70+ tuvalet duvar dekorasyonu fikri (fotoğraf)

Ev tadilatını planlarken, çoğu zaman aslanın dikkatini oturma odalarına, yatak odalarına, mutfaklara verir ve bir insan için en gerekli olanlardan biri olmasına rağmen, tuvalet gibi bir odayı haksız yere unutur. Modern fonksiyonel sıhhi tesisat seçimine ek olarak, en önemli konu, ana arka planı oluşturan ve genellikle dekoratif bir süs görevi gören kaplama malzemelerinin seçimidir. Makalemizde, tuvaletteki modern duvar dekorasyonunun ne olabileceğini, çeşitli malzeme ve renkleri ele alacağız..

Nereden başlamalı?

Tuvalet tamiri bazen oldukça uzun bir sürece dönüşebilen zahmetli bir iştir. Evdeki en küçük odayı dekore etmek zor olabilir gibi görünüyor, ancak bazen duvarların içler acısı durumunda yatıyor, özellikle de daire, büyük onarımları bilinmeyen oldukça “antik” bir evde bulunuyorsa. onlarca yıl.

Bu nedenle, banyoyu güncellemeyi planlarken, duvar kaplamalarını tam sıraya koyma zahmetine girin – bu, yeni kaplamanın uzun süre dayanacağının garantisidir. Her şeyden önce, eski kaplama malzemesini, tercihen tamamen açıkta kalan bir duvar yüzeyine sökmek gerekir. Uçakları dikkatlice inceliyoruz, mevcut tüm çatlakları, çukurları, düzensizlikleri macunla kapatıyoruz. İdeal olarak, duvarların düzleştirilmesi gerekir, daha sonra herhangi bir kaplama malzemesi üzerlerine sorunsuz bir şekilde sığacaktır. Kutuyu alçıpan veya duvar panelleri ile kaplamayı planlıyorsanız, tesviye etmeden yapabilirsiniz..

Sonra borulara geçiyoruz – durumlarını da incelemeniz gerekiyor. Banyodaki onarım uzun süredir yapılmadıysa, ertelememek ve hazırlık aşamasında iletişim onarım çalışmalarını (değiştirme) yapmamak daha iyidir. Bu aynı zamanda elektrik kabloları için de geçerlidir. Genellikle eski evlerde, tuvalette girişin üzerinde bulunan ve küçük bir aydınlatma aralığı sağlayan tek bir ampul vardır, böylece önceden ek aydınlatma armatürleri kurmayı düşünebilir ve elektrik kablolarını çalıştırabilirsiniz..

Tüm iletişim uygun olduğunda, duvarlar uygun şekilde astarlanmalıdır, mantar oluşumunu önleyen maddeler içeren özel araçlar kullanabilirsiniz. Artık hazırlık düşünülebilir, odaya bir “dinlenme” verilmeli ve iyice kurutulmalıdır. Bu arada, kaplama malzemesi seçimine geçeceğiz..

Tuvalette duvar dekorasyonu - Nereden başlamalı

Bitirme için malzeme seçimi

Günümüzün yapı ve kaplama malzemeleri pazarında, bazen başınızın döndüğü duvar yüzeylerini kaplamak için çok çeşitli seçenekler vardır. Ancak tuvaletin nem oranı yüksek bir oda olduğunu göz önünde bulundurmalıyız, bu nedenle burada her malzeme kullanılamaz..

Seramik karo

Banyo duvarlarını seramik karolarla dekore etmek, günümüzde alaka düzeyini kaybetmeyen oldukça eski bir bitirme yöntemidir. Bu malzeme hem estetik hem de pratik özellikler için mükemmeldir. Kaplamanın yansıtıcı bir etkiye sahip parlak yüzeyi, odaya daha fazla özgürlük verme konusunda harika bir yeteneğe sahiptir ve artan nem direnci, sağlamlık ve temizleme kolaylığı, uzun bir hizmet ömrü sağlar..

Günümüzün karoları, çeşitli şekillerde (kare, dikdörtgen, elmas şekilli, üçgen), dokularda ve renklerde önceki örneklerden belirgin şekilde farklıdır, bu da küçük bir odada bile çarpıcı bir tasarım, şık tasarım oluşturmanıza olanak tanır. Sadece patchwork karoların harika parçalarına bakmak yeterli ve kafamda hemen sıcak bir ev atmosferi ile ilgili çağrışımlar ortaya çıkıyor. Bir ağacı veya taşı taklit eden fayanslarla süsleme seçenekleri harika görünüyor. Mümkün olduğunca özgünlük için çabalayanlar için, üç boyutlu bir resim oluşturan bir dizi karo satın alabilirsiniz..

Karonun daha genç “akrabası”, muhteşem kompozisyonlar halinde oluşturulan mozaiktir. Çoğu zaman, malzemeler birleştirilir, vurgu bölgelerini küçük mozaiklerle süsler..

Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Seramik karolar Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Seramik karolar Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Seramik karolar Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Seramik karolar Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Seramik karolar

Alçıpan

Duvar kaplaması için alçıpan levhaların kullanılmasının ek bir artısı vardır – duvarların mutlak bir tesviyesine gerek olmayacaktır. Aynı zamanda, doğru malzemeyi seçmek önemlidir – nem direnci arttırılmış, yeşil renkte üretilmiş ve uygun işarete sahip olanı. İşleme konusunda oldukça esnek olan alçıpan ile çeşitli küçük mimari formlar oluşturabilir, boyayabilir veya fayans döşeyebilirsiniz. Bazen bu tür yapılar, arkasında iletişim, tahliye varillerinin gizlendiği rafları, nişleri veya sahte duvarları düzenlemek için kullanılır..

Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Alçıpan Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Alçıpan Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Alçıpan

PVC ve MDF paneller

Klozet duvarlarını süslemenin en ekonomik ve basit yolu, PVC ve MDF gibi malzemelerden üretilmiş özel panellerin döşenmesidir. Paneller çok çeşitli tasarımlara sahiptir ve doğal malzemeleri sadakatle taklit edebilir, herhangi bir stil tasarımı oluşturmanıza olanak tanıyan geniş bir renk paletine sahiptir. Hafiftirler ve montajı kolaydır, duvarların ön tesviyesini gerektirmezler. Aralarındaki fark, farklı nem toleransı derecesinde yatmaktadır – PVC paneller daha kararlıdır ve nemli koşullara uzun süre maruz kalan MDF zamanla şişebilir. Ancak ikincisi mekanik strese karşı daha dirençlidir..

Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - PVC ve MDF paneller Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - PVC ve MDF paneller Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - PVC ve MDF paneller Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - PVC ve MDF paneller Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - PVC ve MDF paneller

duvar kağıdı

Duvar kağıdını tercih etmeye karar verirseniz, rulonun işaretlenmesiyle kanıtlandığı gibi, yıkanabilir neme dayanıklı kumaşlar seçmeniz gerekir. Tuvallerin tasarımı tek renkli veya süslemeli, geometrik desenli olabilir. Bir vurgu oluşturmak için ilginç bir çözüm, duvarlardan birinin üzerine yapıştırılan fotoğraf duvar kağıdı olabilir. Görüntülerin teması stile göre seçilir – manzaralar, dağlar, hayvanlar, şehirlerin görüntüleri, nehirler ve azgın şelaleler olabilir..

Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Duvar Kağıdı Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Duvar Kağıdı Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Duvar Kağıdı

Boya

Tuvaletin duvarlarını boyamak, özel beceriler gerektirmeyen, uygulaması kolaydır. Akrilik boya gibi modern bileşiklerin hafif bir dokuya sahip olduğu, eşit olarak uygulandığı, yıkanabilir bir yüzeye sahip olduğu, zamanla solmadığı ve çatlamadığı belirtilmelidir. Sadece hayal gücünü göstermeli – ve küçük duvarlarda benzersiz kaplamalar oluşturabilirsiniz. Genellikle iki rengin bir kombinasyonu kullanılır ve aralarındaki sınır kesin veya bulanık olabilir. Dikkati hak eden başka bir seçenek, duvarların yüzeyinde bir macunla bir çizim oluşturmak ve ardından boyamaktır. Bazen görüntüleri uygulamak için özel şablonlar kullanılır – çok canlı ve güzel çıkıyor.

Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Boya Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Boya Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Boya Tuvalet duvar dekorasyon malzemesi - Boya

Tuvalet iç tasarımı

Tuvaletin yenilenmesini göz önünde bulundurarak, odanın ana renginin seçimine, bir veya başka bir paleti tercih ederek karar vermiş olabilirsiniz. Tasarım hakkında genel bir fikir henüz hazır değilse, banyo dekorasyonunda size yardımcı olacak bazı profesyonel ipuçlarına aşina olmanızı öneririz..

Duvar kaplaması için kaplama malzemesi tek renkli olabilir, ancak durumu oldukça “sıkıcı” hale getirecek ve dekor üzerinde çalışmak zorunda kalacaksınız. Birkaç renk tonu seçmek ve bunları birleştirerek odayı yeni bir şekilde ışıldatmak daha kolaydır. Bazen zıt duvarlar farklı renklerle dekore edilmiştir veya tuvaletin üstündeki duvar kaplaması koyu renktedir – bu tür teknikler duvarları görsel olarak “ayırmaya”, alanı artırmaya yardımcı olur. Aynı etki, yatay şeritlerin odayı genişleteceği ve dikey şeritlerin tavan yüzeyini yükselteceği dekorasyonda çizgilerin kullanılmasıyla kolaylaştırılmıştır..

Küçük bir banyoyu dekore etmek için daha parlak lekelerle seyreltilebilen açık renkleri tercih etmek daha iyidir. Tüm formlarında minimalizm burada en kabul edilebilir: mükemmel aydınlatmada, özlü dekorasyonda, dekor eksikliğinde. Bu doğrultuda, olası vurgu renkleriyle kar beyazı bir tasarım tercih edilir. Bu tarz odalar için en uygun olan maviyi ana ton olarak seçebilirsiniz. Odanın çok soğuk görünmesini önlemek için, örneğin krem ​​veya şeftali gibi sıcak bir tamamlayıcı renk seçmeniz gerekir..

Küçük bir oda için mükemmel bir seçenek, duvarlardan birine yerleştirilmiş veya odayı tamamen saran perspektifli bir fotoğraf duvar kağıdı olacaktır..

Evlerinin her köşesinde sıra dışı bir tasarım için çabalayan kararlı kişiler için kırmızı paletli bir seçenek sunuyoruz. Bu, sıradan bir banyoyu bir tür işkence odasına dönüştürerek tüm duvarları kırmızı bir tonla doldurmanız gerektiği anlamına gelmez. Tasarımın, diğer bazı zıt renklerle iç içe geçecek olan sessiz bir bordo veya koyu kırmızı tonu temel almasına izin verin. Herhangi bir zengin tonu hafifletecek müttefikleri olarak beyaz bir palet alabilirsiniz..

Biraz modası geçmiş ama kahverengi-bej tonlarında dekore edilmiş giyinme odası oldukça asil görünüyor. Çeşitli desen ve süslemelere sahip mevcut duvar kağıdı ve fayans modelleri, iç mekanı önemli ölçüde canlandırabilir ve çeşitlendirebilir. Duvarlardan birine küçük bir dikey bahçe alanı yerleştirerek geleneksel bir odayı gerçek bir eko-banyoya dönüştürebilirsiniz..

Zengin sarı, yeşil, mavi renkleri kullanan parlak dolgulardan korkmaya gerek yoktur – konut iç mekanları için kabul edilemezler ve az miktarda zamanın harcandığı bir odada böyle bir tasarım çok eğlenceli olabilir. Tabii ki, tuvalet banyo ile birleştirilirse, çok daha fazla tasarım fikri vardır, ancak dedikleri gibi, bu “tamamen farklı bir hikaye”..

Tuvalet Duvar Dekorasyonu - Tuvalet İç Tasarımı Tuvalet Duvar Dekorasyonu - Tuvalet İç Tasarımı Tuvalet Duvar Dekorasyonu - Tuvalet İç Tasarımı

Tuvalette duvar dekorasyonu – fotoğraf

Tuvaletteki duvarları süslemek için kullanılan kaplama malzemeleriyle daha fazla tanışma, fotoğraf galerisinin sayfalarında devam etmenizi öneririz. İşte, bir veya başka bir bitiş lehine bir seçim yapmanın daha kolay olacağına dayanan çeşitli iyi örnekler. Mutlu seyirler!

Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf Tuvalette duvar dekorasyonu - fotoğraf