İskandinav iç mekanında uyumlu yatak odası iç mekanı

İskandinav iç mekanında uyumlu yatak odası iç mekanı

Yatak, sadece uyumadığımız yatak odasının ana unsurudur. Sadece yatakta yatmakla kalmıyoruz, aynı zamanda sık sık oturuyoruz – bu, sabah ve akşam e-postalarını kontrol etmek, dizüstü bilgisayarda acil çalışmak, hafta sonları TV izlemek, yatmadan önce en sevdiğimiz kitapları okumak veya yemek yemek için birçok kişi için geleneksel bir ritüeldir. yatakta romantik bir kahvaltı. Yatağın herhangi bir pozisyonda rahat olması için sırt, yani yatağın başı ile ilgilenmeye değer. En iyi seçeneğiniz onu yumuşatmak ve hadi bunu nasıl ve neden başaracağımızı öğrenelim..

Şık bir başlık sadece yatağı değil, aynı zamanda bir bütün olarak odayı da güzelleştirir.

Şık bir başlık, sadece yatağı değil, aynı zamanda bir bütün olarak odayı da güzelleştirir.

Yumuşak yatak başlıklarının sınıflandırılması

 • Geleneksel seçenek, karyola çerçevesinin bir parçası olarak başlıktır. Bu tip en güvenilir ve dolayısıyla en güvenli olacaktır. Bu başlığın dış tasarımı genellikle yatağın genel tasarımına uygundur..

Kaba bir ahşap kiriş, rustik tarzı vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Kaba bir ahşap kiriş, rustik tarzı vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Renkli modern yatak odası tasarımı

Renkli modern yatak odası tasarımı

17

 • Herhangi bir tasarıma sahip bir yatak, bağımsız bir döşemeli başlık ile desteklenebilir. Mobilyanın boyutuna bağlı olarak çeşitli bağlantı elemanları ile sabitlenir ve yatağın boyutunu önemli ölçüde aşabilir. Parça çok büyükse, ayrıca duvara yapıştırılır..
 • Menteşeli döşemeli bir başlık genellikle kompakttır ve karyola çerçevesinden seçilen bir mesafede duvara sabitlenir. Hemen hemen her şekle girer ve değiştirilmesi kolaydır..

16

Yumuşak bir yatak başlığı, yumuşak dolgulu oldukça sert fakat esnek bir ürünü temsil eden sağlam bir çerçeveye (kontrplak, ahşap, metalden yapılmış) sahip olabilir veya olmayabilir. Bu durumda, katı eleman, çevre çevresinde küçük bir çerçeve bırakarak döşemelik kumaşın arkasına tamamen veya kısmen gizlenebilir..

İsim Tanım Tasarım
Yumuşak başlıklı Diana yatak

16 200 rbl.

Satın almak

Boyut: 90×190 cm; Opsiyonel: ortopedik taban, şilte, çekmeceler, kaldırma mekanizması.
Yumuşak yatak Sicilya

22 490 rbl.

Satın almak

Uzunluk: 209 cm; Yükseklik: 128 cm; Genişlik: 177 cm; Uyuma yeri: 200×160 cm; Döşeme: Eko-deri; Çerçeve malzemesi: sunta / sunta / kontrplak; Renk: Sütlü; Kaldırma mekanizması: Evet; Ortopedik bir tabanın varlığı: Evet; Yatak dahil: Hayır; Çamaşır kutusu: Evet
Omega yatak, düz döşemeli başlık ile

9 300 ovmak.

Satın almak

Uyku alanı boyutları: 90×200 cm; Renk: klasik ceviz; Malzeme: çam; Kaldırma mekanizması: hayır; Yatak: hayır
Yumuşak yatak Athena

13.990 RUB.

Satın almak

Uzunluk: 219 cm; Yükseklik: 81 cm; Genişlik: 196 cm; Uyuma yeri: 200×180 cm; Döşeme: Kadife; Çerçeve malzemesi: Sunta / Kontrplak / Sunta / İğne yapraklı ağaç çubuk; Bej renk; Kaldırma mekanizması: Evet; Ortopedik bir tabanın varlığı: Evet; Yatak dahil: Hayır; Çamaşır kutusu: Evet
Yumuşak başlıklı yatak Orion

11 950 ovmak.

Satın almak

Çerçeve rengi: Keten; Döşeme rengi: Kremsi parlaklık; Cephe rengi: Hafif şimo külü; Cephe malzemesi: КССП; Döşeme malzemesi: Suni deri; Çerçeve malzemesi: KDSP; Kaldırma mekanizmasının varlığı: hayır; Keten için bir kutunun varlığı: hayır; Boyut (GxYxD, cm): 177×103.5×206; Uyku alanı (ExB, cm): 160×200
Olivia’nın yumuşak yatağı

15 490 rbl.

Satın almak

Uzunluk: 257 cm; Yükseklik: 85 cm; Genişlik: 200 cm; Uyuma yeri: 200×160 cm; Döşeme: Eko-deri; Çerçeve malzemesi: Sunta / Kontrplak / Sunta / İğne yapraklı ağaç çubuk; Renk: Sütlü; Kaldırma mekanizması: Hayır; Ortopedik bir tabanın varlığı: Evet; Yatak dahil: Hayır; Keten çekmecesi: Hayır
Ianta Style fabrikasından yumuşak başlıklı yatak

12.000 ruble.

Satın almak

Üretici: STIL Fabrika; Tip: yatak; Koltuk sayısı: çift; Başlık: evet; Çerçeve malzemesi: lamine sunta; Uzunluk: 190 cm; Genişlik: 180 cm

Üreticiler, en çeşitli şekillerde başlıklar sunar – dikdörtgen, yarım daire biçimli, kıvırcık. İki parçadan oluşan yumuşak başlıklı çift kişilik yatak görsel olarak iki bölgeye ayrılacaktır. Çıkarılabilir yastıklı parçaya sahip seçenekler var – başlık tipini beğeninize göre değiştirebilirsiniz. Çoğu zaman, bu parçalar, mobilyaların bakımını basitleştiren ve ömrünü uzatan çıkarılabilir kapaklara sahiptir..

Yumuşak başlıklı beyaz bir yatak çok zarif görünüyor

Yumuşak başlıklı beyaz bir yatak çok zarif görünüyor

Enfes bej deri başlık

Enfes bej deri başlık

Tavsiye!  Yatağınızın başlığı çıkarılabilir örtülerin varlığını ima etmiyorsa, tekstil ürünlerini deri, eko-deri veya suni deriye tercih etmek daha iyidir. Bu malzemeler iddiasız ve dayanıklıdır.

Çift kişilik yatak için yumuşak bir başlık seçimi

Başlığın renk düzeni, yatak takımlarının veya diğer yatak odası tekstillerinin renk düzeniyle eşleşebilir. Ancak, yatağın üst kısmını belirli bir stilin iç kısmıyla başarılı bir şekilde eşleştirmeye yardımcı olacak bazı temel noktalar vardır..

 1. Modern. Zengin renklerde kadifemsi, düz renkler seçin. Gölge, karyola çerçevesinin rengiyle eşleşebilir, ancak zıt renkte menteşeli bir başlık tercih etmek daha iyidir. Alışılmadık bir şekil düşünün – bir damla, bir kalp, bir çiçek. 17
 2. Neoklasizm. Böyle bir yatak odasında, açık bej, altın, çikolata tonlarında deri ile süslenmiş dikdörtgen bir başlık uygun olacaktır. İki tonlu bir çerçeve daha orijinal görünecek – koyu bir çevre ve açık bir orta ile.
 3. Barok. İpek veya kadife gibi doğal, pahalı kumaşlar kullanın. Başlık, şaryo bağı veya kapitone tekniği kullanılarak yapılmış olup, ayrıca burgulu ipler veya stilize madalyonlarla süslenmiştir. Kumaşın rengi düz olmalıdır – bordo, şarap, zümrüt. 17
 4. İmparatorluk tarzı. Burada yumuşak yatak başlığı, işlemeli ekler veya yaldızlı kaplama ile oymalı bir ahşap kenar ile en iyi şekilde tamamlanır. Kumaşın rengi de tıpkı kenar rengi gibi hafif ve asil olmalıdır. Beyaz, bej, şampanya, süt, krem, fildişi için uygundur.
 5. Füzyon. Yumuşak başlık, ahşap veya metal bir karyola ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Çerçeveleme için üzerinde fotoğraf baskısı olan kumaş kullanabilirsiniz – yatak odanız gerçekten eşsiz olacak.

Yumuşak bir başlık, mağazadan ayrı olarak satın alınabilir veya elle yapılabilir.

Yumuşak bir başlık, mağazadan ayrı olarak satın alınabilir veya elle yapılabilir.

İmparatorluk tarzında dekore edilmiş güzel yatak odası iç

İmparatorluk tarzında dekore edilmiş güzel yatak odası iç

Hakiki deri mobilyalar çok etkileyici görünüyor

Hakiki deri mobilyalar çok etkileyici görünüyor

Tavsiye! Rahat ve orijinal yumuşak bir başlık, her iç mekan için uygun değildir. Bu tür mobilyalar, tekno veya çatı katı tarzı bir yatak odasında tamamen uygunsuz olacaktır, bu nedenle, yatak başlığını dekore etmek için başka bir seçenek düşünmeye değer..

kendin yap yumuşak başlık

Yatakta rahat bir kahvaltı yapma ve yatmadan önce kitap okuma fikri hoşunuza gittiyse, muhtemelen yatak başlığını nasıl yumuşatacağınızı merak etmişsinizdir. Monte edilmiş bir model yapmanın en kolay yolu.

 • Bunu yapmak için, bir kontrplak levha alın ve istenen boyut ve şekli vermek için bir dekupaj testeresi kullanın. Daha sonra aynı şekildeki köpük kauçuğu kesip kontrplağa yapıştırıyoruz..

Tavsiye! Köpük çok ince ise iki kat kullanabilirsiniz..

El yapımı muhteşem yumuşak başlık

Muhteşem DIY yumuşak başlık

17

 • Bir parça eski kumaş alıyoruz ve ortaya çıkan iş parçasını sıkıyoruz, kumaşın uçlarını başlığın arkasına bir inşaat zımbasıyla sabitliyoruz.

Desensiz sentetik elastik bir açık renk malzeme almak daha iyidir, böylece “kaba” kumaş bitmiş üründe parlamaz..

17

 • Şimdi döşeme prosedürünü tekrarlıyoruz, ancak bir son kat ile – istenen renk ve dokuda satın alınan bir kumaş. Aynı zımba ile sabitliyoruz, başlığı duvara sabitliyoruz.