Banyo çıtalı tavan: Kusursuz bir sonuç için 4 Adım. kendin yap kurulumu

Banyodaki çıtalı tavan, işlevsel, şık ve basit bir çözümdür. Çıtalı tavanların montajı kolaydır, neme karşı dayanıklıdır ve orijinal görünümlerini 15 yıla kadar korur. Tonlar ve doku türleri çeşitlidir, her zevke uygun çekici kombinasyonlar vardır. Bu yazıda, avantajlarını sonuna kadar kullanarak belirli bir oda için çıtaların nasıl seçileceğinden bahsedeceğim..

Bu makalenin içeriği:

nasıl başlanır?

Çıtalı tavan, bitirme işi sırasında en son monte edilir. Ne zaman zemin ve duvarlar dekore edilmiştir, yüklemeye başlayabilirsiniz.

Banyoda çıtalı tavan, fonksiyonel, şık ve basit bir çözümdür.

Banyoda çıtalı tavan, fonksiyonel, şık ve basit bir çözümdür.

Çerçeveyi duvarların çevresine monte ederken az miktarda toz oluşması dışında, bu işlem kısa ömürlü ve “temiz” olacaktır..

Malzeme satın almadan önce şunları göz önünde bulundurun:

 • Banyonun oranlarına ve tarzına ne tür çıtalar uyacak??
 • Hangi malzeme olmalı?
 • nereye kurulacak demirbaşlar?
 • Tavan, odanın tasarımıyla ilgili hangi görevleri çözmelidir??

montajı kolay

montajı kolay

Bu soruları cevapladıktan sonra, tasarım şemasını çizin ve rayların renk ve diğer parametrelerinin seçimine devam edin. Şemaya göre, malzeme miktarını hesaplayabilirsiniz.. Artık banyo tavanının nasıl görüneceğine dair net bir vizyona ve tüm inşaat detaylarının satın alınması için bir tahmine sahipsiniz..

Tavan için çıta seçimi

Raf yapılarının öncüsü, binaların dekorasyonunda uzun yıllardır kullanılan olağan astardı.. Asma çıtalı tavan, seri olarak yerleştirilmiş birçok uzun elemana sahip bir odanın çevresini çevreleyen bir çerçevedir.. Banyo sahibi için asıl zorluk, bu unsurların seçiminde gizlidir..

Neme dayanıklı

Neme dayanıklı

Dikkate alınması gereken önemli raf parametreleri:

 • Bağlantı türü.
 • Ürün malzemesi.
 • Çizginin genişliği.
 • Parlak veya mat kaplama.
 • Perforasyonların olmaması veya varlığı.

Reiki artık bu parametrelerin herhangi bir kombinasyonu ile satılmaktadır. Hangi boyutların, yüzey dokusunun ve bağlantı türünün sizin için doğru olduğunu biliyorsanız, doğru malzemeleri bulmak daha kolay olacaktır..

Orijinal görünümünü 15 yıla kadar korur

Orijinal görünümünü 15 yıla kadar korur

Bağlantı türü

Bağlantı türüne göre bunlar:

 • açık;
 • kapalı;
 • ara ekler ile.

Açık tip ürünlerde kenarlar yuvarlatılmış olarak üretilmektedir. Yan yana yığılmışlar, aralarında küçük bir boşluk var.. Bu tür boşluklar, havalandırması zayıf olan bir odada hava sirkülasyonuna yardımcı olmaları, fazla nemi gidermeleri açısından faydalıdır..

Açık tip ray bağlantılı bir tavan kurarken, elektrik kablolarının ve aydınlatma elemanlarının nem geçirmez yalıtımına özel dikkat gösterilmelidir. Banyo küçükse, havalandırması iyi değilse, perde yüzeyinin arkasında nem birikecektir..

Küçük bir banyoda güzel tavan

Küçük bir banyoda güzel tavan

Kapalı çıtaların bir kenarı boyunca bir “kilit” çıkıntısı vardır ve birbirine sabitlenir. Eklemlerin pratik olarak görünmez olabileceği sürekli bir ağ oluştururlar. Bu seçenek, alçak duvarlı küçük odalar için iyidir, çünkü sağlam bir tuval görsel olarak odanın daha küçük bir hacmini kaplar..

Paneller arasında ara ekler sağlanırsa, bunlar da sağlam bir kanvas oluşturacaktır.. Açıklıklar mikro havalandırmaya izin verir, ancak nemi önemli ölçüde etkilemez. Bununla birlikte, çıtalar arası ekler dekorasyon için daha fazla seçenek sunar..

İskandinav tarzı banyo

İskandinav tarzı banyo

Malzeme

Çıtalı panellerin temeli şunlar olabilir:

 • alüminyum;
 • Çelik;
 • plastik.

Banyonun iyileştirilmesi ile ilgili olarak, operasyonda hangi malzemenin en işlevsel olduğu konusunda güvenle sonuçlar çıkarabilirsiniz.. Bu nedenle, çelik kesinlikle bir banyo için en iyi çözüm değildir..

Çelik, alüminyumdan daha ucuzdur, sağlamlığı iyidir ve yüksek düzeyde ses yalıtımı sağlar. Ancak çelik korozyona karşı hassastır ve en iyi boya bile 2-3 yıl içinde onu paslanmadan kurtarmaz..

Plastik paslanmaz, diğer malzemelere göre daha ucuzdur. Bununla birlikte, daha kırılgandır, zamanla, aydınlatma armatürlerinin yanlışlıkla değiştirilmesinden veya çok aktif temizlikten sonra üzerinde ezikler görünebilir..

Ahşap tavan seçeneği

Ahşap tavan seçeneği

Alüminyum çıtalı tavan

Alüminyum ürünlerin birçok avantajı vardır ve sadece bir dezavantajı vardır – çelik ve plastikten daha pahalıdırlar. Avantajları şunları içerir:

 • hafiflik ve güç kombinasyonu;
 • korozyon direnci, mantar enfeksiyonları;
 • bakım kolaylığı;
 • dayanıklılık.

Alüminyum raf yapıları 10-15 yıl boyunca çekici kalır, renk değiştirmez, çatlama yapmaz, küçük darbelere ve basınca karşı dayanıklıdır.. Yani küçük onarımlar veya temizlik sırasında zarar görmezler. Ek olarak, pratik olarak üzerlerine toz çökmez, bu nedenle böyle bir yüzey için tüm bakım, birkaç ayda bir nemli bir süngerle silmekten ibarettir..

Açık renklerde güzel banyo

Açık renklerde güzel banyo

Alüminyum parçalar çok hafiftir, yapının metrekaresi yaklaşık 1,5 kg ağırlığında olabilir, bu ağırlıkla çerçeve herhangi bir duvara kolayca monte edilebilir. Aynı zamanda alüminyum yangına dayanıklıdır ve iyi bir ses yalıtımı sağlar.. Ve alüminyum asma yapılar saygın, modern görünüyor.

Raf boyutları

Paneller 3-4 metre uzunluğundadır ve kolayca kesilebilir. Alüminyum ürünlerin kalınlığı genellikle 0,6 mm’dir, esnektir, çok seviyeli tavanların ve karmaşık seviyelerin montajı için uygundur..

Bir kır evini dekore etme fikri

Bir kır evini dekore etme fikri

Ancak genişlik 9 ila 20 cm arasında olabilir. Bu boyut, odanın tasarımı için önemlidir, çünkü dar çıtalar odayı görsel olarak bir yönde gerecektir.. Bu nedenle, onların yardımıyla, çıtaları odanın uzunluğuna dik yerleştirerek dar bir odanın oranlarını daha konforlu hale getirebilirsiniz. Geniş paneller, büyük bir banyonun ferahlığını vurgular.

Parlak veya asil mat?

Parlak tavanlar odanın hacmini görsel olarak arttırır, yansıma yoluyla ışıkla doldurur ve duvarların yüksekliğini arttırır.. Bu çözüm, küçük bir banyo veya alçak duvarlı bir oda için iyi olacaktır.. Parlak, modern iç stiller ile iyi gider, böyle bir tasarım, özlü bir tasarıma ve minimal dekora sahip bir oda için bir dekorasyon olabilir..

Mat ürünler göze çarpmayan görünüyor

Mat ürünler göze çarpmıyor

Ancak parlak yüzeylerde biriken buhar, ondan lekeler ve herhangi bir sıçrama daha iyi görünür. Oda yetersiz havalandırılıyorsa, açık bir duş ile donatılacak, ardından parlak yüzeyin düzenli olarak temizlenmesi gerekecektir..

Mat ürünler göze çarpmayan görünüyor, onlarla klasik veya zarif kompozisyonlar oluşturabilirsiniz.. Böyle bir tavan, odanın diğer dekorasyonlarından uzaklaşmaz, lambaların güzelliğini ortaya çıkarır, rahatlamaya, rahatlamaya uyum sağlamaya yardımcı olur. Ancak mat yüzey, odanın yüksekliğini ve parametrelerini vurgulayacaktır, bu nedenle geniş bir banyo için daha uygundur..

Mat yüzey, sıcaklık ve rahatlık hissi verir. Bakımı daha kolaydır, çünkü böyle bir yüzeyde buhar birikimi veya küçük su sıçramaları pratik olarak fark edilmez. Ancak basit görünüyor ve parlak dekoratif dokunuşlar, pahalı ürünlerle uyum içinde olmayacak..

Mat kaplama, sıcaklık ve rahatlık hissi verir.

Mat yüzey, sıcaklık ve rahatlık hissi verir.

Delikli ve sağlam çıtalar

Çıtaların yüzeyindeki çok sayıda küçük delik şeklindeki perforasyon banyoda özellikle önemlidir. Odanın havalandırması zayıf ve küçük bir boyuta sahipse, delik, nemin ızgara seviyesinin üzerine çıkmasına ve kısmen emici olarak sıva üzerine yerleşmesine yardımcı olur. Bu sayede yüzeyde nem birikmesi önlenebilir ve nem hissi bir miktar azaltılabilir..

Bununla birlikte, böyle bir çözüm, rayları monte etmeden önce, menteşeli yapının arkasına gizlenmiş elektrik kablolarının neme karşı koruyucu tabakasını güçlendirerek, yüksek kaliteli bir mantar önleyici yüzey işlemi gerektirir..

Ancak delikli yüzeyin arkasında, muhafaza iklim sisteminin hava kanallarını gizleyebilirsiniz, böylece aşırı nemi ortadan kaldırabilirsiniz..

rahat banyo

rahat banyo

Perforasyonlar bir odanın dekorasyonu olabilir, modern bir tarz için bu harika bir hareket. Ancak alçak tavanlı, klasik bir iç mekana veya çok küçük bir alana sahip odalar için böyle bir yüzey uygun değildir..

Pürüzsüz panellerle çalışmak daha kolaydır ve daha çok yönlü bir tasarıma sahiptir. Ancak, sağlam bir tuval ile, tavanı kurmadan önce planlayarak odanın havalandırılmasına daha fazla dikkat etmeniz gerekir..

Sizin için ilginç olacak:

Banyoda germe tavanın artıları ve eksileri: En iyi çözüm mü yoksa modaya bir övgü mü? (125+ Fotoğraf)

Ahşap bir evde banyo tasarımı (200+ Fotoğraf): Kendin Yap bitirme (tavan, zemin, duvarlar)

Banyo fayans paneli seçenekleri: 185+ (Fotoğraf) Duvar seçenekleri

Banyo mobilyaları: Dolaplı Lavabo seçmenin özellikleri – nasıl yanılmamalı? (190+ Fotoğraf)

Lavabolu ve Lavabosuz Banyo Tasarımı: Mobilya Seçimi (165+ Fotoğraf). Neye tercih vermeli?

Aydınlatma özellikleri

Tüm işlerin planlanması, lambaların seçimi ile başlar. Çıtalı tavanlar için, farklı boyutlarda olabilen, farklı tipte ampullerin kullanılmasını sağlayan yerleşik spotlar kullanılır..

Bir kır evi için ideal

Bir kır evi için ideal

Kullanılan ampul tipi:

 • akkor lambalar;
 • kızdırma bujileri;
 • halojen;
 • LED;
 • ışıldayan.

Ampuller güç, enerji tüketimi, ışık akısı seviyesi bakımından farklılık gösterir. Modern ampuller doğala yakın aydınlatma sağlar, düşük enerji tüketimine sahiptir. Seçeneklerin ayrıntılı bir açıklaması üzerinde durmayacağım, bu ayrı bir makalenin konusu..

Modern ampuller, doğala yakın aydınlatma sağlar.

Modern ampuller, doğala yakın aydınlatma sağlar.

Ancak sadece uygun lambalara sahip armatürleri seçerek bunların sayısını hesaplamaya başlayabilirsiniz..

Odanın ışık miktarındaki ihtiyaçlarına ve belirli ampullerin göstergelerine bağlı olarak, kaç tane lamba gerektiğini hesaplayabilirsiniz. İyi bir aydınlatma mağazası, banyonun alanı ve duvarların yüksekliği için hesaplamalar yapmanıza yardımcı olacaktır..

Aydınlatma noktalarının sayısı ve gerekli kurulum yüksekliği hesaplandığında, konumlarının bir diyagramını çizmeniz gerekir. Burada yardım için tasarımcıya başvurabilir veya lambaların nerede olması gerektiğini bağımsız olarak tahmin edebilirsiniz. Askı elemanlarının montajından önce elektrik tesisatı özel kablo kanallarına döşenir..

Tavanı monte ederken, aydınlatma düzenini dikkate alarak lambaların genişliği için çıtalarda delikler açmanız gerekecektir.. Bu nedenle, aydınlatma noktalarının iki seviyenin birleştiği yerde bitmemesini sağlamak özellikle önemlidir..

minimalizm tarzı

minimalizm tarzı

TavsiyeArmatürleri, her biri tam olarak iki panel arasında veya birinin ortasında olacak şekilde düzenlemeye çalışın. Bunun mümkün olması için, aydınlatma şeması çizilmeden önce seçilen çıtaların genişliği bilinmelidir..

Banyoda çıtalı tavan tasarımı

“Kendi” tasarımınızı seçmek için üç ana parametreyi dikkate almaya değer:

 • Ürün rengi.
 • İnşaatın karmaşıklığı.
 • Rayların yönü.

Provence stili

Provence stili

Çıtalı bir tavanın güzelliği, tasarımı ne kadar karmaşık görünse de kurulumun oldukça basit kalmasıdır. Bu nedenle, istediğiniz herhangi bir seçeneği güvenle seçebilir ve hayata geçirebilirsiniz..

Görünür yapısal elemanların rengi

Çıta satın alırken inanılmaz sayıda renk bulabilirsiniz.. Kar beyazından sütlüye kadar beyazın birkaç tonu bile var. Altından çeliğe kadar değişen metalik tonlar yaygındır. Daha az sıklıkla göreceksiniz Gri, bej, siyah. Ama istersen bulabilirsin sarı, kırmızı, Yeşil reiki.

Panellerin iki tonunu kullanarak ve çıtalar arası ekleri farklı bir tonda takarak farklı renkler birleştirilebilir. Size gerçek hayatta uygulanabilirliğini kanıtlamış en yaygın kombinasyonlardan bahsetmek istiyorum..

Lüks banyo seçeneği

Lüks banyo seçeneği

Beyaz renk

Basit bir beyaz tavan iyidir çünkü herhangi bir duvar ve zemin dekorasyonuna uyar, görsel olarak alanın hacmini biraz arttırır. Bu çözümün çok yönlülüğü fazla tahmin edilemez. Ayrıca, hem kesintisiz bir tuval hem de farklı tonlarda çıtalar arası ek parçalar yapabilirsiniz..

Metalik tonların ekleri popülerdir:

 • krom;
 • gümüş;
 • Çelik;
 • altın.

Bu dekor parlak görünüyor, ancak sıhhi tesisat elemanları ile iyi gidiyor, farklı kompozisyonlara katılabilir. Bununla birlikte, beyazdan daha koyu şeritlere geçerken oluşan hacmin etkisi, yalnızca tavanı en az 2,7 olan odalar için uygundur..

Banyo çıtalı tavan: Kusursuz bir sonuç için 4 Adım. kendin yap kurulumu Banyo çıtalı tavan: Kusursuz bir sonuç için 4 Adım. kendin yap kurulumu Banyo çıtalı tavan: Kusursuz bir sonuç için 4 Adım. kendin yap kurulumu

Banyo çıtalı tavan: Kusursuz bir sonuç için 4 Adım. kendin yap kurulumu

Karanlık taban

Siyah tavan, koyu gri tonları, metalik renkler, karanlık oda dekorasyonu, krom detaylar, cam ile kombinlendiğinde şık ve saygın bir görünüm sergiliyor. Modern bir banyo için bu cesur ama ilginç bir çözüm.. İyi düşünülmüş bir iç mekana sahip banyo, huzur, sükunet duygusu uyandıracak..

Oda küçükse parlak bir tavan tercih edilmelidir. Mat koyu yüzey, odanın boyutunu vurgulayarak ezilecektir. Parlak metalik vurgulu mat yüzey şık görünüyor.

Kahverengi bir tavan hemen hemen her tasarıma uyacaktır.

Kahverengi bir tavan hemen hemen her tasarıma uyacaktır.

Kontrast çözümleri

Banyoda parlak fayanslar kullanılıyorsa: kırmızı, turuncu, yeşil, mavi – o zaman beyaz bir arka plan üzerinde aynı renkteki çıtalar arası ekler muhteşem görünüyor. Modern bir tarz çerçevesinde bu tür deneyler, banyoyu ilginç hale getirmenize, gereksiz dekor olmadan içine hayat vermenizi sağlar..

Beyaz uçlar, koyu veya aynalı, çelik bir arka plan üzerinde sıra dışı görünüyor. Beyaz, parlayan yüzeyi görsel olarak eşitler, yapıyı aydınlatır, tavanın kasvetli görünmesini engeller. Onların yardımıyla duvarların yüksekliğini vurgulayabilirsiniz..

Orijinal banyo tasarımı

Orijinal banyo tasarımı

Farklı seviyelerde ve hatta aynı düzlemde bile karmaşık tasarımlarda, iki farklı temel renk bir araya gelebilir.. Kombinasyonlar iyi görünüyor:

 • gümüş ile beyaz;
 • altın ile beyaz;
 • çelik ile beyaz;
 • siyah ve krom.

Büyük bir banyo için gökkuşağının tüm renklerini beyazla tamamlayarak kullanabilirsiniz.. Zıt kombinasyonlar, bir tasarımcının tavsiyesine ihtiyaç duyar, çünkü iki farklı rengin doğru miktarını bağımsız olarak seçmek zordur..

Yumuşak renk kombinasyonları

Herhangi bir rengin açık, sessiz tonları beyaz bir taban veya hafif çıtalar arası ek parçalarla birleştirilebilir. Nane, zeytin, bej, mavi, leylak tavanlar güzel görünüyor, modern, klasik bir tarza tekabül ediyor. Açık tonlardan beyaza yumuşak geçişler çarpıcı olmadığı için daha cesurca deneyebilirsiniz..

Rustik tarzda rahat oda

Rustik tarzda rahat oda

Farklı gri, siyah ve koyu gri tonlarının kombinasyonları da sakin görünüyor. İki tonun birleşimi ile alışılmadık bir karanlık tavan daha hacimli, daha ilginç görünüyor. Buradaki yumuşak geçiş, tasarımın görsel bir hafifliğini sağlar..

Karmaşık yapıları kullanma

Odanın yüksekliği izin veriyorsa, raf asma tavan çok seviyeli olabilir. Böyle bir yapının çerçevesi, tek seviyeli olandan çok daha karmaşık değildir, ancak tasarım daha ilginç hale gelir.. Ek olarak, iki seviyeli bir çözüm, toplu iletişimleri veya düzendeki kusurları kapatmanıza olanak tanır..

Geniş bir banyoda, iki seviye kullanarak odayı görsel olarak bir ev ve prosedürel bölüme ayırabilirsiniz. Seviyeler arasına ışık kaynakları yerleştirerek (örneğin, LED şeritler kullanarak) aydınlatma deneyleri yapabilirsiniz..

Ahşap dekorasyon

Ahşap dekorasyon

İkinci seviye bir “dalga” şeklinde gidebilir, katı geometrik şekillere sahip olabilir.. Ancak oluşumunda önemli bir konu, çıtaların birinci seviyeye göre konumu olacaktır. Bu nedenle, odanın şekli dikdörtgen ise her iki seviyenin çıtaları aynı yöne gidebilir ve görsel olarak genişletmek gerekir..

Ancak iki seviyeli çıtaların birbirine dik, hatta belirli bir açıyla gittiği seçenekler var..

Alışılmadık bir kompozisyon yerine bir kaos ve uyumsuzluk hissi almamaya dikkat etmek önemlidir..

Rayların yönü

En kolay seçenek, panelleri tek yönde yerleştirmektir. Kural olarak, dar bir odanın etkisini yaratmamak için genişlikte döşeme yapılır. Ancak, daha karmaşık kompozisyonları güvenle oluşturabilirsiniz..

Panellerle dalga efekti nasıl oluşturulur

Panellerle dalga efekti nasıl oluşturulur

Böylece yüzey, çıtaların iki rengi kullanılarak iki parçaya bölünmüştür. Yönleri birbirine diktir. Böyle bir hareket, çizimi daha karmaşık hale getirir, çünkü odanın orantısızlığı kötü bir düzen ile görsel olarak düzeltilir..

TavsiyeBirbirine dik iki sıra çıta döşeyerek, bunları düzgün kıvrımlı bir ek ile ayırabilirsiniz. Bu dokunuşla, kararın ciddiyet, kabalık hissini ortadan kaldıracaksınız..

Çizimde rayların konumunun 4 yönüne kadar yer aldığında daha karmaşık seçenekler vardır. Ancak, böyle bir yaratıcılık alan, yani büyük bir banyo gerektirir.. İşin tüm karmaşıklığına rağmen, sonuç istediğimiz kadar çekici olmayabilir..

Beyaz renklerde küçük, şirin oda

Beyaz renklerde küçük, şirin oda

Kurulum işi

Böyle bir tavan, özel cihazlar olmadan elle monte edilebilir.. Sarf malzemeleri şunları gerektirecektir:

 • Odanın çevresine monte edilen döşeme profili.
 • Ortadaki yapıyı desteklemek için kirişler, askılar.
 • Reiki, çıtalar arası ekler.
 • Dübel çiviler, kendinden kılavuzlu vidalar.

İş için ihtiyacınız olacak:

 • delmek;
 • Tornavida;
 • zımba;
 • metal ve bıçak için bir makas seti;
 • işaretleyici;
 • rulet;
 • hükümdar.
 • pense;
 • İskoç.

Av kulübesi

Av kulübesi

İşaretler, yüzey kesinlikle zemine paralel olacak şekilde yapılmıştır. Üzerine yapının temeli olacak U şeklinde bir profil yerleştirilmiştir. Daha sonra askılar ve kirişler her seferinde bir seviye bağlanır..

Çıtalar, profiller arası mesafeden 3-5 mm daha kısa olacak şekilde kesilir.. Sırayla kurulurlar. Paneller monte edildikten sonra veya işlem sırasında boşluklar çıtalar arası ekler ile kapatılır..

Faydalı ipuçları

Malzemeler seçildiğinde ve lambaların düzeni ana hatlarıyla belirlendiğinde, çıtaların yerinin bir taslağı yapılır, sonunda tasarımın ne olacağı netleşir. Sonuçtan memnun olmak için bir dizi faydalı ipucuna dikkat edin..

Tavanın çok parlak olduğu ve dikkat çektiği ortaya çıkarsa, duvar dekorasyonunda ve oda dekorasyonunda ılımlılık gösterilmelidir.. Genel olarak, banyonun ana dekorasyonu haline gelme fikri oldukça ilginç..

Banyo çıtalı tavan: Kusursuz bir sonuç için 4 Adım. kendin yap kurulumu Banyo çıtalı tavan: Kusursuz bir sonuç için 4 Adım. kendin yap kurulumu Banyo çıtalı tavan: Kusursuz bir sonuç için 4 Adım. kendin yap kurulumu

TavsiyeBeyaz ve parlak renklerin bir kombinasyonunu kullanırken, parlak ayrıntıları %30’a kadar tutun. Aksi takdirde, tasarım odanın oranlarını görsel olarak bastıracak ve bozacaktır. Beyazın koyu gri, çelik, siyah ile kombinasyonu da dikkat gerektirir..

Bu tür deneyler sadece yüksek duvarlı büyük odalarda gerçekleştirilir..

Farklı teknikler nedeniyle yüzey olağandışı hale getirilebilir: standart olmayan bir çıta rengi veya ara ek parçası seçin, iki katman yapın, çıtaları birbirine göre bir açıyla yerleştirin, zıt renkleri birleştirin.

Tüm bu teknikleri aynı anda kullanmamalısınız, aksi takdirde çözüm çok akılda kalıcı olacaktır. Olağandışı dekorasyonun yalnızca bir yolunu seçmek daha iyidir..

Latalı yüzeylerin renk ve doku çeşitliliğinden memnun kalacaksınız.

Latalı yüzeylerin renk ve doku çeşitliliğinden memnun kalacaksınız.

VİDEO: Banyoda çıtalı tavan nasıl kurulur?

sonuçlar

Oda küçükse, onu duvarlarla ve ek detaylarla süslemek işe yaramaz, bu da yaşam alanını görsel olarak azaltır. Tavan, sık bakım ve günlük bakım gerektirmeden mükemmel bir dekor haline gelecektir..

FOTOĞRAF GALERİSİ (70’den fazla fotoğraf)