Camlı kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme)

Fotoğrafı genellikle çok etkileyici görünen camlı kapılar farklıdır. İlk önce, ne için olduklarına karar verin. Daha sonra ihtiyaçlarınızı uzun süre karşılayabilmeleri için üretim malzemesini anlamak çok önemlidir. Makalede daha sonra malzemeler, özellikler ve seçim hakkında daha fazla ayrıntı.

Bu makalenin içeriği:

Malzemeler (düzenle)

Giriş ve iç, farklı malzemelerden, farklı camlar ile ekler için kullanılır. İç mekanda farklı işlevleri yerine getirebilirler:

 • estetik – cam ekli bir tuval, desenlerle bile sağlam olandan çok daha ilginç ve etkili görünüyor;
 • görsel – yani, bir giriş kapısı durumunda, gözetleme deliğini kullanmadan cam eklerden dışarı bakabilirsiniz;
 • aydınlatma – ışık ve kapı camdan geçebilir, böylece ek bir aydınlatma kaynağı görevi görür.

Cam kapılar masif kanatlı kapılardan çok daha iyi görünüyor

Cam kapılar masif kanatlı kapılardan çok daha iyi görünüyor

İlk işlev iç mekan tasarımları için de geçerlidir, diğer ikisi sadece giriş içindir.. Her durumda, güzel görünmesi, muhteşem görünmesi, iç mekana tam oturması, uzun yıllar hizmet etmesi için, nasıl olabileceğini ve diğerlerinden nasıl farklı olacağını araştırmanız gerekecek..

VE bardak, ve tuvalin malzemesi, dikkate alınması gereken farklı özelliklere sahiptir..

Cam ekli bir tuval çok daha ilginç ve etkileyici görünüyor

Cam ekli bir tuval çok daha ilginç ve etkileyici görünüyor

Plastik

Plastik oldukça yaygındır ve hem giriş hem de iç mekan olarak kullanılırlar.. Genellikle polivinil klorürden yapılırlar, aşağıdaki avantajlara sahiptirler:

 • Fiyat. Plastik, çoğu sentetik malzeme gibi ucuzdur. Aslında plastik, suntadan yapılmış bir çerçeveden bile daha ucuza mal olacak..
 • Sürdürülebilirlik. Plastik sudan zarar görmez, sıcaklık değişikliklerinden korkmaz, güneşte solmaz. Böcekler ve kemirgenler tarafından yenmez, sıvıyı emmez..
 • renk çeşitliliği. Plastiğin genellikle beyaz yapılmasına rağmen, sahte doğal ahşaptan siyaha kadar başka bir renk satın alabilirsiniz..
 • Isı yalıtımı ve ses yalıtımı. Plastik conta, mümkün olan en iyi ses yalıtımını sağlayacak şekilde sıkı bir şekilde takılmıştır – eğer plastik kapı balkon, sokak gürültüsünün tamamen kesilmesi için kapatmanız yeterlidir. Aynısı ısı yalıtımı için de geçerlidir – servis edilebilir bağlantı parçaları sayesinde, tuval neredeyse tamamen çift camlı bir pencereden yapılmış olsa bile ısı hiç kaybolmaz..

Güzel iç kapılar

Güzel iç kapılar

Tabii ki, dezavantajları da var:
 • Basitlik. Plastik üzerine desen yapılmaz, dokulu değildir, ucuz görünür. Klasik tarzlara koyamazsınız, aksi takdirde uzaylı görünecektir..
 • Mekanik stabilite eksikliği. Sert vurursanız plastik kolayca çatlar – ve tamiri zor.
 • Düşük koruma sınıfı. İç kapılar söz konusu olduğunda, bu önemli değildir. Ancak girişten bahsediyorsak, her şey değişir – plastiğin açılması ahşaptan veya dahası çelikten daha kolaydır.

Kapı görevi gören plastik bölme

Kapı görevi gören plastik bölme

Camlı plastik kullanılır:
 • giriş olarak – çok sık değil, ancak özel bir eviniz varsa ve ana savunma hattı çit seviyesindeyse, kimse sizi plastik koymaktan alıkoyamaz;
 • interroom olarak – bazen, çünkü hala diğerleri kadar güzel görünmüyorlar;
 • balkon veya arka kapı olarak – çok yaygın bir uygulama, çünkü güvenlik düşük bir koruma sınıfından etkilenmez, ancak ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanır.

TavsiyePlastiği modern tarzlara koyun. Ya da ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sizin için diğer parametrelerden daha önemliyse.

Plastik sudan zarar görmez, sıcaklık değişikliklerinden korkmaz

Plastik sudan zarar görmez, sıcaklık değişikliklerinden korkmaz

Odun

Ahşap olanlar da farklıdır – ya sağlam bir tuval ya da bir çerçevedir.. Benzer görünüyorlar, ancak farklı yapılmışlar ve özellikleri de farklı:

kalkan

Bir sunta levhanın yukarıdan asıldığı, dolgu macunu ile doldurulmuş bir çerçeveden yapılmış veya MDF. Ucuzlar, iyi görünüyorlar. Hafif, yani kurulum kolaylığı ve aynı zamanda çok esnek – böyle bir kapıya iyi bir conta koyarsanız, ses geçirmez ve ısı yalıtım özellikleri diğerlerinden daha kötü olmayacaktır..

Büyük bir ev için ahşap ürün

Büyük bir ev için ahşap ürün

Panelli

Bu durumda, çerçeveye tek parça bir kalkan asılmaz – içindeki boşluklara ince levhalar ve paneller yerleştirilir. Bu kalkandan daha güvenilir, çok tuhaf olabilen kabartma nedeniyle biraz daha ilginç görünüyor. Ancak ondan ısı yalıtımı ve ses yalıtımı bekleyemezsiniz – panellerin çerçeveye tutturulduğu yerlerden ısı ve sesler nüfuz eder..

Çargovy

Çerçevenin dikdörtgen çerçevesine ince yatay çıtalar asılır. Pratikte minimalist, güzel ve çok güvenilir görünüyor. Ek olarak, bu pisliğin onarımı kolaydır – bir ray arızalanırsa başka bir rayla değiştirilebilir. Ancak bu tür kapılar aynı zamanda ses yalıtımı ve ısı yalıtımı konusunda da başarılı değildir ve aynı zamanda ciddiyet bakımından da farklılık gösterir – bunları kurmak zor olabilir..

kalıplanmış

İki dikey ahşap bloğun sabitlendiği çerçeveye, dikey olarak da ek bir ince cam şerit asılır. Sonuç katı ve ilginç görünüyor. Mukavemet, normal ses yalıtımı ve ısı yalıtımı farklıdır, ancak aynı zamanda çok ağırdır – genellikle birkaç taşıyıcı yardımıyla daireye getirilmeleri gerekir..

Giriş kapıları için ya pano yapıları ya da düz bir dizi kullanılır.

Giriş kapıları için ya pano yapıları ya da düz bir dizi kullanılır.

katı dizi

Masif ahşaptan yapılmış tek yapı – çerçevesiz. Çok güvenilir, çünkü ağaca zarar vermek zor, çok ağır, çünkü genellikle çok ağır. Güzellik ve asalet ile ayırt edilir, ancak istikrar elde etmek için karmaşık ve maliyetli bir işlem gerektirir ve bu nedenle pahalıdır..

Giriş için ya pano yapıları ya da sağlam bir dizi kullanılır – geri kalanı sahanlıkta ya da avluda sergilenemeyecek kadar güzeldir. Ayrıca hırsızlığa karşı çok fazla direnç göstermezler..

Odun – veya ahşabı taklit eden malzemeler – klasik iç mekanlar için harika. Klasiklere uyuyor, İngilizce tarzı, içinde ülke ve kaynak, v İskandinav ve Fin stilleri.

Klasik bir iç mekan için mükemmel

Klasik bir iç mekan için mükemmel

TavsiyeBütçe zorluklarınız varsa, sağlam bir blok yerine bir kalkan satın alın. Görünüşte, pratik olarak ayırt edilemez olacaktır (özellikle ahşabı profesyonel olarak anlamayan bir kişi için) ve maliyeti çok daha düşüktür..

Metal

Odalar arasına metal olanlar yerleştirilmez – çok pahalıdır ve ayrıca ciddiyetinden dolayı uygun değildir. Ancak girdi olarak, eşsizdirler.. Aşağıdaki avantajlara sahiptirler:

 • dayanıklılık. Plastik on yıl ve ahşap on beş yıl dayanırsa, metal evinizde yarım yüzyıla kadar durabilir..
 • Güvenlik. Metal mümkün olan en yüksek koruma sınıfına sahiptir.
 • Sürdürülebilirlik. Metal kapı nemden, haşerelerden veya ateşten korkmaz.

Yaratıcı tasarım

Yaratıcı tasarım

Metal kapılar pahalıdır – bu onların ana dezavantajlarından biridir..

Ayrıca çok ağırdırlar, bu da kurulumu zorlaştırır ve daha da kötüsü çok düşük ses ve ısı yalıtım değerlerine sahiptir. Çoğu zaman, yalnızca ek bir yalıtım katmanı, soğuk ve yabancı seslerin eve girmesini önlemeye yardımcı olur – ve zaman zaman değiştirilmesi gerekir..

TavsiyeTek parça metal sac sıkıcı ve katı görünüyor. Ancak camlı tuval hemen çok daha ilginç görünmeye başlar..

Cam bölmeli kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme) Camlı kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme) Camlı kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme)

Camlı kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme) Cam bölmeli kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme)

Sizin için ilginç olacak:

Hangi Tuvalet ve Banyo Kapıları Daha İyi? 170 Seçeceğiniz seçenekler (cam, plastik, sürgülü)

Evin metal giriş kapısı (175+ Fotoğraf): Seçimden dekorasyona

Dairenin iç kısmındaki İç Kapılar (305+ Fotoğraf): Şık ve modern seçenekler

Beyaz kapılar: 210+ (Fotoğraf) İç tasarım. Herkese uygun seçenekler

Özel bir evde plastik giriş kapıları (145+ Fotoğraf): Hem güvenilir hem de güzel nasıl yapılır?

Bardak

Ekler için cam da çok farklı olabilir – sonuçta, sonuçları sırayla farklılık gösteren çok sayıda işleme yöntemi vardır..

Bu nedenle, büyük ekler için aşağıdaki türleri kullanmak mantıklıdır:

 • Tripleks. Birkaç tabakanın şeffaf bir filmle yapıştırılmasıyla elde edilen kalın cam. Diğerleri kadar iyi görünüyor ve genellikle araba ön camları için kullanılıyor. Onu kırmak neredeyse imkansızdır ve bir mucize olsa bile, sadece çatlar ve parçalanmaz..
 • güçlendirilmiş. Böyle bir camın içinde, küçük karelere bölünmüş gibi görünmesini sağlayan metal bir ağ bulunur. Prensipte kırmak imkansızdır – çarpma anında birkaç kare uçabilir, ancak başka hiçbir şey olmayacak.

İç mekandaki karanlık bir kapı vurgu görevi gördüğünde

İç mekandaki karanlık bir kapı vurgu görevi gördüğünde

 • temperli. Bu tür camlar, en yaygın olarak kullanılan levha camın özel bir fırında kalsine edilmesiyle elde edilir. Onu kırmak zordur, ancak işe yararsa, parçalar küt kenarlı büyük olacaktır. Güçlendirilmiş veya tripleksten daha az güvenilir, ancak daha ucuz.

Diğer cam türleri, farklı boyutlardaki cam ekler için uygundur – kırılırlar ve buna göre, önerilenden daha büyüklerse bir hırsız içlerinden geçebilir..

Aralarında:
 • Akrilik cam. Aslında şeffaf plastiktir – ince, hafif, şeffaf ve görünüşte gerçeğinden neredeyse ayırt edilemez. Vurmaya çalıştığınızda çatlar, ancak yalnızca darbe çok güçlüyse. İşlenmesi kolay, boyanması kolay, diğer çeşitlerden daha ucuz.

Sürgülü ürün

Sürgülü ürün

 • Çarşaf. Bu cam kumdan yapılmıştır ve çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Şeffaftır, düzensiz olabilir, özel bir özelliği yoktur. Kolayca derinin altına girebilecek küçük parçalara ayrılır. Büyük olanlar için tehlikeli olduğu için yalnızca en küçük ekler için kullanılır..
 • Batmadan yüzmek. Bu cam, sıcak bir metal üzerine erimiş halde dökülür ve bunun sonucunda kesinlikle pürüzsüz olur. En sık kullanılır – kötü kırılır, ancak akrilikten daha pahalıdır..
 • polikarbonat. Akrilikten yüz kat daha güçlüdür, mukavemet ve diğer birçok özellik açısından çoğu cam türünü geride bırakır. Diğer şeffaf camlardan farklı görünmüyor.

TavsiyeEklerin ne yapılacağı çok önemli değil. Ana şey, cam kapıda aniden cam levha olmaması, çarptığınız anda kırılacak olmasıdır..

soyunma odası için

soyunma odası için

Tasarım özellikleri

Cam bölmeli kapılar tasarım açısından farklılık gösterir ve tasarımla birlikte evin genel atmosferini nasıl etkiledikleri ve iç mekana nasıl uyum sağladıkları konusunda da farklılık gösterirler..

sallanan

Gruplardan ilki, itildiğinde basitçe açılan kapılardır. Kendi başlarına veya kendi başlarına olabilirler, çok geleneksel görünüyorlar. İnsanların evlerinde bulunabilen kapıların çoğu açılır kapılardır..

Onlar:
 • Düzenli. Bu tür kapılar kendinden veya kendine açılır, çok fazla yer kaplar ve tamamen tanıdık görünür. Dairelerdeki giriş kapıları neredeyse her zaman bu tipe aittir – bu şekilde hem daha ucuz hem de daha güvenilir çıkıyor.

Açık renkte sürgülü kapılar

Açık renkte sürgülü kapılar

 • çift ​​kabuklu. Klasik tarzda dekore edilmiş özel evlerde bulunurlar. Tek bir tasarımdan bile daha fazla yer kaplıyorlar, görkemli ve büyük görünüyorlar. Evin içinde, yalnızca büyük odalara yerleştirilebilirler – örneğin, içinde birkaç düzine misafir alacaksanız, bir yemek odasına..
 • sallanan. Her iki yöne açılırlar, çıktıkları her iki odada da yer kaplarlar. Giriş kapıları için bu tasarım kullanılmaz, iç kapılar için abartılı kabul edilir ve sadece tarzın talebi üzerine kurulur – örneğin, sallanan kapılar içeride çok iyi görünür. yüksek teknoloji.
 • ahırlar. Batılıları hatırlatın – kapı iki kanada bölünmüş, birini açabilirsiniz, diğerini açamazsınız. Ya ülke stilini tamamlamak için ya da pratik nedenlerle – evde odadan çıkmasına izin verilmemesi gereken, ancak izlenmesi gereken biri olduğunda kullanılırlar. Tabii ki, sabit giriş kapıları yok..

Oda bölme seçeneği

Oda bölme seçeneği

Genellikle, sabit bir kapının analogu olarak cam ekleri olan bir kapı monte edilir – daha iyi görünür ve daha az yer kaplar.

TavsiyeAğır bir kapınız varsa, kaç menteşe ile tutturacağınız konusunda bir uzmana danışın. Aksi takdirde, tuval eğrilebilir..

sürgülü

Bu tür kapılar ya özel evlerde giriş kapısı olarak ya da iç kapı olarak kullanılmaktadır. Raylara takılan ve gerektiğinde ayrılabilen iki kanatları vardır.. Pratik olarak yer kaplamazlar, camın varlığı nedeniyle normalden daha abartılı görünürler..

Bir kır evinin güzel tasarımı

Bir kır evinin güzel tasarımı

Şunları yapmanıza izin verirler:
 • küçük bir daireniz varsa yerden tasarruf etmek önemlidir;
 • orijinal olun – ayrıca Japon iç mekanına mükemmel uyum sağlayın.

Dezavantajları:

 • ilgilenmezseniz veya çok aktif olarak kullanmazsanız mekanizma hızla başarısız olabilir – ve o zaman bir usta aramanız gerekir;
 • ağır bir sürgülü kapı yapamazsınız – bu nedenle masif ahşabı unutmanız ve cam yerine plastik kullanmanız gerekir;
 • sürgülü kapı ses ve soğuğa karşı yalıtım sağlamaz.

Ama yine de, coupe kapılar o kadar iyi görünüyor ki, eksikliklere rağmen hala kurulular..

Provence tarzı beyaz kapılar

Provence tarzı beyaz kapılar

TavsiyeVinçlerin tasvir edildiği buzlu cam ekli bir kapı, özellikle Japon iç mekanına çok yakışacaktır..

Roto ve katlama

Her zamanki döner ve sürgülü kapılara ek olarak, iki tip daha vardır:

 • Katlanır, onlar “akordeonlar“. Döngülerle birbirine bağlanan bir tuvaldir – beş bölüme kadar olabilir. Birinin açıklıktan geçmesi gerektiğinde, bir perde gibi kapıyı kenara iter. Özellikle kapıda cam ekler varsa, çok orijinal ve estetik olarak hoş görünüyor..
 • Roto – en son gelişme. Açıklığın ortasındaki bir eksene takılırlar ve bir kişinin geçmesi gerektiğinde, sadece kanadın yarısına basar ve kapı kendi ekseni etrafında döner. Ayrıca katlanır gibi çok yer kaplıyor, ancak orijinal ve çok dekoratif görünüyor.

akordeon mekanizması

akordeon mekanizması

Bu tür kapıların tek önemli dezavantajı, mekanizmalarının kırılganlığıdır. Menteşeler başarısız olma eğilimindedir. Dönme mekanizması da özellikle dikkatsizce kullanılıyorsa. Ve bunu düzeltmek pahalı olabilir..

TavsiyeHem roto hem de katlanır kapı, çok fazla alanın olduğu özel bir ev için harikadır ve stil, en özgün çözümlere izin verir..

Dekoratif özellikler

Farklı kapılar farklı görünür ve bu, dikkate alınması gereken bir dizi faktörden etkilenir..

Kapılar tasarımda önemli bir rol oynadığında

Kapılar tasarımda önemli bir rol oynadığında

Cam işleme yöntemi

İlk olarak, camın kapladığı kapının hangi kısmında bir rol oynar:

 • Tuvalin tüm boyutu için büyük uç. Işığı iletir, dışa doğru bir görünüm sağlar, bol güneş ışığı gerektiren stillerde gayet güzel görünür. Ama kesinlikle dışarıdan karartmaya ihtiyaçları var, aksi takdirde yoldan geçenler eve bakıp fikirlerini oluşturabilecekler..
 • Orta uç. Genellikle tuvalin üst kısmına yerleştirilir, çünkü içinden daha fazla ışık geçer ve bu nedenle kapının yanında duran bir kişi için garip bir his yoktur..
 • Küçük uç. Dar yatay, dar dikey ve geometrik şekilleri, bitkileri, kuşları – her neyse tasvir edebilen desenli ekler olabilir. Bu çözüm en güzel ve orijinaldir..

Duvar boyunca kayan yapılar

Duvar boyunca kayan yapılar

Cam çok farklı şekillerde dekore edilebilir.

Olabilir:
 • Şeffaf. Küçük ekler için uygundur. Çok basit bir çözüm, çok alçakgönüllü ve kapının arkasında duran herkes buna bakabilir. Cam, başka bir odadaki birini – küçük bir çocuğu, hasta bir akrabayı – gözlemleme fırsatı olacak şekilde yerleştirilse de, böyle bir karar oldukça iyidir..
 • Renkli. Böyle gözlüklerle bakarsanız, tüm dünya renkli ve parlak görünüyor. Genellikle tekil olarak değil, katlar halinde yerleştirilirler – kapıdaki daha renkli ekler, özellikle onlara bir anlam verir ve güzel bir desende birleştirirseniz daha ilginç görünür..
 • Mat. Bu cam her iki tarafta da opaktır ve bir Japon iç kısmındaki sürgülü kapıda iyi görünür, çünkü hiyerogliflerle boyanabilir ve uygun görünür. Camın rengi genellikle gümüştür..
 • mat renkli. Bu tür gözlükler, basit renkli gözlüklerden daha güzeldir, ancak onlara bakamazsınız..

İçlerinden giren ışık genellikle yayılır ve zemindeki yumuşak renkli noktalarla iç mekanı tamamlayabilir..

Baskılı, yarı saydam

Baskılı, yarı saydam

 • aynalı. Bir tarafta yansıtılabilir, her iki tarafta da olabilir. Büyüme aynası yerine tam cam kullanmanıza izin verir, ilginç görünüyor. Küçük ayna ekleri özellikle etkilidir.
 • Vitray. Küçük renkli elementlerden oluşan bir mozaik şeklinde yapılır. İlginç görünüyor, herhangi bir çizimi, herhangi bir sahneyi tasvir edebilir. Ama – vitray pencere kırılgandır. Sadece iç kapılar için kullanılır..
 • kaynaştırma. Vitray elemanlar çerçeveye yerleştirilirse, yüzer elemanlar büyük bir cam levha üzerinde eritilir. Sonuç, aynı vitray penceredir, yalnızca daha pürüzsüz hatlara sahip ve daha dayanıklıdır. Tripleks üzerinde yapılmışsa, büyük olasılıkla kaynaştırmayı kırmak için çalışmayacaktır..
 • dağlama. Asit etkisi altında cam buzlanır ve üzerinde yıldırım benzeri izler kalır. Normalden daha kolay bozulur, bu nedenle sadece iç kapılarda kullanılır. çok etkileyici görünüyor.
 • Lazer işleme. Buzlu cam üzerinde parlak bir görüntü oluşturmanıza olanak tanır – ve çizim her türden olabilir. Genellikle bu tür camlar güç kaybetmez..

Tam duvar seçeneği

Tam duvar seçeneği

 • kumlama. Cam, basınç altında yönlendirilen kumun etkisi altında buzlu ve grenli hale gelir. Daha kırılgan hale gelir, ancak çok güzel görünür. Üzerine bir şablon koyabilirsiniz ve ardından deseni oluşturan şeffaf alanlar olacaktır..
 • Tablo. Genellikle cam için özel boyalarla yapılır – bir usta kiralayabilir, bir şablon kullanılarak yapılmış hazır bir çizim satın alabilirsiniz. İlginç görünecek, desenler stile kolayca sığabilir.
 • Fotoğraf baskısı. Cam üzerinde pek bir anlam ifade etmiyor, ancak yine de yapabilirsiniz – camın üzerine ilginç bir şeyin gösterileceği bir film yapıştırın.

Aslında, cam istediğiniz gibi işlenebilir – takviyeden kareler ile renkli, şeffaf, mat, boyalı, oyulmuş olabilir..

Tam olarak neyi sevdiğiniz, zevkinize ve sonucun hangi stile uygun olması gerektiğine bağlıdır..

Cam bölmeli kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme) Cam bölmeli kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme) Cam bölmeli kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme)

Cam bölmeli kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme) Cam bölmeli kapılar: 180+ (Fotoğraf) plastik, ahşap ve alüminyum seçenekleri (giriş, iç, bölme)

VİDEO: Camlı plastik kapılar hakkında bilmeniz gerekenler?

sonuçlar

Plastiğin klasik iç mekanlara uymadığını, ahşabın neredeyse her zaman modern iç mekanlara uymadığını ve metalin ek yalıtım gerektirdiğini unutmayın..

İç mekanın renklerini kapının rengiyle eşleştirmeyi unutmayın. Satıcının sertifikaları olması gerektiğini unutmayın. Ve sonra satın alma işleminiz sizi çok uzun süre memnun edecek..