renk şeması, sahibinin iç dünyasını tercüme eder. Dekorasyon için leylak tonları seçimi, birçoğu bu havadar renkten ilham ve güç alabilen rafine yaratıcı doğaları karakterize eder..

Rengin özellikleri ve ruh üzerindeki etkisi

Leylak ağartılmış mor bir renktir. Diğerleri gibi, çeşitli paletlere sahiptir. Mavimsi lavanta, soğuk spektrumun satırında yer alır ve bu nedenle pencereleri güneye veya doğuya bakan odalar için uygundur. Lila rengi sıcak olabilir ve kuzey odalarında doğru kombinasyonlarda uygun olacaktır..

Sessiz yumuşak ve narin ton, hem minimalist stile hem de lüks klasiğe uyumlu bir şekilde uyum sağlar. Buna ek olarak, vintagein modaya uygun dokunuşu ve retro öğelerin yaygınlığı, tonları yeniden alakalı hale getiriyor ve onları iç tasarımda popülerliğin zirvesinde birleştiriyor..

Leylak, herhangi bir stilistik çözüme kendi cazibesini getirebilir. Bir kişiye güçlü bir duygusal mesaj vererek, zaman ve mekanın dışında kendi gerçekliğine dalar. Muhtemelen bunun nedeni, tüm mor paletin özünde yatmaktadır – mavi ve kırmızının birlikteliğinde. Ayrıca bir kişi üzerinde oldukça güçlü ve hatta bazen agresif bir etkiye sahiptirler. Bununla birlikte, tüm bu “negatifler”, ilk olarak, bir rengi diğeriyle bastırarak ve ikinci olarak, yumuşatıcı bir beyaz ekleyerek ortadan kaldırılır..

Lila rengi havadarlığı, hayalperestliği, yaratıcılığı, duygusallığı ve gizemi sembolize eder. Bu rengi tercih eden insanlar, genellikle kolay eğilim, zihin esnekliği ve gelişmiş yaratıcılık ile ayırt edilir. Öte yandan, bazı psikologlar bu tür kişiliklerin çocuksu, kibirli, gizli ve güvensiz olduğuna dikkat çekiyor..

Lila renginin insanların çok fazla zaman geçirdiği geniş alanlar için uygun olmadığı, ancak küçük salonların tasarımında kullanılmasının daha iyi olduğuna dair bir görüş var. Bu oldukça tartışmalı bir ifadedir, çünkü her şey tamamen bireyseldir. Ev sahipleri böyle bir arka plana derin bir sempati duyuyorsa ve çevresinde yeterince rahat hissediyorsa, salonu veya yatak odasını onlarla dekore etmek oldukça uygundur..

Ancak burada ölçülülük ve denge önemlidir. İç mekanda aşırı zengin ve aktif çiçek tonu, depresyon ve endişe duygularına neden olabilir. Aynı zamanda, en hafif seçenekler veya derin tonları vurgulama, sakinleşmeye ve gereksiz kaygıyı gidermeye yardımcı olacaktır..

İç kısımdaki leylak rengi - Özellikler

Renk kombinasyonları

Yaşam alanları için tek renkli bir çözüm olarak leylak kullanılmamasının tavsiye edildiğine dikkat edilmelidir. Renk, tercihen en az 3 olmak üzere diğer tonlarla birleştirilmelidir. En parlak vurguları çevrelemeye özellikle değer..

Beyaz ile leylak

Taze ve nötr beyaz, diğer gölgelerle iyi gider. Leylak bir istisna değildir. Soluk leylak rengi ile kombinasyon özellikle nazik ve romantik görünüyor..

Güzel figürinlerin, ayna çerçevelerinin, resimlerin veya telkari desenli fotoğrafların kullanılması son derece uygun olacaktır..

Beyaz ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Beyaz ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

gri ile leylak

İnanılmaz derecede şık ama biraz havalı bir kombinasyon. Gri, leylak zenginliği için mükemmel bir zemin oluşturur. İç mekanı daha karmaşık, ilginç ve inandırıcı hale getirecek olan bu renktir..

Gri ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Gri ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Yeşil ile leylak

Eflatun rengi yeşille birleştirme fikri, doğanın kendisi tarafından önerilmektedir. Uyumlu çift, leylak, menekşe, lavanta ve süsen çiçekleriyle hoş çağrışımlar uyandırarak odaya sulu bir bahar hassasiyeti getiriyor. Fıstık, nane, çay ağacının mor – yumuşak, sessiz tonların ağartılmış versiyonuna uygun olduğunu lütfen unutmayın. Odanın zengin mor detayları varsa, aynı koyu yeşil vurguyu eklemek uygundur..

Yeşil ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Sarı ile leylak

İyi düşünülmüş bir tasarım hamlesi daha. Diğer durumlarda olduğu gibi, doğru tonları seçmek özellikle önemlidir. Limon, hardal notaları, sırasıyla mavimsi deniz salyangozu ve pembemsi leylak ile uyumlu bir düet içinde mükemmel bir şekilde birleşecek..

Sarı genellikle diğer renk kombinasyonlarında kaybolur, ancak burada tüm gücüyle oynar ve uzaya güneş enerjisi ve pozitif getirerek öncü bir yer tutar..

Sarı ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Sarı ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

bej ile leylak

Süt-kremsi çıplak ölçek çok yumuşak ve sevimli görünüyor. İçinde olmanın keyifli olduğu eşsiz bir atmosfer yaratır. Ortaya çıkan rahatlık, hafiflik ve rahatlığın etkisi, bej alt tonlarının popülerliğini açıklıyor..

Sessiz tonlar, leylak vurgular için nötr bir temel sağlar. Krem, süt, kum, fildişi gibi renkler, bir yatak odasının, çocuk odasının veya oturma odasının sakin iç kısmına organik olarak uyacaktır. Menekşe duvarları, perdeleri, lambaları ve yastıkları süslemek için kullanılabilir..

Bej ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Bej ile leylak - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

İç tasarımda leylak rengi – fotoğraf

Leylak notaları evin herhangi bir bölümü için ferah ve ferah bir alan yaratabilir. Bununla birlikte, odaların her birinin kendi işlevsel amacı ve dolayısıyla renk hareketlerinin kullanımında kendine has özellikleri vardır..

Mutfağın iç kısmında leylak rengi

Leylak rengi mutfakta inanılmaz şenlikli, hafif bir bahar havası yaratır. Bu dekorasyonu yeşil bitkiler, çiçekler, aynalar, şeffaf yüzeyler yardımıyla vurgulayabilirsiniz. Ayrıca bir sıcaklık dokunuşu eklemek için portakallar, sarılar ve sıcak ahşap yüzeyler kullanın. Öte yandan, çağdaş bir tarz için düz, temiz hatlara sahip canlı beyaz bir kulaklığı tercih edin..

Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı Mutfağın iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf tasarımı

Oturma odasının iç kısmında leylak rengi

Oturma odası içini leylak renkleri kullanarak dekore ederken, bu tür lekeleri çok sayıda beyaz, gri, bej tonlarıyla çevrelemelisiniz. Aksi takdirde, müdahaleci ve sinir bozucu bir etki elde etme riskiniz vardır..

Lavanta, gri-leylak, lavanta notaları, kadife mobilya parçaları, hafif tüller, parlak veya mat tekstillerle boyanırsa daha da zarif görünecektir. Ayrıca, sarı, mavi, yeşil, turkuaz, pembe vurgular leylak ile kontrast oluşturursa, iç dekorasyon çok daha parlak ve daha ilginç hale gelecektir. Renk dengesini unutmamaya çalışın, en uyumlu aralık için çaba gösterin.

Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı

Yatak odasının iç kısmında leylak rengi

Bu tasarımda yatak odası gizemli bir romantizm atmosferi kazanıyor. Tasarımcılar genellikle tasarıma çıplak yarı tonlar ekleyerek alanı sakin ve rahat hale getirir..

Duvar kağıdı, perdeler veya çiçekli nevresimler harika bir harekettir. Birkaç mor vurgunun kullanılması, özellikle asil zümrüt tonları ile oynanırsa, genel görünüme etkileyicilik katacaktır..

Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı

Banyonun iç kısmındaki leylak rengi

Leylak banyo, saflık, romantizm ve yumuşak bir mutluluk izlenimi veriyor. Böyle bir iç mekanda, gündelik kibir ve kaygıyı kapının dışında bırakabilir ve karşılığında tatlı huzur ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz..

Renk doygunluğu, en açık tonlardan en derin ve en doygunluğa kadar değişebilir. Ek renkler olarak sıcak bej veya soğuk beyaz kullanmanızı öneririz..

Dekor unsurları, banyonun görünümüne bütünlük ve rahatlık katacak önemli bir dokunuş. Bunlar şunlar olabilir: beyaz veya leylak rengi düz havlular; çiçekler – lavanta, orkide, menekşe, süsen; çerçeveli figürlü vazolar, aynalar, küçük resimler; küçük şeyler için hasır sepetler.

Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı

Koridorun iç kısmında leylak rengi

Koridor, eve yeni pozitif enerjinin geldiği yerdir. Bu nedenle, burada yalnızca gerekli öğeler uygundur, sipariş edilen, kuvvetlerin meskeninize akışını engellemeyen..

Leylak renginin beyazla birleşmesi bu bağlamda çok iyi bir çözümdür. Evlere ve misafirlere olumlu bir yaratıcı tutum için ilham veren aydınlık, ferah bir temizlik ve zarafet alanı yaratırlar..

Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı

Çocuk odasının iç kısmında leylak rengi

“Leylak havası” yaratmak için harika bir yer, küçükler için bir odadır. Lavanta, menekşe, zengin leylaklar, muhteşem rüyaların eşsiz bir atmosferini verecektir. Pembe, fıstık, mavi ve sarı ile kombinasyon, çocukluk bölgesine olağanüstü rahatlık getirecek..

Bu palet, en cesur ve ilginç fikirleri gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Örneğin, duvarlara renkli resimler, posterler asabilir, ajur ağacı, kelebekler şeklinde vinil çıkartmalar yapıştırabilirsiniz. Çay töreni için küçük bir masayı sandalyelerle donatmanın yanı sıra pencere kenarında yumuşak bir alan inşa etmek iyi bir fikirdir..

Genel olarak, leylak pembeye layık bir alternatiftir ve bu nedenle genç prensesler için odalarda kullanılması daha yaygındır..

Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki leylak rengi - Fotoğraf Tasarımı

Video: İç mekanda mor ve leylak tonları