Malzemenin kolay uygulanması, tüm ailenin sürece katılmasını sağlar

Malzemenin kolay uygulanması, tüm ailenin sürece katılmasını sağlar

Evde onarım yapan herkes, benzersiz ve benzersiz bir şey yaratma arzusuna sahiptir. Zeminle böyle bir şey yapamazsınız. Tavan, fotoğraf baskısı olan bir streç kanvas ile dekore edilebilir, ancak çok pahalıdır ve ayrıca, her zaman değil ve herkes tavanı düşünmez. Orijinal bir etki yaratmak için en uygun çözüm, duvarları sıra dışı hale getirmektir. Etkili tekniklerden biri sıvı duvar kağıdı ile çizimlerdir. Daha fazla tartışılacak olan onlar hakkında.!

Yumuşak duvar kaplamasının deseni harika bir duvar dekoru olacak

Yumuşak duvar kaplamasından yapılmış bir desen harika bir duvar dekoru oluşturur

Parlak duvarlar iç mekanın en önemli özelliği olacak

Parlak duvarlar muhteşem bir iç dekorasyon olacak

Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel sanatçılar bu yönde deney yapabilir.

Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel sanatçılar bu yönde deney yapabilir.

Akrilik dekoratif çizim

Akrilik dekoratif çizim

Malzeme özelliği

Sıvı duvar kağıdı, iç dekorasyon için modern bir çözümdür. Onlarla duvarlar yeni bir şekilde oynayacak, oda yeniden canlanabilecek ve onu benzersiz kılabilecek. Yapılarında boya ve dekoratif sıva arasında bir şeydir ve geleneksel olanlar gibi rulo halindeki bu duvar kağıtları yapışmaz..

Daha fazla çalışma için su ile seyreltilmesi gereken kuru karışım

Daha fazla çalışma için su ile seyreltilmesi gereken kuru karışım

Sıvı duvar kağıdının bileşimi:

 1. meşe kabuğu.
 2. Pamuk.
 3. Mika.
 4. Jelatin.
 5. Doğal ipek.
 6. kuru yosun.
 7. Payetler ve diğer parlak dekor.

Yumuşak kaplama yapısını kapatın

Yumuşak kaplama yapısını kapatın

Tüm bu bileşenler kuru, gerekli yapıyı elde etmek için karışıma su ekleyin. Ayrıca, bitişin yoğunluğu ve tutarlılığı, ne kadar olacağına bağlıdır. İç dekorasyon için kullanılan sıvı duvar kağıdı.

Not! Yoğun kaplama duvar kağıdına benzemez, daha ziyade yoğun keçe, dokuma malzeme veya hatta taş, ancak klasik duvar kağıdı değil.

Mutfak duvarları için orijinal dekor

Mutfak duvarları için orijinal dekor

Avantajlar:

 • Çevre dostu. Bu, çocuk odaları ve alerjisi olanların yaşadığı odalar için mükemmel bir çözümdür..
 • Duvarların yüzeyi düz, kesintisiz.
 • Sıvı duvar kağıdı kullanarak orijinal dekoratif efektler oluşturabilirsiniz..
 • Antistatiktirler ve mükemmel ses yalıtım özelliklerine sahiptirler..
 • Bu duvar kağıdı türü kokuları emmez, bu nedenle mutfakta başarıyla kullanılabilir..
 • Atıksız uygulama.
 • Bileşim, insanlara zararlı olmayan, ancak kaplamayı küf ve mantar görünümünden koruyan mantar öldürücüler içerir..

Mutfakta kontrast duvar dekorasyonu

Mutfakta kontrast duvar dekorasyonu

Dezavantajları:

 1. Nemi toplarlar, bu nedenle banyo için en iyi seçenek değildirler..
 2. Sistematik bir mekanik etki varsa silinir.
 3. Yüksek fiyat.

Tavsiye! Bazı durumlarda, yüzeyi vernikle kaplayarak bazı eksikliklerden kurtulabilirsiniz. Bu durumda yıpranmayacak, nem kazanmayacak ve sertleşmeyecektir..

Vernik ile kaplama, yüzeyi hafif hasarlardan koruyacaktır.

Vernik ile kaplama, yüzeyi hafif hasarlardan koruyacaktır.

Resim seçimi

Bu dekorasyon türü evin herhangi bir odasında kullanılabilirken, çocuk odalarında, yatak odalarında, oturma odalarında mükemmel bir dekoratif etki yaratmak için alışılmadık bir teknikte çizimler uygulanır. Görüntü, stile ve amaca göre seçilmelidir..

Çocuk odası tasarım seçeneği

Çocuk odası tasarım seçeneği

Bu nedenle, çocuk odasında çizgi film karakterleri uygun olacaktır ve çocuğun yaşına ve cinsiyetine, tercihlerine göre dekor oluşturmanız gerekir. Yatak odasında – doğanın motifleri, süs eşyaları. Oturma odası temalı olabilir.

15

Not! Soğuk tonlar alanı daha da genişletirken, sıcak tonlar rahatlık ve sıcak bir atmosfer yaratacaktır. Çok büyük dekor, odayı küçülteceğinden, bundan kaçınmak en iyisidir..

Pastel renklerde duvarlarda hafif motifler

Duvarlarda pastel renklerde hafif motifler

Resmi uygulamadan önce bir eskiz yapmanız, uçaktaki yerini düşünmeniz gerekir. Yeni başlayanlar için, uygulanması daha zor olduğu için çok süslü motifler kullanmayın. En kolay yol, dekoru iki ton yapmaktır – daha ucuzdur ve uygulanması daha kolaydır..

Bir resmi uygulamadan önce, belirli bir gölgenin ne kadar malzemesine ihtiyaç duyulduğunu hesaplamaya değer ve ancak bundan sonra çalışmaya başlayın..

Standart karışımı farklı tonlarda renklendirmek zor değil

Standart karışımı farklı tonlarda renklendirmek zor değil

Yüzey hazırlığı

Sıvı duvar kağıdından bir desen de dahil olmak üzere herhangi bir son kat uygulamadan önce yüzeyi hazırlamanız gerekir. Bunu yapmak zor değil, ancak belirli koşullar yerine getirilmelidir:

 1. Eski kapağı çıkarın.
 2. Varsa çatlakları ve çukurları onarın. Bu tür duvar kağıtlarının küçük kusurları ve düzensizlikleri gizleyebileceğini belirtmekte fayda var, ancak duvarı düzleştirmemek kesinlikle imkansız..
 3. Daha iyi yapışma için bir astar ile kaplayın.

Bu, hazırlığı tamamlar, kurumasını beklemeniz yeterlidir ve duvar kağıdını uygulayabilirsiniz..

13

Resim çizme sırası

Resim oluşturma seçenekleri farklı olabilir, ancak kesinlikle beklenen sonucu alacak kanıtlanmış bir düzen vardır. Belirli adımlar:

 • Duvarda eskiz, birkaç yol. Birincisi, her rengin yerini, sınırlarını not ederken, basit bir kalemle yüzeyde gelecekteki dekorun ana hatlarını çizen bir sanatçının çalışmasını içerir. İkincisi, bir şablonun kullanımı, taslağı. Bu durumda, özel becerilere gerek yoktur, sadece bitmiş görüntünün dış hatlarını çizmeniz gerekir. Diğer bir çözüm ise sıvı duvar kağıdını doğrudan şablona uygulamaktır ve bu durumda çizgilerin düzgünlüğünü sağlamak mümkün olacaktır. Finiş kuruduktan sonra şablon çıkarılır ve tekrar kullanılabilir..

13

 • Bir sonraki adım, birbiriyle temas halinde olmayan alanlara duvar kağıdı uygulamaktır. Hazırlanan sıvı duvar kağıdı karışımı, bir spatula kullanmak uygunken, küçük porsiyonlarda eşit olarak dağıtılmalıdır. Katman kalınlığı – en fazla 2 mm.

Karışımın doğru uygulanması, yüksek kaliteli ve eşit bir desen sağlayacaktır.

Karışımın doğru uygulanması, yüksek kaliteli ve eşit bir desen sağlayacaktır.

Not! Belirtilen bitirme yöntemi, eşit konturlar elde etmenizi sağlar. Çizimin uzak alanları donarken, yeni partiler yoğurmak mümkün olacak, sonuç olarak, iki bitişik alan taze ise bulaşma çalışmayacaktır. Alan maskeleme bandıyla ayrılmışsa renklendirme uygulamak daha da kolaydır – bu seçenek, bu malzemeyle hiç çalışmamış yeni başlayanlar için uygundur..

Parlak kaotik çizgilerden oluşan duvar resmi

Parlak kaotik çizgilerden oluşan duvar paneli

 • Kenarları kesin. Bu işlem yalnızca bir şablon ve maskeleme bandı kullanılmadıysa gereklidir. Karışım hala tazeyken, görüntünün düzgün ve net görünmesi için düzensiz alanlar ince ayar yapılabilir..
 • Sıvı duvar kağıdı kurutma. Yaklaşık bir gün sürer, ancak hepsi ortam sıcaklığına ve katman kalınlığına bağlıdır. Bir inşaat saç kurutma makinesi kullanılarak süreç hızlandırılabilir, ancak burada her şeyi yeniden yapmak zorunda kalmamak için dikkatli davranmanız gerekir..

Hassas işler azim ve sabır gerektirir

Hassas işler azim ve sabır gerektirir

 • Bir sonraki aşama, alanı kalan renklerle doldurmaktır ve en küçük olanlar bile boş alanlar kalmayacak şekilde konturları doğru bir şekilde ayarlamak önemlidir. Sadece bu durumda tam bir resim oluşturmak mümkün olacaktır..

Tavsiye! Konturları daha net hale getirmek için, ustalar onları bir işaretleyici veya mum kalemle çizmeyi tavsiye eder. Ortaya çıkan resmi bozmamak için bu çok dikkatli yapılmalıdır. Bu efekt, ince ve karmaşık çizgilerin vurgulanmasına yardımcı olacaktır..

Daha önce maskeleme bandı ile bir çizim oluşturmuş olan malzemeyi duvara uygulamak için hazırlık

Malzemeyi duvara uygulama hazırlığı: maskeleme bandı ile ön çizim

Bitirme bakımı

Sıvı duvar kağıdından yapılan çizimler yeterince güzeldir, ancak uzun süre böyle kalmaları için onlara uygun şekilde bakmalısınız. Önemli bir koşul, duvar kağıdına nemin girmemesidir, çünkü hızla ıslanırlar ve görünümlerini kaybederler. Sadece verniklendiğinde yıkanabilirler..

Aksi takdirde, son işlem özel bir özen gerektirmez ve bireysel bölümlerin ayrılması durumunda onarımlar kolayca ve fark edilmeden yapılabilir. Bunu yapmak için, gerekli rengin kuru karışımını suyla seyreltmeniz ve kusur yerine duvarın yüzeyine uygulamanız gerekir. Liflerin yüzeyde ve birbirleriyle sıkıca tutulacağı gerçeğinden dolayı, böyle bir “yama” fark edilmeyecektir..

12

Sıvı duvar kağıdından çizimler, odanın alanını mükemmel bir şekilde canlandırabilir. Böyle bir çözüm orijinaldir ve herhangi bir tasarım fikrine sığdırmak mümkün olacaktır. Malzemenin rahatlığı, onunla çalışmak için özel becerilere sahip olmanıza gerek olmamasıdır. Gerekli olan tek şey, planı uygulamak için arzu, doğruluk ve boş zaman.!