Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri

Yatak, herhangi bir yatak odasının ana özelliğidir. Rahatlığa değer veriyorsanız, kesinlikle yatak odasında ahşap bir uyku yeri almayı tercih edeceksiniz. Satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? En popüler yataklar nelerdir? Doğru boyut nasıl belirlenir ve rahat bir beşik için formülü bilmeniz mi gerekiyor? Yazımızın devamını kaçırmayın.

Bu makalenin içeriği:

Kullanım özellikleri

Gün boyunca dinç ve sağlıklı görünmek için sıradan bir yatağın yumuşak kucağına dalmak yeterlidir. Şaşırmayın, çünkü uygun uyku, refahın ve görünümün anahtarı olarak kabul edilir..

Bu nedenle, seçimi ciddiye almanız önerilir. mobilya dinlenmek için yatak odası takımının ana unsuruna odaklanın.

Ahşap yatak dayanıklı, güvenilirdir

Ahşap yatak dayanıklı, güvenilirdir

İyi bir uyku ve dinlenme için rahat bir yatak gereklidir, aksi takdirde sürekli sırt ağrısı ve göz altındaki koyu halkalar sonsuz yoldaşlar olacaktır..

Boyut, malzeme, işlevsellik, tasarım bazında seçim kriterlerini takip edin.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yıllardan Kız ve Erkek Çocuklar İçin Bebek Beşiği: Bebekleri Rahat ettirecek Çok Fonksiyonlu Tasarımlar

Ahşap mobilyaların faydaları

Alıcıların endişe duyduğu ana sorulardan biri, ürünün yapıldığı malzeme türüdür. Bir malzeme seçme konusunda, seçici, titiz olun, çünkü bir gece uykusunun kalitesi seçime bağlıdır..

Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri

Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri

 • Yatağın popülaritesinin zirvesinde Odun. Ürünler bir dizi inkar edilemez avantajlara sahiptir..
 • Bir sürü ahşap model var. Renkleri, çeşitleri farklıdır.
 • Maun ve meşeden yapılan ürünler en pahalıdır. Yatak çam ve diğer kozalaklı ağaçlardan yapılmıştır ve odada özel bir atmosfer yaratan hoş bir koku yaymaktadır. yatak odası.
 • Ahşap modellerin tartışılmaz bir artısı, dayanıklılığın yanı sıra çoklu toplama ve sökme imkanıdır..

İyi bir uyku ve dinlenme için rahat bir yatak şart

İyi bir uyku ve dinlenme için rahat bir yatak şart

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Günlük kullanım için ortopedik yataklı bir çekyat nasıl seçilir? 180+ Fotoğraf

nelere dikkat etmelisin?

Kalacak bir yer seçerken, temel bir kural dikkate alınmalıdır, yatak odası mobilyaları kural olarak her 10 yılda bir defadan fazla güncellenmez..

Mukavemete, sallanmaya karşı dirence dikkat edilmelidir..

En iyi seçeneklerden biri masif ahşaptır. Bu doğal malzeme sadece yüksek kalitede değil, aynı zamanda çevre dostudur..

Masif ahşap yatak odasının iç kısmında asil görünüyor, yatak odasının iç kısmında parlak bir dekorasyon haline gelebilir ve sahiplerine uzun yıllar hizmet edecek.

Bir kır evi için şık çözüm

Bir kır evi için şık çözüm

Tabii ki, bu tür malzemelerin şu anda pahalı olduğu düşünülüyor, ancak dizinin olumlu nitelikleri buna değer..

Ahşaptan yapılmış bir uyku yeri, sahiplerine uzun süre hizmet edecektir. Bugün, ahşap yataklar popülerliğin zirvesinde.

Oyma desenler klasik bir iç mekana kolayca sığabilir, İskandinav modern tarz, vintage gibi romantik bir tasarımda mükemmel görünün veya patchwork.

Ayrıca, ağırlıksız tasarımlarına rağmen, bu tür yatakların oldukça dayanıklı ve dayanıklı olduğunu belirtmekte fayda var..

Beyaz

Beyaz

Hangi beşikler en popüler?

Pazar, Türkiye’den gelen ürünlerle doldu MDF. Bu malzemenin sayısız avantajı ve uygun fiyatı vardır, bu nedenle en yaygın hale gelmiştir..

Ancak mobilyalar sunta, kaplama, kontrplak, ahşap ve diğer malzemelerden yapılır..

Üretici, müşteriye çeşitli seçenekler sunabilir:

 • boyasız;
 • tonda;
 • pürüzsüz kaplama.

Yardımı ile doğal tonlar elde etmek mümkündür..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Alt katta kanepeli ranza – Şık ve pratik (90+ Fotoğraf)

Çerçeve yatak

Bütçe seçeneği bir çerçeve yatağı içerir. Ayakların yüksekliği ayarlanabilir olduğu için düz olmayan yüzeylere bile monte edilebilir..

Bütçe seçeneği bir çerçeve yatağı içerir

Bütçe seçeneği bir çerçeve yatağı içerir

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yatak odasında yeni güzel Yataklar: 225+ (Fotoğraf) Rahat ve sağlıklı bir uyku için seçenekler

Kaldırma mekanizmalı

 • Bu tasarım, çarşaf bölmesine engelsiz erişim sağladığı için dar bir yatak odasına monte etmek için uygundur..
 • Kaldırma mekanizması, açarken büyük fiziksel güç uygulamanıza gerek kalmadığı için yumuşak bir sürüşe sahiptir..
 • Bu yatak çok fonksiyonlu ve rahat olarak adlandırılabilir..
 • Bazı ebeveynler, çocuk için bir çalışma alanı düzenlemek için kullanılabilecek çatı katı yatağını sever..

Birçok model çalışma masası ve spor aksesuarları ile üretilmektedir. ne tür bir yatağa ihtiyacın var?

Kaldırma mekanizmalı yatak

Kaldırma mekanizmalı yatak

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Şilteli ve Şiltesiz Tek Kişilik Yatak: Rahat olmak nasıl seçilir?

Bir buçuk metre ve daha fazla mesafeden ikiye katlayın

Belirli standartlara rağmen, tüketici yaşa, rahat uyku pozisyonuna ve hatta iklime bağlı olarak yatağın genişliğini kendisi seçebilir, çünkü bölge ne kadar sıcak olursa, yatak o kadar geniş olmalıdır..

Hemen hemen tüm modern mobilya fabrikaları, müşterinin bireysel sırasına göre yataklar yapar. Bu durumda sadece boyut dikkate alınmaz, aynı zamanda benzersiz bir tasarım da oluşturulabilir..

Bu tür yataklar için, şık çift kişilik yataklar da dahil olmak üzere herhangi bir format, boyut, tasarım ve diğer tasarım özelliklerine sahip bir mobilya seti seçmek kolaydır.

Masif ahşaptan yapılmış ikili modeller her mobilya showroomunda bulunmaz..

Çift seçenek

Çift seçenek

Ek olarak, bu ürünlerin çok mütevazı bir çeşitliliği genellikle mobilya mağazalarında sunulmaktadır..

Alıcıya geniş bir çift kişilik yatak seçeneği sunmak için geniş bir perakende alanı kullanmak gerekir. Ve her salon bunu karşılayamaz, bu nedenle internette giderek daha fazla çift kişilik yatak satın alınır – sanal mobilya mağazalarında.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Kaldırma mekanizmalı bir çift kişilik yatak nasıl seçilir? Tasarım ve Kullanılabilirlik İçin En İyi Modeller

Odun

Masif ahşaptan yapılmış çift kişilik yatak, mobilya endüstrisinde ve özellikle talepkar tüketiciler arasında popülerdir..

Ahşaptan ve tahtalardan yapılmış şezlonglar, eko veya etno tarzı bir iç mekanda özellikle güzel görünür ve ayrıca bir kır evinde veya üzerinde vazgeçilmez bir özellik olacaktır. kulübe.

misafir odası fikri

misafir odası fikri

Günlüklerden

Ne yazık ki, klasik tasarım, kütük gibi doğal bir malzeme ile birleşmez ve geleneksel bir odaya uygun olması pek olası değildir..

Kullanıcı stilleri denemeyi ve karıştırmayı seviyorsa, kütük şezlonglar cam ve dövme demir elemanlarla birleştirilebilir..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Çalışma Alanlı Loft Yatak (165+ Fotoğraf): Küçük Odalar için Orijinal Fikirler

MDF, sunta, suntadan yapılmıştır

MDF, sunta veya suntadan yapılmış yatak odası mobilyaları, diğer daha güvenilir malzemeler arasında en yaygın seçenektir..

Yukarıdaki ürünlerden farklı olarak, bu modeller güvenilirlik açısından daha düşüktür, ancak çok daha ucuzdur..

Üstelik bu malzemeden yapılmış bir yatak çabuk gevşer, gıcırdar ve çok çabuk kullanılmaz hale gelir.. Ancak bu mobilya kısa bir süre için satın alındıysa veya çok nadiren kullanılıyorsa, böyle ekonomik bir seçenek ideal bir çözümdür..

çocuk odası fikri

çocuk odası fikri

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Çift kişilik yatak başlığı: 255+ (Fotoğraf) Modern bir yatak odası tasarımı için seçenekler

Cabrio yatak

Yaygın klasik tasarımların yanı sıra, cesur tasarım fikirleri sayesinde çift kişilik yatak, sadece iyi bir dinlenme için uygun ve konforlu bir yer olarak değil, aynı zamanda geniş bir gardırop veya kolayca bir gardırop haline gelen çok işlevli bir mobilya ürününe dönüştü. sıradan şifonyer veya gardırop.

Yerleşik trafo yatağı, küçük alanlar için ideal bir çözümdür ve stüdyo daireler.

Bir el hareketiyle bu mobilya, kompakt bir kitaplığa veya ev barına dönüşür. Çok az yer kaplar ve özgün mobilya üretiminde bir nevi bilgi birikimidir..

Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri

Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri Refahı iyileştirmenin bir yolu olarak ahşap yatak. Çocuk, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Dairede yatak podyumu: 205+ (Fotoğraf) İç mekan için fikirler ve öneriler (çekmeceli, çekyatlı, niş içinde)

podyum yatağı

Podyum yatak, dönüşen ve geleneksel modellerin aksine yatak odasında çok yer kaplıyor. Ancak mobilya akrabalarının aksine, pratik ve kullanışlı bir seçenek olarak kabul edilirler, çünkü geniş bir niş sayesinde eşya saklama sorununu çözebilirler..

Birkaç basamaklı bir podyum yatak, yatak odasında gerçekten sıra dışı görünüyor ve her adım kişisel eşyalar ve hatta pastel nevresimler için bir çekmece..

Kaldırma yapıları

Gazlı kaldırma mekanizmalı bir kaldırma yatağı, pratik insanlar için başka bir harika seçenektir. Ve bu mobilyaların klasik tasarımından hiçbir şekilde farklı olmamasına rağmen, çerçeve kaldırıldığında oluşan geniş niş, hacimli eşyaların saklanması için ideal bir yerdir..

İç mekanda podyum yatağı

İç mekanda podyum yatağı

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Kaliteli Yeni Doğan Beşik Nevresim Takımı – Sağlıklı Bebek Uykusunun Anahtarı

Yatak satın almak için en iyi yer neresi?

Tüm kaliteli mobilya severler, harika bir satın alma işlemi yapmak için saygın çevrimiçi mağazaları seçmeniz gerektiğini bilir. Binlerce farklı kaynak arasında nasıl belirlenir??

Çok çeşitli markalı ürünlerin varlığı, iyi iş deneyimi ve garanti yükümlülükleri, mobilya pazarında gerçek bir lider olduğunuzu kanıtlayacaktır..

En iyi seçim olacak mobilya mağazaları, çünkü burada alıcı sadece yukarıda açıklanan tüm işaretleri karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda fiyat seviyesinden hoş bir şekilde şaşıracak..

Yaratıcı uyuyan tasarım

Yaratıcı uyuyan tasarım

Mobilyalarınızı nasıl doğru boyutlandırabilirsiniz??

Alıcılar, yatak odası takımlarının boyutu sorunu ile karşı karşıyadır. İdeal olarak boyuta uyan, iç mekana sığacak kaliteli bir ürün seçmek oldukça zordur..

Ürünün boyutuna önceden karar vermek çok önemlidir. Aceleyle satın alınan bir yatak, odanın alanının izin verdiğinden daha büyük veya tam tersi, küçük olabilir, böylece iki kişi konaklayabilir..

Rahat beşik formülü

Herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmak için, çok basit bir formüle başvurarak gelecekteki yatağın boyutunu doğru bir şekilde hesaplamaya değer..

Modern tarz

Modern tarz

 • Ancak hesaplamalara geçmeden önce, standart bir yatağın uzunluğunun yaklaşık 2 metre ile 2,2 arasında olduğunu bilmelisiniz, ancak uzmanlar uyurken rahat hissetmek için boyunuza 20 cm daha eklemeniz gerektiğinden eminler..
 • Bu hesaplama ile uyuyan kişi, alan eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlığı yaşamayacaktır..
 • Ürünün genişliğine gelince, yataklar birkaç türe ayrılabilir:

90cm hesaplama ile tek. genişlik bir metreye kadar.

Bir buçuk metreden bir buçuk ya da daha fazla değil.

kendin yap yatak

Şimdi bir yatak satın almak sorun değil. Levhaların, vidaların, bağlantı parçalarının maliyetini hesaplarsanız, satın almak daha ucuz olacaktır..

Genellikle tahtaların çiftlikte kalması olur, onları atmak üzücü, kendi ellerinizle onlardan bir yatak yapabilir ve iyi bir yatak satın alabilirsiniz.  

Montaj aşamaları

İlk önce yatağın yüksekliğine karar vermelisiniz. Ön kalkan 20 mm kontrplaktan kesilir. Herhangi bir şekil çizilebilir.

 • Kenarlar taşlama ile işlenir, zımpara kağıdını blok üzerine sabitleyebilir ve bu şekilde işlem yapabilirsiniz..
 • Daha sonra, kalkanın dış boyutundan bir buçuk cm daha küçük bir dekupaj testeresi ile iki kaplama kesilir. Ayrıca kanat ve bindirmeler bir kesici ile işlenir. Bu prosedür, bir bloğa yapıştırılmış bir zımpara kağıdı ile yapılabilir..
 • Daha sonra kapaktaki kenarlar ve tüm bindirmeler zımparalanır. Daha sonra kenarları leke ile işliyoruz ortası ilerde kapanacaktır. 10 mm kalınlığındaki iki kontrplak levhanın orta derzini kapatmak için başka bir levha yapılır..
 • Arka plakayı kesmek için bir dekupaj testeresi kullanın. Şekil ve boyut istediğiniz gibi yapılabilir.
 • Bir kesici ile kanatta bir oluk yapılır, kenarlar yarım daire biçimli bir kesici ile işlenir.
 • Kalkan her iki tarafta bir leke ile kaplanır, daha sonra kuruduktan sonra zımpara kağıdı ile işlenir, desen vurgulanır ve toplam alan hafifçe taşlanır..
 • İki yan duvar bir dekupaj testeresi ile kesilir, kenarları boyunca bir kesici ile işlenir. Daha sonra, pedler yerine monte edilir, konturların etrafını bir kalemle çizin, çizgi boyunca köpük kauçuk yapıştırılır. Vinil levha ve deri kullanabilir.
 • Cilt yerine konur, ardından bir desen yapılır, bir kalemle daire içine alırız. Resim boyunca bir buçuk santimetre geri çekildikten sonra 1,5 cm ekleyin.
 • Dış desen cilde uyacaktır. Kesilmiş köpük kauçuk, bir zımba ile kontrplağa dikilir.

VİDEO: Eski bir iç mekanın yataklarla güncellenmesi

sonuçlar

Dayanıklı ve güvenilir malzemeler, özel tasarım, sağlam yapı – bunlar doğal ahşap ürünleri diğerlerinden ayıran ve onları gerçekten benzersiz kılan niteliklerdir. Yüksek kaliteli ahşaptan yapılmış bir yatak satın alarak sağlam, elit bir şey elde edersiniz..

FOTOĞRAF GALERİSİ (140’tan fazla fotoğraf)