10 ücretsiz iç tasarım yazılımı

10 ücretsiz iç tasarım yazılımı

21. yüzyıl, gelişmiş teknolojileri ile hem günlük işlerde hem de profesyonel faaliyetlerde hayatı büyük ölçüde basitleştiriyor. Mimarlar uzun süredir plan yapmak için kağıt, kurşun kalem veya cetvel kullanmamışlardır. Dahası, sürecin kendisi çok daha kolay, daha üretken ve daha ilginç hale geldi, özenli bir işten ziyade bir oyuna benziyor. Artık herkes iç tasarım ve apartman planlaması için ücretsiz programları kullanarak hayallerindeki evi düşünebilir. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? size tavsiyede bulunacağız!

1. Yeniden Planlayıcı

Remplanner.ru, onarımlar için tasarlanmış tek Rus Planlayıcıdır. Kullanıcıların dairelerinin yenilenmesi için bağımsız olarak tam çalışma çizimleri yapmalarını sağlar..

Bu Planner’ın diğerlerinden en önemli farkı, klasik bir tasarım projesinde olduğu gibi projenin çalışma çizimleri şeklinde tasarımı ve sunumudur. Proje ile ilgili tüm bilgiler 16 sayfaya yayılmıştır..

Örneğin, çıkış sayfasında, işçiler için gerekli olan prizler ve çıkışlar hakkında gerekli tüm bilgiler belirtilir – çıkışların sayısı, yerleri (boyutları ile), çıkışların türü (sıradan veya neme dayanıklı), hangi ekipmanın kullanılacağı. çıkış amaçlandı.

Duvarların ve bölmelerin kurulum planı – yeni dikilen duvarların yerini, duvarların malzemesini, kapıların boyutlarını vb..

Ayrıca Planlayıcı’da şunlar vardır:

  • 3 boyutlu görselleştirme;
  • pdf dosyası olarak bir çizimler albümünün yazdırılması;
  • ekipler için tahminlerin ve çalışma kapsamının hesaplanması;
  • onarım için kaba malzemelerin yaklaşık hesaplanması;
  • birkaç düzen ile aynı anda çalışma yeteneği.

Resmi site: https://remplanner.ru

Remplanner - İç tasarım için ücretsiz yazılım Remplanner - İç tasarım için ücretsiz yazılım Remplanner - İç tasarım için ücretsiz yazılım

2. SketchUp

Programın iki sürümü vardır: ücretli, profesyoneller için gelişmiş işlevsellik ve ücretsiz. Ancak bu, ikinci seçeneğin işleme oluşturmak için sınırlı fırsatlar sağladığı anlamına gelmez..

Onun yardımıyla, düzen, renkler, mobilyalarla “oynayan” yüksek kaliteli üç boyutlu tasarım modelleri tasarlamak mümkün olacak. Tek olumsuz, küçük çeşitli nesnelerdir, ancak internette bulmak kolaydır..

Arayüz çok basit ve anlaşılır olduğundan SketchUp’ı indirdikten sonra hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Önemli bir araç, bireysel öğelerin boyutlarını imzalama yeteneğidir..

Bitmiş render Web’de yayınlanır veya tam tersi – orada ilham arıyorlar, diğer insanların çalışmalarını inceliyorlar.

Merakla, bu program sadece evler ve apartmanlar tasarlamak için uygun değil – arsa, yol, araba veya diğer nesnelerin üç boyutlu modellerini oluşturmak için de kullanılabilir..

Resmi site: https://www.sketchup.com/ru

SketchUp - Ücretsiz iç tasarım yazılımı SketchUp - Ücretsiz iç tasarım yazılımı

3. Tatlı Ev 3D

Bu program ciddi tasarımcıları tatmin etmeyebilir, ancak sıradan kullanıcılar onu çok kullanışlı ve en önemlisi basit bulabilir. Sweet Home 3D, karmaşık projeler oluşturmaya yardımcı olmaz, ancak bu uygulamayla küçük deneyler yapmak kolaydır. Örneğin, dolabın kanepenin yanında nasıl görüneceğini ve TV’yi bu duvara koyup koymayacağını görmek istiyorsanız. Sadece beş dakikada kolayca bir kat planı çizebilirsiniz.

Ne yazık ki, kurulu nesne kataloğu şekiller, boyutlar veya donanımlarda farklılıklar sunacak kadar büyük değil. Eksik öğeler resmi siteden indirilemiyorsa bu önemli bir dezavantaj olabilir, ancak bu sorun kolayca çözülür. Sweet Home 3D yabancı bir programdır, ancak İngilizce’yi iyi anlamayan kullanıcılar için iyi haberler var: Rusça sürümü var.

Resmi site: http://www.sweethome3d.com/ru/

Sweet Home 3D - İç tasarım için ücretsiz yazılım Sweet Home 3D - İç tasarım için ücretsiz yazılım Sweet Home 3D - İç tasarım için ücretsiz yazılım

4. Astron Tasarımı

Astron yazılımı, bir odadaki nesneleri istediğiniz parametrelerle düzenlemenizi sağlar. Bu, çok disiplinli bir tasarım aracı değildir, ancak kurulu işlevsellik, projeler üzerinde düşünmek için oldukça yeterlidir..

Daha önce boyutlarını belirtmiş olarak, ana bölümleri bitirmek için kendi seçeneğinizi seçebilirsiniz. Biraz hayal ettikten veya her şeyi en küçük ayrıntısına kadar hesapladıktan sonra, oluşturulan alana mobilya, dekor yerleştirebilir ve ayrıca kapı ve pencerelerin yerlerine karar verebilirsiniz. Bunun için nispeten büyük bir dizin yeterlidir..

Resmi site: http://www.astron-mebel.ru/astron-dizayn/

Astron Design - İç tasarım için ücretsiz yazılım Astron Design - İç tasarım için ücretsiz yazılım

5. Ev hanımı

3ds Max ve AutoCAD’in yaratıcılarından iç tasarım ve apartman planlaması için harika bir program.

Homestyler’ı başlattıktan sonra, önerilen üç işlevden birini seçmeniz gerekir: sıfırdan iç tasarım, hazır bir şema kullanımı veya geniş bir galeriden hazır bir proje. Aynı zamanda, ünlü markaların kataloglarında yer alan kaplamalar, renkler ve gerçek mobilya parçaları için birçok seçeneğe sahip olacaksınız..

Resmi site: https://www.homestyler.com

Homestyler - Ücretsiz iç tasarım yazılımı Homestyler - Ücretsiz iç tasarım yazılımı Homestyler - Ücretsiz iç tasarım yazılımı

6. Planoplan

Kurgusal modeller yerine mağazalardan gerçek mobilyalarla iç mekanlar yaratmak için başka bir araç. Programla çalışmanın üç yolu vardır: çevrimiçi bir hizmet, ücretsiz bir demo sürümü veya profesyoneller için ücretli bir sürüm. Aynı zamanda, Planoplan sürekli gelişmeye ve yenilik yapmaya devam ediyor. Diğer bir avantaj, bir Rus arayüzünün varlığıdır..

Dairenin içi üzerinde çalışarak bağımsız olarak bir düzen oluşturabilir veya standart seçenekleri seçebilirsiniz. Bir akıllı telefonda görüntüleme özelliğine sahip bitmiş projenin sanal turunun bir işlevi vardır..

Planoplan sadece genel yerleşimi düşünmek için değil, daha detaylı anlar için de uygundur. Örneğin, gün içinde gölgenin nasıl hareket edeceğini takip etmek için gün ışığını günün saatine göre ayarlayabilirsiniz. İç mekanınız için kullandığınız malzemelerin birçoğunun özellikleri vardır. Tüm işlevleri anlamak için site, program yönetim sistemini açıkça gösterecek video talimatlarına sahiptir..

Resmi site: https://planoplan.com

Planoplan - Ücretsiz iç tasarım yazılımı Planoplan - Ücretsiz iç tasarım yazılımı

7. PRO100

Basit bir arayüze sahip diğer çevrimiçi hizmet ve programların aksine, PRO100’de ustalaşmak için biraz zaman harcamanız gerekecek. Bu, seçilen öğenin dokudan şeffaflığa kadar her ayrıntısını dönüştürmenize izin veren daha profesyonel bir uygulamadır. Demo sürümü sınırlı işlevselliğe sahiptir, ancak planlama veya eskiz için yeterli olacaktır..

İç tasarım ve apartman planlaması için ücretsiz programlarda nadiren bulunan ilginç bir özellik: Özellikle mağazadan ürünleriniz varsa, herhangi bir nesneyi bağımsız olarak çizme, şeklini, boyutunu veya dokusunu ayarlama yeteneği. Çalışmaya başlamadan önce, hayallerinizdeki evi tasarlayabileceğiniz tesisin parametrelerini belirlemeniz gerekir..

Resmi site: http://ru.pro100.eu/pro100

PRO100 - İç tasarım için ücretsiz yazılım PRO100 - İç tasarım için ücretsiz yazılım

8. 3D iç tasarım

Bu program kapsamlı bir mobilya, kaplama ve renk kataloğu sunar. Elbette deneme sürümü gerçek özellikleri sınırlıyor ancak bunlar yüksek kaliteli bir render oluşturmak için oldukça yeterli..

Kesin parametreleri belirterek veya program tabanına sürekli olarak eklenen tipik olanları seçerek kendi düzeninizi oluşturun.

Önemli olan Rusça basit arayüz. Sanal tur işlevini kullanarak dairenin bitmiş projesinde “yürüyebilirsiniz”. 3D planlayıcı, bitmiş planı kaydetmeyi, düzenlemeyi veya yazdırmayı teklif eder.

Genel olarak, ürün benzerlerinden çok farklı değil, ancak yeni bir planlayıcıya çok fazla zaman harcamak istemeyenler için uygundur..

Resmi site: http://interior3d.su/

İç Tasarım 3D - Ücretsiz İç Tasarım Yazılımı İç Tasarım 3D - Ücretsiz İç Tasarım Yazılımı

9. Planlayıcı 5D

Kapsamlı bir katalog ile sürekli gelişen ve yenilenen iç tasarım yazılımı. Hizmet, Rus geliştiriciler tarafından bir Rus izleyici kitlesi için oluşturuldu, böylece işlevselliğe hızla alışabilirsiniz..

Sadece başkalarının çalışmalarından ilham almak değil, onları kullanmak, dilediğiniz gibi düzenlemek için de bir fırsat var. Örneğin, bir başkasının projesini beğendiniz ve fazladan zaman kaybetmemek için onu evinizin parametrelerine göre ayarlayabilirsiniz..

Bitmiş görüntüler, sanki profesyonel tasarımcılar üzerinde çalışmış gibi, çok kaliteli ve ayrıntılı görünüyor. Ayrıca Planner 5D’nin bir mobil uygulaması vardır, böylece metroda veya işe giderken hayalinizdeki evi çizebilirsiniz..

Resmi site: https://planner5d.com/ru/

Planner 5D - Ücretsiz İç Tasarım Yazılımı Planner 5D - Ücretsiz İç Tasarım Yazılımı Planner 5D - Ücretsiz İç Tasarım Yazılımı

10. Kat Planı 3D

Ve son olarak, gerçek tasarımcılar için keyifli ve kullanımı kolay bir araç. Bununla beraber, sadece birkaç odanın düzenini çizemez, aynı zamanda her ayrıntıyı dikkate alarak tüm alanı düşünebilirsiniz..

Standart mobilyalara ek olarak, evin etrafında peyzaj düzenlemenize izin veren büyük bir çiçek tarhları, çalılar, çitler, yollar kataloğunuz var..

Son resim çok gerçekçi görünüyor ve bahçenin veya odanın etrafında “yürüme” yeteneği, projeyi konut sahibi de dahil olmak üzere her yönden değerlendirmenize izin veriyor..

İnceleme için bir Rus dili arayüzü olan bir demo sürümü var. Dezavantajları oldukça tekniktir: Gerçek şu ki, kurulu FloorPlan 3D çok ağırdır ve yüksek sistem gereksinimlerine sahiptir..

Resmi site: http://www.floorplan.ru/

FloorPlan 3D - Ücretsiz iç tasarım yazılımı FloorPlan 3D - Ücretsiz iç tasarım yazılımı