Modern yemek takımları birçok şekil, boyut ve desende gelir.

Modern yemek takımları birçok şekil, boyut ve desende gelir.

İçerik

 • Akşam yemeği takımı: rasyonellik veya lüks
 • masa takımı çeşitleri
 • Akşam yemeği servisinize nasıl düzgün bakılır: ipuçları ve püf noktaları

Genellikle set, derin ve sığ tabaklar, bardaklar, tabaklar, kaseler içerir.

Genellikle set, derin ve sığ tabaklar, bardaklar, tabaklar, kaseler içerir.

Parlak neşeli renklerle güzel hizmet

Parlak neşeli renklerle güzel hizmet

Düzgün altın desenli beyaz akşam yemeği servisi

Düzgün altın desenli beyaz akşam yemeği servisi

Uzun süre yemek odaları akşam yemeği servisi sadece muhteşem değildi mutfak eşyaları aile ziyafetleri için değil, çoğu zaman bir gurur kaynağı olan bardak ve yılda bir kez tozu sildi. Hizmetler “çıkarıldı” ve satın alınmadı, bu nedenle tablo giyilmediler, onları beslemeyi ve statü ve refahın bir göstergesi olarak kullanmayı tercih ettiler. Ancak bugün yemekler daha uygun fiyatlı hale geldi, bu nedenle 12 kişilik hacimli ve pahalı bir masa servisi bile genellikle amaçlanan amacı için kullanılıyor: hafta içi ve günlerde ondan yenir. Bayram, misafirler için saklanmaz, sevdiklerine sunulur – sevdiklerine.

Yemek takımı: rasyonellik veya lüks

Herkeste bir masa servisi olmalı mı? ev Yoksa hiçbir şekilde birbirine uymayan rengarenk yemeklerle yapmak mümkün mü? Tabii ki bir takım oluşturan hafif ve güzel yemeklerden yemek yemek çok daha keyifli. Bu yüzden modern dünyada giderek daha sık mutfaklar masa takımları görünür. Birisi seri üretilen yemekleri seçer, diğerleri şenlikli yemeklerde durur: sadece genel hizmetin tarzını seçmeniz gerekir. stil bina.

 • Satın almadan önce hizmetin amacını doğru bir şekilde belirlemeniz gerekir: dekor veya günlük kullanım. Set büfede duracak ve evi süsleyecekse, muhteşem ama kırılgan bir set seçebilirsiniz. Oysa günlük kullanım için gösterişsiz ve dayanıklı bir hizmet daha uygundur..
 • Büyük bir takım seçerken, masa servisinin tüm öğelerinin kullanılmayacağı ve bir kısmının kaçınılmaz olarak atıl kalacağı gerçeğine hazırlıklı olmalısınız..

 • Bir hizmet için malzeme seçerken, hizmetin ne için olduğunu da anlamalısınız: örneğin, “kendiniz için” bir bardak veya fayans takımı ve “misafirler için” rafine bir porselen.
 • Satın almadan önce, tüm dikkat üretici üzerindedir: önde gelen Avrupa ülkelerinden (Almanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Fransa) ve ayrıca Japonya ve Çin’den sofra takımı örnekleri özellikle takdir edilmektedir..

 • Mutfağınızın tarzına göre bir servis seçin veya oturma odası. Gerçek bir porselen masa takımı, ölçülü bir tasarım ve laconic ile ayırt edilir. Bitiricilik, çünkü parlak renkler, sıva ve zengin altın dekorasyon – filistinizm belirtileri.

masa takımı çeşitleri

Yemek takımlarını sınıflandırmanın en yaygın yolu, yemek takımlarının amaçlandığı kişi sayısını saymaktır. Bu verilere dayanarak, en yaygın iki seçenek vardır:

 • 6 kişilik yemek takımları. Tipik olarak, böyle bir set, hizmetin karmaşıklığına bağlı olarak 20 ila 50 öğe içerir. Derin, sığ, turta ve atıştırmalık tabaklar, tabaklar, kase, salata kasesi, ringa balığı kaseleri, sos tekneleri – bu 6 kişilik geleneksel sofra takımıdır..

Tavsiye! Evde altıdan fazla kişi nadiren toplanırsa, büyük bir set satın almamalısınız: 6 kişilik küçük ama temiz bir set yeterli olacaktır..

 • 12 kişilik yemek takımları genellikle 50’den fazla parça içerir ve geleneksel olarak çeşitli aksesuarlarla tamamlanır: peçete halkaları, kremalar ve en karmaşık şekle sahip sos tekneleri. Üniversal yemek takımlarında parça sayısı yüzlerceye kadar çıkabilmektedir: Tabii ki tüm eşyalar aynı anda kullanılmamaktadır ancak böyle bir takımın varlığı uzun ve detaylı bir yemeği şık kılacaktır..

Sofra takımlarını sınıflandırmanın bir başka yolu, onları üretim malzemesine göre alt türlere ayırmaktır. Tabii ki, böyle bir derecelendirme oldukça keyfi, ancak bulaşıkların çalışmasına yetkin bir şekilde yaklaşmanıza izin veriyor..

 • Porselen setleri. Porselen tabaklar en zarif ve dayanıklı olanlardan biri olarak kabul edilirken, porselen tabaklarda yiyecekler uzun süre rahat bir sıcaklıkta kalır. Bu tür setler genellikle her gün kullanılmaz, ancak özel yemekler için ayrılmıştır: örneğin, misafirlerin gelişi veya aile kutlamalarının kutlamaları. Porselen takımlar arasında anneannelerinin büfelerinden pek çok kişinin aşina olduğu Çek Cumhuriyeti (Çek Cumhuriyeti’nden) masa takımları öne çıkıyor..

Tavsiye! Porselen servisinin kalitesi genellikle sesle kontrol edilir: yüksek kaliteli porselen fincanın kenarına hafif bir darbe hafif melodik bir çınlama eşlik etmelidir..

 • çanak çömlek setleri Bu malzeme daha az karmaşık olarak kabul edildiğinden, sofra takımları için daha bütçe dostu bir seçenektir. Böyle bir hizmet çok sofistike görünmüyor ve geleneksel ses kontrolü donuk bir zil sesine neden oluyor. Ancak günlük kullanım için popülerliğini koruyan toprak kaplardır: bu, bu tür setlerin satın alınabilirliği ve demokratik doğasından kaynaklanmaktadır..

Parlak kırmızı çanak çömlek yemek takımı

Parlak kırmızı çanak çömlek yemek takımı

 • Dolomit Seramik Setler Renkli etnik mutfaklar için çok daha uygundur, çünkü kasıtlı resim naiflikleri ve formların pürüzlülüğü ile öne çıkarlar. Hafif ve renkli takımlar, sade ve anlaşılır güzelliği ile ev sahiplerini ve misafirleri memnun eden country tarzı bir mutfağın dekorasyonu olabilir. Ancak bu tür setler mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır: bu tür tabakların oluşturulduğu kil mukavemet bakımından farklılık göstermez, bu nedenle bardaklar ve tabaklar genellikle hem darbelerden hem de sıcaklıktaki keskin bir değişiklikten çatlar..

 • Züccaciye son yıllarda, teknolojilerin sürekli iyileştirilmesi ve daha dayanıklı, güvenilir ve ısıya dayanıklı numunelerin piyasaya sürülmesi ile ilişkili olarak giderek daha fazla popülerlik kazanmaktadır. Modern teknolojiler, kırılgan ve narin camı sıcaklıklardan, damlalardan ve deterjanlardan korkmayan, ancak aynı zamanda görünüşte muhteşem kalan ideal bir malzemeye dönüştürüyor: görünen kırılganlık, güvenilirlik ve ideal performans ile telafi ediliyor. En popülerleri arasında her zevke uygun ideal kalitesi ve şık tasarımıyla öne çıkan luminarc masa takımları dikkat çekiyor..

Akşam yemeği servisinize nasıl düzgün bakılır: ipuçları ve püf noktaları

Sadece bir masa takımı satın almak ve kullanmak yeterli değildir: aynı zamanda teknik ve uzmanların tavsiyelerine uyarak çok dikkatli bir şekilde bakılmalıdır:

 • Kaliteli bir sofra servisi bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır çünkü bu şekilde ince porselenlere zarar verebilirsiniz..
 • Çek sofra takımları son derece hassastır ve dikkatli kullanım gerektirir: sert bir fırça veya agresif deterjanlarla yıkanmamalıdırlar..

Tavsiye! Sofra takımlarını temizlemek için bebek bulaşıkları için yumuşak fırçalar kullanmanızı öneririz: porselen yüzeyi mümkün olduğunca nazikçe temizlerler..

 • Yıkandıktan sonra, bulaşıklar iyice ve dikkatlice nemden silinmeli, yüzeyde çizgiler ve donuk noktalar ortaya çıkmamalıdır..
 • Akşam yemeği servisi parlaklığını kaybettiyse, hafif bir hidrojen peroksit ve diş tozu çözeltisi ile kuru yumuşak bir bezle silinmelidir..