İç mekanda fıstık rengi (90 fotoğraf)

Birkaç yıldır meyveler, bitkiler veya manzaralar ile çağrışımlar uyandıran doğal tonlar tasarımda istikrarlı bir yer edinmiştir. Bunun nedeni, odadaki en rahat atmosferi yaratmanıza izin veren doğal çeşitlerin algılanma kolaylığıdır. Tüm palet arasında, iç kısımdaki fıstık rengi en yaygın olanıdır – esas olarak diğer renklerle birleştirme kabiliyeti ve herhangi bir odaya sığma kabiliyeti nedeniyle.

Ruh üzerindeki özellikler ve etki

Birçok kişi tarafından sevilen bir fındığın kabuğu, fıstık renginin kaynağı olarak görev yaptı. Beyaz ile seyreltildiğinde parlak veya pastel olabilen mavi-yeşil ve sarı tonlarının karışımıdır..

Böyle bir gölge ile çevrili, sakinler kendilerini rahatlık, rahatlık ve güvenlik içinde hissederler. Daha bastırılmış çeşitler yatıştırıcı bir ortam yaratırken, zengin çeşitler enerji verir.

Tasarımcılar, çok yönlü özellikleri nedeniyle antep fıstığına değer verir. Gerçek şu ki, farklı aydınlatma türlerinden değişmez – güneş ışınları veya lambalar olsun, kaplama orijinal tonunu koruyacaktır. Renk, iç mekandaki herhangi bir öğe için kullanılabilir: dekorasyon, mobilya, dekor veya tekstil. Duvarlar algıyı artıracak ve kompakt detaylar dikkat çeken dikkat çekici bir vurgu haline gelecek..

Fıstık rengi birçok stile mükemmel uyum sağlar, ancak bazı çekinceler vardır. Örneğin, Provence için kendinizi yalnızca tek tek nesneler biçimindeki pastel varyasyonlarla sınırlamanız gerekir. Klasiklerde, koyu tonlar uyumlu görünür ve parlak olanlar genellikle aynı ton diğer renklerle birlikte görünür..

Modern bir tarz çerçevesinde, onu bir kompozisyon merkezi olarak ve minimalizmde – küçük kapanımlarda kullanmak daha iyidir. Nadiren, yüksek teknolojili yüksek teknolojinin yanı sıra, beyaza meyilli olan İskandinav iç mekanında bulunan fıstık rengidir. Dilerseniz nötr görünümlerle dengeleyerek oda paletine ekleyebilirsiniz..

İç kısımdaki fıstık rengi - Ruh üzerindeki özellikler ve etki

Renk kombinasyonları

Daha önce de belirtildiği gibi, fıstık birçok tonla barış içinde bir arada bulunabilir ve bazılarıyla çok şık bir çift oluşturur. Birkaç başarılı kombinasyon düşünün.

beyaz fıstıklı

Bu iki rengin hakim olduğu bir iç mekan, sakin ve doğal bir ambiyansa sahiptir, çünkü çok yönlü beyaz, zengin bir fıstık çeşidini bile yumuşak bir şekilde harekete geçirerek odaya daha fazla ışık verir..

Bu kombinasyonu kullanmak için genellikle iki seçenek bulabilirsiniz. İlk durumda, bir veya daha fazla duvar ceviz gölgesini yansıtır ve mobilyalar beyaza boyanır. İkincisi, bunun tersi doğrudur ve bu çözüm, küçük boyutlu olanlar için daha çok tercih edilir, çünkü bir renk çeşitliliği yaratırken alanı görsel olarak genişletmenize izin verir..

Beyaz Fıstık - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Beyaz Fıstık - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

mavi ile fıstık

Bu çift, genellikle nihai tasarımın zenginliği nedeniyle ana renk şeması olarak hareket etmez, ancak nötr lekelerle uyumludur. İç mekanda, genellikle birbirine bitişik öğelerde yer alır ve canlı, doğal bir atmosfer yaratır..

Deniz veya pastel bir gölge olabilir – bunlardan herhangi biri ile fıstık başarılı bir kombinasyon oluşturacaktır. “Birliğin” başarısı, bir rengin soğuk tonlara, diğerinin sıcak tonlara ait olmasıdır..

Fıstık mavisi - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Fıstık mavisi - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Sarı fıstıklı

Sarı, fıstık bileşiminde yalnızca bu gölgenin varlığını vurgulayacaktır. Sonuç olarak, bu renk şemasındaki birkaç ayrıntı bile odayı güneşli ve çok sıcak yapacaktır – kuzeye bakan pencereleri olan evler için idealdir ve gün boyunca çok az doğal ışığın geçmesine izin verir. Parlak duvar kaplaması, efekti artırmaya yardımcı olacaktır, ancak bu çok cesur bir tasarım seçeneğidir..

Sarı Fıstık - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Fıstıklı kahverengi

Kahverengi, bağımsız bir renk olarak veya bir kaplama malzemesi olarak sunulabilir – ahşap. İkinci seçenek, yalnızca dokulardan değil, aynı zamanda sıcak olanların tercih edilmesi gereken tonlardan oluşan geniş bir paleti gösterir. Antep fıstığı ile daha iyi birleşirler, doğal kökenini vurgularlar..

İç mekanda duvar dekorasyonu için kullanılabilir – o zaman ahşap set arka planına karşı iyi bir şekilde öne çıkacaktır. Renk, örneğin döşeme için bir tekstil görevi görebilir. Bu, klasik stile uygun harika bir kombinasyon..

Kahverengi fıstık - İç mekandaki renklerin kombinasyonu Kahverengi fıstık - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

fıstıklı pembe

Akılda kalıcı bir çift, daha az doğal bir pembe ile doğal bir fıstık rengi oluşturur. Doygunluklarıyla oynayarak ilginç bir etki elde edebilirsiniz. Örneğin, pastel çeşitleri herhangi bir enkarnasyonda bir arada bulunabilir: bölmeler, mobilyalar, dekor. Ve doymuş olanlar beyazla dengelenerek dikkatlice eklenmelidir..

Pembe fıstık - İç mekandaki renklerin kombinasyonu

İç tasarımda fıstık rengi – fotoğraf

Fıstık gölgesinin uygulama alanları sadece sahiplerin tercihlerine değil, aynı zamanda odaya ve koşullarına da bağlıdır. Bir yerde sakinleştirici bir atmosfer yaratmanız gerekiyor ve bir yerde belirli malzemeler eklemeniz gerekiyor..

Mutfağın iç kısmında fıstık rengi

Böyle bir ortamda fıstık, ziyaretçilerin hareketliliğini ve ruh halini artırmaya yardımcı olduğu için pişirme işlemi heyecan verici bir etkinliğe dönüşecektir..

Bu alanda, genellikle bir duvar karosu kaplaması şeklinde bulunur – sürekli olarak yüksek sıcaklıklara, neme ve çeşitli kirlilik türlerine maruz kalan bir çalışma alanı için en çok yönlü malzeme..

Çalışma alanından uzaktaki yemek alanında, buradaki koşullar daha kararlı olduğu için fıstık boyası veya duvar kağıdı alabilirsiniz. Yıkanabilir duvar kağıtları ve diğer neme dayanıklı çeşitler işlerini mükemmel bir şekilde yapacaktır..

Gölge, beyaz, siyah veya ahşap tezgahlı mobilya takımları için de kullanılır. Bu çözüm Provence, klasikler ve modern tarz için çok uygundur..

Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Mutfağın iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı

Oturma odasının iç kısmında fıstık rengi

Sevdiklerinizle dinlenmek veya iyi bir film izlemek için tasarlanmış bir mekanda, uygun bir atmosfer yaratmada renk önemli bir rol oynar. Antep fıstığı çok samimi bir yaz gölgesidir, bu nedenle oturma odasındaki varlığına sadece izin verilmez, aynı zamanda çok arzu edilir..

Geniş odalarda, çözümün kompozisyonu aşırı yükleyeceğinden endişe etmeden tüm duvarları boyayabilirsiniz. Pastel renkler özellikle bu amaçlar için uygundur. Küçük boyutlarda, oturma odasının yalnızca bir bölümünü, örneğin merkezi olanı – TV ekranının bulunduğu yeri dekore edebilirsiniz..

Daha özlü bir tasarıma odaklanmanız gerekiyorsa, fıstık rengi bir veya daha fazla nesnede yer alabilir: bir kanepe, halı, perdeler veya duvar resimleri. Bu, modern stiller için bir seçenektir..

Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı

Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi

Yatak odası rahatlamayı teşvik etmeli ve yaklaşan uykuya hazırlanmalı, kendinizi sadece fıstık renkli tekstillerle sınırlamanız önerilir. Yatak çarşafları, yatağı odanın ana merkezi olarak vurgulayarak bununla harika bir iş çıkarır..

Öte yandan fıstık tasarımı, sabahları uyanmakta güçlük çekenler için gerçek bir cankurtaran olabilir. Bu aralıktaki duvarlar hızlı bir şekilde aktif bir ruh haline uyum sağlayacak ve sizi neşelendirecektir. Efekti dengelemek için beyaz, mavi veya bej detaylar dokunabilir..

Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Yatak odasının iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı

Banyonun iç kısmında fıstık rengi

Banyoda, bu gölge dekorasyon veya mobilya için kullanılır, çünkü sıhhi tesisat – alanın ana unsuru – genellikle beyaz, parlak bir versiyonda sunulur..

Özel yıkanabilir boyalar, yüksek nemli bir odada hayatta kalabilir, ancak yalnızca herhangi bir strese dayanmayacak, aynı zamanda tek renkli kaplamayı çeşitlendirmeye yardımcı olacak geleneksel karoları tercih etmek daha iyidir..

Bunlar, diğer renklerle, parlak veya mat yüzeylerle değişen büyük parçalar veya küçük mozaikler olabilir. İç mekan uyumlu görünecek ve doğal manzaralara atıfta bulunacaktır..

Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Banyonun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı

Koridorun iç kısmında fıstık rengi

Giriş holü, ziyaretçiler üzerinde ilk izlenimi oluşturur, bu nedenle paletin ana bileşeni olarak fıstık rengi seçimi, rahat ve davetkar bir alan için iyi bir çözümdür..

Sıcak renkler görsel olarak izleyiciye daha yakın görünür ve bu nedenle küçük alanlarda pastel tonlara odaklanmanız önerilir. Böyle bir yüzeyde, kaçınılmaz olarak sokaktan koridora düşen kir izleri daha hızlı görülür. Bu sorunu çözmek için vinil veya dokunmamış duvar kağıdını tercih edin – uzun süre dayanırlar..

Koridorun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Koridorun iç kısmında fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı

Çocuk odasının iç kısmında fıstık rengi

Bir çocuk odası için bir renk şeması seçerken birkaç nüans vardır. İlk olarak, onun aracılığıyla, çocuk önce dünyayı öğrenmeye başlar, bu nedenle burada doğal kombinasyonlar, daha önce “çocukça” olarak kabul edilen çığlık atan ve doğal olmayanlara tercih edilir..

İkincisi, iç mekanın paleti, aktivitesini kontrol ederek artan veya tam tersi, küçük sakinlerin refahını etkiler. Aşırı hareketli çocuklar için sessiz, sakin bir fıstık tonu seçebilirsiniz. Ancak kendi içinde kapalı bir çocuk için pembe veya mavi ile bir kombinasyon açılmaya yardımcı olacaktır..

Fıstık renginin avantajı, her cinsiyet ve yaştaki çocuklara uygun olmasıdır. Örneğin, onu arka plan olarak kullanarak sonunda oyuncakları posterlere veya kitaplara dönüştürebilirsiniz – ve bir genç için bir odanız olur..

Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı Bir çocuk odasının iç kısmındaki fıstık rengi - Fotoğraf Tasarımı

Video: İç tasarımda fıstık rengi