Aynalı tuvalet masası (70+ fotoğraf)

Şirin ve rahat bir tuvalet masası sadece bir hayal değil, aynı zamanda her modern kadın için bir zorunluluktur. Bu işlevsel ve kullanışlı iç unsur, modern tasarımda yeniden popülerlik kazanıyor. Odanın boyutuna veya tasarımına bağlı olarak, masanın seçimi ve yerleştirilmesi hakkında birçok soru ortaya çıkabilir ve bugün size tüm ana yönleri ayrıntılı olarak anlatacağız ve faydalı ipuçları ve püf noktaları vereceğiz..

Tuvalet masası çeşitleri

Tuvalet masaları genellikle ana unsurun – aynaların tasarımına ve tasarımına göre türlere ayrılır. Ana işlevsel ve dekoratif işlevi yerine getiren, dikkati vurgulayan ve iç mekandaki gerekli alanları vurgulayan bu detaydır. Buna dayanarak, aşağıdaki tablo türleri belirlenebilir:

İskele camı klasik bir versiyondur, ortada bulunan tek bir büyük aynaya sahiptir. Boyu boydan boya giyinmeyi seviyorsanız, ayna karşısında ayakta durmayı seviyorsanız muhtemelen onu tercih edeceksiniz. Küçük bir oda için de uygundur – büyük bir ayna görsel olarak daha büyük hale getirecek ve gün ışığı ile dolduracaktır..

Kafes – ayna, biri merkezi ve ikisi daha dar – yan olmak üzere üç parçadan oluşur. Bu tasarım, kendi kendine şekillendirme için mükemmel olan iki yönlü yandan görüntüleme için tasarlanmıştır. Ek bir ayna kullanımını zorlayan bir merkezi aynanın eksikliğini telafi eden bu özelliktir..

Döner aynalı tabla – normal veya büyütülmüş tarafa çevrilebilen çift taraflı bir aynaya sahiptir. Hareketli bir platform üzerine sabitlenmiştir, bu nedenle konuşlandırabilmek için duvardan uzağa yerleştirmeniz gerekir. Makyaj yapmak veya cildinize bakım yapmak için idealdir. Tersine çevirme mekanizmasının özellikleri nedeniyle orta ila büyük odalara sığar.

Konsol, gerektiğinde dışarı kayan gizli bir aynaya sahip bir tuvalet masasıdır. Bu seçeneğin her iki artısı vardır – ayna daha az kirlenir ve eksileri – boyutu her zaman masa üstü alanı ile sınırlıdır. Böyle bir tabloyu yalnızca amacı için değil, aynı zamanda bir dizüstü bilgisayar masası veya kağıt doldurma olarak da kullanabilirsiniz..

Aynasız bir tuvalet masası, küçük odalar için mükemmel bir çözümdür, bunun için ayrı bir ayna satın alınır ve hostes onu kendi başına yerleştirir. Şifonyerin üstüne monte edilir veya yakındaki bir duvara asılır.

Aynalı bir şifonyer, çeşitli eşyaları yerleştirmek için genişletilmiş bir alana sahip olmasının aksine, klasik tuvalet masasına harika bir alternatiftir. Bu, çok miktarda makyajı olan kadınlar için harika bir seçenektir..

Aynalı Tuvalet Masası - Manzaralar Aynalı Tuvalet Masası - Manzaralar

Tuvalet masası seçiminin ana parametreleri

Her şeyden önce, gelecekteki tuvalet masanızın yerleştirileceği alanı ölçün, bu, seçim yaparken gerekli boyutları belirlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca aşağıdaki göstergelere odaklanmaya çalışın:

– Seçilen masa dayanıklı ve kaliteli malzemelerden yapılmış olmalıdır. Hala herhangi bir şüpheniz varsa, satıcıdan bu ürün için bir sertifika isteyin..

– Masanın, kiri ve küçük mekanik hasarları önleyecek özel bir kaplama ile işlenip işlenmediğini kontrol edin. Mukavemet seçilen malzemeye bağlıdır – ahşap, MDF veya sunta.

– Herhangi bir kaliteli tuvalet masası, iyi ve ayrıntılı talimatlara sahip olacaktır..

– Seçime başlamadan önce, içinde kaç tane eşya saklayacağınıza karar vermelisiniz. Lütfen çok sayıda raf ve çekmecenin seçilen modelin boyutunu ve hacmini etkilediğini unutmayın. Biraz düşünerek iç mekanınız için en uygun çözümü bulabilirsiniz..

– Bir tuvalet masası ve bunun için bir sandalye veya sedir seçerken, boyunuza odaklanın ve henüz mağazadayken oturmaya çalışın. Bu, bu iç elemanı kullanırken sizi rahatsızlıktan kurtaracaktır..

– Oda izin veriyorsa, pencere kenarına bir masa kurun. Doğal ışık, güzel makyaj ve harika saç stilleri için en iyi arkadaştır. Değilse, yan duvar lambaları takın. Makyajınız konusuna daha profesyonel bir düzeyde yaklaşmak istiyorsanız o zaman bir büyüteç yardımınıza gelecektir..

– Tuvalet masasının yanına priz takmayı unutmayın, çünkü muhtemelen düzenli olarak kullandığınız bir saç maşası veya saç kurutma makineniz vardır..

Aynalı tuvalet masası - Tuvalet masası seçiminin ana parametreleri Aynalı tuvalet masası - Tuvalet masası seçiminin ana parametreleri

Tuvalet masası kapasitesi

Belirli bir tuvalet masası modeline karar verirken, kapasitesine dikkat edin. İhtiyacınız olan her şeyi içinde saklayıp saklayamayacağınızı düşünün. Çekmecelerin ve rafların sayısı, gerekli küçük şeylerin yerleştirilmesinde olumlu bir etkiye sahiptir, ancak masanın aynı zamanda zarafet ve güzelliği de taşıması gerektiğini ve bir depo mobilyası olmaması gerektiğini unutmayın..

Ancak yine de beğendiğiniz seçeneği satın aldıysanız, ancak kapasitesi gerekli tüm aksesuarları yerleştirmenize izin vermiyorsa, üzülmenize gerek yok. Kozmetik ürünlerinizi gözden geçirin ve pek çok aksesuarı nadiren kullandığınızı kesinlikle göreceksiniz ve bu nedenle doğru karar onları başka bir yere koymak, bir organizatör kullanmak veya bazı güzellik ürünlerini tamamen terk etmek olacaktır. Böylece, bir denetim yaptıktan sonra, tuvalet masanızdaki alanı uygun şekilde düzenleyebilir ve gereksiz şeylerden kurtulabilirsiniz..

Aynalı tuvalet masası - Ferahlık Aynalı tuvalet masası - Ferahlık

Ayna yapılandırması

Bir ayna şüphesiz her kadın için önemli ve gerekli bir şeydir, ancak aynı zamanda onu seçmek tamamen basit bir iş değildir. Bir kafes tuvalet masası, saç ve makyajla her açıdan ayrıntılı çalışma için mükemmel bir seçenektir. Boy aynaları sadece makyaj yaparken değil, aynı zamanda kıyafet denerken de yardımcı olacaktır..

Gece gündüz açık ayna taraftarı değilseniz, konsol aynalı seçenekler tam size göre. Masanın arkasındaki duvara tutturulmuş aynı şekle sahip ancak farklı boyutlarda birkaç ayna – başka bir harika tasarım seçeneği.

Bir ayna konfigürasyonu seçme sürecinin tamamı tamamen tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır..

Aynalı tuvalet masası - Ayna konfigürasyonu Aynalı tuvalet masası - Ayna konfigürasyonu

Tuvalet masası koltuğu: sandalye, koltuk veya osmanlı?

Bu mobilya parçalarından birini seçerken temel kural mutlak kullanım kolaylığıdır. Bu nedenle, tuvalet masası alanında yeterli alanınız varsa, yumuşak sırtlı rahat bir sandalye veya küçük ve rahat bir kanepe seçin. Böyle bir “işyeri” düzenleyerek, makyaj yaparken veya saçınızı şekillendirirken rahatsızlığı unutacaksınız. Bu son derece faydalı bir kazanımdır..

Tımar prosedürlerine biraz zaman ayırırsanız veya çok fazla alanınız yoksa, dolgulu oturma yeri olan rahat bir tabure bulabilirsiniz..

Aynalı tuvalet masası - Tuvalet masası koltuğu Aynalı tuvalet masası - Tuvalet masası koltuğu Aynalı tuvalet masası - Tuvalet masası koltuğu

Doğru yerleştirme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, başarılı makyajın en önemli ön koşullarından biri tuvalet masasının uygun şekilde aydınlatılmasıdır. Pencerenin yanına yerleştirdiğinizde makyaj ve saç bakımı için doğru gün ışığını alırsınız..

Bu sizin için mümkün değilse, masayı hafif bir pencerenin karşısına duvar boyunca yerleştirin. Pencere önüne koymayın – bu, gündüz saatlerinde aynanın kullanımını olumsuz etkiler. Bu düzenleme ile yüzünüz gölgede kalacak ve anladığınız gibi bu gibi durumlarda makyaj yapmak neredeyse imkansız. Ayrıca aynadan yansıyan parlak ışık gözlerinize “dar” ve aynanın kullanımını rahatsız eder..

Aynalı tuvalet masası - Doğru yerleştirme Aynalı tuvalet masası - Doğru yerleştirme

Küçük bir odada tuvalet masası

Büyük boy bir oda için tuvalet masası seçmek kolay bir iş değildir. Boyut olarak kompakt ve genel tasarıma uyumlu bir şekilde otururken, işlevsellik açısından sınırlı olmamalıdır. Bu soruna dayalı en popüler çözümleri düşünün..

Dahili seçenek kapalı alanlar için mükemmel. Yeni teknolojiler, çok çeşitli yerleşik değişiklikler sunar. Kişisel bakım için bir yer, bir gardırop veya şifonyerin bir parçası olabilir veya bir odanın model mobilyasının genel konseptine yerleştirilebilir. Böyle bir çözümün en büyük avantajı, kozmetik ürünleri ve diğer küçük şeyleri saklamak için yeterli sayıda raf ve çekmece olup, bu da odadaki değerli yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Ancak, tuvalet masanızın dekoratif bir işleve sahip olmasını istiyorsanız, çoğu modelde görünümden gizleneceği için bu seçenek çalışmayacaktır..

Bir komodin yerine. Komidinin tuvalet masası ile değiştirilmesi, modern yatak odalarında oldukça yaygın bir uygulamadır. Bu sadece odanın metrekaresini korumakla kalmaz, aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlar. Yatağa veya pencereye yaklaşmayı engellemeyecek küçük sandalyelerle benzer bir konfigürasyon seçilmesi tavsiye edilir. İdeal seçenek küçük küçük sedirler veya şık taburelerdir. Bu seçenek başka bir orijinal çözüm içerir – masayı yatağın yanına değil, yatağın önüne yerleştirmek.

Tuvalet masası olarak pencere pervazına. Bir pencere pervazının verimli kullanımı için en orijinal fikirlerden biri. Odadaki bu kadar işlevsel bir mobilya parçası hakkında, planlama ve düzenleme aşamasında bile, en düşük maliyetle zarif ve sıradışı bir tuvalet masası düzenlemenize izin verecek bir karar vermeniz önerilir..

Dönüştürme tablosu. Adından da anlaşılacağı gibi, tüm fikir bu iç unsurun ikili amacında yatmaktadır. Çoğu zaman oldukça kullanışlı ve kompakt bir şifonyer veya bordür taşı olacak ve gerekirse elin hafif bir hareketi ile rahat bir aynalı tuvalet masasına dönüştürülecektir. Bu, küçük bir yatak odası için rahat ve zarif bir çözümdür..

Küçük bir odada aynalı tuvalet masası Küçük bir odada aynalı tuvalet masası Küçük bir odada aynalı tuvalet masası

Aynalı tuvalet masası – fotoğraf

Kadınların tuvalet masası seçerken karşılaştıkları soruların çoğuna cevap vermeye çalıştık. Fotoğraf seçimimizde birçok ilginç fikir ve uygulama örneği bulabilirsiniz. Mutlu seyirler!

Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf Aynalı tuvalet masası - fotoğraf