Boyama için duvarlar için şablonlar: 60 fotoğraf ve fikir

Modern iç mekanların minimalizm arzusu, duvar kağıdı ile boyanmış veya yapıştırılmış düz monokrom duvarların tasarımını giderek daha fazla öngerektirmektedir. Bununla birlikte, yıllar içinde “çıplak” yüzeyler sıkılabilir ve bunları süslemek için en iyi seçeneklerden biri, şablonlar kullanılarak uygulanan çizimlerdir. Herhangi bir ayarı dekore edebilirler ve sahibinden herhangi bir özel sanatsal beceri gerektirmezler. Makalemizde, çeşitli şablon türlerine, onlarla çalışma yöntemlerine ve şablonları kendiniz yapma olasılığına genel bir bakış yapacağız..

Faydaları ve özellikleri

Şablonlar kullanarak resim çizmek, günümüzde çok popüler hale gelen duvar süslemeleri oluşturmanın en uygun yoludur. Diğer cilalarla karşılaştırıldığında birçok avantajı vardır, örneğin:

– Şablon boyama, teknoloji oldukça basit olduğu ve herkes ustalaşabileceği için boş duvarları mümkün olan en kısa sürede dekore etmenizi sağlar;

– Görüntülerin yardımıyla, doğru resmi seçerek alanı düzeltebilir, görsel olarak daha geniş veya daha dar hale getirebilirsiniz;

– Onarımlar sırasında veya bir yaşam alanının işletilmesi sırasında ortaya çıkan kusurlara görseller uygulayarak bunları kolayca maskeleyebilirsiniz;

– Bu, küresel bir yenilemeye girişmeden iç mekana yenilik getirmenin kolay bir yoludur..

Şablon boyama ile bir dekor oluşturmak, büyük malzeme maliyetleri gerektirmez – sadece boya, basit aletler ve aslında şablonlar satın almanız gerekir. Şablonları kendiniz yapabilirseniz, bu, bu tür dekorasyonun maliyetini daha da azaltacaktır..

Boyama için duvarlar için şablonlar - Yararları ve özellikleri Boyama için duvarlar için şablonlar - Yararları ve özellikleri

Boyama için duvarlar için şablon çeşitleri

Bugün satışta çeşitli şablon türleri bulabilirsiniz. Ayrıca, sadece desen ve ebatlarda değil, aynı zamanda üretim malzemelerinde ve uygulama özelliklerinde de farklılık gösterirler. Ana türlere daha yakından bakalım, onları şartlı olarak birkaç gruba ayıralım – böyle bir genel bakış, belirli bir durum için doğru şablonu seçmenize yardımcı olacaktır..

Uygulama yöntemine bağlı olarak

Şablon çeşitleri, hem en ilkel görüntüleri hem de hacimsel olanları oluşturmak için en uygun şablonu seçmenize olanak tanır. Aşağıdaki gibi türleri vardır:

1. Basit şablonlar. Bu grup, basit çizimler, yazıtların oluşturulması, süs eşyaları, desenler, silüetler için tasarlanmış şablonları içerir. Bu işte yeni başlayanlar, sadece bu tür şablonlarla başlamalıdır..

2. Renkli çizimler için şablonlar. Bu desenler, çok renkli görüntüler oluşturmanıza izin verdikleri için birleştirilmiş olarak kabul edilir. Şablonlarla çalışma teknolojisi, önceki duruma göre biraz daha karmaşıktır, ancak ustalaştıktan sonra harika resimler ve kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. Bu durumda, şablonlar art arda katmanlar halinde uygulanır..

3. Hacimsel şablonlar. Muhteşem bir kabartmalı desen oluşturmak için çok çalışmanız gerekecek. Burada gerekli hacmin oluşturulacağı macun olmadan yapamazsınız. En az 3 mm’lik bir tabaka ile uygulanmalı ve ardından boyanmalıdır..

4. Kontur şablonları. Bu tür şablonlar, resmin iç kısmını değil, dış kenarlarını boyamayı içerir. Bir şablon, konturları izleyerek çeşitli desenler ve tasarımlar oluşturabileceğiniz belirli bir şekle sahip bir tuvaldir..

Boyama için duvarlar için şablon çeşitleri - Uygulama yöntemine bağlı olarak Boyama için duvarlar için şablon çeşitleri - Uygulama yöntemine bağlı olarak

Malzemelere bağlı olarak

Şablon malzemesinin seçimi de aynı derecede önemlidir, çünkü şablonun dayanıklılığı buna bağlı olacaktır. Buna dayanarak, şablonlar geleneksel olarak tek kullanımlık ve tekrar kullanılabilir olarak ayrılır. En basitleri, ağızdan (vinil film) yapılmış tek kullanımlık şablonlardır. Bu malzeme neme dayanıklı değildir ve hızla bozulur. Bir avantaj, görüntülerin uygulanması sırasında şablonu duvara kolayca sabitlemenizi sağlayan yapışkan bir yüzeyin varlığı olarak adlandırılabilir. Yeniden kullanılabilir şablonlar, akrilik ve plastik şablonları içerir. Neme maruz kalmaktan korkmazlar, oldukça uzun süre dayanırlar, bu nedenle bu tür şablonların satın alınması gelecekte tasarruf sağlayacaktır..

Boyama için duvarlar için şablon çeşitleri - Malzemelere bağlı olarak Boyama için duvarlar için şablon çeşitleri - Malzemelere bağlı olarak

odaya bağlı olarak

Şablonlar kullanılarak yapılan çizimler, herhangi bir odayı onurlu bir şekilde dekore edebilir. Çoğu zaman büyük, mobilyasız duvarlara yerleştirilirler. Çizimleri, sık kullanım izlerini iyi maskeleyecekleri anahtarlar alanında uygulamak iyi bir çözüm olacaktır. Küçük alan nedeniyle boyutsal dekoratif unsurları yerleştirmenin genellikle zor olduğu koridorların iç mekanlarında zarif resimler orijinal görünmektedir..

Bir çocuk odası için, çocuğun cinsiyetine ve yaşına bağlı olarak çizimin teması seçilir. Küçük çocuklar çizgi film karakterlerini sevecek, büyük çocuklar ise spor temalarına daha çok ilgi gösterecek. Bir kızın kreşinde büyülü bir atmosfer yaratacak prensesler ve sevimli peri masalları ile kızlar dünyaya yakın. Çocuğu basit resimler çizmeye dahil etmek oldukça mümkündür – kendi odasını dekore etme konusundaki bu tür çalışmalar ona çok zevk getirecek ve ona dekorasyonda ilk becerileri sağlayacaktır..

Banyonun içi deniz temalı çizimlerle desteklenebilir, yunuslar, gemiler, ahtapotlar vb. Görüntüler uygulanır. Su prosedürleri alırken ruh halini önemli ölçüde iyileştiren komik hikayeler burada oldukça ilginç görünüyor..

Mutfakta yemek, ürün ve pişirme süreçleri ile ilgili görseller en iyi şekilde görünecektir. Bir fincan aromalı kahve, yemek resimleri, baharatlı raflar, meyveler, güzel süs eşyaları, zarif çiçekler vb. Olabilir. Önlüklerin üzerindeki çalışma alanlarını veya yemek masalarının yakınındaki duvarları süslemek için kullanılırlar..

Yatak odasında huzur ve sükunet hüküm sürmeli. Duvarlarda ve dinamik çizimlerde komik kolajlara yer yok. Başlıkta doğal motifler, manzaralar, süslemeler içeren bir şablon seçmek daha iyidir. Bu oda çoğunlukla ziyaret eden misafirlerden gizlendiğinden, mobilyaları yalnızca sahipler için tasarlanmıştır, bu nedenle itiraflarla romantik yazıtlar, kalp görüntüleri, melekler vb..

Ve son olarak, oturma odası. Bu odanın çizimi, görüntünün mümkün olduğunca uyumlu görünmesi için genel tasarım stiline göre seçilmelidir. Çoğu zaman burada flora ve fauna temsilcilerinin resimlerini, ünlülerin portrelerini bulabilirsiniz. Desenler ve süs eşyaları genellikle TV veya yumuşak kanepe alanında duvar panelleri ile dekore edilmiştir..

Boyama için duvarlar için şablon çeşitleri - Odaya bağlı olarak Boyama için duvarlar için şablon çeşitleri - Odaya bağlı olarak Boyama için duvarlar için şablon çeşitleri - Odaya bağlı olarak

Bir şablonla nasıl çalışılır

Evinizde şablon boyamaya karar verdikten sonra ilk adım, bu dekorasyon için duvar yüzeylerini hazırlamaktır. Kesinlikle eşit olmaları ve uygulanan şaheserin hatasız olması arzu edilir. Yüzeylerden olası kontaminasyonu ortadan kaldırmak da gereklidir. Duvarlar hazırlık sırasında ıslak işlemden geçmişse, iyice kurumasını sağlamak gerekir. Ardından, iş için şablonlar, boyalar ve araçlar hazırlıyoruz. Bir resmi, seçimi genellikle görüntünün boyutuna bağlı olan farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Bu amaçla rulo, fırça, sünger ve aerosol kutuları kullanabilirsiniz. Akrilik boya, beton ve tuğla yüzeylerde harika çalıştığı için iş için en iyisidir..

Böyle bir çalışmaya ilk kez başlayanlar için, duvarları başlangıçta kareler halinde işaretlemeniz tavsiye edilir – bu, görüntülerin eğriliğini önleyecektir. Her şey hazır olduğunda şablonu duvar yüzeyine bantla yapıştırıyoruz (eğer kehanetten yapılmadıysa). Yanlışlıkla hareket etmemesi için çalışırken tutmaktan zarar gelmez. Katmanlar, leke oluşmaması için çok dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Kombine çizim yöntemini kullanırsanız – sonraki her katman bir öncekinin son kurumasından sonra uzanır, bazen işlemi hızlandırmak için saç kurutma makinesiyle kurutun.

Boyama için duvarlar için şablonlar - Bir şablonla nasıl çalışılır Boyama için duvarlar için şablonlar - Bir şablonla nasıl çalışılır Boyama için duvarlar için şablonlar - Bir şablonla nasıl çalışılır

DIY duvar şablonları

Güzel bir şablon yapmak zahmetli bir iştir. Kendiniz bir resim bulabilir veya herhangi bir bilgi kaynağından – kitaplardan, İnternet’ten alabilirsiniz. Sanatsal becerileriniz yoksa, eskiz dünya çapındaki web’in genişliğinden indirilebilir ve bir yazıcıda basılabilir. Daha sonra şablon tabanına aktarılmalıdır. Karton ise, çizimin tüm detaylarını tabana aktarmanın kolay olduğu kopya kağıdına ihtiyacınız olacaktır. Çalışmadan önce, karbon kağıdının mürekkepli tarafı aşağı ve mat tarafı yukarı bakacak şekilde yerleştirildiğinden emin olmak önemlidir..

Karton neme ve boyalara karşı oldukça kararsız olduğundan, film kullanmak daha iyidir. Bu durumda, çizimi aktarmak çok daha kolaydır: film yüzeyini resmin üzerine koymak ve konturları çizmek yeterlidir. Ardından keskin bir bıçak kullanarak tüm detayları dikkatlice kesmeniz gerekir. Filmden boyama duvarları için kendin yap şablonları çok daha uzun sürecek.

DIY duvar şablonları DIY duvar şablonları

Boyama için duvarlar için şablonlar – fotoğraf

Sonuç olarak, boyama için duvar şablonlarının bir odanın içini nasıl değiştirebileceğini öğrenmenizi öneririz. Fotoğrafta farklı teknikler ve malzemeler kullanarak birçok harika çözüm göreceksiniz. Mutlu seyirler!

Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf Boyama için duvarlar için şablonlar - fotoğraf