Bir bardan evler (80 fotoğraf): projeler ve tasarım fikirleri

Bir bardan evler (80 fotoğraf): projeler ve tasarım fikirleri

Bir bardan ahşap evlerin uzun bir geçmişi vardır, bu sırada inşaat malzemesi yorulmadan geliştirilir. Bugün yüksek ses yalıtımı ve düşük ısı iletkenliği ile doğal, çevre dostu bir hammaddedir. Kereste kullanımı, oldukça kısa sürede hafif dayanıklı yapılar kurmanıza olanak tanır..

Bir bardan ana ev türleri

Günümüzün bar evleri, aralarında hem standart projeler hem de en modern şık binaların bulunduğu birçok çeşide sahiptir. Ana sınıflandırma, en popüler malzeme türlerine bağlı olarak binaların dağılımına indirgenmiştir, yani:

1. Sıradan keresteden yapılmış evler – malzeme oldukça hafif olduğu ve sorunsuz kurulum için kendini ödünç verdiği için kısa sürede inşa edilir. Maliyeti diğer kategorilerden önemli ölçüde düşüktür. Bununla birlikte, her mal sahibi veya inşaat şirketi inşaat için bu hammaddeyi tercih etmeyecektir, çünkü bu durumda binanın fıçı tahtası, dış cephe kaplaması, beton blok vb. ile ek çift taraflı kaplaması gerekli olacaktır. Dezavantajları, ek işlem gerektirecek olan ahşap esaslı panellerin sık mantar enfeksiyonunu içerir..

2. Profilli kirişlerden yapılmış evler, binanın ek kaplama gerektirmeyen harika bir doğal estetik görünüme sahip olduğu durumlarda en rasyonel çözümdür. Bu tür binalar güzel, modern ve pratik görünüyor. Malzemenin ana avantajı, çevre dostu olması ve “nefes alma” yeteneğidir. Dezavantajı, uyulmaması çatlakların ortaya çıkmasına neden olan nem için özel gereksinimlerdir..

3. Lamine kaplama keresteden yapılmış evler, yukarıda listelenen dezavantajlara sahip olmayan mükemmel bir seçenektir. İnşaat için seçilmesindeki ana engel, genellikle sıradan ve profilli malzemeden birkaç kat daha yüksek olan yüksek maliyettir..

Bir bardan evler - ana tipler Bir bardan evler - ana tipler

Tek katlı ve iki katlı evler

Ahşap özel binaların sınır yüksekliği yasal olarak belirlendiğinden (6 metreden fazla olmamak üzere), site sahipleri üzerinde bir veya iki katlı bir ev inşa etme imkanına sahiptir. Hangi seçeneğin seçileceği kişisel tercihlere, aile kompozisyonuna, maddi yeteneklere ve ayrıca bölgenin toplam alanına bağlıdır. Site küçükse, iki katlı bir bina inşa ederek yararlı metre yüksekliğinde yerleşim alanı dikmek daha iyidir. Geniş bir alanda, bazı inşaat maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olacak tek katlı bir seçenek seçebilirsiniz..

Farklı katlarda hareket etmenin oldukça zor ve güvensiz olduğu ailede çocukların veya yaşlıların varlığı da tek katlı bir bina lehine konuşuyor. Ve merdivenin kendisi belli bir yeri işgal edecek. Diğer bir artı, ısıtma mevsimi boyunca enerji kaynaklarından önemli ölçüde tasarruf sağlayacak basitleştirilmiş bir iletişim şemasında yatmaktadır..

İki katlı evler, mütevazı arsa sahipleri için idealdir, ancak herkesin kendi kişisel alanına ihtiyaç duyduğu büyük aileler. İki katlı bir binanın avantajları, geniş bir temel ve çatı ekipmanı için para tasarrufu, çevredeki manzaraların güzelliğine yükseklikten hayran olma yeteneğidir. Burada, özellikle çatı katını tamamlama fırsatından yararlanırsanız, tüm aile üyeleri için daha fazla oda ve bir misafir dairesi donatabilirsiniz..

Tek katlı ve iki katlı kütük evler Tek katlı ve iki katlı kütük evler

Bir bardan evlerin tasarımı

Günümüzün ahşap evleri, geliştiriciye çok daha ucuza mal olan standart tasarımlara göre inşa edilebilir veya özgünlükleriyle şaşırtan bireysel bir karaktere sahip olabilirler. Kullanışlı ve dekoratif unsurlara (cumbalı pencereler, teraslar, panoramik pencereler) sahip ek donanım, en inanılmaz efektlerin elde edilmesine yardımcı olur..

Dağ evi tarzı kütük ev

Güzel Norveç dağ evi tarzı evler, onları diğer ahşap yapılardan ayıran iki ana özelliğe sahiptir – geniş bir çıkıntıya sahip üçgen bir çatı ve üzerine ahşap yapının monte edildiği daha düşük bir taş veya tuğla taban. Orijinal hallerinde, bu tür evlerin projeleri, terasa daha çok benzeyen geniş bir balkonun varlığını da ima ediyor. Ayrıca, çıkıntılı çatı onu tamamen örtmelidir. Bu tasarım, evlerin inşa edildiği özel iklimsel kuzey koşullarının bir sonucudur..

Dağ evi tarzı kütük ev Dağ evi tarzı kütük ev

Fin kütük evi

İnşaat teknolojisi, iyi kuruyan lamine kaplama kereste kullanımını içerir. Kunduz çamından yapılan bu malzeme ilk kez geçen yüzyılın ikinci yarısında Finliler tarafından sunuldu. Yıllar geçtikçe, gelişti, en yüksek mukavemeti, donma direncini ve uzun süre ısı biriktirme yeteneğini kazandı. Yapının tüm unsurlarının ayarlanmasının işletmede yapıldığını ve ancak o zaman evin mimari projeye göre sitede monte edildiğini belirtmekte fayda var. Fin teknolojisi, hem minimum bina seti ile tek katlı küçük bir ev hem de ek mimari formlara sahip lüks bir konak inşa etmeyi mümkün kılıyor..

Fin kütük evi Fin kütük evi

Garajlı bir bardan evlerin projeleri

Bugün hemen hemen her ailenin kendi arabası var ve banliyö yaşamı koşullarında ayrılmaz bir özellik. Belirli bir ev için bir proje seçme aşamasında, bir garaj uzantısının varlığı, genellikle mal sahibi için belirleyici bir faktördür. Evle aynı komplekste, ayrı bir oda kurmadan sitenin bölgesini önemli ölçüde kurtarmanıza izin verir..

Ayrı olarak yerleştirilmiş bir garajdan bir uzantının ayırt edici bir avantajı, kötü havalarda mal sahibinin sokağın aşağısındaki arabaya gitmesi gerekmeyecek – evin topraklarından ona kolayca ulaşabilecektir. Geniş uzantıda ayrıca bir depo veya atölye donatabilirsiniz..

Garajlı bir bardan evlerin projeleri Garajlı bir bardan evlerin projeleri

Yaz mutfağı: özel bir evde yadsınamaz kolaylık

Bir konut binasının parçası olarak bir yaz mutfağına sahip olmak, bir proje seçerken potansiyel ev sahipleri için de yaygın bir gerekliliktir. Sıcak mevsimde varlığı, pişirme işlemini yaşam alanının dışına çıkarmanıza izin verir. Ancak aynı zamanda bitişik bir bina olarak yapıldığında, hostesi uzun mesafeler kat etmeye zorlamaz..

Mutfak açık veya kapalı olabilir. Ev ile bir teras ile birleştirilirse, burada bir barbekü veya ocak kurabilir, aile, arkadaş canlısı toplantılar düzenleyebilirsiniz. Soğuk mevsimde, kapalı yaz mutfağı bir hizmet deposuna dönüştürülebilir. Büyük pencereli mutfak uzantıları çok güzel görünüyor ve yemek pişirirken çevredeki doğaya hayran kalmanızı sağlıyor..

Bir bardan evlerin tasarımı - Yaz mutfağı

Cumbalı pencereli bir bardan evler

Çıkıntılı çokgen veya yarım daire biçimli ev projelerine pek yenilik denemez. Ancak, son yıllarda daha popüler hale geldiler ve bina sahiplerine doğal ışıkla yıkanmış ekstra bir alan sağladılar. Genellikle bu tür odalarda, bir fincan aromatik çay üzerinde bir akraba ve arkadaş çemberinde toplanmanın keyifli olduğu oturma odaları veya yemek odaları bulunur. Evin cephesindeki çıkıntının, genel tasarıma bazı antik ve konfor notları vererek aristokrat bir dekorasyon haline geldiği gerçeğini belirtmekte fayda var..

Cumbalı pencereli bir bardan evler Cumbalı pencereli bir bardan evler

Tavan arası bir bardan ev

Tavan arasının düzenlenmesi, bir yatak odası, bir giyinme odası düzenlemek için ek metrelerce kullanılabilir alan elde etmeyi mümkün kılar. Alan ayrı odalara ayrılabilir, bir balkon donatabilir veya herhangi bir bölmeden arındırılabilir, spor salonunu egzersiz ekipmanları, tenis, bilardo masaları ile donatabilir. İlginç mimari formlara ve konfigürasyonlara sahip, çatı katı olan bir ahşap evin koşulsuz görsel çekiciliği ile tartışmak zordur..

Tavan arası bir bardan ev Tavan arası bir bardan ev

Modern düz çatılı evler

Çatıyı düzenlemenin oldukça yeni, ancak yaygın bir yöntemi düz bir platformdur. Daha önce, bu tür çatılar yalnızca çok katlı binalarda mevcuttu, ancak bugün modern özel binalarda, özellikle minimalizm veya yüksek teknoloji tarzında yapılmışlarda giderek daha fazla bulunuyorlar..

Estetik çekiciliğe ek olarak doğrudan bir oyun alanı, yararlı bir alan düzenlemede ek fırsatlar sunar – burada bir dinlenme alanını şezlonglar veya koltuklar, bir sera, bir koşu bandı ile küçük bir spor sahası ve bölgeyi korurken egzersiz ekipmanı ile donatabilirsiniz. yerel alan. Dezavantajı, çatıya çıkmayı planlıyorsanız elle çıkarılması gereken kar birikmesidir..

Modern düz çatı kütük evler Modern düz çatı kütük evler

Panoramik pencereli kütük ev

Evin zeminden tavana geniş pencereleri, binaya çok daha fazla ışık girmesine izin verir, iç mekanı çevreleyen doğanın bir parçası ile doldurur. Çoğu durumda zemin katlara, oturma odalarına, cumbalı pencerelere, yaz mutfaklarına ve çatı katlarına yerleştirilirler. Binalar güzel ve modern görünüyor, ancak aynı zamanda, bu tür projelerin banliyö uzak bölgelerine yönelik olduğunu anlamak gerekiyor, aksi takdirde, binaların mahremiyetini korumak için perdelerin takılması gerekecek..

Panoramik pencereler, farklı cam şekilleri ve özellikleri ile retrodan modern minimalizme kadar çeşitli stillerde harika görünür. Büyük çatı katlarının sahipleri, akşamları yıldızlı gökyüzüne hayran olmalarını sağlayan özel bir zevk alabilirler..

Bu tür projelerin dezavantajları arasında önemli ısı kaybı, inşaatın karmaşıklığı, cam ünitenin hasar görmesi durumunda uzun süreli değiştirme yer alır, çünkü çoğu durumda bireysel ölçümler için sipariş verilir..

Panoramik pencereli kütük ev Panoramik pencereli kütük ev

Bir bardan evler – projeler ve fotoğraflar

Aşağıda sunulan fotoğraf seçiminde, bir bardan evlerin modern projelerini gösteren birçok resim bulabilirsiniz. Her birinin kendi boyutu, şekli, mimari özellikleri vardır ancak göz kamaştıran ve kendi konağınızı düşündüren tartışılmaz güzellikleri ile birleşirler. Mutlu seyirler!

Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar Bir bardan evler - projeler ve fotoğraflar