Ampullü makyaj aynası (65+ fotoğraf)

Ampullü makyaj aynası (65+ fotoğraf)

Çok uzun zaman önce, makyaj aynaları makyaj sanatçılarının ofislerinde ve halka açık kişilerin yatak odalarında – film yıldızları, şarkıcılar veya aktörler bulunabilirdi. Bugün, bu mobilya parçası, herhangi bir modern kadın için gerçek bir keşif haline geliyor. Bu tür aynalar, yüksek kaliteli bakım yapmanızı, makyajı doğru şekilde uygulamanızı ve en önemlisi gerçek bir bayan gibi hissetmenizi sağlar. Makyaj aynası sizin için hala bir yenilikse, özelliklerini, çeşitlerini tanımanızı ve ayrıca bir ürün seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair tavsiyeleri dinlemenizi öneririz..

Özellikler ve faydalar

Makyaj aynasının normal olandan farkı nedir? Cevap basit: kendi aydınlatmanıza sahip olmak. Tasarım, toplam kütlede parlak ışık yayan, çevresinde birçok ampulle çevrili bir ayna levhadır. Bu durumda, tuvalin kendisi ampullü bir çerçeveye eklenebilir veya çerçevesiz olabilir – daha sonra lambalar ayna yüzeyine kesilir. Parlak, doygun aydınlatma, tüm cilt kusurlarını kolayca incelemenize, yüksek kaliteli makyaj yapmanıza ve diğer kozmetik prosedürleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Pratik özelliklere ek olarak, ayna, odanın iç kısmına özel bir özgünlük kazandıracak yüksek estetik niteliklere de sahiptir. Listelenen avantajlara ek olarak, bir makyaj aynasının avantajları şunları içerir:

– Belirli bir oda için en uygun modeli seçmenize olanak tanıyan geniş bir ürün yelpazesi;

– Ayna yüzeylerinin özel modern işlenmesi, özellikle su geçirmez bir tabaka ile kaplanması nedeniyle uzun hizmet ömrü;

– Tasarımda LED lambaların kullanılmasıyla sağlanan minimum tüketilen elektrik miktarı.

Makyaj aynasının bir diğer artısı da mükemmel bir hediye olabilmesidir. Herhangi bir kadın, yatak odasında, giyinme odasında veya banyosunda böylesine büyüleyici ve en önemlisi gerekli mobilya parçasından memnun olacaktır..

Eksikliklere gelince, burada ürünlerin nispeten yüksek maliyeti not edilebilir, ancak şüphesiz kullanım kolaylığı ve güzel görünümün yanı sıra bu hoş olmayan anı telafi ediyor. Ayrıca büyük bir istekle evde bağımsız olarak makyaj aynası yapılabilir..

Ampullü makyaj aynası - Özellikler ve faydalar Ampullü makyaj aynası - Özellikler ve faydalar

Giyinme aynası çeşitleri

Ampullü aynalar birçok çeşitte gelir. Boyut, şekil, yerleştirme yöntemi gibi birçok yönden farklılık gösterirler. Ampuller de farklıdır ve satın alırken dikkate alınması gereken ayna düzlemine göre farklı şekilde yerleştirilebilir..

Boyut

Bir giyinme odası aynasının hangi boyutları seçileceği, potansiyel alıcının kişisel tercihlerine ve kurulması gereken odanın boyutuna bağlıdır. Üretici bugün çeşitli seçenekler sunuyor: standart kare kumaş boyutu 50×50 cm’dir, ancak daha küçük veya daha büyük bir alana sahip ayna yüzeyleri vardır. Aynayı duvara veya makyaj masasına monte etmek istiyorsanız orta boy modeli tercih edebilirsiniz, banyoya yerleştirmeyi düşünüyorsanız da iyi bir seçenek. Zemin versiyonu için tam boy ayna uygundur, çünkü özellikle bu tür tasarımlar modern iç mekanlarda oldukça popülerdir. Büyük bir ayna, yalnızca yüksek kaliteli makyaj yapmanıza değil, aynı zamanda başarılı bir gardırop seçmenize de olanak tanır..

Işıklı Makyaj Aynası Çeşitleri - Boyut Işıklı Makyaj Aynası Çeşitleri - Boyut Işıklı Makyaj Aynası Çeşitleri - Boyut

form

Makyaj aynaları kare, dikdörtgen veya yuvarlak olabilir. En pratik olanı, ilk iki modeldir, çünkü herhangi bir yere ve herhangi bir şekilde yerleştirilebilirler: bir masaya yerleştirilebilir, duvara sabitlenebilir veya tuval oldukça büyükse, yere konabilir. Yuvarlak veya oval şekiller yalnızca bir duvar seçeneği olarak uygundur, çünkü doğrudan bir destek tabanına sahip değildirler, ancak herhangi bir iç mekana mükemmel uyum sağlarlar ve onu asaletle dekore ederler..

Ampullü makyaj aynası çeşitleri - Şekil Ampullü makyaj aynası çeşitleri - Şekil Ampullü makyaj aynası çeşitleri - Şekil

Yerleştirme yöntemi

Ampullü aynalar çeşitli şekillerde yerleştirilebilir: duvara, yere veya masaya monte edilebilir. İkinci seçeneğe gelince, satışta bir veya daha fazla resim içeren aynalı hazır bir masa bulabilirsiniz. Ayrıca yan aynalar hareketlidir ve kendinizi farklı açılardan görmenizi sağlar. Zemin versiyonu için, tam boy aynaların büyük tuvalleri uygundur. Böyle bir model satın almak istiyorsanız, odanın boyutlarını değerlendirmeniz gerekir – ayna, alanı karıştırmamalı ve özellikle hafif bir eğimde duracağı ve küçük bir odada olacağı için geçişi engellememelidir. yanlışlıkla takmak için. Duvar seçeneği en uygun olarak kabul edilir. Böyle bir ayna, küçük odalar için uygundur, çünkü kullanışlı bir alanı işgal etmez, gerekirse başka bir duvara kolayca taşınabilir..

Ampullü makyaj aynası çeşitleri - Yerleştirme yöntemi Ampullü makyaj aynası çeşitleri - Yerleştirme yöntemi Ampullü makyaj aynası çeşitleri - Yerleştirme yöntemi

Ampuller: türleri, yerleştirme seçenekleri

Makyaj aynası, daha önce de söylediğimiz gibi, aydınlatmanın varlığını varsayar ve bu onun ana avantajıdır. Beğendiğiniz modeli seçerken ampullere dikkat edin – bunlar akkor veya LED lambalar olabilir. İkinci seçenek, elektrik tasarrufu ve sağlanan ışığın kalitesi açısından tamamen haklı olan daha yaygındır. LED lambalar, on kat daha az elektrik tükettikleri için haklı olarak enerji tasarrufu olarak kabul edilir. Dayanıklıdırlar ve yüksek ışık verimliliğine sahiptirler, pratik olarak ısı yaymazlar (ikinci seçenek hakkında söylenemez).

Kendi elleriyle makyaj aynası yapan bazı ustalar, ampul yerine bir çelenk takıyor. Bu tür aydınlatma güzel görünür, ancak yeterli aydınlatma sağlamaz, bu nedenle dekorasyon rolünü daha büyük ölçüde oynar..

Ayrıca ampullerin ayna yüzeyine göre farklı konumlanabileceğini unutmayın. Işık kaynakları ayna çerçevesine monte edildiğinde en yaygın seçenek, kolayca yeni bir yere taşınabilen bütün bir yapıdır. Aynısı, ampullerin doğrudan ayna yüzeyine monte edildiği modeller için de geçerlidir. Diğer bir seçenek ise aydınlatmanın ayrı bir eleman olması yani duvar yüzeyine sıradan bir ayna yerleştirilip etrafında aydınlatma oluşturulmasıdır. Bu seçeneğe tam teşekküllü bir giyinme odası aynası denemez, ancak aynı zamanda var olma hakkı da vardır. İşi büyük ölçüde basitleştirdiği için kendi başına yapmak isteyenler için çok uygundur..

Ampullü Makyaj Aynası Çeşitleri - Yerleştirme Seçenekleri ve Ampul Çeşitleri Ampullü Makyaj Aynası Çeşitleri - Yerleştirme Seçenekleri ve Ampul Çeşitleri Ampullü Makyaj Aynası Çeşitleri - Yerleştirme Seçenekleri ve Ampul Çeşitleri

İç kısımda ampullü makyaj aynası

Giyinme odası aynası ana işlevine ek olarak, iç mekanda önemli bir dekoratif işlevi yerine getirir, bu nedenle dış tasarım ayrı bir yaklaşım gerektirir. Çerçeve çevre ile uyumlu olmalı, odanın renk paleti ve stiliyle eşleşmelidir. Odanın diğer detayları ile birleştirilirse iyidir, örneğin ayna yüzeyinin çerçevesinde ferforje yatak süslemeleri de bulunabilir. Genç bir bayanın odası için, çerçevenin renk paletiyle eşleşeceği, çoğunlukla pembe olan bir model seçebilirsiniz..

Ayna, genel iç mekana uygun bir tarzda seçilmelidir. Örneğin, özlü ve geometrik şekillerin tercih edildiği modern minimalist bir yönde dekore edilmiş bir oda için, gereksiz süslemeler olmadan katı bir metal çerçeve içinde dikdörtgen bir tuval uygundur. Çerçeveden tamamen yoksun yuvarlak bir duvar aynası da iyi görünecek..

Lüks bir klasik tarzdaki konaklar, oymalar, yaldız ve diğer dekoratif unsurlarla tamamlanan açık renkli ahşap bir çerçevede büyük bir ayna tuvalini tamamlamaya layık olacaktır..

Bizim için biraz yeni, ancak birçokları tarafından zaten oldukça sevilen çatı katı tarzı, özel zarafetle ayırt edilmeyen boyutlu iç öğelerin varlığını varsayar. Kaba ahşap çerçeveli tam boy ayna, burada harika görünecek, özellikle de çatı katı stili, çok fazla boş alanın olduğu geniş odalar için tipik olduğundan. Çatı katı iç mekanlarına yerleştirmek için küçük bir duvar aynası da uygundur. Tamamen çerçeveden yoksun olabilir ve endüstriyel motiflerde ampullü lambaların ortamı sadece yönü vurgulayacaktır..

Fransız Provence, iç mekanda, özellikle eskitme unsurlarına sahip açık renklerde, doğal ahşap mobilyaların varlığı ile karakterizedir. Eski püskü boya ve çatlaklara sahip beyaz bir tuvalet masası burada uygun görünecek (antika mobilya satın almanıza gerek yok, eskitme etkisini kendiniz verebilirsiniz).

Bir pop-art giyinme odası aynası en orijinal görünecek. Canlı renklerde dinamik çerçevesi ile tamamen öne çıkıyor. Marilyn Monroe’nun portreleri, posterleri, soyut görüntüleri ile çerçevenin klasik dikdörtgen şekli kesinlikle meraklı bakışları çekecek..

İç kısımda ampullü makyaj aynası İç kısımda ampullü makyaj aynası İç kısımda ampullü makyaj aynası

Ampullü makyaj aynası – fotoğraf

Fotoğraf galerimizde makyaj aynaları hakkında daha fazla incelemeye devam etmenizi öneririz. Burada, belki de kendiniz için en uygun ürünü seçebileceğiniz birçok örnek göreceksiniz. Mutlu seyirler!

Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf Ampullü makyaj aynası - fotoğraf