9 DIY duvar dekor fikri

9 DIY duvar dekor fikri

Dekorasyon süreci, iç dekorasyonun son aşamasıdır. Yapılan işten sonra dekorasyon inanılmaz keyifli oluyor. Kendi başınıza güzel bir çevre yaratmak özel bir memnuniyet getirir. Boş zamanınız varsa ve özgün bir tasarım uygulamak istiyorsanız, yaratıcılığa inmekten çekinmeyin. Alanı basit ve yaratıcı bir şekilde dönüştürmenize yardımcı olacak modern kendin yap duvar dekoru fikirlerini sizin için hazırladık.!

1. Suluboya

İç mekan için göze batmayan ve hafif motifler arıyorsanız, suluboya deseni bu görevle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Yarı saydam lekeler, alanı incelik ve basit zarif formla dolduracak.

Hassas bir süsleme uygulamak için bir duvarın vurgulu bölümünü seçin. Örneğin, yatak odasındaki yatağın yanında, oturma odasındaki kanepenin yanında veya çalışma alanının yanında. Beyaz duvar kağıdı, boya ve sıva, görüntünüz için bir tuval olarak mükemmeldir..

Teknik herhangi bir özel zorluk içermez. Çizgiler veya sıçramalar şeklindeki soyutlamalar mükemmel bir etki sağlar. Suyla iyice seyreltilmiş sessiz bir guaj gölgesi alın, altına bir çizgi çizin ve sınırlarını su ile bulanıklaştırın, vb. Sonucu renksiz bir vernikle düzeltin. Böylece, odayı dinamizmle dolduran, aynı zamanda hassasiyetle dolduran çekici lekeler elde edeceksiniz..

DIY duvar dekoru - Suluboya DIY duvar dekoru - Suluboya DIY duvar dekoru - Suluboya DIY duvar dekoru - Suluboya

2. çelenk

Çelenkler, Yılbaşı dekorasyonunun vazgeçilmez bir özelliğidir. Aynı zamanda, en çok yönlü şenlikli çevre türüdür. Rahat ışıklar her mevsim asılabilir, ancak doğal ışığın aşırı derecede azaldığı soğuk sonbahar ve kış aylarında bunları kullanmak özellikle önemlidir..

Duvarları çelenklerle süslemek için birçok seçenek vardır:

– Bu elementlerden çok sayıda asmak gerekli değildir – duvara tutturulmuş parıldayan bir iplik bile atmosfere gizemli bir sihir getirecektir. Öte yandan birçok ürünü aynı anda bir duvara asabilirsiniz. İskandinav ve loft iç mekanlarda aydınlatma beyaz ve tuğla bir arka plana karşı çok çekici görünüyor..

– Kapıyı bir çelenk ile çerçeveleyebilirsiniz. Karanlık bir gecede ışık, odada kolayca gezinmenize yardımcı olur..

– Aynayı yak. İçindeki yansıma harika görünüyor, resminiz üzerinde çalışırken bundan emin olun..

– Pencerelerde küçük ışıklar inanılmaz uyumlu. Açılır listeyi veya ağ değişikliklerini alın.

– Doğaçlama bir fotoğraf galerisi oluşturun. Çok basit – yılan şeklinde bir çelenk yerleştirin ve ona bir fotoğraf ekleyin. Sonuç olarak, yumuşak bir ışık filtresi ile hayatınızdaki sıcak anların hatırlatıcılarını kazanacaksınız..

– Modern üreticiler, mikro lambalı çelenkler sunar – bu fırsatı kullandığınızdan emin olun. Ucuzlar ama çok güzeller. Çoğu, oldukça uygun olan pillerle çalışır. Bunları raflardaki teneke kutuların, şişelerin, kupaların, fenerlerin içine yerleştirebilirsiniz – sizin için rahatlık ve iyi bir ruh hali sağlanır.!

DIY duvar dekoru - Çelenk DIY duvar dekoru - Çelenk DIY duvar dekoru - Çelenk DIY duvar dekoru - Çelenk

3. Ahşap

Ahşap kesimler şu anda çok popüler değil. Bu nedenle, alanı bu dekoratif unsurla süsleyerek oldukça benzersiz bir tasarım elde edebilirsiniz. Ayrıca böyle bir hareket, doğallık ve doğallık konusunda moda trendleriyle buluşuyor..

Kural olarak, paneller elle yapılır. Doğru malzemeleri stoklayın ve yaratıcı olun. Ağacı ince diskler halinde gördüm. Her biri diğerinden farklı olabilir, bunda yanlış bir şey yok. Kalın kabuktan kurtulun, ancak ince olanı daha iyi bırakın. Evden veya misafirlerden birinin kıymık “kazanmaması” için çubukları öğütün. Özel çözümler, böcekler şeklinde davetsiz ziyaretçilerden koruyacaktır. Son olarak ahşabı vernik veya boya ile kaplayın..

Bu arada, çok renkli tablo hoş bir izlenim bırakıyor. Ancak, bu yöntemde durursanız, gözlerde dalgalanma ve müdahaleci olmaması için kendinizi az sayıda ayrıntıyla sınırlamanız gerektiğini unutmayın. Başka bir yol da, ortaya çıkan parçaları birbirine bağlayıp uzun bir dal üzerine asmaktır. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, ahşap kesinlikle harika görünecek..

DIY duvar dekoru - Ahşap DIY duvar dekoru - Ahşap DIY duvar dekoru - Ahşap

4. Aynalar

Odanın taze ve hafif bir görünümünü yaratmada mükemmel bir arkadaştır. Birçoğu, aynaların alanı genişletme konusundaki yararlı yeteneğine aşinadır, ancak henüz bundan yararlanmamıştır. Esas olarak koridorlarda ve banyolarda tamamen pratik amaçlar için kullanılırlar. Ve tamamen boşuna! Bu yüzeylerin dekoratif potansiyeli muazzamdır:

– Aydınlatma armatürlerinden gelen akışların yansıması nedeniyle ışıkta artış;

– Çeşitli boyutlar ve konfigürasyonlar – duvardan duvara devasa ürünler, yuvarlak steampunk aynalar veya kırık çokgenler herhangi bir iç mekanın öne çıkanları olacak;

– Çok sayıda çerçeveleme varyasyonu. Güneş ışınları şeklindeki çerçeveler özellikle önemlidir, belki yakında odanızı dekore edeceklerdir;

– Birkaç ayna benimseyin – üç orta boy nesne veya 10-12 küçük kare uyumlu bir kompozisyon oluşturur.

DIY duvar dekoru - Aynalar DIY duvar dekoru - Aynalar DIY duvar dekoru - Aynalar DIY duvar dekoru - Aynalar DIY duvar dekoru - Aynalar

5. Tebeşir duvar kağıdı

Adı kendisi için konuşur – orijinal kaplama türü, doğrudan duvara boyamanıza izin verir. Bu genç sanatçıların ebeveynleri için gerçek bir keşif.

Tebeşir duvar kağıtları, yaratıcılık için bir fırsatlar hazinesi açar. Doğru zihniyeti ve ruh halini korumanıza yardımcı olacak motive edici ifadeler yazın. Mutfakta temalı resimler oluşturun: yemek çizin veya şarap şişeleri asın ve her çeşidi imzalayın. Evin en küçük sakinlerinin boyunu ölçün, yaklaşan tatillere kadar günleri sayın, çiçekler, çelenkler, ampuller, oklar çizin – aklınıza ne gelirse!

DIY duvar dekoru - Tebeşir duvar kağıdı DIY duvar dekoru - Tebeşir duvar kağıdı DIY duvar dekoru - Tebeşir duvar kağıdı DIY duvar dekoru - Tebeşir duvar kağıdı DIY duvar dekoru - Tebeşir duvar kağıdı

6. Orijinal resimler

Duvar dekoru için sayısız fikir arasında her zaman klasik bir şekilde durabilirsiniz – güzel bir resim asmak için. Ama burada da önemsiz olmayan hareketler için yer var.!

Son on yıla, insanın kendisini doğal motiflerle kuşatma arzusu damgasını vurdu ve bu eğilim ivme kazanmaya devam ediyor. Kendi ellerinizle oluşturabileceğiniz eko-resimler, bu harekete dahil olduğunuzun bir işareti olacaktır. Bir çerçeve alın ve boyutlarından başlayarak uygun boyutlardaki kartonu kesin – tüm çalışmanın temeli olacaktır. Çuvalı kartona yapıştırın. Bundan sonra, yaratıcı süreci başlatın: kahve çekirdekleri, yosun, yıldız anason, tahıllar – en sevdiğiniz malzemeyi alın ve ilginç bir panel düzenleyin.

Ayrıca cam altında şablon, ip veya dokulu kumaş kullanarak resimler yapmaya çalışın, sonuç sizi kesinlikle memnun edecektir. Sanatsal yeteneğiniz yüksekse, izlenimcilik tarzında bir dizi modüler resim veya büyük bir çalışma yazın. Yukarıdaki dekor öğelerinin tümü, en hafif veya tuğla arka planda harika görünüyor.

DIY duvar dekoru - Orijinal tablolar DIY duvar dekoru - Orijinal tablolar DIY duvar dekoru - Orijinal tablolar DIY duvar dekoru - Orijinal tablolar DIY duvar dekoru - Orijinal tablolar

7. Raflar

Pratiklik ve estetiğin uyumlu bir kombinasyonuna bir örnek. Açık raflar, büyük dolaplar ve büfeler gibi alanı doldurmaz. Aynı zamanda, kendilerine oldukça fazla sayıda eşya sığdırabilirler..

Oturma odasında veya yatak odasında doğaçlama bir kütüphane donatabilirsiniz. Açık veya zengin siyah tavana kadar karmaşık yapılar modern stile uyacaktır. Bu arada, kırık şekillerin yapıları çok taze görünüyor..

Mutfakta, iç kısmın bu kısmı kullanışlı olacaktır. Kapalı bir kulaklık yerine tabakları, baharatları, şişeleri ve bardakları buraya koyun. Rafların kendileri iplere asılabilir, dikdörtgenler, altıgenler olabilir veya bir bulut şeklini tekrarlayabilirler – tasarımınıza uygun olanı seçin.

DIY duvar dekoru - Raflar DIY duvar dekoru - Raflar DIY duvar dekoru - Raflar DIY duvar dekoru - Raflar DIY duvar dekoru - Raflar

8. Bitkiler

Dekorun bir parçası olarak bitkiler, özellikle temiz beyaz duvarlara karşı ortamı aydınlatır. Modern tasarımcılar dikey bahçecilik için birçok yol sunar:

– En basit konfigürasyonlardan biri, üzerine bitki kaplarının yerleştirildiği ahşap bir raftır;

– Yeşil bir köşe oluşturmak için, saksılı birkaç sıradaki kutulardan oluşan bir modül de uygundur. Sulama otomatik ile donatılmıştır, ancak klasik sulama oldukça mümkündür;

– Asılı saksılar, tırmanan bitkiler için uygundur. Çiçekleri birkaç sıra halinde kupalar veya çaydanlıklar içine yerleştirmek için ahşap bir panele çivi iliştirin;

– Echeveria ve aeonium’dan gelen paneller harika görünüyor. Bu güzel çiçekleri küçük saksılara ve hatta PVC boru kesme silindirlerine nakledin. Gemileri tahta kutuya yapıştırın. Kaplar arasındaki boşlukları çuval bezi veya yosunla doldurun. Bu bitkilerle önceden düşünülmüş bir süs düzenleyebilirsiniz;

– Yosun bağımsız bir dekoratif unsur olarak da kullanılabilir. Nemi korumak için su ve jel ile karıştırmak için bir blender kullanın. Elde edilen kütleyi bir fırça ile ahşap bir tabana uygulayın. Haftada bir kez püskürtün;

– Mutfakta, çekmecelerde veya küçük kovalarda bir ev bitkisi bahçesi donatın.

DIY duvar dekoru - Bitkiler Kendin Yap duvar dekoru - Bitkiler DIY duvar dekoru - Bitkiler DIY duvar dekoru - Bitkiler

9. Şablonlar

Bu arada, kendi ellerinizle yapabileceğiniz şablonlar kullanarak tek renkli bir duvarı dekore etmek çok uygundur..

İlk olarak, görüntüye karar verin. Her şeyden önce, silüetinin son derece net olması gerektiğini lütfen unutmayın. Süslemeyi kendiniz çizin veya internette uygun bir seçenek bulun ve yazdırın. Bunlar basit üçgenler, kelebekler olabilir. Karmaşık ve büyük görüntüler için ölçeklendirilmiş ağa bakın.

Karton veya plastik üzerine çoğaltılması gereken bir taslağa sahip olacaksınız. Çizim en iyi keskin bıçaklı bir kırtasiye bıçağıyla kesilir. İşlemde küçük hatalar yapıldıysa, şablonu sepete göndermek için acele etmeyin. Bazı durumlarda, küçük düzensizlikler, örneğin rustik iç mekanlarda, İskandinav tarzlarında, çatı katlarında özel bir çekicilik katabilir..

DIY duvar dekoru - Şablonlar DIY duvar dekoru - Şablonlar DIY duvar dekoru - Şablonlar DIY duvar dekoru - Şablonlar DIY duvar dekoru - Şablonlar

Video: Kendin Yap duvar dekoru