Kendin yap kağıt kar taneleri - Basit ve hacimli. Adım Adım Talimatlarla 75+ Fotoğraf. Evi tatil için dekore ediyoruz (+ Yorumlar)

Bu yazıda, Yeni Yıl tatillerinde evinizi süsleyecek kendi elinizle kağıt kar taneleri yapmayı anlatacağım. Ayrıntılı açıklamalarla çok çeşitli güzel dekor seçenekleri. Eviniz için güzel bir dekor.

Temel anlar

Yakında her birimiz, uyandığınızda ve “Noel Baba” nın ilk sanatsal yaratımlarını gördüğünüzde – kar taneleri – unutulmaz hisler yaşayabileceğiz. Bu güzel desenler zamanının geldiğinin habercisidir..

Dairenizin tasarımını bulmanın zamanı geldi. Ve benzersiz bir Yeni Yıl iç mekanının yaratılmasına katkıda bulunmak istemeyen böyle bir kişi yok, böylece konut yaklaşan peri masalı ile daha da tutarlı olacak..

Bunu yapmak için çok fazla Yılbaşı oyuncağı, çelenk ve diğer güzel gizmos satın almanıza gerek yok. Sonuçta, kendi ellerinizle sizi memnun edecek, yaklaşan tatili hatırlatacak benzersiz ürünler yapabilirsiniz..

Hepimiz harika el sanatlarını hatırlıyoruz renkli kağıt, karton. Onları çocuklukta yapmayı severdik.. Sana bir sır vereceğim: Büyükler de çocuktur, ama bunu kimseye söylemezler.. Bu nedenle çocuklarınızı alın, evinizi el yapımı kar taneleri ile dekore etmeye başlayın ve bunu nasıl yapacağınızı size anlatacağım..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yeni 2018 için Noel ağacını şık ve güzel bir şekilde nasıl dekore edebilirsiniz? Hangi oyuncakları almanız gerekiyor? (175+ Fotoğraf)

Noel ağacını kar taneleri ile süsleyin

Kendi ellerinizle bir ruh hali yaratın

Kendi ellerinizle bir ruh hali yaratın

Kar taneleri, bir orman güzelliğine yakışacak hafif ve ağırlıksız süslemelerdir. Burada hayal gücünüzü sınırlayamazsınız.. Herhangi bir renkte kendi ellerinizle kağıt el sanatları yapabilirsiniz, parlak tonları kullanmak daha iyidir ve elbette geleneksel beyaz rengi unutmayınız.. Bunu yapmak için, seçtiğiniz renklerde birkaç kağıda, ayrıca makas, kurşun kalem, iletkiye ihtiyacınız olacak..

Misafiriniz için sıra dışı süslemeler

Misafiriniz için sıra dışı süslemeler

Çocukken bu etkinliğin bize çok keyif verdiğini hepimiz hatırlıyoruz. Bugün daha az getirmeyecek. Muhtemelen herkes kar taneleri yapmayı biliyor. Ancak bugün size yeni yöntemlerden biraz bahsedeceğim..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yeni Yıl için Kendin Yap Yılbaşı Ağacı El Sanatları nasıl yapılır? Tatilden önce evi dekore ediyoruz (185+ Fotoğraf)

Kirigami tekniği

Tipik olarak, altıgen parçalar yapılır, ancak deney yapabilirsiniz. Bir iletki kullanarak, kar tanemizin kesileceği bir şablon çizmeniz gerekir. Sayfanın altına düz bir çizgi çizin, ortasını seçin. Sonra ondan üç farklı yönde açılar oluşturuyoruz, 60 ve 120 dereceye eşit olmalılar..

Kağıdı doğru katlıyoruz

Kağıdı doğru katlıyoruz

Başka bir sayfa alıyoruz, kare şeklinde olmalı. Çapraz olarak büküyoruz. Daraltılmış üçgen, yapılan şablonu takmanız gerekir. Alt kısmı sırasıyla aşağıda çizdiğimiz çizgi üzerinde olmalı, keskin kısmı yukarı doğru yönlendirilmeli ve ucu merkez ışın ile örtüşmelidir..

Altı köşe elde etmek için kesin

Altı köşe elde etmek için kesin

Alt çizgi ile temas eden köşeleri yukarı kaldırın, bükün. Yani bir lale gibi bir şeyle bitirdin.

Desenin konturu boyunca kesin

Desenin konturu boyunca kesin

Ajur yapmak için katlanmış bir kağıda bir desen çizin veya hemen kesmeye başlayın..

İstenilen deseni kesin

İstenilen deseni kesin

Bitmiş tekneyi genişletin ve bazı parçalarını yana doğru bükün. Parlaklık ona parlaklık verebilir.

Kar tanesinin iç kısmını bükün

Kar tanesinin iç kısmını bükün

Havadar Noel ağacı oyuncağı hazır

Havadar Noel ağacı oyuncağı hazır

Böylece güzel ve havadar olacak. Ağacı süslemek için, onları farklı boyutlarda yapmak ve aşağıdan yukarıya doğru düzenlemek daha iyidir..

Alt kısmı büyük boy ürünlerle, üst kısmı ise tam tersine süsleyin. Çok renkli iseniz, onları Noel ağacı süslerinizle renk ve boyut olarak eşleşecek şekilde düzenleyin..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yeni Yıl için dekupaj şişeleri (170+ Fotoğraf). DIY takı. Yeni fikirler ve atölyeler

Kar tanesi – bir avize için bir çiçek

Avizeniz için boyutlandırma kolaydır. Müdahaleci görünmemeleri için, onları küçük boyutlu yapmak daha iyidir. Elbette bu biraz sabrınızı alacak ama sonuç buna değecek. Peki, avize için hangi seçenekler en uygunudur?. İşte onları nasıl yapacağınıza dair bir ana sınıf:

 • aynı boyutta iki sayfa kağıt alın;

İstediğiniz rengi seçin

İstediğiniz rengi seçin

 • üçgenler elde etmek için onları iki kez bükün;

Gösterildiği gibi bükün

Gösterildiği gibi bükün

 • daha sonra her iki boşlukta da orta kısmı bu şekilde kesmeniz gerekir (). Bunu, kalan alan sildiğinizden biraz daha büyük olacak şekilde yapmanız gerekir. Katlanmış üçgeni, açının daha büyük olduğu keskin bir parça ile aşağı çevirin. Ardından her kenardan birkaç milimetre geriye gidin. Bir taraftan ve diğer taraftan bir parça kesin. Üçgenin daha geniş köşesine birkaç cm kesmeyin. Bu orta bölümü ayıracak;

Gösterildiği gibi çizin ve kesin

Gösterildiği gibi çizin ve kesin

 • daha sonra bu bölümlerin her iki tarafının 2 kez daha kesilmesi gerekir. Ayrıca ışınlar merkezde birbirine bağlanmamalıdır. Bir çiçek gibi bir şey alacaksınız;

Çiçek şeklinde boşluklar alıyoruz

Çiçek şeklinde boşluklar alıyoruz

 • Çiçeğin orta şeritlerini içe doğru sokun ve merkeze yapıştırın. İlk bölüm hazır. İkincisini yapmak için, bu boşluğa başka bir çiçek koymanız gerekir, ancak uzun yaprakları mevcut olanlar arasında yer alacak şekilde. Ayrıca orta kısımları birincinin ortasına getirin ve yapıştırın..

İki boşluk yapıştırıyoruz

İki boşluk yapıştırıyoruz

Böylece avizenizi süsleyecek çok güzel, hacimli ve sıradışı bir kar tanesi elde edersiniz.. Ancak, yirmiden fazla parça yapılması ve bir misina ile bağlanması gerekir. avize.

Bitmiş işi kendi ellerimizle alıyoruz

Bitmiş işi kendi ellerimizle alıyoruz

Bir avize için hacimli bir kar tanesi yapmanın başka bir yolu var. Bir öncekinden çok daha hafiftir, ancak ürünler güzelliklerinde ilk versiyondan hiçbir şekilde daha düşük değildir..

Kar tanesi – çiçek (basit seçenek)

Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • zamk;
 • küçük zımba;
 • makas;
 • boncuklar;
 • kalın kağıt;
 • karton.

Bu seçeneğin üretimi için kalın çok renkli kağıt seçmek daha iyidir. Renk seçimi tamamen size kalmış, çeşitli mavi tonlarında bir gümüş, yeşil, avizenin Yılbaşı dekorasyonu için daha uygundur.. Bir ürün yapıyoruz:

 • kalın kağıdı eşit genişlikte şeritler halinde kesin;
 • her birini bir zarfa katlayın (büyükannelerin tohum alırken bizim için yaptıkları), fazla kısmı makasla kesin. Sizin için aynı küçük boyutta olmalıdırlar;

Gerekli boşlukları hazırlıyoruz

Gerekli boşlukları hazırlıyoruz

 • zarfımızın üstünü bir zımba ile tutturmanız gerekir;
 • bir daire yapın, elde edilen zarfları yapıştırmak için yapıştırıcı kullanın. Bir kağıt kar tanesi için yedi zarf yeterlidir;

Zarfları daireye yapıştırın

Zarfları daireye yapıştırın

 • ortayı süslemek ve eklemi kapatmak için boncuk veya diğer süslemeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca yapıştırılmaları gerekir;

Kar tanesinin ortasını süslemek

Kar tanesinin ortasını süslemek

 • üstte, olta için bir delik açın.

Sonuç olarak, dekorasyon için çok fazla güzelliğimiz var.

Sonuç olarak, dekorasyon için çok fazla güzelliğimiz var.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Evde kendin yap mumları nasıl yapılır? İlginç ustalık sınıfları (155+ Fotoğraf)

Evde gerçek bir kar yağışı yapın

Daire boyunca bulunan düzinelerce kar tanesi, Yeni Yıl havasını vermeye yardımcı olacaktır. En sevdiğiniz filmi oynatın ve ürünler yapmaya başlayın. Evinizi dekore etmek için kendi ellerinizle yaptığınız herhangi bir kağıdı kullanabilirsiniz..

Yeni Yıl için basit dekorasyon

Yeni Yıl için basit dekorasyon

Bir kar tanesi balerin nasıl yapılacağına dair ustalık sınıfı

Şimdi standart şekillerden, imalat yöntemlerinden biraz uzaklaşacağız. Kar tanesi balerin yapalım. Çocuk odasında güzel görünecek. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan:

 • kalem;
 • kağıt;
 • makas.

Bir şaheser yaratmak için gerekli malzemeler

Bir şaheser yaratmak için gerekli malzemeler

 • A4 formatında iki sayfa kağıt almanız gerekir;
 • İyi çizersen, balerini kendin canlandırabilirsin. Değilse, internetten fotoğraf çekebilirsiniz. Bir resim bulun, bir monitör veya dizüstü bilgisayar ekranına bir parça kağıt yerleştirin ve bir kalemle çizin. Balerinlerin herhangi bir çizimini kullanabilirsiniz. Kolları yukarı kaldırılmış, yanlara yayılmış, zıplayarak veya dans öğelerini yaparak olabilirler;

Şablondan yazdırın veya çizin

Şablondan yazdırın veya çizin

 • dikkatlice keseriz, iğne işimizin temeli olacak güzel, zarif bir bebek alırız;
 • etek yapmaya başlıyoruz. Bunu yapmak için ikinci kağıdı alın, bir üçgen elde etmek için bükün. Fazla kısmı kesin;

Bir etek için boşluk yapmak

Bir etek için boşluk yapmak

 • üçgeni üç kez katlayın ve gereksiz kısmı kesin;
 • eteğin daha iyi görünmesini sağlamak için, desenleri kesmeden önce üçgen üzerine bir çizim çizin ve ancak o zaman gereksiz parçaları kesin;

İş parçasını desene göre kesin

İş parçasını desene göre kesin

Ardından, iş parçasının ortasında küçük bir kesi yaparız, böylece bebeğe koymak mümkün olur..

Güzel kar taneleri-balerinler alıyoruz

Güzel kar taneleri-balerinler alıyoruz

Balerin hem duvara hem de ağaca yerleştirilebilir. Bunu yapmak için, üst kısmında iğne, iplik ile küçük bir delik açın. Duvara yerleştirilmişse, paketi (etek) yüzeye bitişik taraftan yukarı kaldırın.. İstenirse, balerin bireyselliğini vererek dekore edilebilir..

Evdeki herhangi bir yeri dekore edin

Evdeki herhangi bir yeri dekore edin

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yeni Yıl için Kendin Yap Güzel Şamdanlar Nasıl Yapılır (95+ Fotoğraf): Ustalık sınıfları için orijinal fikirler

Basitleştirilmiş quilling

Quilling teknolojisi en popüler olanıdır. Ancak bu yöntemi yapmak sabır, zaman ister ama sonuç buna değer..

Olağandışı quilling işi

Olağandışı quilling işi

Zanaatımızı yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • yumuşak kağıt, eski bir gazete bile yapacaktır;
 • gereksiz kitap;
 • makas;
 • zamk;
 • payetler.

Üretime başlıyoruz:

7-10 adetlik 7 yığın şerit yapmamız gerekiyor. her birinde. Bunu yapmak için onları kesmeye başlıyoruz. Şeritlerin genişliği ve uzunluğu ayrı ayrı seçilmelidir. Ortalama şerit boyutu 2 cm genişliğinde ve 20 cm uzunluğundadır..

Şeritleri gösterildiği gibi kesin

Şeritleri gösterildiği gibi kesin

Her şerit yığınını ikiye katlayın ve bir araya getirin. Sabitlemek için ipliği kullanın. Özellik: orta yığın diğerlerinden biraz daha büyük olmalıdır. Bu size ark gibi bir şey verecektir. Güzelce elde etmek için, taç yaprağının uçlarını makasla eşit şekilde kesmeniz gerekir. Daha sonra bir iplik yardımıyla monte edilen petal yükün altına yerleştirilmelidir, herhangi bir ağır nesneyi kullanabilirsiniz..

Yaprakları olta ile bağlarız

Yaprakları olta ile bağlarız

Bir yüzük yapıyoruz. 15 şeritten oluşan bir yığın daha kesin ve bükün. Tasarımı güvenilir hale getirmek için şeritlerin uçlarını tutkalla yapıştırın..

Taban halkasını büküyoruz

Taban halkasını büküyoruz

Daha sonra ortaya çıkan tüm yaprakların tabanda tutkalla bulaşması ve bir halkaya bağlanması gerekir..

Çözgüye hazır yaprakları ekliyoruz

Çözgüye hazır yaprakları ekliyoruz

Bitmiş zanaatı parıltıyla serpin, böylece yapışır, yapıştırıcıya uygulayın. Böylece Yeni Yıl tatillerinde evinizi dekore etmek için harika kar taneleri elde edersiniz. Bir avize, Noel ağacı için uygundur.

Bitmiş ürünü Noel ağacına asıyoruz

Bitmiş ürünü Noel ağacına asıyoruz

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yeni Yıl için çam kozalaklarından (büyük, boyalı) el sanatları (175+ Fotoğraf) Tatil için güzel el sanatları!

Cilt 3D

Birkaç dakika, biraz hayal gücü ve evinizi dekore etmek için kullanabileceğiniz güzel kar taneleri elde edeceksiniz. Bir avize, korniş süslemek için idealdirler..

3D yapmak için şunları hazırlayın: makas, kırtasiye bıçağı, cetvel, bant, zımba. Yani, adım adım üretim:

 • üretim için kalın kağıt almanız gerekir. Geleneksel olarak beyaz çarşafları değil, çok renkli olanları da kullanabilirsiniz;
 • Aynı boyutta 6 kare kağıttan kesilmelidir;

Altı kareyi kesin

Altı kareyi kesin

 • dikkat, dokunmamalılar (aralarında 1 cm);

Üç kesim yapmak

Altı kareyi kesin

 • boşlukları, kesikler dikey olacak şekilde açıyoruz. Daha sonra iç kenarlar birbirine yapıştırılmış bir tüpe bükülmelidir;

İlk kesimi yapıştırın

İlk kesimi yapıştırın

 • tabakayı ters çevirin, sonraki şeritleri tutkalla bağlayın. Bundan sonra, sayfayı tekrar çevirin, üçüncü sırayı bağlayın. Böylece el feneri gibi bir şey elde ederiz;

Tüm kesimleri tek tek yapıştırıyoruz

Tüm kesimleri tek tek yapıştırıyoruz

 • aynı iş tüm boşluklarla yapılmalıdır. Altı özdeş kar tanesi aldıktan sonra, bir zımba ile birlikte zımbalanmaları gerekir. Orta kısmı ve yanları birbirine yapıştırılmıştır, böylece güzel bir hacimsel.

Bitmiş el fenerlerini bir zımba ile tutturuyoruz

Bitmiş el fenerlerini bir zımba ile tutturuyoruz

Daha da parlak hale getirmek

Renkli kağıt veya boyalar daha parlak hale getirmeye yardımcı olacaktır. Örneğin, şeritlerin her birini farklı bir renge boyayabilirsiniz. Çirkin olmaması için parlak gölgeler kullanmanıza gerek yok.. Mavi, pembe, altın, sarı seçmek daha iyidir.

Her öğeyi renklendirin

Her öğeyi renklendirin

Bunu yapmak için biraz zaman harcamak yeterli, sabır. Ardından çocuğunuzla birlikte Yeni Yıl tatili için süslemeler yapacaksınız. Ayrıca çocuğunuza el sanatlarını asmanın en iyi nerede olduğunu sorun. Yeni Yıl için evi dekore eden böyle sorumlu bir işe katılmaktan memnuniyet duyacaktır..

Yeni Yıl için kağıt dekor

Yeni Yıl için kağıt dekor

Noel ağacı, pencere – bunlar, süslemeleri yerleştirdiğimiz standart seçeneklerdir.. Ama biraz hayal gücü gösterirseniz, evinizi farklı bir şekilde dekore edebilirsiniz. Dekorasyon için mükemmel seçenekler: avize, pencere pervazı, yemek masası, duvarlar.

El sanatları yılbaşında çok güzel görünüyor tablo. Süslemek için standart ürünleri çok renkli kağıttan kesmek, masaya koymak ve üstüne cam veya başka bir şeffaf malzeme ile sabitlemek yeterlidir..

Evinizin her köşesini süsleyin

Evinizin her köşesini süsleyin

Pencerelerde yeterli ışık yoksa, bu seçenek sizin için değildir. Ancak, tam tersine, el sanatlarını pencereye yapıştırabilirseniz, ancak bunun için kendinizi yalnızca standart seçeneklerle sınırlamayın. Hayal gücünüzü gösterin, kağıttan farklı manzaralar, resimler yapın. Örneğin, çok karla çevrili bir ormandaki bir ev.

VİDEO: Dekorasyon için güzel Kirigami kar tanesi