Rahat bir ahşap dolaplı banyo

Rahat bir ahşap dolaplı banyo

Çok eski zamanlardan beri tutkulu ve vurgulanan kırmızı, birçok yoruma, tartışmaya ve anlaşmazlığa neden oldu. Birisi onu cezbeder, ancak birileri, iç mekan çözümlerinin uygulanması için aşırı kışkırtıcı ve uygunsuz olduğunu düşünerek parlak tonlarına tahammül etmez. Kırmızı duvar kağıdının diğer iç detaylarla nasıl birleştiğine daha yakından bakalım ve uyumlu, uyumlu bir genel resim için yapılması gerekenleri öğrenelim..

Yaratıcı ve pozitif bir ruh hali için mükemmel bir şekilde kurulmuş parlak ve zıt kırmızı duvarlar

Yaratıcı ve pozitif bir ruh hali için mükemmel bir şekilde kurulmuş parlak ve zıt kırmızı duvarlar

Kırmızı tonları, iç mekandaki klasik notu mükemmel bir şekilde vurgulayacaktır.

Kırmızı tonları, iç mekandaki klasik notu mükemmel bir şekilde vurgulayacaktır.

Bordo renkte özlü ve zıt oturma odası iç

Bordo renkte özlü ve zıt oturma odası iç

İç kısımdaki kırmızı renk – anlam, uygulama ve kombinasyon

Spektral tuvalde bu renge özel önem verilir, tüm iç mekana verebileceği parlaklığı ve etkinliği ile tasarımcılar için çekicidir. Ancak, bu yaklaşım biraz haklı olsa da, herkes bir odayı bu renkte dekore etmeye karar veremez..

 • Şu anda, bir odayı tanınmayacak şekilde dönüştürmenize ve daha şık, kaliteli, orijinal, agresif notları ortadan kaldıran çok sayıda renk tonu var..

Çatı katındaki çocuk odası

Çatı katındaki çocuk odası

Karanlık duvarlı modern banyo

Karanlık duvarlı modern banyo

Kırmızı ve kırmızı tonların artıları

Kırmızı renk paletinin avantajları olarak ayırt edilebilecek birkaç temel nokta vardır:

 1. bir ruh hali uyarıcısı, tonda bir artış ve daire sahipleri ve misafirler için ek bir enerji kısmı. Ancak bu sonuç, yalnızca orta dozda kırmızı olması durumunda elde edilebilir;
 2. tatil ile tam renk birliği. Ve henüz oturma odasının tasarımına karar vermediyseniz, burada oldukça zengin renkler kullanabilirsiniz. kesinlikle hata yapmayacaksın!
 3. Bu tonun yardımıyla, basit, sıra dışı bir iç mekanda bile lüksün etkisini kolayca elde edebilirsiniz..

Kırmızı tonun bireysel parçaları, alanı canlandırma yeteneğine sahip oldukları için evrensel bileşenler olarak hareket edebilir. Bu bakımdan etnik iç mekanlarda sıklıkla kullanılan bu renk, hafif çözümlerle birlikte mekanı dönüştürür..

Özel bir evin geniş oturma odası

Özel bir evin geniş oturma odası

Amerikan tarzı ev kütüphanesi

Amerikan tarzı ev kütüphanesi

Kırmızının Eksileri

Bu tonun özellikleri dikkate alındığında, dezavantajlarının bir kısmı not edilebilir:

 1. aşırı yoğun performans sinir sistemi üzerinde heyecan verici bir etkiye sahip olabilir ve bazen böyle bir etki özellikle çocuklar ve yaşlılar için kontrendike olabilir;
 2. kırmızı renk odada aşırı hakimse, performansta düşüşe neden olabilir, ancak bu sadece parlak gölgelendirme çözümleri için geçerlidir;
 3. parlak bir performansta, bu renk uzayda görsel bir azalmaya neden olabilir, bu nedenle iç mekanda birkaç tonla birleştirilmelidir..

Klasik tarz için doğru renk kombinasyonu

Klasik tarz için doğru renk kombinasyonu

Ülke unsurları ile aydınlık yatak odası

Ülke unsurları ile aydınlık yatak odası

Tavsiye! İç mekanınızın mükemmel ve göze hoş gelmesini istiyorsanız, tasarımcı ile iletişime geçin. Sadece bir profesyonel, iç mekanınız için sinir sistemi ve sağlık üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak ve aynı zamanda iyi bir ruh hali sağlayacak bir çözüm seçebilecek..

15

İç mekanda kırmızı kullanımının özellikleri

Odalarda kırmızının farklı tonlarını kullanmak için bazı temel kurallar vardır..

 1. Yatak odası. Yatak odasında pembe ve kırmızı tonlarının kullanılması tutkunun bir kanıtıdır. Bu bağlamda, bu renk, ilişkileri canlandırmak veya tutkuyu vurgulamak için yatak odalarının dekorasyonunda uzun süredir kullanılmaktadır..
 2. Oturma odası. Bu oda optimum tavan yüksekliğine ve deneylere izin verecek alana sahipse, bu renk odayı kabul salonuna dönüştürmek için kullanılabilir. En iyi seçenek kırmızı ile altın kombinasyonudur, ancak oda küçükse, bu fikir en iyi seçenek değildir..
 3. koridor. Koridoru dekore etme sürecinde doygun renkleri kötüye kullanmayın, aksi takdirde alan görsel olarak dar olacaktır. En iyi seçenek, örneğin şeftali, kayısı, bej gibi kırmızı tonların ve yumuşak tonların birleşimidir..
 4. Çocuklar. Kreşte kırmızı tonları melankoli eğilimi olan bebekler için faydalıdır. Aynı zamanda, son derece aktif bir çocuğun yaşadığı odada bu tür renk tonu çözümlerini terk etmek daha iyidir, çünkü daha da heyecanlı hale gelebilir..
 5. Mutfak. Bu tam olarak bu rengin mükemmel olduğu oda, çünkü küçük bir odanın bile dönüşümüne katkıda bulunuyor. Çoğu zaman, duvarlar, zemin veya önlük ile değil, mobilya yapılarıyla süslenirler. Büyük odalar için bir dizi kırmızı ton uygundur ve en çok yumuşak gölgeleme elemanlarıyla birlikte etkilidir..

İskandinav tarzı mutfak

İskandinav tarzı mutfak

Parlak renkli duvarlar koyu mobilyalarla iyi gider

Parlak renkli duvarlar koyu mobilyalarla iyi gider

Gördüğünüz gibi, kesinlikle herhangi bir oda kırmızı bir tonda dekore edilebilir – enerjinizi koruyacak ve size harika bir ruh hali verecektir.!

Parlak vurgulu duvarlı modern iç mekan

Parlak vurgulu duvarlı modern iç mekan

Klasik tarzda küçük çatı katı yatak odası

Klasik tarzda küçük çatı katı yatak odası

İç kısımdaki kırmızı duvar kağıdı: fotoğraf kombinasyonları ve hangi renkleri tercih edersiniz?

Şimdi bu tonun başka hangi tonlarla birleştirildiğine dikkat etmeye değer. Palet o kadar geniş ki en çok talep edilen seçeneklere odaklanmak gerekiyor..

 1. Bordo veya şarap rengi. Bu gölge lüks, zafer ve ihtişamı sembolize eder. Bu nedenle, ona gümüş veya altın tonları ekleyebilirsiniz. Salonda, böyle bir kombinasyon, özellikle mobilyalara koyu vernik uygulanmışsa, sadece parlak görünecektir..
 2. Modern oda iç mekanları akılda kalıcı ve orijinal unsurlarla dekore edilebilir. parlak. Pop art, minimalizm gibi tarzlarda sıklıkla kullanılır. Krom, çelik, gri renk tonu ile ideal uyumluluk gözlenir. Bu malzemeler, parlak duvar kağıdı ile en uyumlu görünüyor, ancak maliyetleri normal varyasyonları önemli ölçüde aşıyor..
 3. haşhaş tonu. Bu gölge zevk, eğlence yayar ve yaz ve sıcaklık ile ilişkilidir. Tabii ki, bu rengi temel alacak kadar fazla deneme yapmamalısınız, çünkü müdahaleci ve sıkıcı hale gelebilir. Ayrıca, sinir sistemini uyarabileceğinden yatak odasının iç kısmında kullanmamalısınız..
 4. mat kırmızı renk. En başarılı olarak kabul edilir ve bu tür kırmızı duvar kağıdı oturma odasında, yatak odasında mükemmel görünecek. Bunun nedeni, tonun sakinlik, huzur sağlamasıdır. Bu gölgeyi ışık perdeleri, dekoratif unsurlar ve mobilya yapılarıyla birleştirerek de özgün bir etki elde edebilirsiniz..

Duvarlarda parlak fotomurallar

Duvarlarda parlak fotomurallar

Retro tarzı banyo

Retro tarzı banyo

Bilmek önemlidir! Bu tür duvar kağıtlarının, özellikle çizgiliyse, genellikle koridordaki duvarları süslemek için kullanıldığı ve bu tür karoların banyolarda kullanıldığı belirtilmelidir. Kırmızı renk, geniş pencere açıklıkları ve yüksek tavanlarla donatılmış herhangi bir odaya orijinal bir görünüm verecektir..

15

Çıktı

Böylece, bu rengi iç mekanda kullanmanın temel seçeneklerini öğrendik. Bu aynı zamanda mutfakta, koridorda, yatak odasında ve oturma odasında, çocuk odasında duvar kağıdının nasıl uygulanabileceğini de içerir. Bir oda alanını dekore ederken, iç mekanı gereksiz gölgelerle aşırı doldurmamak için bir orantı duygusu gözlemlemek gerekir..

15

Modern bir yatak odasında olağandışı yuvarlak yatak

Modern bir yatak odasında olağandışı yuvarlak yatak