Dinlenme alanını vurgulamak için kullanılan oturma odasının iç kısmında doymuş leylak

Oturma odasının iç kısmındaki zengin leylak rengi, dinlenme alanını vurgulamak için kullanılmıştır.

Cazibe ve lüksle dolu evde unutulmaz gizemli bir atmosfer yaratmak için duvar dekorasyonu için leylak duvar kağıdını seçmelisiniz. Bitmiş iç mekanların fotoğrafında çok şık, romantik, bahar taze görünüyorlar. Lila rengi uyum, huzur ile ilişkilidir, ancak aynı zamanda durumu etkili bir şekilde vurgular, ona parlak renkler ekler. Lila duvar kağıtları, oturma odası, yatak odası, çocuk odası ve hatta mutfak ve koridorun duvarları için eşit derecede uygundur. Ancak doğru tonu ve deseni akıllıca seçmeniz gerekir, çünkü leylak gamı ​​psikolojik durumu farklı şekillerde etkileyebilir ve bu büyük ölçüde bir bütün olarak duruma ve başarılı renk kombinasyonlarına bağlı olacaktır..

Düz leylak duvar kağıdı, herhangi bir malzeme ve doku ile iyi gider

Düz leylak duvar kağıdı, herhangi bir malzeme ve doku ile uyumludur.

Oturma odasındaki doymuş leylak duvar kağıdı, bir halı ve örneğin daha açık tonlarda büyük bir kanepe ile desteklenebilir.

Oturma odasındaki doymuş leylak duvar kağıdı, bir halı ve örneğin daha açık bir gölgede büyük bir kanepe ile desteklenebilir.

Özel bir evde çok atmosferik bir oturma odası. Lakonik olarak derin leylak duvar kağıdının, mavi tonlardaki mobilyalarla ve doğal bir katıdan ahşap bir zeminle nasıl birleştirildiğine dikkat edin.

Özel bir evde atmosferik oturma odası. Lakonik olarak derin leylak duvar kağıdının mavi tonlardaki mobilyalarla ve doğal masif ahşaptan yapılmış ahşap bir zeminle nasıl birleştirildiğine dikkat edin.

renk psikolojisi

Morun birçok tonu gibi leylak da huzur, dinginlik ve uyumun sembolü olarak kabul edilir. Bu ölçekte nesnelerle çevrili bir kişi korkularıyla daha hızlı baş eder, endişe ve kaygılardan kurtulur, manevi prensibi gelişir. Bu, hayalperestlerin, romantiklerin, nazik doğaların, yansımalara ve hayallere eğilimli rengidir..

Lila duvar kağıdı, odada ihtiyacınız olan ruh halini ve atmosferi elde etmek için çeşitli stiller ile birleştirilebilir. Fotoğrafta, İskandinav tarzı notalara sahip oturma odası çok rahat görünüyor.

Lila duvar kağıdı, odadaki doğru ruh halini ve atmosferi elde etmek için çeşitli stiller ile birleştirilebilir. Fotoğrafta – çok rahat görünen İskandinav tarzı notalara sahip bir oturma odası

Doğada, leylak rengi oldukça nadirdir, bu nedenle uzun süre törenler ve ritüeller sırasında ruhlarla bağlantı bulmak için kullanılan mistik özelliklere atfedilmiştir..

Bu renk duyarlılık, kararlılık, yaratıcılık ve gizem ile ilişkilidir. Leylak aralığının tonları nostaljik duygular uyandırır. İnatçı, sabırlı, ölçülü, parlak bir geleceği hedefleyen, ancak kibirden yoksun olmayan, oldukça gizli, güvensiz ve temkinli insanlar tarafından seçilirler..

Ev ofisinizdeki zengin leylak duvar kağıdı ekleri çok etkileyici görünüyor ve lüks bir atmosfer katıyor

Ev ofisinizdeki doymuş leylak duvar kağıdı ekleri çok etkileyici görünüyor ve atmosfere lüks katıyor

İç kısımdaki leylak rengi

Uzun bir süre leylak, Avrupa asaletinin favori rengiydi ve zengin bir şekilde dekore edilmiş kraliyet saraylarında ve Barok döneminin asil konaklarında görülebilirdi. Şimdiye kadar mor ve lilanın tüm tonları asalet, zarafet ve sofistike stille ilişkilendirildi. Bugün klasik olarak kabul ediliyorlar ve kesinlikle herkes evlerini dekore ederken onları kullanabilir..

Leylak paleti, renklerle oynamanın harika bir yoludur. Örneğin, duvarlardaki sıcak renkleri daha soğuk ve daha doygun olan mobilyalarla birleştirerek denemekten korkmayın.

Leylak paleti, renklerle oynamanın harika bir yoludur. Örneğin, duvarlardaki sıcak tonları, daha soğuk, daha doygun renklerde mobilyalarla birleştirerek deney yapmaktan çekinmeyin.

İç kısımdaki leylak duvar kağıdı hem büyük kır evlerinde hem de tipik şehir dairelerinde uygundur. Onların yardımıyla, özellikle hiperaktif bir çocuk veya iki farklı cinsiyetten bebek için asil ve zarif bir oturma odası iç mekanı, yatak odasında rahatlatıcı ve uyumlu bir atmosfer, kreşte nötr bir atmosfer yaratabilirsiniz. Renk şeması ayrıca bir mutfak, yemek odası ve koridor, çalışma veya atölye dekorasyonu için çok uygundur..

Bir kır evinde çok rahat bir koridor. Lila duvar kağıdı, doğal masif ahşap mobilyalarla iyi gider

Bir kır evinde çok rahat bir koridor. Lila duvar kağıdı, doğal masif ahşap mobilyalarla iyi gider

Tavsiye! Lila duvar kağıdı, çalışma havasına uyum sağlamanıza, uzun süre zihinsel veya yaratıcı faaliyetlerde bulunmanıza izin verecektir. Ancak aktif, neşeli insanlar için böyle bir bitiş seçmek daha iyidir, aksi takdirde depresyon gelişebilir..

Lila tonlarında çok mütevazı bir oturma odası. Duvar pervazları odaya daha fazla şıklık katıyor

Lila tonlarında çok mütevazı bir oturma odası. Duvar pervazları odaya daha fazla şıklık katıyor

Çiçeklerle düz, çizgili leylak duvar kağıdı – fotoğraflar, böyle bir kaplamanın iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamladığını, özelliklerini vurguladığını ve tüm ortam için ideal bir fon görevi gördüğünü açıkça göstermektedir. Üreticiler, herhangi bir tasarım için mükemmel leylak duvar kağıdını seçmenize olanak tanıyan desen, doku, gölge bakımından farklılık gösteren birçok seçenek sunar..

Ayrıca, kendinizi hala düz duvar kağıdıyla sınırlamaya karar verirseniz, duvarı, parlak bir arka plana karşı çok etkileyici görünecek çerçevelerdeki resimler ve fotoğraflarla süsleyebilirsiniz.

Kendinizi düz duvar kağıdı ile sınırlamaya karar verirseniz, duvarı, parlak bir arka plana karşı çok etkileyici görünecek çerçevelerdeki resim ve fotoğraflarla süsleyebilirsiniz.

Hepsinden iyisi, leylak duvar kağıdı klasik tarzda iç dekorasyon için uygundur, ancak bununla sınırlı kalmamalısınız. Neoklasizm, eklektizm, art deco, provence, eski püskü şık, retro, modern, yüksek teknoloji – hepsi duvar kağıdındaki gölgeye, dokuya ve desene ve bunların mobilyalarla kombinasyonuna bağlıdır..

Renk kombinasyonları

Leylak rengi temel renk olarak kabul edilebilir, birçok farklı tonla iyi gittiği için mobilya ve diğer iç mekan eşyaları için ideal bir arka plan görevi görür. Bu nedenle, tasarımcılar genellikle duvar dekoru için bu özel aralıktaki duvar kağıtlarını seçmeyi tavsiye eder, çünkü böyle bir kaplama aynı anda göze batmayan, ilginç ve rahatlatıcı görünecektir..

Lila tonlarında atmosferik bir oturma odası, klasik notaları modern bir iç mekanda mükemmel bir şekilde birleştirir

Lila tonlarında atmosferik bir oturma odası, klasik notaları modern bir iç mekanda mükemmel bir şekilde birleştirir

Leylak duvar kağıdı narin, hafif görünebilir, ancak duvarları onlarla yapıştırırken, genellikle rengin çok derin, hatta ağır olduğu ortaya çıktı. Şaşırtıcı bir şey yok, çünkü leylak tonları baskın kabul edilir, bu nedenle iç dekorasyon için ek renkler kullanırken bundan başlamalısınız..

Parlak çiçek baskılı leylak duvar kağıdına rağmen oldukça gizli iç mekan

Parlak çiçek baskılı leylak duvar kağıdına rağmen oldukça gizli iç mekan

Tüm leylak duvar kağıdı tonları üç gruba ayrılabilir:

 1. Işık – odalarda duvarların tam dekorasyonu için kullanılır, arka plan görevi görür, alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olur.

  Narin leylak renginde hafif duvar kağıdına sahip geniş oturma odası

  Narin leylak renginde hafif duvar kağıdına sahip geniş oturma odası

 2. Karanlık ve doygun – bireysel alanları vurgulamak ve alanı görsel olarak azaltmak için kullanılır.

  Kar beyazı mutfak stüdyosunun yemek alanında çok zengin leylak, inanılmaz derecede derin, renkli duvar kağıdı

  Kar beyazı mutfak stüdyosunun yemek alanında çok zengin leylak, inanılmaz derecede derin renkli duvar kağıdı

 3.  Parlak – aksan olarak hareket edin.

  Pastel renklerde leylak duvar kağıdı ve rahat bir kanepede parlak bir vurgu ile rahat oturma odası

  Pastel renklerde leylak duvar kağıdı ve rahat bir kanepede parlak bir vurgu ile rahat oturma odası

Leylak için eşlik eden çiçekler arasında:

 • Beyaz – soğuk karlıdan ılık sütlüye kadar tüm tonlar. Leylakın baskın tonuna bağlı olarak, beyaz dekor parlak bir vurgu (açık renkli duvar kağıtları için) veya etkili bir kontrast (koyu olanlar için) olarak işlev görebilir..

Gri renk tonuna sahip koyu leylak duvar kağıdı, sıra dışı şekilli bir tasarımcı raf ünitesi için mükemmel bir temeldir. Dekoratif elemanlardaki beyaz vurgular, genel iç mekanda çok uyumlu görünüyor

Gri renk tonuna sahip koyu leylak duvar kağıdı, sıra dışı şekilli bir tasarımcı raf ünitesi için mükemmel bir temeldir. Dekoratif elemanlardaki beyaz vurgular, genel iç mekanda çok uyumlu görünüyor

 • Altın sarısı aralığı – limon, safran, altın, bronz.

Altın unsurlar leylak iç mekanlarda inanılmaz derecede güzel görünüyor, odaya lüks ve zengin bir görünüm kazandırıyorlar.

Altın unsurlar leylak iç mekanlarda inanılmaz derecede güzel görünüyor – odaya lüks, zengin bir görünüm veriyorlar

 • Turuncu – sessiz pişmiş topraktan zengin balkabağına.

Lila tonlarında duvar kağıdı ile küçük bir oturma odası için çok cesur bir çözüm

Lila tonlarında duvar kağıdı ile küçük bir oturma odası için cesur, muhteşem bir çözüm

 • bej tonları.

Açık leylak duvar kağıtları, doğal malzemelerden yapılmış mobilya kaplamalı iç mekanlar için mükemmeldir.

Açık leylak duvar kağıtları, doğal malzemelerden yapılmış mobilya kaplamalı iç mekanlar için mükemmeldir.

 • Yeşilin sıcak ve parlak tonları, açık yeşil.

Özel bir evde çok rahat bir ofis - leylak duvar kağıdının yeşil ve deri mobilyalarla uyumlu bir kombinasyonunun canlı bir örneği olarak hizmet eder Özel bir evde çok rahat ofis - leylak duvar kağıdının yeşil ve deri ile uyumlu bir kombinasyonunun canlı bir örneği olarak hizmet eder mobilyalar

Özel bir evde çok rahat bir ofis, leylak duvar kağıdının yeşil ve deri mobilyalarla uyumlu bir kombinasyonunun canlı bir örneğidir.

 • Pembe – pudradan fuşyaya.

Açık leylak duvar kağıdı, iç kısımdaki parlak pembe tonlarla oldukça özlü bir şekilde birleştirilmiştir.

Açık leylak duvar kağıdı, iç kısımdaki parlak pembe tonlarla oldukça özlü bir şekilde birleştirilmiştir.

 • Siyah.

Leylak ve siyah duvar kağıdı kombinasyonu ile çok lüks yemek odası

Kombine leylak ve siyah duvar kağıdı ile lüks yemek odası

Lila duvar kağıdının iç mekan öğeleriyle yetkin bir kombinasyonu ile aynı anda hem romantik, hem zarif hem de yaratıcı çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz..

Oturma odası için leylak duvar kağıdı

Oturma odasının duvarları için, birkaç tonda leylak duvar kağıdını aynı anda veya farklı bir süslemeyle, örneğin düz ve bir çiçekte almak uygun olacaktır. Böyle bir dekorasyonun yardımıyla, özellikle odanın küçük bir alanı varsa, odayı etkili bir şekilde bölmek, daha az iç karartıcı hale getirmek mümkün olacaktır:

 • Dikkate alınması planlanan duvar, zengin bir leylak tonunda düz duvar kağıdı ile yapıştırılabilir. Bu alana dekoratif elemanlar yerleştirmeye değer (güzel çerçevelerdeki bir ayna veya resimler, fotoğraf kompozisyonu, panel, muhteşem aplikler, kitap rafları).

Açık renklerde leylak duvar kağıdı ile çok sevimli oturma odası

Açık renklerde leylak duvar kağıdı ile çok sevimli oturma odası

 • Düz veya göze batmayan bir desenle açık leylak duvar kağıdı ile dekore ederseniz, TV’li bir duvar iyi görünecek ve dikkatinizi dağıtmayacaktır..
 • Oturma alanı (kanepenin arkasında), büyük bir desene sahip leylak duvar kağıdı ile veya örneğin kabartmalı veya parlak ve mat bir yüzeyi birleştiren olağandışı bir doku ile dekore edilebilir..

Rekreasyon alanındaki duvar kağıdında büyük bir desene sahip leylak tonlarında küçük oturma odası

Rekreasyon alanındaki duvar kağıdında büyük bir desene sahip leylak tonlarında küçük oturma odası

Tavsiye! Oturma odasının duvarlarını düz leylak duvar kağıdı ile dekore ederken, bunları beyaz veya bej gibi zıt tonlardaki eklerle dengelemelisiniz. Bu tür aksanlar, örneğin pencere veya kapılarla duvarlardan birine yerleştirilebilir..

Beyaz iç detaylarla uyumlu retro unsurlara ve leylak duvar kağıdına sahip oturma odası

Beyaz iç detaylarla iyi giden retro tarzı öğeler ve leylak duvar kağıdı ile oturma odası

Mobilya seçerken, duvarların gölgesine rehberlik edin:

 • Hafif duvar kağıdı, koyu renkli büyük mobilyalar için bir arka plan görevi görecek – zengin ahşap tonları, siyah, kahverengi, gri. Hafif iç öğelerin varlığı ek hafiflik verecektir.
 • Koyu veya parlak gölgeli leylak duvar kağıdı, döşemeli mobilyalar, halılar ve açık tonlardaki ahşaplar, hafif kumaşlardan beyaz perdeler, kristal lambalar muhteşem görünecek. Aynaya hafiflik ve ışık ekleyin, çok seviyeli aydınlatma.

Hafif bir iç mekanda tuvalet masasının üzerinde leylak tonlarında çok hassas desenli duvar kağıdı

Hafif bir iç mekanda tuvalet masasının üzerinde leylak tonlarında çok hassas desenli duvar kağıdı

Tavsiye! Koyu veya parlak leylak duvar kağıtları, odaya çok fazla doğal ışığın girdiği büyük pencereli bir oturma odası için idealdir. Bu kombinasyon ile tasarım daha neşeli hale gelecektir..

Zengin pembe tonlarının (fuşya, ahududu) parlak vurguları (tekstiller, halılar, dekoratif yastıklar), oturma odasının içini leylak duvar kağıdı ile tamamlayacaktır. Üstelik daha derin tonlardaki aksesuarları açık renkli duvar kağıtları ile, yumuşak, pastel olanları ise koyu renk duvar kağıtlarıyla birleştirmek mantıklıdır..

Odanın genel havasında yürütülen parlak pembe klesl üzerinde parlak bir vurgu ile oturma odasında gri bir renk tonu ile koyu pastel leylak duvar kağıdı

oturma odasında gri bir renk tonu ile koyu pastel leylak duvar kağıdı; parlak bir vurgu – odanın genel tarzında yapılmış pembe bir koltuk

Yatak odası için leylak duvar kağıdı

Yatak odası için, uyku sırasında dikkati dağıtmayacak, en hafif, en sessiz tonda bir leylak duvar kağıdı seçmelisiniz..

Lila renginde dekore edilmiş yatak odasının soğuk görünmemesi için sıcak, zengin tonların (bej, sütlü, altın, pembe) vurgularına dikkat etmelisiniz..

Rahat bir yatak odasında sıcak bir gölgede leylak duvar kağıdı

Rahat bir yatak odasında sıcak bir gölgede leylak duvar kağıdı

Bir yatak odası için koyu veya parlak leylak duvar kağıdı, yalnızca duvarlardaki belirli alanları, örneğin yatağın başının arkasında, aynanın veya tuvalet masasının yanında vurgulamak için uygundur. Uygun çerçeveleme ile desteklenmelidirler: muhteşem lambalar, dekoratif pervazlar.

Pencerelerde ışık perdeleri olan leylak tonlarında lüks yatak odası

Pencerelerde ışık perdeleri olan leylak tonlarında lüks yatak odası

Mutfak ve yemek odası için leylak duvar kağıdı

Mutfak veya yemek odası için leylak duvar kağıdı seçerken, diğer ilkelere göre yönlendirilmelidir. Özellikle mutfak cepheleri, yemek grupları ve diğer koyu renkli mobilyalar leylak fon ile daha çok yakışacaktır. Bu koyu renkli ahşap, grafit granit veya siyah plastik olabilir. Beyaz mobilyalar yalnızca uygun stil seçimine uygundur (Provence, neoklasik).

Özel bir evin eski mutfağında olağandışı leylak sıva duvar kağıdı

Özel bir evin eski mutfağında olağandışı leylak sıva duvar kağıdı

Gri leylak duvar kağıdı, örneğin çizgili veya bukalemunlar mutfak için çok uygundur. Özellikle mutfak paslanmaz çelik ve cam aletlerle donatılmışsa. Çalışma yüzeyinin üzerindeki önlük, parlak gri fayanslar veya aynaların yanı sıra metal plakalarla döşenebilir..

Tavsiye! Sıcak yeşil, limon, turuncu renklerin parlak vurguları, gri leylak mutfağının içini canlandırmaya yardımcı olacaktır – yemekler, ev bitkileri, peçeteler, saksılar, sandalye döşemeleri.

Yemek odasındaki sıcak leylak duvar kağıdı, beyaz ve ahşap iç unsurlarla uyumludur.

Yemek odasındaki sıcak leylak duvar kağıdı, beyaz ve ahşap iç unsurlarla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Lila duvar kağıdı ile birleştirilmiş bir zemin kaplaması seçerken, malzeme büyük bir rol oynamadığından gölgesinden başlamalısınız. Zeminin tonu mümkün olduğunca perdelerin gölgesine uygun olmalıdır..

Leylak duvar kağıdı: perdeli fotoğraf kombinasyonları

Lila duvar kağıdı için perdeler ağırlıklı olarak açık renklerde seçilmelidir. Olabilir:

 • Klasik iç mekanı tamamlamayı planlıyorsanız, beyaz çiçek desenli açık bej jakarlı klasik perdeler. Altın kordon jartiyerleri ile dekore edilebilirler..
 • Organze (beyaz veya altın) veya tülden hafif perdeler, saçaklı veya işlemeli.

Hassas leylak duvar kağıdı, doğal malzemelerden yapılmış ışık perdeleriyle iyi gider.

Hassas leylak duvar kağıdı, doğal malzemelerden yapılmış ışık perdeleriyle iyi gider.

 • Kaba pamuktan veya ketenden yapılmış, delikli veya menteşelerle tutturulmuş basit bir şekle sahip karartma perdeleri. Tuval, düz veya tamamlayıcı renklerde yapılmış bir desenle olabilir..

Kumaşı taklit eden olağandışı dokunmamış duvar kağıdı, ilginç bir baskıya sahip perdelerle iyi gider

Kumaşı taklit eden olağandışı dokunmamış duvar kağıdı, ilginç bir baskıya sahip perdelerle iyi gider

 • Parlak ipliklere sahip parlak malzemelerden yapılmış siyah veya grafit perdeler, leylak duvar kağıdı ile koyu renklerde lüks bir iç mekan için mükemmeldir. Bu durumda, kesinlikle ek aydınlatmaya dikkat etmelisiniz..

Lila duvar kağıdı: fotoğraf: ağır koyu perdeler, pastel renklerde leylak duvar kağıdı ile iç mekanda çok uyumlu görünüyor

Ağır koyu perdeler, pastel renklerde leylak duvar kağıdı ile iç mekana uyumlu bir şekilde bakar

 • Hafif roma veya stor perdeler, panjurlar hafiflik, boşluk katacak.

Lila duvar kağıdına uygun perde rengini seçerken hakim gölgeye ve odaya giren ışık miktarına odaklanmalısınız. Çok karanlık ve yoğun perdeler, doğal ışığı “yiyip” atmosferi kasvetli hale getirir. Bunu önlemek için, odanın çevresine merkezi bir avize ve spot veya gizli birkaç duvar lambası asmalısınız..

Açık leylak perdeli özel bir evde aydınlık oturma odası

Açık leylak perdeli özel bir evde aydınlık oturma odası

Doğru seçilmiş leylak renkli duvar kağıtları, iç mekanı dönüştürecek, daha konforlu ve zarif hale getirecek. Ancak, her şeyde olduğu gibi, ne zaman duracağınızı ve böyle kaprisli bir renkle aşırıya kaçmamayı, zıt vurgularla seyreltmeyi bilmelisiniz. O zaman durum memnun edecek!