Organze perdeler

Organze perdeler bu sene moda oldu. Geniş renk yelpazesi, mükemmel kumaş kalitesi, cesur tasarım fikirleri. Şimdi tüm bunlar daha da erişilebilir hale geldi. Yeni bir “uzaydan kumaşlar” koleksiyonu bu sezon popülerlik kazanıyor. Olağan organzeye olağandışı özel efektler eklendi. Bu yeni ürün sayesinde evinizde büyülü bir hava yaratabilirsiniz. Yatak odası için kısa, birleşik – ve hangilerine ihtiyacınız var? Makalede daha fazla seçimin tüm sırları.

moda zarafet

Her sezon, pencereler için hafif kumaşlar daha ilginç ve çeşitli hale geliyor. Organze perdelerin yeni moda koleksiyonu sadece pencereyi örtmek için değil, aynı zamanda evdeki gizemli yumuşaklığı ve rahatlığı korumak için tasarlanmıştır. Şeffaf kumaş, pencereyi hafif bir pusla kaplar, manzaraya bir gizem verir.

Organze perdelerle rahatlık yaratın

Organze perdelerle rahatlık yaratın

Organze perdeler, aydınlık odaları seven ve pencereden manzaranın keyfini çıkarmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. En narin, şeffaf kumaşın birçok rengi ve tonu vardır. Basit bir düz renk seçeneği veya sıra dışı bir desen seçebilirsiniz. Her durumda, evinizin en önemli noktası olacak..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Mutfak için perdeleri kendi ellerinizle nasıl dikebilirsiniz? 70+ Şık Fotoğraf Fikirleri + İncelemeler

Seçim sırları

Pencereler için bir kumaş seçerken, odanın genel stilini ve duvar kağıdının rengini dikkate almanız gerekir. Duvarlarda bir desen varsa, sağlam bir tül seçin, aksi takdirde oda yığılmış görünecektir..

Evinizin en önemli noktası olacak

Evinizin en önemli noktası olacak

Mağazalarda çeşitli organze türleri bulunabilir:

 • Hafif, şeffaf.
 • Sedef ile düz renk.
 • Altın veya gümüş kaplama.
 • düz mat.
 • Bukalemun efekti (rengi değiştirir).
 • Renkli dikey geçişler ile.
 • Hasat.
 • İşlemeli desenli.
 • Parıltılı, payetler, parlayan özel efektlerle.

İç mekan için herhangi bir renk seçebilirsiniz

İç mekan için herhangi bir renk seçebilirsiniz

Çok sık, klasik desenli perdeler için pahalı kumaşlar organze üzerinde yapılır. Bu, kumaşa hafiflik ve ferahlık katar.. Dışarıdan, çizimin bukleleri havada yüzüyormuş gibi görünüyor..

Hafifliğine ve şeffaflığına rağmen, tuvalin güzel kıvrımlarda toplanması zordur. İçin lambrequins yarım organ kullanmak daha iyidir. Bu aynı zamanda şeffaf bir kumaştır, ancak daha mattır. Dokunulduğunda daha yumuşaktır, kolayca katlanır, her tür hafif lambrequin ve zarif perdeler için idealdir..

Doğal ipekten yapılabilir

Doğal ipekten yapılabilir

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Oturma odasındaki perdeler (130+ Fotoğraf): Modern fikirler, uzun süre hatırlanacak 2017 yeni ürünlerin modelleri

DIY organze perdeler

Organze yaratıcılığa ilham verir. Karmaşık lambrequinler şeffaf ve ağırlıksız kumaştan dikilebilir veya bir oda dekoru gibi güzelce asılabilir.. Perdenin ışık dalgalarında pencerede güzelce akması için miktarını doğru bir şekilde hesaplamanız gerekir.. Genellikle kumaşlar pencerenin genişliğinden üç kat daha fazla yer kaplar..

Ana şey, miktarını doğru bir şekilde hesaplamaktır.

Ana şey, miktarını doğru bir şekilde hesaplamaktır.

TavsiyeTuval resimli ise pencere genişliğinin 1,5-2 katı kadar çekilmelidir. Bu, tek tek parçalarını değil, tüm çizimi gösterecektir. Desen nötr ise (hafif dallar, küçük çiçekler), kumaşlar pencerenin genişliğinin 2,5-3 katını alır..

Genellikle iç mekanlarda, şeffaf bir monokromatik organze ve benzer bir gölgenin renkli bir desenine sahip bir peçeyi birleştirirler.. İlk olarak, pencereye düz bir renk ve üstte desenli şeffaf bir renk asılır. Çok güzel bir hacimsel pus etkisi ortaya çıkıyor..

Koyu mavi perdeler odaya biraz serinlik getirecektir.

Koyu mavi perdeler odaya biraz serinlik getirecektir.

TavsiyeBir kornişin üzerine 2-3 ton katı organze asmayı deneyin. Çok renkli vurguların etkisini elde edeceksiniz. Odanız parlak renklerle ışıldayacak.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Perde Tasarımında Yenilikler 2017 (400+ Fotoğraf): Modern ve modaya uygun seçenekler

İşin özellikleri

Dikişe başlamadan önce, tasarımı, renk şemasını, pencereye takma yöntemini önceden düşünmeniz gerekir. Bitmiş ürünün görünümü ve çalışmasının rahatlığı buna bağlıdır..

Bir kornişin üzerine 2-3 ton katı organze asmayı deneyin. Çok renkli vurguların etkisini elde edeceksiniz. Odanız parlak renklerle ışıldayacak.

Önce tasarımı eşleştirin

Işık perdelerini takma yöntemleri:

 • Perde bandı. Bu, kıvrımlı bir yapı için en uygun seçenektir..
 • Kuşgözü daha ağır kumaşlar için uygun.
 • Menteşeler perde ile aynı malzemeden yapılmıştır. Bu sabitleme yöntemi çoğunlukla klasik veya oryantal tarzda kullanılır. kanopiler.

İnce organze kumaş dikişte çok karamsar.

Masif tül, desenli duvar kağıdına uyum sağlar

Masif tül, desenli duvar kağıdına uyum sağlar

İşinizi kolaylaştırmak ve bitmiş ürünü temiz tutmak için ihtiyacınız olan:

 • Perdeyi flanel kumaş veya ince bir battaniye üzerine kesin. Bunu pürüzsüz bir masa yüzeyinde yapmak neredeyse imkansız olacaktır..
 • Kumaş “ufalanırken” dikiş payını 2 kat artırın.
 • Dikişin geçeceği tüm yerleri suda çözünür bir tela ile yapıştırın.
 • Alt kısım ve kesikler eğik bir dolgu ile sarılmalı veya bir overlok ile işlenmelidir..
 • Dikiş sabitlenemez.
 • Ütülemeniz gerekiyorsa, sadece pamuklu bir bezle.

Perdeleri takmak için uygun bir yol seçme

Perdeleri takmak için uygun bir yol seçme

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Erkek ve kız çocukları için çocuk odası için Modern Perdeler: Güzel yenilikler (175+ Fotoğraf)

Beyaz organze – zarif bir ifade

Beyaz organze tül, pencereleri süslerken bir klasik. Beyaz iç kısımdaki renk, odayı ışıkla doyurur, genel renk tayfını yumuşatır. Alanı görsel olarak genişletir, odayı daha uzun ve daha geniş yapar.

Beyaz organze çok pratiktir. Güneşte solmaz ve zamanla sararma yapmaz. Her zaman ciddi ve zarif görünüyor. Güneşte güzelce parıldayan ışık, evde muhteşem bir atmosfer yaratır..

Beyaz perde - zamansız klasik

Beyaz perde – zamansız klasik

Parlak nakışla süslenmiş beyaz organze tül, çocuk odası için uygundur, ancak yatak odası için hafif, tek renkli bir tuval seçmek daha iyidir.

Beyaz tül saten, kadife, brokar ile iyi gider.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Güzel Provence Tarzı Mutfak Tasarımları: 240+ Modern Dekorasyon Fotoğrafı (duvarlar, tavan, perdeler)

Barış ve huzur için yeşil

Odayı bir perde ile dekore edin. Yeşil mekanı yenilemenin, doğanın renklerini ona eklemenin, mekanı daha aydınlık hale getirmenin en iyi yolu organzedir..

Geniş ve aydınlık odalar için mükemmel

Geniş ve aydınlık odalar için mükemmel

İç kısımdaki yeşil renk, rahatlamaya ve duygusal dengeyi geri kazanmaya yardımcı olur. Bu gevşemenin, ruhsal uyumun rengidir. Çeşitli tonlar, yeşil perdeleri çok yönlü hale getirir, tüm stiller için uygundur.

Yeşil, sıcak veya soğuk olabilir. Otsu tonlar bir çocuk odası için uygundur. Zümrüt veya akuamarin – yatak odası için. Zeytin – bir ofis veya genç odası için.

Çeşitlilik, bu tür perdeleri çok yönlü hale getirir.

Çeşitlilik, bu tür perdeleri çok yönlü hale getirir.

TavsiyeDüşük olan bir odada yeşil lambrequinlerden kaçının tavan. Sadece alanı azaltacaklar ve sarkan bir etki yaratacaklar..

Yeşil organze şunlarla iyi gider:

Birçok duvar kağıdıyla iyi geçin

Birçok duvar kağıdıyla iyi geçin

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Kendi elinizle plastik pencerelere stor perde takma: Yetkili bir model seçiminin nüansları

Yatak odası için organze peçe

Odanın romantik görüntüsü, ağırlıksız bir bulut gibi yere düşen yarı saydam beyaz bir perde ile verilecektir.. Pencerenizde hafif bir perde etkisi yaratacaktır.. Klasik organzenin aksine, tül daha yumuşaktır ve ince bir ağa benzer. Çoğu zaman beyaz veya narin pastel tonlarıdır. Bebek peçe için nötr bir baskı kullanın..

Son zamanlarda, dayanıklı, parlak organze ve ince, havadar bir peçe karışımı çok popüler hale geldi. Bu kumaşa mikro peçe denir. Deformasyona uğramaz, renk kaybetmez, mükemmel şekilde örtülür.

Yatak odası için harika bir seçenek

Yatak odası için harika bir seçenek

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: İç mekanı siyahla dekore ediyoruz: Perdeler / Duvar Kağıdı / Tavan (185 + Fotoğraf). Tasarımınız için parlak bir vurgu

salon için

Salonun perdeleri her zaman ciddi ama iddialı bir tarza sahip değildir. Kolay ve hızlı bir şekilde yıkanmalıdırlar (misafir geldiğinde her zaman temiz olun). Pencereden güzel manzarayı engellemeyin. Organza tüm bu özelliklere mükemmel bir şekilde uyar..

Oturma odasında renk, tasarım, kumaş kombinasyonunu güvenle deneyebilirsiniz. Bu, perdelerin tamamen kendilerine odaklanması ve odanın ana dekorasyonu olması gerektiği anlamına gelmez. Sadece stili vurgulamalılar.

Pencereden güzel manzarayı engellememek daha iyi

Pencereden güzel manzarayı engellememek daha iyi

Ciddiyet için perde dekoratif örgü, kurdele, boncuk veya dekoratif kepçe ile monte edilebilir..

Işığa izin vermeyen karanlık perdeler, üstüne hafif bir organze asılan çok güzel ve sıradışı görünecek.. Perdeler, ana karartma işlevini yerine getirirken istenen arka planı sağlayacaktır..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: İç kısımdaki Roma perdeleri (205+ Fotoğraf) – Şık kendin yap pencere dekoru (adım adım talimatlar)

Roma

Roma perdeleri, modern kumaş perdelere benzer. Ev yapımı bir kaldırma kornişine sabitlenmiş zemine bile geniş bir tuvali temsil ediyorlar..

Organze Roma perdeleri

Organze Roma perdeleri

Bu perdelerin kullanımı oldukça kolaydır. Onları dikmek için çok az madde kullanılır. İç mekanda şık ve modern görünüyorlar. Çoğu zaman bir mutfak penceresinde, yemek odasında veya çocuk odası.

Organze oldukça sağlamdır, şeklini iyi tutar, pratik olarak kırışmaz, hafif ve şeffaftır. Bunlar, Roma panjurları oluşturmak için ideal niteliklerdir..

Organze, Roma perdeleri için idealdir

Organze, Roma perdeleri için idealdir

Bu tür perdelerin tasarımı çok çeşitlidir.. Olabilirler:

 • tek renkli.
 • desenli.
 • Farklı renkteki şeritlerden dikilir.
 • Şeffaf veya kalın kumaş.
 • Organze altına kalın renkli kumaştan bir astar dikebilirsiniz..
 • Bir çocuk odası için genellikle iki tür perde kullanılır – yarı saydam ve karartma için daha yoğun. Bu versiyonda, Romalı kör, gündüz-gece işlevini yerine getirecektir..

Monofonik ve desenli olabilir

Monofonik ve desenli olabilir

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Perde çubukları: ihtiyaç mı yoksa lüks mü? Hangisi daha iyi ve daha kullanışlı? (265+ Fotoğraf)

Kısa boylu

Çoğu zaman, mutfak veya çocuk odası için kısa organze perdeler dikilir. Bu modeller çok pratiktir, rahatlık yaratır, gün ışığını ve temiz havayı iyi alır.. Kısa perdeler için hafif bir arka plan üzerinde göze batmayan bir desen kullanmak daha iyidir..

Göze batmayan bir desen kullanın

Göze batmayan bir desen kullanın

Perdenin bitmiş bir görünüme sahip olması için alt kenar, yanardöner malzemeden veya saçaktan dekoratif bir bantla çerçevelenmiştir..

Yükseklik ayarlı asimetrik tasarımlar iyi görünüyor. Mutfakta, uzunlukları pencere kenarına kadar ve çocuk odasında – biraz daha düşük olmalıdır..

Alt kenar genellikle bantla kesilir

Alt kenar genellikle bantla kesilir

Çocuk odasındaki ve mutfaktaki perdelerin sıklıkla yıkanması gerektiğini hatırlamakta fayda var, bu nedenle karmaşık, karmaşık lambrequinler almamalısınız. Parlak desenli basit bir tasarım seçmek daha iyidir.

Organze oldukça yanıcı bir malzemedir, bu nedenle perde açık alevlerden ve elektrik prizlerinden en az 30 cm uzakta olmalıdır..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yatak odası için perdeler: 265+ (Fotoğraf) Modern tasarım için yenilikler

kombine

İç mekanınızı benzersiz kılmak için mobilyalarla denemeler yapmanıza gerek yok. Pencereyi kombine perdelerle süslemek yeterlidir. Bu, odanızı şık hale getirmenin en kolay yoludur..

En parlak fikirleri hayata geçirmeyi sağlar

En parlak fikirleri hayata geçirmeyi sağlar

Kumaşı farklı şekillerde birleştirebilirsiniz:

 • Farklı renkleri ve tonları birleştirin. Bir gölgenin diğerinin üzerine bindirilmesi, üçüncü, birleştirici bir rengin varlığı yanılsamasını yaratır..
 • Parlak, zıt renkler muhteşem görünecek, ancak çabucak sıkılıyorlar, bu nedenle önceden sakin bir alternatif gölge seçmeye değer..
 • Beyaz ile güvenle deney yapabilirsiniz. Sıcak gölgeler, nesneyi görsel olarak yakınlaştırır ve soğuk gölgeler onu uzaklaştırır. Bu nedenle “sıcak-soğuk”, “parlak-beyaz” kombinasyonu görsel alanı dengeler..
 • Farklı dokulardaki organzeleri birleştirebilirsiniz (yoğun ve şeffaf).
 • Tek renkli bir organze ve aynı renkteki bir desenin kombinasyonu iyi görünüyor.
 • Farklı perde modellerini kombinleyebilirsiniz. Örneğin, bir roman gölgesi havadar perdeler, lambrequinler veya kısa perdelerle iyi gider..
 • Kombine yardımcı perdeler. Bu tür perdeler için benzer renkte iki tuval kullanılır. Örneğin, çikolatalı kahve, zümrütlü mavi, turunculu sarı, kırmızılı şeftali.

Denemek ve birleştirmek için çekinmeyin

Denemek ve birleştirmek için çekinmeyin

Kombine organze perdeler, bir odayı güncellemenin en uygun fiyatlı yoludur.. Birkaç çok renkli kumaş katmanını asmak ve kepçe kullanarak bağımsız olarak çeşitli kompozisyonlar oluşturmak yeterlidir. Ön tarafı yanlış taraftan değiştirin. Karmaşık kıvrımlar ve örgüler oluşturun.

Dekorasyon olarak kullanabilirsiniz:

 • pikaplar;
 • boncuklar;
 • payetler;
 • kurutulmuş çiçekler;
 • diğer kumaş aplikler.

Çeşitli kompozisyonlar oluşturuyoruz

Çeşitli kompozisyonlar oluşturuyoruz

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Balkon kapısındaki perdeler: Modern pencere tasarımları

nasıl bakım yapılır?

Organza’nın kendisi çok dayanıklıdır, solmaya karşı dayanıklıdır. Uygun bakım ile orijinal tazeliğini kaybetmeden uzun yıllar dayanır..

Bakım İpuçları:

 • Organze perdeler makinede yıkanabilir. Hafif bir sıkma ile “hassas” veya “el yıkama” modunu ayarlamanız gerekir..
 • Su sıcaklığı 40 dereceden yüksek olmamalıdır.
 • Parlatmak için durularken biraz sirke ekleyebilirsiniz..
 • Beyaz tül sararırsa, önce bir tuzlu su çözeltisine batırılmalı ve yıkama sırasında% 3 hidrojen peroksit ilave edilmelidir. Bu tavsiye sadece beyaz için geçerlidir..
 • Nemli perdeyi hemen pencereye asmanız ve ardından buhar üreticisinden geçmeniz gerekir (şimdi buharlama işlevi tüm modern ütülerde mevcuttur).
 • Bu tür perdeleri düşük sıcaklıklarda bile ütülemek çok tehlikelidir..

VİDEO: Doğru organze perde nasıl seçilir?

sonuçlar

Kumaş tasarımcıları her yıl koleksiyonlarını sıra dışı yeniliklerle güncellemektedir. Trendleri takip edin ve iç mekanlarınıza lezzet katın.

FOTOĞRAF GALERİSİ (195’den fazla fotoğraf)