İç mekanda çatı katı tarzı (80 fotoğraf)

Bu tarz yönünün kökenleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin yaratıcı boheminde böyle sıra dışı bir ev tasarımının görülebildiği 40’lı yıllara kadar uzanıyor. Açık borular, atölye ruhu, fabrika armatürleri ve yüksek tavanlar, iç mekandaki loft tarzının ana kavramlarıdır. Eski fabrikaların ve benzeri fabrikaların binaları, sanatçıların, yazarların, müzisyenlerin, tasarımcıların buluşmaları için seçkin dairelere dönüştü..

Çatı katı stilinin özellikleri

Her bir iç tasarım, belirli mimari ve estetik çözümlerin bir kombinasyonudur. Loft, eski ve yeninin uyumlu bir tandemidir. Bu tarzın kolayca tanınabileceği temel özellikler de vardır. Bunlar aşağıdaki unsurları içerir:

1. Planı açın. Bölmeler, ağır perdeler ve perdelerin olmaması, loft tarzı konutların dekorasyonunda başarının %50’sidir..

2. Büyük pencereler. Bol ışık ve alan – bir çatı katının temeli.

3. Pratik mobilyalar. İşlevsel gereksinimlerini tam olarak karşılamalı ve odanın ayrı alanlarını vurgulamalıdır..

4. Ahşap merdivenler. Bu kadar basit bir endüstriyel eklenti, odaya özel bir çekicilik ve rahatlık verecektir..

5. Antika kaplama. Eski püskü bir zemin, tuğla duvarlar, metal parçalar, çıplak borular olabilir. Düzgün ihmal, çatı katı tasarımında büyük rol oynar.

6. Yüksek tavanlar. Görsel olarak, odayı daha geniş ve özgür hale getirecekler..

7. Yaratıcı dekor. Siyah beyaz çizimler, soyut desenler, müzik kayıtları, cam vazolar, sıra dışı saksılar büyük resme mükemmel uyum sağlayacak..

8. Soğuk gölgeler. En iyi seçenekler gri, mavi, beyaz, kahverengi.

9. Şömineler. Bu, çatı katı tasarımını yaratıcı bir şekilde tamamlamak için başka bir rasyonel fırsattır..

10. Eski ve yeni parçaların kombinasyonu. Örneğin, modern teknoloji ve eskitilmiş aynalar, modernize edilmiş tablolar ve bir “büyükannenin” hasır sandalyesi.

Loft Tarzı İç Tasarım - Özellikler Loft Tarzı İç Tasarım - Özellikler Loft Tarzı İç Tasarım - Özellikler

Çatı katı tarzı mobilyalar

Loft tarzı yönün ana avantajlarından biri, hayal gücünüzü serbest bırakabilmenizdir. Tabii ki, doğru kombinasyonların özelliklerini dikkate alarak. Eski bir ahşap masa veya gereksiz bir metal askı bile saniyeler içinde yaratıcı bir mekanın kentsel detaylarına dönüşecek. Böyle sıra dışı bir tasarımdaki mobilyalar hem işlevsel hem de estetik bir rol üstleniyor. Uzmanlar, seçiminizi bir konuda durdurmamanızı, eskiyi yeniyle birleştirmenizi tavsiye ediyor. Antika ahşap raflar, eski gardıroplar, metal sehpalar, krom modern raflar (geniş bir odayı imar etmek için harika bir fon görevi görebilir) ve yumuşak sedirler mükemmel görünecek. Bir akordeon kanepe, oturma odası, yatak odası için uygundur – mutfak için alışılmadık bir başlıklı klasik bir yatak – bir kanepe kitabı. Dikdörtgen mobilyalara ve el yapımı eşyalara dikkat etmek en iyisidir. Odanın sakin atmosferini bozmamak için çok parlak tonları tercih etmeyin..

Loft tarzı iç tasarım - Mobilya Loft tarzı iç tasarım - Mobilya Loft tarzı iç tasarım - Mobilya

Tekstil, dekor ve aydınlatma

Çatı katı tam olarak “tarzın bireysel detaylarda bulunabileceğini” kanıtlayan iç tasarımdır. Cam figürinler, ahşap oymalar, siyah beyaz fotoğraflar, taş hediyelik eşyalar ve el yapımı kutular harika ve sıra dışı bir dekor olabilir. Daha minimalist, ancak daha az ilginç olmayan bir seçenek, manzara resimleri ve çiçeklerle menteşeli raflardır..

Tekstil seçmeye karar verirseniz, sadece hafif stor perdelere, ağırlıksız el yapımı perdelere ve koltuk minderlerindeki geometrik desenlere dikkat etmelisiniz. Asit renkleri seçebilirsiniz (aşırı homojenlik ve mobilya olması durumunda).

Çatı katı bir tür asi atmosferdir. Aydınlatma da önemsiz değil, orijinal ve çeşitli olmalıdır. Ana ışık kaynağına (avizeler, lambalar) ek olarak, tavanın altına monte edilmiş spot lambalar, nokta sarkıt veya zemin lambaları ve metal şamdanlar harika görünecek.

Loft tarzı iç tasarım - Tekstil, dekor ve aydınlatma Loft tarzı iç tasarım - Tekstil, dekor ve aydınlatma Loft tarzı iç tasarım - Tekstil, dekor ve aydınlatma Loft tarzı iç tasarım - Tekstil, dekor ve aydınlatma

Kaplamalar ve malzemeler

Çatı katı stili için doğru zemin ve duvar kaplamasını seçmek zorlu bir iştir. Aynı anda birkaç kritere göre malzeme seçmek gerekir: yüksek kalite, uyumlu kombinasyon, işlevsellik.

Zemin

Bir çatı katı için zemin yüzeyi için en iyi seçenekler, işlenmemiş doğal malzemeler (ahşap, taş), laminat veya imitasyon tuğladır. Bu tür kaplamalar minimalizmi, estetiği vurgulayacak ve odanın en önemli noktası haline gelecektir..

Loft Tarzı İç Tasarım - Zemin Kaplama Loft Tarzı İç Tasarım - Zemin Kaplama Loft Tarzı İç Tasarım - Zemin Kaplama

duvarlar

Bu iç yönde, sıradan tuğla ve sıvalı yüzeylerin süslenmemesine izin verilir. Duvarları düz boyayla da (çoğunlukla bej, gri, mavi ve kahve tonları uygundur), geometrik desenli duvar kağıtları veya tuğla veya ahşabı taklit eden plastik panellerle süsleyebilirsiniz..

Çatı katı tarzı iç tasarım - Duvar dekorasyonu Loft tarzı iç tasarım - Duvar dekorasyonu Çatı katı tarzı iç tasarım - Duvar dekorasyonu

Tavan

Sıvasız bir yüzey, yaratıcı kaosun tavan arası motiflerini desteklemeye yardımcı olacaktır. Dekorasyonsuz bırakılabilir veya nötr açık tonlarda emülsiyon boya ile boyanabilir..

Loft Tarzı İç Tasarım - Tavan Kaplaması Loft Tarzı İç Tasarım - Tavan Kaplaması Loft Tarzı İç Tasarım - Tavan Kaplaması

Loft tarzı iç mekanlar – fotoğraf

Bu tarz herhangi bir oda için çok yönlüdür. Yatak odasında maksimum konfor ve sükunet yaratacak, oturma odasına savurganlık katacak, çocuk odasını asi bir ruhla dolduracak ve koridora lezzet getirecek..

Loft tarzı yatak odası tasarımı

Loft tasarımında rahat bir yatak oluştururken temel kural, alanı gereksiz ayrıntılarla karıştırmamaktır. Oda geniş, özgür ve aydınlık olmalıdır. Metal veya ahşap başlıklı klasik bir yatak, asma kitaplıklar, çerçeve yapıları ve şömine, taş mozaik veya duvar fotoğraf galerisi şeklinde ana vurgu (oda alanı izin veriyorsa).

Loft tarzı yatak odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı yatak odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı yatak odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı yatak odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı yatak odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı yatak odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı yatak odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı yatak odası iç tasarımı - fotoğraf

Loft tarzı oturma odası tasarımı

Evdeki bu yere önemli bir rol verilir – sadece evin sahipleri için değil, misafirler için de rahatlık yaratmak. Büyük bir çatı katı tarzı oturma odası, kitaplıklar veya yumuşak koltuklar kullanılarak istenen 2 bölgeye (örneğin bir ofis ve oturma alanı) ayrılabilir. Küçük bir oda, ferforje ayaklı ahşap yemek masası, sallanan sandalye ve asılı raflarda antika dekor ile tamamlanmalıdır..

Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı oturma odası iç tasarımı - fotoğraf

Loft tarzı mutfak tasarımı

Yemek alanının üzerinde bir çekyat, küçük bir metal masa, bir duvar paneli ve sarkıt lambalar çatı katı tarzı bir mutfak için harika bir çözüm olacaktır. Ana şey, mobilya, dekorasyon ve tekstil renklerinin uyumlu kombinasyonunu hatırlamaktır. Aynı renkte olabilirler veya birbirleriyle kontrast oluşturabilirler..

Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı mutfak iç tasarımı - fotoğraf

Loft tarzı çocuk odası tasarımı

Çatı katı, yaratıcı bir çocuk / genç için harika. Modern bir podyum yatağı, eski bir ahşap şövale, büyük puflar, duvar taklidi kirişleri ve müzik gruplarının posterleri, çizimler ve özel el yapımı oyuncaklar şeklinde dekor ile iyi uyum sağlayacaktır..

Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf Çatı katı tarzı bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf

Loft tarzı koridor tasarımı

Bu oda hantal mobilya ve dekor olmadan yapmalıdır. Ahşap raflar, pürüzlü yüzeyler ve eskitilmiş aynalar kullanmak daha iyidir. Böylece genel olağanüstü atmosfer tamamlanacak, ancak bunaltılmayacaktır..

Loft tarzı koridor iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı koridor iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı koridor iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı koridor iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı koridor iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı koridor iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı koridor iç tasarımı - fotoğraf Loft tarzı koridor iç tasarımı - fotoğraf

Video: İç tasarımda çatı katı stili